Ety MC5 vs. Ety MK5 (vs. HiFiMan RE-400)

Stereo a vícekanálová sluchátka

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod ExpressCard 1. 6. 2015 23:23

Zdravím,
nedávno jsem si pořídil sluchátka Etymotic MC5. Před chvílí jsem si ale také všiml, že ER vypustil do světa nový model - MK5. Zaujal mě fakt, že mají menší tělo než starší model. Věřím, že by mi mohly padnout do ucha lépe než současné MC5. Neměl náhodou někdo možnost vyzkoušet obě sluchátka? Hádám, že zvukově tam velký rozdíl nebude, nebo se mýlím? Liší se ještě v něčem tyto dva modely?

Dále jsem také zahlédl sluchátka HiFiMan RE-400. Jak jsou na tom zvukově ve srovnání s řadou MC od Etymoticu? Co izolace? U ER jsem zvyklý používat cylindrické pěnové nástavce, které tlumí hluk asi nejlépe ze všech dodávaných. Je na tom HiFiMan s izolací podobně, nebo propouští znatělně více hluku?

Předem díky za každý postřeh. ;)
ExpressCard
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Bína 2. 6. 2015 07:05

MK5 používají konstrukcí Ety kids a aspoň mě přijdou o dost pohodlnější. Rozdíl je tam i ve zvuku, protože MK5 používá 6mm měnič z Kids, který imho hraje líp než ten v MC5.

Hifimany jsou zvukově výrazně lepší, ale izolace oproti ety je znatelně horší (ale to platí pro většinu in-earů)
Bína
Sluchátkový recenzent
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod lukas_highenergy.cz 2. 6. 2015 08:06

Omlouvám se, že se přidávám k cizímu dotazu, ale uměl by někdo tahle dvoje sluchátka porovnat i s MC3, které jsou v hodně podobné ceně? Zvažuju o něčem ne moc drahém na cesty k Fiio X3.
lukas_highenergy.cz
Junior

Odeslat příspěvekod lobic 2. 6. 2015 08:13

Myslím, že Mk5 ještě nemají výměnné filtry.
lobic
Junior

Odeslat příspěvekod Bína 2. 6. 2015 08:26

lukas_highenergy.cz píše:Omlouvám se, že se přidávám k cizímu dotazu, ale uměl by někdo tahle dvoje sluchátka porovnat i s MC3, které jsou v hodně podobné ceně? Zvažuju o něčem ne moc drahém na cesty k Fiio X3.


Mc3 jsou totožné s mc5, jen mají navíc ovládání pro iphone. Pokud není prioritou izolace, doporučil bych doplatit si na hifimany či vsonic vsonicgr07 classic.
Bína
Sluchátkový recenzent
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod lukas_highenergy.cz 2. 6. 2015 08:33

Díky za info, tzn. první lepší model od Ety. je až HF5? Mít vyměnitelný kabel, tak bych nad tím i přemýšlel, ale aby sluchátka odešla kvůli kabelu, už bych v téhle ceně moc nechtěl.

Ty Hifimany jsem ještě neslyšel, ale určitě vyzkouším. Na doma (když teda třeba večer poslouchám na sluchátkách) případně na služebky (v klidu v hotelu) mam Beyery T50p. Ale ty už sou na tahání v tašce s notebookem dost velký.
lukas_highenergy.cz
Junior

Odeslat příspěvekod Bína 2. 6. 2015 08:44

Ano, upgradem z MK5 je až HF5/3/2. Vyměnitelný kabel mají bohužel až ER-4 za dvojnásobnou cenu.
CIEM: qdc 8CS|AAW W500|HEIR 10.A|HIFIMAN RE1000
IEM: NOBLE Katana & Sage
DAP: SONY WM1A|SHANLING M5s & M2X & M0
TWS: Shanling MTW100BA

Zaměstnanec firmy Shanling, tohoto času v Číně
Bína
Sluchátkový recenzent
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 2. 6. 2015 09:36

lukas_highenergy.cz píše:Díky za info, tzn. první lepší model od Ety. je až HF5? Mít vyměnitelný kabel, tak bych nad tím i přemýšlel, ale aby sluchátka odešla kvůli kabelu, už bych v téhle ceně moc nechtěl.

Sluchadla kvoli kablu nemusia hned odist. Vacsinou sa to da bezproblemov opravit. Zalezi samozrejme kde sa poskodi. A oprava poskodeneho kabla vyjde castokrat ovela menej ako kupovat novy ktory sa da vymenit.
Ryan Giggs
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ExpressCard 4. 6. 2015 19:00

Díky moc za reakce. Jinak co se týče těch MK5, myslím si, že filtry je možné s nimi používat, jen nejsou součástí dodávaného příslušenství.

Ještě k té izolaci. Myslíte, že by třeba nástavce řady Isolation od Comply Foam mohly pomoci ke zlepšení potlačení okolních ruchů, potažmo dostat sluchátka od HiFiMana až k úrovni odhlučnění srovnatelné s Etymoticy?
ExpressCard
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Bína 4. 6. 2015 19:09

Na úroveň Etymotic se dostanou jedině customy( a i tam spíš silikonove nebo akrylove s výplní ). Nejblíže k tomu mají další tlakové ineary s hlubokým usazenim, třeba Shure a Westone. Hifimany s pruduchem tam nedostanou ani custom nástavce.

Comply s izolací pomuzou, ale můžou negativně ovlivnit zvuk a mají mizernou životnost.
Bína
Sluchátkový recenzent
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ExpressCard 4. 6. 2015 20:30

Aha. Často pobývám v poměrně hlučném prostředí, takže k tomu, abych si užil hudbu, je kvalitní odhlučnění esenciální. Na druhou stranu ale zase občas používám sluchátka během spaní, kde mi zase současné Etymotic MC5 překáží v leže na boku. Nevím, jestli by bylo MK5 řešením.

Zvuk mám rád neutrální, věrný originálu. Na Ety by tedy mohly být basy mírně výraznější, vyhovují mi asi v takovém rozsahu, ve kterém se nacházejí u HiFiMana RE-400. V prospěch ER naopak zase hovoří konkrétnost basů. Sluchátka chci kromě na poslech hudby používat také jako pódiový monitor (hraji na baskytaru a klávesové nástroje), takže kladu také vysoký důraz na věrnost projevu.

Neměl bys pro mě tedy nějaké doporučení? Nebo samozřejmě i kdokoliv další. ;) Můj cenový strop je kolem 2500 Kč.
ExpressCard
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod lobic 5. 6. 2015 07:31

Tak si nech na pódium MC5 a kup Vsonic GR07 Classic. GR07 by při ležení v posteli neměli vadit, ale cena bude trochu přes 2500Kč. :-)
lobic
Junior

Odeslat příspěvekod dazo 5. 6. 2015 10:01

Trt, gr07 mi pri lahnuti na bok uplne prestali hrat :D To vyriesili trojzavojove nadstavce, s nimi je to uz perfektne :)
dazo
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ExpressCard 5. 6. 2015 13:07

Pořízení dalších sluchátek pro mě bohužel není řešením. Mám v plánu ta MC5 vyměnit za nějaká jiná. Jak se tak dívám, kompromis mezi izolací a pohodlím nebude vůbec snadné najít.
ExpressCard
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod lobic 5. 6. 2015 19:23

Můžeš taky poslouchat v leže na zádech a nemusíš kupovat nic :-D. Já takto poslouchám MC5 s pěnovými špunty a jsem spokojen ;-).
lobic
Junior


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků