Všeobecná diskuse o sluchátkách

Stereo a vícekanálová sluchátka

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod lada5 30. 3. 2023 22:29

Tak tak jinak bych i do toho z USA šel.
Napájení: Mudra Akustik
Data: Roon | Chord Hugo M Scaler
DAC+AMP: Chord Hugo TT 2,Burson
Sluchátka: Audeze LCD-5 | DCA Stealth
lada5
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod SSakul 31. 3. 2023 05:01

To napájení je naprd, to mi vypadlo.. Každopádně jsem jen tak cvičně zkusil adresu a tohle ani nedoručují do ČR..
SSakul
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod jiri.filip 31. 3. 2023 08:39

Na fotce zadní strany na stránce Dropu je sice rozmazaně, ale přesto podle mne jednoznačně vidět napětí 220 nebo 230 V. Díval jsem se na to ze zájmu včera, již si to přesně nepamatuji.
V popisu vlastností ale mají uvedeno napětí 120 V.

I doručení do ČR by se dalo řešit.
Otázka je, jestli by se lampy při přepravě nerozbily, jestli se stejné/podobné dají koupit v ČR a hlavně, kde je případný nejbližší servis.

Drop svůj sklad v Evropě údajně již zrušil před delší dobou.
DAP: SONY NW-WM1Z | NW-WM1A | NW-ZX300 | NW-A55
Headphones: Beyerdynamic Avento Wired | T51i | KOSS Porta Pro
IEM: SONY IER-Z1R

Mobile: SONY XPERIA PRO-I | SONY XPERIA 1 V
jiri.filip
Junior

Odeslat příspěvekod JarinV 31. 3. 2023 08:59

Fotka vůbec nic neznamená, ta téměř nikdy nezobrazuje konkrétní kus.
JarinV
Junior

Odeslat příspěvekod bessinka 31. 3. 2023 12:49

martas38 píše:Jo nabídka je to zajímavá. Každopádně je tam DPH+Clo a pošta nebude za dva dolary, váží to 10kg. Já jsem ho z těchto důvodů a záruky kupoval z Francie, kde mě vyšel na 22 tis. Pošta dělala nějakých 1000Kč.

Na zvážení toto.
https://swaga.sk/produkt/cayin-ha-1a-mk2/
Jinak já mám z Francie Cayin HA-6A. 20 kg doprava 168€. Za týden byl doma.�
Aurender N100H>Qobuz>RME adi-2 Dac fs>Cayin HA-6A>Hifiman HE1000v2>Forza Noir Hybrid HPC>JCat USB isolator>USB Audioqest Carbon>EMI filtr 230V-DC filtr Custom>Ifi silencer LAN
bessinka
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod martas38 31. 3. 2023 14:22

Tak to máš dobrý. Já ho objednával v srpnu a přišel někdy v říjnu. Měli napsáno, že je skladem, ale nebyl. Kupoval jsem na són-video.com
Každý den psali, že už to bude, ale jak ho poslali, druhý den byl doma.
Dá se koupit i v Polsku, ale cena je dost vysoká.
https://mp3store.pl/wzmacniacze-dac/wzm ... -ha-1a-mk2
Ta Swaga jsou nějací překupníci? Nedělal bych si iluze, že to bude bez daní a cla.

-- 31. 3. 2023 15:33 --

jiri.filip píše:Na fotce zadní strany na stránce Dropu je sice rozmazaně, ale přesto podle mne jednoznačně vidět napětí 220 nebo 230 V. Díval jsem se na to ze zájmu včera, již si to přesně nepamatuji.
V popisu vlastností ale mají uvedeno napětí 120 V.

I doručení do ČR by se dalo řešit.
Otázka je, jestli by se lampy při přepravě nerozbily, jestli se stejné/podobné dají koupit v ČR a hlavně, kde je případný nejbližší servis.

Drop svůj sklad v Evropě údajně již zrušil před delší dobou.


V USA to bude zaručeně na 120V.
Co se týče lamp, mně to přišlo zabalené, že by to vydrželo zásah protitankovým granátem.
Lampy co v tom jsou jsou ty nejběžnější elektronky, ty dodané z výroby v ceně pár stokorun.
Na předzesílení to jsou slovenské JJ 12AU7 tedy běžné ECC82 a výkonové ruské Elektro Harmonix EL84. Ještě tam je pátá 12DT5, to je nějaká stará NOS, taky žádná exotika.
Výměnou lamp se dají se zvukem dělat divy od temného pomalého sirupovitého zvuku, až po rychlý, světlý, kdy poznáš, že je to lampáč jen podle podání prostoru. Běžně seženeš určitě víc než deset druhů jak ECC82, tak EL84, na německém Tube Amp Doctor i hodně raritní věci v cenách desítek tisíc. Jen je třeba kupovat párované lampy.
Nejbližší servis bude tuším v Číně, ale lampáče jsou jednoduchá věc s patnácti součástkami. Tam jde hlavně o ty transformátory a ty rozhodně neodejdou. Tam po stovkách hodin provozu shoří akorát lampa a tu si vyměníš sám.
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Odeslat příspěvekod bessinka 31. 3. 2023 14:40

Swaga=Slovensko=EU
Aurender N100H>Qobuz>RME adi-2 Dac fs>Cayin HA-6A>Hifiman HE1000v2>Forza Noir Hybrid HPC>JCat USB isolator>USB Audioqest Carbon>EMI filtr 230V-DC filtr Custom>Ifi silencer LAN
bessinka
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod martas38 31. 3. 2023 14:50

To je sice krásný, ale ono to tady u těch pochybných překupníků probíhá tak, že to objednáš u nich a přijde ti to z Číny včetně všech celních oplítaček. Ale třeba je to jinak.
Každopádně mě zaráží ta podezřele nízká cena u malinkého obchůdku. mp3store.pl má takřka ve všem zboží podstatně nižší ceny, než obchody u nás, protože je to obrovský eshop s tímto zbožím, jeden z největších v Evropě, točí tam toho mraky a mají ho o 6000Kč dražší, než ti Slováci a jejich cena odpovídá cenám všech shopů. I na Aliexresu ho mají teď minimálně za 24 litrů. Pravda na són-video je taky za 800Euro...
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Odeslat příspěvekod bessinka 31. 3. 2023 15:03

No nic. Asi by stálo za to se jich zeptat. Skoro čeština.�
bessinka
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod martas38 31. 3. 2023 16:11

Uvádí adresu a všechno. Za tu cenu by to byl super kup. Na dobírku by to bylo bez rizika. Asi bych se fakt zeptal.
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Odeslat příspěvekod sabin 31. 3. 2023 16:34

Možná taky zvážit k jakým sluchátkám o co za ty prachy čekám. V dané kategorii je to prostě základ. Je fakt hezký, ca. před 2 nebo 3lety jsem ho měl asi týden půjčený. Kritická část dané konstrukce je výstupní transformátor a ty kvalitní jsou prostě drahé. K DT990 až HD650 asi dobrý, k planárům obecně výrazně vhodnější než OTL vyráběné v Polsku za stejnou nebo i násobnou cenu. Cayin zesilovače určitě umí, ale ty kvalitní jsou za jiné peníze - viz. bessinka v galerii.
sabin
Junior

Odeslat příspěvekod martas38 31. 3. 2023 17:09

U mě přispělo k rozhodnutí ho koupit krom pročtení vlákna na head-fi to že ho má na stole celkem dost renomovaných sluchátkových recenzentů.
K DT990 a HD650 za mě těžký overkill. Určitě bych. vždycky rval víc peněz do sluchátek, než do zesilovače. Já ho používám s Meze Empyrean a oproti Bursonu co jsem měl před tím a zesilovači v RME je to brutální kvalitativní skok. Samozřejmě že jsou daleko lepší. Ale nebudu dávat za zesilovač sto litrů.
Mimochodem myslím, že ty Feliksy výstupní trafo mají, ne?
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Odeslat příspěvekod sabin 31. 3. 2023 18:39

Není Feliks jako Feliks, dělají OTL i s VT. Jinak DT990/600ohm i HD650 budou se slušným OTL hrát líp něž s násobně dražším zes. s VT. Takže souhlas, je to overkil. S poměrem kolik bych "chtěl" dát peněz do sluchátek/ zesilovače taktéž souhlas. Víš, že problém je jinde.
Velká většina současných lepších sluchátek jsou planáry a když někdo chce zkusit lampy tak často z cenových důvodů koupí OTL....
Když pomineme různé podivnosti z ali za 200usd, tak rozpětí ceny komerčních zas. s výstupními trafy -1000USD až 10.000USD?
Pokud ten zes. máš a jsi spokojený není co řešit.
sabin
Junior

Odeslat příspěvekod kuko61 1. 4. 2023 16:14

Zaujimavé video ohľadom vplyvu audiofilských kryštálov na zvuk, skúšané na DACu a Burson sluchátkovom zosilovači, takze by to malo vylepšit zvuk aj pri sluchátkovom posluchu. Lacnejšia alternatíva k výmene káblov alebo k sieťovým práčkam. :tleskani
https://www.youtube.com/watch?v=_7VaGmVg6_A
AVR Yamaha -> Infinity Kappa 8.2i
Dali Zensor 1 AX
Pioneer U-05 -> Burson Soloist SL / xDuoo TA-20 / Loxjie P20 -> Audeze LCD3, Verum One, Meze 99Classic, HE400se, Senn HD530/II, HD540/II, HD560/II, HD565
kuko61
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod martas38 1. 4. 2023 22:57

Krystaly, to je ještě větší vylomenina, než dávat odlehčovací hroty pod sluchátkový zesilovač. To tady taky jednomu uživateli vylepšilo zvuk :D
Ale tak pro audio esoteriky a milce hadího oleje proč ne, víra hory přenáší...
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků