Ukáž svoju slúchadlovú zostavu!

Stereo a vícekanálová sluchátka

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Rins 18. 3. 2024 12:57

Pár slov k přestřelce mezi lada5 a martas38 ohledně Quetest a TT2 v roli DAC.
Vlastnil jsem H2 z kterého jsem přešel na TT2 a následně jej doplnil o MScaler.
Nuže, H2 v roli DAC si vedl velmi dobře, ale přechod na TT2 byl další kvalitativní skok a poznaly to na první dobrou i mé netrénované uši. Snad správně předpokládám, že Quetest je stejný jako H2,jen bez zesilovače.
Myslím, že martas38 pěje chválu na Quetest oprávněně. Za jeho cenu je těžké ho porazit. V zahraničí není neobvyklá kombinace Quetest + MScaler.
Chord Hugo TT2/MScaler, Wave Storm Reference, Feliks Euforia AE, Roon, Innuos Zen MK3, Innuos Phoenix USB, Niagara 1200, Focal Utopia-Nordost Heimdall 2, Meze Empyrean-Forza Hybrid HPC, Erzetich Charybdis,
Shanling M6 ultra,Campfire Solaris SE
Rins
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod tajnik 20. 3. 2024 15:48

martas38 píše:Lepší dynamika, lepší podání prostoru, lepší separace nástrojů. Prostě převodník v Eversolu není moc povedený, Qutest, ale i RME jsou lepší úplně ve všem.

Nezkoušel jsi třeba i MOJO jako DAC? Je to něčím podobné?
tajnik
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod martas38 20. 3. 2024 17:06

Měl jsem první verzi Mojo, ale už je to pár let. Převodník v Qutestu je lepší, ale je to Chord zvuk, takže se dá říct, že to podobné je.
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Odeslat příspěvekod cb490763 30. 3. 2024 09:30

Qutest jsem také neměl. Ale podle mých vyčtených informací je to stejný DAC jako v hugu 2, jak píše kolega přede mnou. Porovnával jsem vůči sobě Hugo 2 a TT2 na Meze Elite. Zdroj pro oba byl Shanling M7, který posílal přes USB C data ven do převodníků. A zůstal ve mě moment při poslechu M. Jacksona Thriller v DSD, kdy jsem zaznamenal opravdu velký rozdíl ve zvuku viz dále. To co lezlo z H2 je zábavný zvuk, ale zároveň audiofilní nic tam nechybí. TT2 naproti tomu má zvuk vyrovnanější s mnohem větším prostorem. Což ale může i znamenat, že někomu se míň referenční zábavný zvuk Huga 2 může líbit víc. Samozřejmě by mě zajímalo použití čistě DAC v sestavě velkého hifi, tak jako jedu přes TT2. Na druhou stranu můžu třeba říct, že TT2 v sestavě velkého hifi tj s bednama má sice lepší rozlišení, ale na druhou stranu hraje zvuk naléhavě a jakoby v kouli. Pokud požiju DAC z Classé, zvuk je klidnější vyrovnanější s perfektním prostorem, ale nemá takové rozlišení. A právě z toho důvodu přemýšlím u stolní sestavy o přechodu na DAVE. Ale musím ještě trochu přišetřit.
MezeElite,EEOdin,CaFIBAE7U,AK SP3000,HugoTT2,KEF207,ClasséCA2300+CP800,
Ex:GradoRS1x,DunuSA6,SolarisSE,AudezeLCD2CB+LCDX+Sine,AK SR25+SE100,ShuoerTape,AuneS6,AKGK701,ATHM50,GR07,ShnlngM5s,M3s,M3X,M6pro,M7,FiiOM11+11plus,BenchmrkDAC1,Stx307+507+407,HUGO1,2
cb490763
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod zino333 30. 3. 2024 09:45

cb490763 píše:... Pokud požiju DAC z Classé, zvuk je klidnější vyrovnanější s perfektním prostorem, ale nemá takové rozlišení. A právě z toho důvodu přemýšlím u stolní sestavy o přechodu na DAVE. Ale musím ještě trochu přišetřit.

Skús si požičať do zostavy MScaler.

A ak premýšľaš nad Dave, tak ja by som už potom skúsil aj Mola Mola Tambaqui alebo Denafrips Terminator.
Hifiman EF600 + Schiit Lyr 3 > Meze 109 Pro + Hifiman HE6se V2
zino333
Pokročilý

Odeslat příspěvekod The Wolverine 22. 4. 2024 18:27

Obrázek

Tímto bych rád vyzdvihl práci a přístup p. Vrány a firmy Casea Hifi. Před časem jsem uvažoval o upgradu sluchátkového zesilovače, měl jsem v hledáčku Lyr+, ale nakonec jsem zůstal u Asgardu 2, který jsem nechal u Casea vylepšit. Výměna kondenzátorů za Nichicon UFW Audio Grade a extenzivní úprava napájecí části (přestavba na diskrétní řešení), vyměněno přes 20 součástek.

Nečekal jsem popravdě takový rozdíl, nyní je daleko přesnější podání prostoru a velký skok kupředu v podání detailů a zejména v basovém pásmu, které získalo na rozsahu, objemu i kontrole. Kdo uvažuje o renovaci či upgradu svých audio zařízení, může jen doporučit.
Schiit Bifrost 4490 ► Schiit Asgard 2 ► Audeze LCD-X │ Grado GH4
Marantz PM7000N ► Bowers & Wilkins 684
The Wolverine
Pokročilý

Odeslat příspěvekod martas38 22. 4. 2024 20:21

Mno a na kolik to vyšlo? Mně kdysi Casea nabízela tunning DAPu v ceně asi 1,5 násobku nového kusu, do čehož jsem nešel.
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Odeslat příspěvekod cb490763 26. 5. 2024 08:43

Tak jsem si udělal trochu radost, splnil jsem si sen nákupem ultimy. K ní EE Odin a kabel od Forzy hybrid smes stříbra a mědi. Né že bych si se shanlingem m7 a fibae 7 unlimited stěžoval, ale tohle je jinde. A díky Renému jsem našel nástavce, které mi skvěle sedí. Tohle je moje konečná na poli dap a iem. Na podzim mě čeká feliks euforia evo plus kabel a pak potřebuji dořešit akustiku pro velké hifi plus nějaké kabely od acrolinku...
Přílohy
20240516_151308.jpg
cb490763
Mírně pokročilý

Předchozí stránka