Jo, papírový píár parametry jsou hezký - 200m dosah ve volným prostoru, 40m dosah uvnitř domu přes stěny, 1Mbps atd..... Ale že BT přenos ruší sám sebe, neboli že ho ruší i další BT vysílače/přijímače v dosahu a například i wifi, což je věc, která je v dnešních moderních domácnostech snad už všudypřítomná, a díky tomu stabilita BT přenosu jen víc a víc klesá, což se daný BT zařízení snaží kompenzovat snižováním datovýho toku aby nedocházelo k výpadkům, to už se z těch píár blafů a zveřejňovanejch technickejch "parametrů" tak nějak nedočteme, co? Ve výsledku je ale díky tomu už třeba i na vzdálenost pouhejch 3m (a v běžnejch domácích podmínkách nezřídka klidně i na menší vzdálenosti kolem 1m) datovej tok BT třeba o čtvrtinu až klidně polovinu nižší a ani přes to se někdy výpadkům nevyhneme. Nezřídka jsem měl problém i se spárováním zařízení na vzdálenost větší než 2m a stačí nechat při přehrávání DAP někde v místnosti, poodejít se sluchátkama na hlavě 3m daleko do křesla a už se výpadkům nevyhnu.
Zkrátka pro nenáročnej poslech/podkres, pro hračičky atp. OK, když to někomu stačí...... ale na kvalitní či skutečnej poslech hudby ne-é.
Teoretický papírový parametry jsou hezká věc, ale jak to tak bývá, realita je většinou trochu někde jinde.
Luda9sl píše:....navíc těch 1411 kbps by mi nestačilo.

O bitrate ale kvalita zvuku skutečně není

. Když srovnáme hi-res a CD a logicky přitom vezmeme v potaz dnešní většinově LoudnessWarovej mastering/remastering, tak ve většině případů buď nacházíme ta nejlíp znějící vydání alb právě na tom CD, nebo v případech kdy se ta dnešní moderní vydání dají sehnat ve stejnej verzi zároven na CD i v hi-res, tak díky tomu, že původní master/remaster je pro oba případy stejnej, tak rozdíly dělají jen ty samotný rozdílný vzorkovací frekvence a bitový hloubky, což není nic podstatnýho. Ta skutečná a podstatná zvuková kvalita a skutečný rozdíly v kvalitě zvuku, jsou totiž samozřejmě někde "trochu" jinde, než ve vzorkovacích frekvencích, bitovejch hloubkách, bitratech, médiích nebo formátech.