Basu je málo, středy zní velmi pěkně, výšky jsou ok.
Separace nástrojů je velmi dobrá, prostoru (soundstage) je pocitově malinko méně než akorát, ale dá se zvyknout. Imaging (rozmístění nástrojů v prostoru) je super.
Zvuku velmi prospěl Bass Boost (+4dB) ze sluchátkového zesilovače (FiiO E12A) - projev získal na realističnosti.
Dedikovaný sluchátkový zesilovač znatelně pročistí zvuk, nástroje jsou lépe separované než ze samotného přehrávače (FiiO X3 2nd gen), zážitek se umocní, bas zpevňuje, bahno mizí.
Silné stránky sluchátek (po spárovnání se sluchátkovým zesilovačem):
pevnost a údernost basu (basa, perkuse), sametovost zvuku ve středových frekvencích (kytary), výšky neurazí. Realističnost projevu (díky bass boostu), přítomnost vokálů.
Sluchátka nejsou extra pohodlná (hmotnost je průměrná, tlak na hlavu ze stran nadprůměrný). Tlak ze stran částečně mizí, jak jsou sluchátka ponechána na stojánku.
Podání zvuku je jiné než u Beyerdynamic DT880 250ohm, a Beyery jsou mnohem pohodlnější (lehčí, a bez přítlaku). Bass boost se projevuje u HE-400i výrazněji. DT880 ani s Bass Boostem nebudí dojem, že jste přítomni v koncertním sále, s HE-400i ten pocit je u každé (dobré) nahrávky. Poslech hudby je na DT880 méně únavný (fatique) i kvůli tomu, že sluchátka nebasují. Kytary s DT880 namísto sametovosti víc řezají, imaging je horší, prostoru je podobně. Zvuk je zahuhlanější.
Resumé - HE-400i zní jako byste byli na zkoušce, DT880 jako kdyby vám někdo povídal o tom, že byl na zkoušce.
Co na nich zní dobře? Od hard rocku přes jazz po klasiku, moderní hudbu, jedním slovem vše. Metal si zaslouží pár slov navíc - i když je album dobře nahráno (a separace nástrojů a imaging u HE-400i funguje na výbornou), a kytary jsou hodně podlazené, tak to zní jako bahno. Když dostaly kopáky do vínku dutý zvuk, je dutý i na HE-400i. Špatné nahrávky poznáte. Akustické kytary zní výborně.
Četl jsem, že HE-400i reprezentují to nejlepší ze světa MidFi a jsou vstupenkou do světa HiFi. Že jsou na okraji toho, kde ještě aparatura nesvádí člověka "k poslechu zvuku namísto hudby".
