Výběr hi-end in-ear sluchátek

Stereo a vícekanálová sluchátka

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod pseudomagick 7. 6. 2023 03:23

flatliners píše:Tak už i Unique Melody představilo svůj TWS model. Dle recenze nevypadá zle:

https://www.head-fi.org/showcase/unique ... view-30918


Mám silný pocit, že TWS do hi-endu nepatří. :D :pozor

Nové IEM Nostalgia Audio TESSERACT za 3.699,- USD , ale určitě ano. :-)

Zde: https://www.head-fi.org/threads/latest- ... t-17590730

Zde: https://shop.musicteck.com/products/nos ... 8e5c&_ss=r
Astell&Kern A&futura SE200, Noble Kublai Khan, 64 Audio U12t, Shanling M6 Pro, Astell&Kern AK300, Heco Ascada 2.0, Sennheiser IE8i, Harman Kardon Go+Play, Sony XDR-V1BTDB,Yamaha NX-50
pseudomagick
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod martas38 7. 6. 2023 03:57

Mám podobné pocity.
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Odeslat příspěvekod jiri.filip 7. 6. 2023 16:35

pseudomagick píše: Nové IEM Nostalgia Audio TESSERACT za 3.699,- USD , ale určitě ano. :-)

Zde: https://www.head-fi.org/threads/latest- ... t-17590730

Zde: https://shop.musicteck.com/products/nos ... 8e5c&_ss=r


16 driverů? Není to příliš málo, Antone Pavloviči? �
Anebo jinak řečeno: "Čím víc pruhů, tím víc Adidas."�

Tomu již říkám propracované oblbování zákazníků a tahání peněz z jejich kapes. Škoda, že se asi nedozvíme, kolik hejlů se na takovou "výhodnou" nabídku chytí.
jiri.filip
Junior

Odeslat příspěvekod martas38 7. 6. 2023 16:47

To je osm na sluchátko, ne? To je v dnešní době naprosto běžné a nabízí to jak noname čína, tak značky typu 64 Audio. Zrovna Nostalgia Audio je ve světě IEM renomovaná značka, která opravdu nemá potřebu zákazníky oblbovat.
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Odeslat příspěvekod lithrai 7. 6. 2023 17:42

Nie, je to 16 na jednu mušlu. Čož je docela dosť.
DAP: iBasso DX240+Amp8MKII, Dethonray DTR1 Prelude, Audio-Opus Opus#1
IEM: Hidition New Tears 6, ThieAudio Monarch MKII, Alclair RSM Quad
Desktop: RME ADI-2 DAC FS, HP: Mr.Speakers Aeon Flow Closed, F-CANS AURA
lithrai
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod pseudomagick 7. 6. 2023 17:45

martas38:
Ne. 16 driverů na jedno sluchátko. :-)
Stále to není nejvíce ani u 64 Audio U18s,které má 2x18.

-- 7. 6. 2023 18:49 --

jiri.filip:
Jenže Nostalgia Audio vyrábí špičkové IEMs, tak ta hi-end kvalita zvuku tam bude.
Možná bych měl obavy z absence DD, neboť BA driver sotva dokáže nahradil tonalitu fyzického basu. :-)
Astell&Kern A&futura SE200, Noble Kublai Khan, 64 Audio U12t, Shanling M6 Pro, Astell&Kern AK300, Heco Ascada 2.0, Sennheiser IE8i, Harman Kardon Go+Play, Sony XDR-V1BTDB,Yamaha NX-50
pseudomagick
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod martas38 7. 6. 2023 18:18

Tak to jsem netušil. Každopádně to "rozkouskování" frekvenční charakteristiky z důvodu útlumů chápu, určitě to není čím víc pruhů, tím víc Adidas. Možná se tím dohánějí nedostatky akustických komor a kanálů. Někdo umí udělat skvělá čtyřměničová sluchátka, jiný na to potřebuje 18 měničů rovněž se špičkovým výsledkem. A mainstream se plácá někde uprostřed. Každopádně trend je poslední dobou víc měničů. Zajímavé, že u náhlavních sluchátek stále až na výjimky jednoměničové konstrukce (případně obezličky ala Meze, dvě cívky do série u jedné membrány), ale velká membrána patrně bez útlumů zvládne širší rozsah frekvencí bez větších útlumů oproti pidimembránám a "píšťalkám" u IEM.
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Odeslat příspěvekod jiri.filip 7. 6. 2023 20:57

Těch hejlů může být celosvětově jen 150, pokud dodrží to, co píšou na stránce jejich e-shopu. Tedy že to je limitovaná edice. Tolik snobů určitě najdou, takže to nakonec asi všechno prodají.

Technicky je tenhle nesmysl opravdu ve stylu "čím víc pruhů, tím víc Adidas".
Velikost mušlí u IEM je omezená velikostí vnitřního prostoru vnějšího ucha, kam vkládáme mušle IEM. Tedy pokud člověk nemá vypadat, jako že místo hudebních sluchátek nosí celý rok na uších chrániče uší proti mrazu ve tvaru over-ear sluchátek. :lol:
Takže za každou cenu cpát do velikostně omezeného prostoru čím dál víc měničů je cesta do pekel. Nechce se mi to teď hledat, ale stačila mi kdysi fotka vnitřku, myslím, CA Andromeda 2020, kde byly měnič přilepené k tělu mušle kapkou nějakého lepidla nebo silikonu. A to tam těch měničů je "jen" pět.

Další věcí, která může být s rostoucím počtem měničů stále větším problémem, pokud to výrobce nedokáže zvládnout, jsou přeslechy.

martas38 píše:Někdo umí udělat skvělá čtyřměničová sluchátka, jiný na to potřebuje 18 měničů rovněž se špičkovým výsledkem.

Větší počet měničů opravdu automaticky nezaručí "špičkový" výsledek. :pozor Automaticky to bude "špičkově" pouze komplikované a překombinované, s vyšší pravděpodobnosí, že se některá část pokazí.

martas38 píše:Každopádně trend je poslední dobou víc měničů.

Na trendy **** Bílý Tesák. Trend automaticky neznamená kvalitu. To je jako by mě chtěl někdo přesvědčovat, že ve stejné cenové kategorii budou TWS automaticky lepší než kabelová IEM, protože TWS jsou momentálně trendy. 8-D

martas38 píše:Zajímavé, že u náhlavních sluchátek stále až na výjimky jednoměničové konstrukce (případně obezličky ala Meze, dvě cívky do série u jedné membrány), ale velká membrána patrně bez útlumů zvládne širší rozsah frekvencí bez větších útlumů oproti pidimembránám a "píšťalkám" u IEM.
Ahoj babi, a jsme zpátky doma. :tleskani Tedy vlastně u vnitřního prostoru mušlí over ear sluchátek, který je podstatně větší než u IEM.
DAP: SONY NW-WM1Z | NW-WM1A | NW-ZX300 | NW-A55
Headphones: Beyerdynamic Avento Wired | T51i | KOSS Porta Pro
IEM: SONY IER-Z1R

Mobile: SONY XPERIA PRO-I | SONY XPERIA 1 V
jiri.filip
Junior

Odeslat příspěvekod martas38 7. 6. 2023 21:12

No vidíš Jiří. A přesto jsou ty Campfire Andromeda stokrát úspěšnější, než cokoliv od Sony a je to snad největší ikona IEM světa. Já si do uší strkám IEM už nějakých 30 let, spíš déle a krom konektorů v dobách, kdy kabely nebyly výměnné se mi na IEM nikdy nic nepokazilo. A už vůbec ne měniče. Co dělám špatně?
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Odeslat příspěvekod pseudomagick 7. 6. 2023 21:31

jiri.filip:
Samozřejmě neznamená "čím více měničů, tím více Adidas". :pozor :D
I s jedním malým kašpárkem je možné zahrát velké divadlo (Final Audio A8000). :D
Ten počet měničů se tam nedává pouze kvůli pokrytí zvukového spektra (tedy cca 40Hz až 20kHz), ale také kvůli vrstvení, tedy hloubce a výšce, které vytvářejí pocit jakéhosi 3D zvuku (tzv. holografie).
Někdy stačí málo jako např. u 64 Audio Trió (1xDD + 2BA) a zvuk může znít lehce "out of head". :-)
Rovněž se nesmí zapomínat, že např. střední pásmo je nejvíce frekventované...(malý problém právě u Trió).
Astell&Kern A&futura SE200, Noble Kublai Khan, 64 Audio U12t, Shanling M6 Pro, Astell&Kern AK300, Heco Ascada 2.0, Sennheiser IE8i, Harman Kardon Go+Play, Sony XDR-V1BTDB,Yamaha NX-50
pseudomagick
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Cagix 8. 6. 2023 18:20

Já vám napíšu bombu. Campfire ara tak jak ji mám nastavenou na sebe jsou druhá nejlepší sluchátka jaká jsem kdy v životě slyšel za meze empyrean na nějakých náušnicich pro deatail a na stříbrném kabelu.

Já slyšel krátce po sobě. Focal elear, Focal clear, Focal utopia. Sennheiser hd 600, 650, 660, 800, 800s.Audeze lcd 3. Krátce něco napíšu.

Elear mohla být výborná kdyby to hrálo vše tak jako miami sound machine conga. To bylo skvělé bohužel toto je skladba, která jim výborně seděla hlavně zabarvenim a bas se stíhal vracet. Problém je, že jinde se ty pásma nějak posouvají a bas se sthickuje a nestíhá.

Clear je mimo. Je to snaha o hd 800 s basem ze 650. Opět se bas sthickuje a spomali za mě je 800 lepší ve všem.

Focal utopia první generace. Na první pohled hodně dobré. Bohužel tonalne se nechytaji na empyrean. Co je průser je, že empyrean na těch náušnicich a na asi stříbre je 95 procent detailu tam a je ve všem lepší.

Sennheiser hd 600, 650, 660.Za ty peníze vše dobrá koupě jsou tak 75 procent z toho topu. Já z nich měl rád původní 660.Stredy byly vic vepředu a bas byl blízko 650 ale rychlejší netrpěl na thick.

Audeze lcd 3 no vylepšené 600 na semisich nausnicich dávalo to smysl bohužel bas na nich velmi omezený. Projev na kožených to bych si nezvykl to nevím to má svůj zvláštní projev divný.

Meze empyrean na stříbre dokonalé. Vším tam není co vytknout nevím proč to bratr prodal doteď to nechápu.

A teď dvě delikatesy. Etymotic er2se přecházel jsem na ně z 660. Pro mě o kousíček lepší. Hladší vyrovnanější a o něco menší bas, ale zase o něco vic jak 600. Napravena tonalita er4sr. Tam byl citelny digitální podpis toto u er2se není. Za mě vyrovnaný zvuk velká paráda nepřekonatelný výkon ku ceně. Nejmilejší navždy v mém srdci.

A teď přichází zlatý hřeb. Druhá nejlepší sluchátka pro mě za empyrean. Campfire ara.
Na začátku jsem si jimi nebyl jistý se smutkem jsem porovnaval s ety a kroutil hlavou.
Pak to přišlo a vyrazilo dech. Ono totiž nevěřte recenzim. Tam znaji jenom technickou stránku a ta je neuvěřitelná.Ta tonalita, ale z obchodu bude vždy mimo. Je třeba vyměnit kabel. On totiž je naprosto otřesný asi je to nějaké stříbro a ještě tak tenké, že to ten zvuk úplně mrsi a ničí vůbec to nefunguje. Já koupil u nás dostupný fiio rc repro. Zvuk se tonalitou okamžitě přiblížil k etam a technicky narostl. Pak bylo třeba vyměnit přehrávač místo astell sr 25 za fiio m11 plus. Okamžitě další posun mnohem víc 3d organický. A nakonec nástavce ze fiio fd 5 asi kopie spinfit od fiia. Takto s těmito nástavci pořádně usadim v uchu. Tak bum lepší jak utopie. Řeknu proč. Utopia totiž má ten headroom prostor kolem hlavy větší bohatší, ale takto vyladěna ara si ji podá na čistotu na rychlost bas je výrazně rychlejší a i ikdyž je scéna méně bohata tak ara to tam sází a jede. Zásadní rozdíl je, že ve scéně je v utopii ten člověk usazeny výš jak kdyby nad ní. S arou tam sem vše odpadne celé hlediště s arou jsem přímo na podiu.

Potom dodam fotky jak to celé vypadá.
Cagix
Junior

Odeslat příspěvekod pseudomagick 8. 6. 2023 19:18

Podivný komentář. :shock:
Asi bych nemíchal hrušky a jablka... :-)
Navíc Sennheiser HD 600...či Focal Utopia nejsou hi-end IEMs. :D :pozor

-- 8. 6. 2023 20:24 --

Cagix:
Pokud ti Etymotic ER2 či Campfire Audio Ara vyrazily dech, tak z poslechu Noble Viking
Ragnar či UM Multiverse Mentor by ti asi spadla brada...až na zem. :D :D :D
Astell&Kern A&futura SE200, Noble Kublai Khan, 64 Audio U12t, Shanling M6 Pro, Astell&Kern AK300, Heco Ascada 2.0, Sennheiser IE8i, Harman Kardon Go+Play, Sony XDR-V1BTDB,Yamaha NX-50
pseudomagick
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Cagix 8. 6. 2023 19:45

Nemyslím si, že je to tak snadné. V té ceně bych to už porovnaval s empyrean. Já jsem náročný na vyrovnanost takže nevím. Ara je na čistotu a detail dost silná a velmi vyrovnana. Já mám vyhledle dvě možnosti. Pennon volt. A pak ty aure neon pro ty se mi jevi jako ideal. Já chci vždy poměr cenu za výkon.
Cagix
Junior

Odeslat příspěvekod lada5 8. 6. 2023 21:08

Tak jsou i lepší sluchátka než empy.Poměr cena výkon nevím já chci to nejlepší co si mohu dovolit.
Napájení: Mudra Akustik
Data: Roon | Chord Hugo M Scaler
DAC+AMP: Chord Hugo TT 2,Burson
Sluchátka: Audeze LCD-5 | DCA Stealth
lada5
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod pseudomagick 8. 6. 2023 21:34

lada5:
Co třeba Sennheiser Orpheus? :D
Astell&Kern A&futura SE200, Noble Kublai Khan, 64 Audio U12t, Shanling M6 Pro, Astell&Kern AK300, Heco Ascada 2.0, Sennheiser IE8i, Harman Kardon Go+Play, Sony XDR-V1BTDB,Yamaha NX-50
pseudomagick
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků