[recenze] Beyerdynamic DT 770 PRO 80ohm

Stereo a vícekanálová sluchátka

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod berto99 8. 2. 2022 23:18

Brumbaal píše:Hezká recenze.. Přidám se taky a trochu to tady zaktualizuju :) teď o víkendu jsem při příležitosti návštěvy Audio Video Show v Praze byl i v prodejně Audigo a testoval jsem uzavřený sluchátka. V rozumný cenový hladině "kolem 5ti tisíc" jsem si chtěl vybrat něco pro sebe. Mám děcka, doma je ruch a když je náhodou klid tak zas rušim já se svými Grado..
Měl jsem načteno a šel jsem na jisto na vybraný a doporučený modely + to co doporučil prodejce.
Testoval jsem Audio Technika ATH mVŠECHNYx i model MSR7.. Beyery, Meze.. a k mýmu překvapení, v ceně kolem 3k mi DT770 sednul nejvíc. Překvapivě jasný projev s dostatkem basů.. o zastřených středech teda nevím. Kdybych to porovnal z celkovýho dojmu z testování, tak to bylo Meze99 které hrnuli všechno, MSR7 byly velmi příjemný (znatelný upgrade ATH) a DT770.. v tomto pořadí, s tím, že za cenu do 5k jsou pro mě jednoznačnou volbou právě DT770. Hodně mě zklamaly ATH M50x, ty byly opravdu hodně ustřelené na výškách (m40x byly daleko vyrovnanější ale s lehkou dekou) a co se týče zpracování, tak se Beyerům rovnat absolutně nemůžou žádné ATH. Nedej bože v tom modrym nebo červenym provedení. Zvukově DT770 daleko vyrovnanější než všechny ATH. Překvapilo mě potom porovnání s otevřeným modelem DT990, tam u mě taky zvítězil model DT770 svým vyrovnanějším projevem. Když bych měl jít na dřeň tak Beyery mají nejvíc "svůj" bas v porovnání s dražšími kusy, to ale neberu jako zásadní, zejména pak když už přestanete porovnávat.
Testoval jsem na Fubaru 4 plus (s Burson V5i opampem) který mám naposlouchaný s Grado SR60 a SR225. A samozřejmě jsem porovnával i se svou stereo (2.1) sestavou Primare + Dynavoice kterou mám u uchu.
Celkově pro mě jsou Beyerdynamic DT770 svým jasným, velmi vyrovnaným zvukem a hlavně zpracováním, za cenu 3k naprostou skvělou volbou uzavřený sluchátek. Poslouchám napříč žánry skoro vše co má nějakou hudební hloubku.. trash metaly, nebo moderní chcíplý negrRapy mě moc neberou.


mne dnes odisli-zlomil sa drziak praveho sluchadla DT 860 tie si skusal vies ich porovnat so 770? mne 860 uplne vyhovovali co sa tyka trash metalu a metalu ako takeho plus hardrock. ty si pisal ze nie si fanusik trash metalu ale z toho neviem ci tym myslis aj to ze nie su vhodne na trash metal...

-- 8. 2. 2022 23:23 --

7750rpm píše:nesouhlasim s tim ze Beyerdynamic DT 770 PRO 80ohm jsou nejak extra kvalitni, mam je rok a pul a pouzivam je kazdej den a cca po roce se rozpadly ty velurovy nausniky (kdyz ten nausnik sundate tak je zvenku slozenej ze dvou casti - velur a nejaky plast a vnitrek vyplnenej molitanem a ta velurova cast se zacla oddelovat od te plastove presne v miste kde je bocnice bryli ktere nosim tak jsem ty nausniky pootocil a postupne vzdycky kdyz se objevila dalsi prasklina jsem je otocil az se to oddelilo uplne, novy orig velurovy nausniky stoji 600kc), dal se cca po roce kompletne odloupala kozenka na vnitrni cast headbandu (mam ples nevim jestli to s tim nema neco spolecnyho ze ten headband celou poslechovou dobu nepobyval na vlasech ale rovnou na kuzi) novej orig. headband stoji asi 200 takze rocni provoz techto sluchatek je pro mne asi 800kc :tleskani (nedoporucuju kupovat levny neorig nausniky, podle recenzi to zmeni zvuk tech sluchatek spis k horsimu,moje zkusenost je ze ty nausniky ovlivnuji zvuk hodne, kdyz jsem koupil novy nausniky tak jsem mel pocit ze mam jiny o dost lepsi sluchatka), dalsi vec je drat, ta cast ktera vzdy visi dolu ze sluchatek cca 50cm tak taky cca po roce uplne ztvrdla ze je to skoro jak nerezovej drat, zbytek kabelu si zanechal normalni ohebnost jaka byla od zacatku, dalsi vec kdyz jsem asi po mesici od koupe sundaval nausniky abych je vycistil tak z tech sluchatek vypadl asi centimetrovej kousek ulomenyho plastu nacez jsem zjistil ze se to ulomilo (nevim kdy ani jak) z toho prstence na kterym ja nasazenej nausnik a ulomil to doraz kloubu kterej se dotyka z vnejsi strany sluchatek coz taky podle me neni moc dobre vymysleny ze celej ten mechanismus ma doraz na tenouckej plast.jinak jsou pohodlny a hraji spickove za ty penize.

jen mensi EDIT: kdyby si nahodou nekdo myslel ze jsem kazisvet tak nejsem, pouzivam ty sluchatka jen doma u pc, po poslechu vzdy sundam a polozim na mekkou podlozku na stole, nespadly ani jednou na zem a vetsina elektroniky me vzdycky vydrzi dlouho protoze do toho investuju vic nez do sebe takze si toho i patricne vazim.mam treba 18 let stary senny ktery jsem kupoval v rakousku asi za 5000kc a ktery zazily fakt hodne a nerozpadlo se na nich nic, ty beyerdynamicy vypadaly po roce jak ruina.


ja mam DT860
nemyslim si ze si kazisvet. mne to tiez rychlo odchadzalo a myslim si ze ta firma to robi na spotrebku aby kasirovala aj ked uz tie sluchadla pouzivas. dokonca sa mi zlomila cast kde sa sluchadlo pripaja k nahlavne casti oprava draha ako svina no a vcera po sice 5 rokoch ale..toto:

https://pasteboard.co/NpUNo4lRKSnb.jpg
https://pasteboard.co/935dH1liPRpB.jpg

nechce sa mi pustat do opravy a hladam nahradu. tu potrebujem porovnat ci 860 je rovnake ako 770. alebo je tam rozdiel a v com ...pocuvam z drvivej vacsiny metal a hard rock.
berto99
Junior

Odeslat příspěvekod kurcatovium 11. 2. 2022 21:46

Dovolím si sem trochu vecpat se (snad jen mírným) OT k otevřené verzi DT-990 Pro, které by se ale mělo vztahovat i na 770.

Netuší někdo, kde se dá sehnat náhradní kožený "kryt mostu"? Taková ta věc na patenty, co obaluje hlavový most. Na mých sluchátkách už se dost loupe a nevím jak správně hledat náhradní. Náušníky, které by také zasloužily výměnu, jsem na několika CZ shopech našel jako EDT 990 V (případně EDT 770 V), ale s tím krytem jsem zcela mimo...
kurcatovium
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod DeathKarma 12. 2. 2022 08:37

zkus napsat na Thomann, oni dokazi sehnat i veci, ktere nejsou primo na jejich webu.
DeathKarma
Junior

Odeslat příspěvekod berto99 12. 2. 2022 09:57

ked uz mas tie 990pro pouzivas ich nebodaj aj k pocitacu a mobilu? ak ano staci to? netreba predzosilovac?
berto99
Junior

Odeslat příspěvekod kurcatovium 12. 2. 2022 23:40

DarthKarma: Díky za info. Zkusím.


berto99: Používám je s audio rozhraním Audient id4 MkII, což je externí zvuková karta s relativně slušným sluchátkovým zesilovačem (i když pořád napájeno jen z USB), a je to naprosto v pohodě.

Z mého postaršího telefonu (Redmi Note 4) hrají taky, ale je tam cítit, že výkon není tam, kde by měl být.
kurcatovium
Junior
Uživatelský avatar

Předchozí stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků