Audigo Headphones Day 2023

Stereo a vícekanálová sluchátka

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod introvert 1. 4. 2023 22:43

111a111 píše:Stax X9000 tam náhodou neboli?
Přílohy
IMG_6391 ve velké velikosti.jpeg
IMG_6389 ve velké velikosti.jpeg
IMG_6447 ve velké velikosti.jpeg
Naposledy upravil introvert dne 1. 4. 2023 22:54, celkově upraveno 1
introvert
Pokročilý

Odeslat příspěvekod martas38 1. 4. 2023 22:47

Jsem rád, že jsem se osobně poznal se spoustou lidí, které jsem znal jen odsud, nebo z FB.
Mě velice pozitivně překvapily Filipovy elektrostaty a Grado GS3000. Ty bych si dokázal představit jako protipól k Empyrean. Poprvé jsem měl možnost slyšet Hugo TT2. Musím říct, že dobrý, ale určitě ne za tu cenu.
Zklamáním pro mě byly určitě Utopie a asi trošku i to TT2 u obou poměr cena/výkon
Pár věcí jako Abyss a LCD-5 jsem bohužel nestihl.
Co se týče IEM, hodně příjemně mě překvapily 64 Audio tia Duo. Na taneční žánry parádní zábavné ladění s pěkně hutným basem. Zaujaly mě víc, než Trio, u kterých mně přišly přepálené výšky.
Velkým zklamáním pro mě byly Cutom Art Fibae 7. Tam mi přišlo, že bas silně lezl do pásma nižších středů a vyšší středy byly silně potlačeny.
Ale vlastně úplně nejlepší špunty, co jsem tam slyšel byly 64 Audio U12t od Pseudomagicka. Parádní zvuk, kterému nebylo moc co vytknout a tak dobrý bas u BA měniče jsem slyšel asi poprvé. Jinak ladění celkem podobné jako Solaris, ale technicky jsou přeci jen dál. K tomu Reného AK SE200, což je krabička která mě taky zvukem celkem vyrazila dech. Dva různé převodníky, parádní detail. Nechápu, co furt Pseudomagick hledá. Tímto ho zdravím :mrgreen:
Ještě k těm výše zmíněným Solaris. Slyšel jsem tam tři varianty. Zlaté od Jiřiny. Oproti mým černým 2020 lepší prostor, ale trošku přepálenější středy. U těch nových Stellar Horizon mně přišel zvuk hodně podobný, jako u 2020, možná málinko lepší prostor, ale obrovskou devizou je jejich menší velikost, v uchu mi seděly skvěle. Co si budem říkat, zlaté i 2020 jsou s ergonomií dost na štíru, alespoň pro mě. No a k těm přepáleným výškám, které vadily Tibormi. Nemyslím si, že to jsou výšky, ale vyšší středy. Obecně mají Campfire výraznější středy, než bývá zvykem. Pro někoho možná trošku daň za rozlišení, ale jak si zvykneš, nechceš jinak. To je prostě Campfire zvuk.
Dalším velkým překvapením byly pro mě jakožto takřka odpůrce BT Focal Bathys. Byť přes aac kodek, neměl jsem tomu co vytknout a nic mě tam nechybělo. Dokázal bych si je představit na ven místo Solaris.
Taky jsem rád, že jsem si opět potvrdil, že pro mě byla lepší volba Empyrean, než Elite.

Na závěr musím poděkovat Audigu za super akci!
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Odeslat příspěvekod pavel1756 2. 4. 2023 05:05

111a111 píše:Stax X9000 tam náhodou neboli?


Ze všech vystavených sluchátek byly pro mě X9000 největším zklamáním. Jak se říká, mnoho povyku pro nic...
...ve srovnání se Susvara (ty tam sice nebyly, ale z pozice vlastníka těchto sluchátek, si troufám říci, že je mám velmi dobře naposlouchané a přímé srovnání tak v zásadě nepotřebuji) jsou X9000 méně transparentní, respektive detailní. Tonálně vřelejší, možná přesněji temnější. Mají o trochu menší hudební scénu. A největší rozdíl potom spočívá v údernosti zvuku, kde X9000 ztrácí na Susvara rozdílem několika tříd. Makrodynamické špičky jsou u těchto sluchátek velmi ploché, jakoby mezi uchem posluchače a měničem byla nějaká stěna, která očekávaný "kopák" zastaví.

Když uvážím pořizovací cenu X9000, která je v podstatě shodná s cenou Susvara a k tomu potřebu pořídit velmi specifický zesilovač v podobné cenové hladině, jsou dané Staxy v zásadě nekonkurenceschopné.

-- 2. 4. 2023 06:20 --

Naopak největším překvapením pro mě byly Verum 1. Maloobchodní cena u nás činí 8.750,- Kč, za kterou dostanete neskutečně dospělý zvuk. To snad ani není možné. Nejenže přehrají zavedená sluchátka v této cenové relaci (HD600/650...) o několik parníků, Verum 1 v zásadě poráží i stálice mezi sluchátky od 20 do 30 tisíc. Ne že by byly technicky lepší, ale narozdíl od LCD-2, LCD-X, Ananda a dalších, mají po všech stránkách velmi dobře vyvážený zvuk, kterému v zásadě nic nechybí.

Verum 1 jsou takový blend toho nejlepšího z LCD-2 a Ananda. Od Audeze si berou autoritativní zvuk s dobře vyváženou prezentací hudební scény. Od HiFiMAN pak příjemnou, respektive přirozenou tonalitu, transparentnost a detail. Za necelých devět tisíc... neuvěřitelné. :tleskani :tleskani :tleskani

-- 2. 4. 2023 06:53 --

martas38 píše: Poprvé jsem měl možnost slyšet Hugo TT2. Musím říct, že dobrý, ale určitě ne za tu cenu.
Zklamáním pro mě byly určitě Utopie a asi trošku i to TT2 u obou poměr cena/výkon


Z účastníků, kterých jsem se ptal a kteří povětšinou ani nevěděli, že nějaké kombo M Scaler+TT2 vůbec existuje a kolik stojí, mi ti, kteří dokázali na moji otázku něco odpovědět, nezávisle na sobě řekli, že jim z vystavených DAC+AMP sestav přijde nejlepší právě kombo od Chordu.

Jen tak namátkou z toho, co jsem slyšel. Ferrum stack hraje až "moc hezky". Je to líbivý, ale nereálný zvuk (něco jako většina elektronkových zesilovačů). DAC+AMP od Audio-Technica, dominující středy s malou hudební scénou. Burson Conductor, slabší bas a menší hudební scéna.

Samozřejmě otázkou je potom cena. M Scaler s TT2 vyjdou na víc než čtvrt milionu, zatímco ostatní sestavy byly v kategorii pod 100k. V neposlední řadě hraje také nemalou roli vhodné párování se sluchátky. Mně osobně například 1266ky tonalitou a témbrem víc vyhovovaly s kombem od Ferrum Audio.
Napájení: AudioQuest Niagara 1200
Data: Roon Nucleus & Chord Hugo M Scaler
DAC+AMP: Chord Hugo TT 2
AMP: Burson Soloist Voyager
Sluchátka: HiFiMAN Susvara | Focal Utopia
pavel1756
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod cb490763 2. 4. 2023 07:17

Pavle s tím TT2 máš pravdu. Taky mi tam někdo tvrdil, jak ho ta TT2 překvapila, pozitivně okomentovali i hugo 2, které jsem tam měl a bylo hojně půjčováno. Poměr cena/výkon, ale už není nic moc.

Co se týče Focal Bathys, taky mě překvapily. Kdybych nevěděl co s penězi, tak si hned objednám 64 audio trio, focal bathys, dan clark stealth a hiby rs8.
MezeElite,CA FIBAE7U,ShnlngM7,HugoTT2,VsonicGR1,KEF207,ClasséCA2300+CP800,
Ex:GradoRS1x,DunuSA6,SolarisSE,AudezeLCD2CB+LCDX+Sine,AK SR25+SE100,ShuoerTape,AuneS6,AKGK701,ATHM50,GR07,ShnlngM5s,M3s,M3X,M6pro,FiiOM11+11plus,BenchmrkDAC1,Stx307+507+407,HUGO1,2
cb490763
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tibormi 2. 4. 2023 09:57

martas38 píše:Nemyslím si, že to jsou výšky, ale vyšší středy. Obecně mají Campfire výraznější středy, než bývá zvykem. Pro někoho možná trošku daň za rozlišení, ale jak si zvykneš, nechceš jinak. To je prostě Campfire zvuk.


Tak tie Campfire som skúšal až na samý koniec, tak moje uši už boli značne unavené, som nevydržal ani 1 pesničku, tak prominentné boli tie vyššie stredy/výšky ... Možná keby skúsim na začiatku, tak si zvyknem, lebo inak boli dosť dobré. :)
Shanling M6 Pro + RRA RNHP + Quad Era-1, Audio Technica WP900
tibormi
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Acher 2. 4. 2023 10:56

Včerejší akce byla vydařená, byl jsem také rád, že jsem některé z vás poznal i osobně a děkuji Audigu ze její uspořádání!
    martas38 píše:
Co se týče IEM, hodně příjemně mě překvapily 64 Audio tia Duo. Na taneční žánry parádní zábavné ladění s pěkně hutným basem. Zaujaly mě víc, než Trio, u kterých mně přišly přepálené výšky.
Velkým zklamáním pro mě byly Cutom Art Fibae 7. Tam mi přišlo, že bas silně lezl do pásma nižších středů a vyšší středy byly silně potlačeny.

Poslouchal jsem nakonec téměř čistě IEM, kde mě také příjemně překvapily 64 Audio a to jak velmi muzikální Duo, tak prvotně zazářila a chytla zvukem i Trió. Je ale pravda, že na první dobrou zazářila, ale pro delší poslech bych s jejich výraznými výškami měl problém a nechtěl je.

Nakonec jsem zůstal u Custom Art FIBAE, kde mě sice nejprve FIBAE 7 na zapůjčeném FiiO M15 neseděla, ale když jsem je připojil na svůj DAP (iBasso DX150 s AMP8) a se svým kabelem, tak si vše sedlo jinak a oslovili mě. I nabízená cena za demo kus byla zajímavá. Jen mi nebylo úplně jasné, zda předváděný demo kus je původní FIBAE 7 či aktuální revize FIBAE 7 Unlimited. U vystaveného kusu bylo označení bez Unlimited a na letáku s výstavními slevami pak byla k objednání verze FIBAE 7 Unlimited. Vzhledem k dobré zvukové pověsti verzi Unlimited by tam, pokud šlo o starší revizi, totiž mohl být ještě i slušný zvukový posun vpřed…
    tibormi píše:
Tak tie Campfire som skúšal až na samý koniec, tak moje uši už boli značne unavené, som nevydržal ani 1 pesničku, tak prominentné boli tie vyššie stredy/výšky ...

Přiznám se, že Campfire Audio Andromeda ‘Emerald Sea’ mi také naprosto nesedla a nedoposlouchal jsem ani jednu celou písničku. Jejich důrazné vyšší středy a výšky byly pro mě nesnesitelné… :hm
DAP iBasso DX150(AMP8) ➤ Custom Art FIBAE Black
Sound Blaster Z SE(Toslink) ➤ Chord Mojo ➤ DIY sluch. zes.(OPA1656/BC550C,BC560C/BD139,BD140) ➤ Sennheiser HD650(CNC mod/Dekoni Elite Fenestrated Sheepskin)
TWR ➤ Samsung Galaxy Buds Pro
Acher
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod _daRK 2. 4. 2023 15:36

Bol som poobede. Dobrá akcia, kopec železa na vyskúšanie, zásadne mi to pomohlo rozhodnúť sa, kam sa oplatí pre mňa v tomto koníčku smerovať a kam nie.
Sklamali ma: Focal Utopia, Meze Empyrean/Elite, LCD-5, Abyss.... asi mám proste iné preferencie. Nevadí, aspoň ušetrím :hm
Páčili sa mi: DCA Stealth, Meze 109 Pro, ATH 5000X, DCA Aeon 2 Noire ... a prístup Audiga!
Pozitívne prekvapenia: Stax X9000 (bavilo by ma ich počúvať, len ten poriadny kus železa k nim je no-go a tá cena....), Grado GS3000 a Filipove hand-made sluchátka.
Negatívne prekvapenia: HD800S (WTF?, toto bolo kedysi také obľúbené?), LCD-X (ten ich zvuk je taký... zvláštny, ale martas38 ma presviedča, že po EQ sú o dva levely lepšie :-) )
IEM: nič z vystavených kúskov by som si asi nekúpil. Tešil som sa na vystavené IE600/IE900, škoda, že neboli. Solaris SH - patria vôbec zvukom do sveta Solaris? Fibae7 - pre mňa málo iskry, Andromeda - veľmi detailné, len asi by po čase unavovali. Kombinácia muzikálnosti Fibae7 a detailov Andromed by boli pre mňa endgame v IEM.
DAP/DAC: Astell&Kern Acro CA1000T je nádherný kus železa.
Tie hodiny v aute sa oplatilo absolvovať!
HP: Hifiman Edition XS
IEM: FiiO FH7,iBasso IT04
DAC/Amp: Lotoo Paw S1,Chord Mojo,HibyR3,iBasso CF01
Iné: Sony WH-1000XM5,LinkBuds S
TV/Audio: SONY KD-55XF9005;Yamaha RX-V683 ► DALI Zensor 3+Yamaha NS-SW200; Triangle Elara

Predaj: iBasso IT01s, IT04, FH7
_daRK
Pokročilý

Odeslat příspěvekod tibormi 2. 4. 2023 15:59

Prečo Elite nie? Ja som mal prv Empyreany a tie ma neoslovili, ale Elite na tých elektrónkach boli famózne :D No mňa fakt najviac sklamali Utopie, to by sa malo predávať za polovicu ...
Aeon 2 Noire boli fajn a Expansy som si nepripojil k poriadnemu zosiku.. škoda. Chcelo by to viac miesta a nejaké kabínky pre lepšie skúšanie, ale díky aj tak. :)
Shanling M6 Pro + RRA RNHP + Quad Era-1, Audio Technica WP900
tibormi
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod martas38 2. 4. 2023 16:01

Utopie souhlas. U Elite vs Empy to mám přesně naopak.
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Odeslat příspěvekod _daRK 2. 4. 2023 16:05

Mne prišli oboje Meze príliš jemné, uhladené, vyrovnané(?). Neboli zlé, mať ich ako druhé sluchátka úplne v pohode. Chápem, že tento zvuk je asi žiadanejší a lepší na dlhé počúvanie, ale ja potrebujem tú "iskru" (aj preto ma zaujali Stax X9000), ktorá mnohých unavuje... mne to nevadí, nemám možnosť počúvať sluchátka dlhé hodiny ;-)
HP: Hifiman Edition XS
IEM: FiiO FH7,iBasso IT04
DAC/Amp: Lotoo Paw S1,Chord Mojo,HibyR3,iBasso CF01
Iné: Sony WH-1000XM5,LinkBuds S
TV/Audio: SONY KD-55XF9005;Yamaha RX-V683 ► DALI Zensor 3+Yamaha NS-SW200; Triangle Elara

Predaj: iBasso IT01s, IT04, FH7
_daRK
Pokročilý

Odeslat příspěvekod martas38 2. 4. 2023 18:18

Romane a zkoušels ty Audiotechniky? To by se ti mohlo líbit, když potřebuješ jiskru.

Pavel1756: Ano Hugo TT2 tam bylo absolutně nejlepší. Ale za čtvrt mega jsem čekal, že mi padne brada a to se nekonalo. Zkoušel jsem to s Empama, abych to porovnal s tím co mám doma a s Elite.
Ale samozřejmě na nějaký dokonalý dojem člověk potřebuje čas a klid.
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Odeslat příspěvekod zino333 2. 4. 2023 18:32

Ja si aspoň prečítam čo píšete. Neodpustím si jeden uštipačný komentár k Utopiám. Som rád, že nie som sám, kto ich nemusí. Dovolím si tvrdiť, že aj 109 Pro môžu byť pre niekoho lepšou voľbou ako Utopie. A ešte k ohlasom na TT2. Jeho najväčšia hodnota spočíva v podaní hudobnej scény. Som presvedčený, že jeho hodnotu človek ocení až po dlhšom čase a porovnávaní s inými DAC.

Viac fotografií nemáte? Pre zvedavcov?
Hifiman EF600 + Schiit Lyr 3 > Meze 109 Pro + Hifiman HE6se V2
zino333
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pseudomagick 2. 4. 2023 18:33

"Ale vlastně úplně nejlepší špunty, co jsem tam slyšel byly 64 Audio U12t od Pseudomagicka. Parádní zvuk, kterému nebylo moc co vytknout a tak dobrý bas u BA měniče jsem slyšel asi poprvé. Jinak ladění celkem podobné jako Solaris, ale technicky jsou přeci jen dál. K tomu Reného AK SE200, což je krabička která mě taky zvukem celkem vyrazila dech. Dva různé převodníky, parádní detail. Nechápu, co furt Pseudomagick hledá. Tímto ho zdravím:" :mrgreen:

martas38:
Také tímto zdravím. :-)
Vlastně už nehledám nic. :pozor
U U12t mi schází DD bas a trochu více vrstvení zvuku, ale jinak to jsou skvělé IEM.
Až mi přijdou Noble Kublai Khan, tak mi to zatím bude stačit. :-)
Přiznám se, že i nadále budu uvažovat o zvuku Final Audio A8000. :D
Snad někdy příště. :roll:


-- 2. 4. 2023 19:45 --

K Audigo Headphones Day 2023.
Akce byla dobrá, ale bohužel jsem byl docela zklamaný. :roll:
Nejvíce jsem chtěl slyšet Campfire Audio Trifecta, Astell&Kern A&ultima SP3000 a opět
jsem si chtěl i poslechnout 64 Audio Fourté.
Bohužel ani jedno tam nebylo. :-\

-- 2. 4. 2023 20:25 --

Dojmy z poslechu.

HiBy RS8 - Rozhodně asi nejlépe hrající DAP.
Zvukově lepší, než SE200 pokud jde o podání prostoru a hloubku. Bohužel už docela těžký (584 g).

iBasso DX320 - Velmi dobře hrající DAP, který je téměř srovnatelný s SE200.
Na jeho velikost (s 6,5 palcovým displejem) dost lehký (310 g).
Asi nejlepší displej, který jsem u DAPu viděl.
Přiznám se, že když jsem ho držel v ruce, tak jsem uvažoval o koupi, ale jakmile jsem si uvědomil,
že je to iBasso, tak se této značce raději vyhnu. :D

Campfire Audio Solaris Stellar Horizon - Velmi čistě znějící IEM s lehce otravnými výškami.
Největší slabinou těchto IEM je sub-bas, který není kompletní.
Za cenu 65k je možné dnes koupil lépe hrající IEM.

64 Audio Trió - Opět jsem poslouchal tyto IEM a zvukově nejsou špatné pro někoho, kdo má rád zábavný zvuk s patrnými slabinami ve středním pásmu. :-)

Custom Art Fibae 5 - Konečně jsem si mohl poslechnout tyto IEM, ale byl jsem docela zklamaný. Hrály temněji a zastřeněji, než jsem čekal a střední pásmo se mi nelíbilo. :pozor
Za cenu 25k bych si je určitě nekoupil a raději bych si připlatit (ušetřil) za jiné tri-bridy.

Focal Utopia: Je divné, že byly k poslechu i tyto sluchátka, když v Audigu.cz je neprodávají. :shock:
Rozhodně nejlepší náhlavní sluchátka, které jsem slyšel. Úžasná čistota zvuku, podání prostotu a separace.
Bohužel jsem je slyšel asi pouze minutu, takže jsem nezjistil jakou měly dynamiku (např. u EDM). :-\

Focal Bathys - Poslouchal jsem je pouze přes bluetooth ze svého SE200. Na filmy asi ok, nikoli však na hudbu. :pozor :D
Naposledy upravil pseudomagick dne 2. 4. 2023 19:43, celkově upraveno 1
Astell&Kern A&futura SE200, Noble Kublai Khan, 64 Audio U12t, Shanling M6 Pro, Astell&Kern AK300, Heco Ascada 2.0, Sennheiser IE8i, Harman Kardon Go+Play, Sony XDR-V1BTDB,Yamaha NX-50
pseudomagick
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod martas38 2. 4. 2023 19:37

Pro mě bylo vůbec Custom Art docela zklamání. Krom těch dvou jsem tam slyšel ještě jednoměniče Fibae Black a nic z těch tří mě nenadchlo.
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Odeslat příspěvekod pseudomagick 2. 4. 2023 19:49

martas38:
Custom Art Fibae 7 Unlimited nejsou vůbec špatné IEM a nenašel jsem u nich žádnou chybu ve zvuku. :pozor
Dokonce i sub-bas jde pěkně hluboko. Asi bych je ale zařadil do vyšší střední třídy.
Myslím, že pro někoho kdo nechce dávat za IEM přes 50k můžou být F7U end-game.
Samozřejmě hodně záleží na synergii s DAPem.

A jak se ti líbily sibumiho Unique Melody Mest Indigo? :D

-- 2. 4. 2023 21:11 --

Campfire Audio Solaris 2020 - Celkem dobré IEM za pořizovací cenu. Oproti původním (zlatým) o trochu menší soundstage a méně jasu (a rozlišení) ve středním pásmu.
Na druhou stranu bezpečnější a bezproblémové ladění oproti originálu, které měly občas agresivní vyšší střední pásmo.

Lotoo Paw 6000 - Ideální velikost DAPu na cesty. Výborné zpracování a umístění tlačítek.
Rychlé a intuitivní prostředí. Bohužel mě trochu zklamal zvuk, neboť jsem čekal něco na úrovni Astell&Kern AK300.
Dle paměti bych řekl, že zvuk byl o trochu horší, než Shanling M6 Pro.
Astell&Kern A&futura SE200, Noble Kublai Khan, 64 Audio U12t, Shanling M6 Pro, Astell&Kern AK300, Heco Ascada 2.0, Sennheiser IE8i, Harman Kardon Go+Play, Sony XDR-V1BTDB,Yamaha NX-50
pseudomagick
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků