Kvalitní BT sluchátka do 8 000 kč

Stereo a vícekanálová sluchátka

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod introvert 31. 10. 2022 21:29

davos8000: Chceš nám tím nečitelným textem (světle zelená a azurová na světle šedém pozadí) něco podstatného naznačit ? :shock:
introvert
Pokročilý

Odeslat příspěvekod _daRK 17. 11. 2022 21:20

Neviem ako v ČR, ale u nás padla cena XM5 pred pár dňami v eshopoch na 319eur. Nezaváhal som, ešte objednám aj Sennheiser Momentum 4 a jedny si nechám. V každom prípade oproti XM2 sú XM5 o parník lepšie zvukom a o niečo aj v ANC.
HP: Hifiman Edition XS
IEM: FiiO FH7,iBasso IT04
DAC/Amp: Lotoo Paw S1,Chord Mojo,HibyR3,iBasso CF01
Iné: Sony WH-1000XM5,LinkBuds S
TV/Audio: SONY KD-55XF9005;Yamaha RX-V683 ► DALI Zensor 3+Yamaha NS-SW200; Triangle Elara

Predaj: iBasso IT01s, IT04, FH7
_daRK
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Rival1 18. 11. 2022 18:05

Potom môžeš dať nejakú recenziu o xm5 ako hrajú či sú pohodlné a pod. lebo tiež o nich rozmýšľam. Len sa neviem rozhodnúť medzi xm4 a xm5.
Rival1
Junior

Odeslat příspěvekod Paleandr 27. 11. 2022 14:27

Ahoj @_daRK. Máš už nějaké postřehy z poslechu těch Momentum 4, které by jsi s námi mohli sdílet? Díky :)
Paleandr
Junior

Odeslat příspěvekod _daRK 27. 11. 2022 16:28

Ahoj, vcera som zrovna jedny z nich vratil a dnes som sa chystal napisat par slov k mojim dojmom. V prvom rade musim napisat, ze sa mi zase potvrdilo, ze hoci je porovnavacich recenzii Sony XM5 a Sennheiser M4 vela, niet nad vlastnu skusenost. Nebudem popisovat zname veci, najma take, ktore su len fakty a v recenziach vela krat spomenute.

XM5
+ zvuk - je oproti starsim XM2 ovela prijatelnejsi. XM2 boli zahuhlane a neustale aj po rokoch som stale upravoval EQ cez Wavelet, kedze XM2 neumoznovali nastavenie EQ v appke bez straty LDAC kodeku. Netreba cakat audiofilsky zvuk, tieto sluchatka jednoducho audiofila neuspokoja, ale uz to nie je ani ten hnusny zahuhlany zvuk bez vysok. Som na neprijemne zvuky okolia dost alergicky, moja citlivost na ne je ovela vyssia a ak uz teda ANC sluchatka pouzijem, nechcem to zabit tym, ze budem pocuvat zle hrajuce sluchatka. Sluchatkam samozrejme viac svedcia hudobne styly s basovou zlozkou, niektore albumy Pink Floyd su este OK, ale vokalne styly ci dokonca vazna hudba sa vyslovene nehodia. Pri tvrdych styloch ako su kapely Acranius alebo Brodequin som bol na rozdiel od XM2 velmi spokojny a pri Death / Symbolic / track Zero Tolerance som mal fakt zimomriavky (ale to mam z tohto tracku aj pri slabsich sluchatkach). Este som neskusal ten zazrak 360st. audio, snad sa k tomu dostanem.
+ EQ - uprava EQ v appke pri zachovani LDAC je super vec, skoda ze appka nema moznost upravy pri 100 az 300Hz, kde je asi najvacsi problem tychto sluchatiek. V appke som si nastavil Treble boost ( a znizil ClearBass o -2) a problemove pasmo 100-300Hz som este doladil cez Wavelet, potom je to uz dobre a nepotrebujem nic nastavovat ako pri XM2 pri zmene muziky.
++ ANC - je to vyborne, lepsie ako som cakal, pri strednej hlasitosti TV aj pri vypnutej hudbe vnimam len slaby hlas, pri "vecernej" hlasitosti vidim len otvaranie ust. Este keby to vedelo stlmit aj moje baby doma pri domacich ulohach, to uz by bola ina parada. Takisto s kaslom si XM5 poradit uplne nevie, staci vsak pustit do sluchatiek hudbu o minimalnej hlasitosti a akykolvek zvuk okolia je prec. Automaticke nastavenia urovne ANC som povypinal, robi to psie kusy, mne vyhovuje nastavenie ANC na maximalnej moznej sile. Ale podla dostupnych info na Reddit a inych strankach ludia riesia, ze appka nevie nastavit maximum ANC na stalo. Snad to vylepsia v updatoch, ale mne aktualny stav vyhovuje.
++ mikrofon a odhlucnenie zvukov pri telefonovani - tak to je uplne parada, co tu Sony predviedlo. Buduci tyzden vyskusam nejake telco na Teamsoch, ale telefonovanie aj pri okolitych ruseniach je asi TOP.
+ pohodlie - prvy den som nechapal, ako moze niekto napisat, ze su pohodlne. Po par hodinach ma boleli usi a najviac mi vadilo zle rozlozenie dotykovej plochy (najvyssi bod) na hlavovom moste. Po par dnoch si to sadlo a nausniky su fakt pohodlne, clovek ma pocit, akoby sa zmestili to nich cele ucho. Ten hlavovy most stale nie je OK, ale uz to tolko nevnimam. Mam asi "konfekcnu" velkost hlavy, neviem ako to pocituju ludia s vacsimi alebo mensimi hlavami.
- ??? - fakt neviem, co by som uviedol ako minusy. Vytykat ANC sluchatkam, ze nevedia uspokojit audiofila je vzhladom ku konkurencii nespravodlive. Mozno Focal Bathys by to dokazali, ale za takmer trojnasobok ceny, ja som o Bathys realne aj uvazoval, ale vzhladom na vseobecne problemy s bateriami som to v takej cene nechcel riskovat. Navyse sa nikde nedaju Bathys "pozicat" v lokalnych eshopoch, ktovie ako by bolo na tom to ich ANC. Ak uz teda mam napisat nejake minus, tak teda ten hlavovy most a to, ze sluchatka potrebuju dost "vylepsit" cez EQ.

M4
Asi je uz jasne, ktore sluchatka u mna vyhrali, ale skusim par dojmov napisat aj o M4.
+ zvuk - oproti XM5 je o malicko viac detailov, zvuk je cistejsi, "priezracnejsi", ale stale to nie je taky rozdiel, aby som si povedal, ze XM5 je sklamanie a M4 bomba. Ak by som dal Sony XM5 80% voci kablovym sluchatkam za 800eur, M4 by dostali mozno 85%, ale chapem, ze takto to porovnavat je blbost. Hlavny message je, ze ani M4 ani XM5 nie su sluchatka, ktore nahradia kablove sluchatka, ak cloveku zalezi na co najvyssej kvalite. A vyssie spominane Acranius/Brodequin hraju pri M4 sucho, chyba tomu stava, akasi "mohutnost" zvuku.
-- ANC - tak toto bol pre mna sok... vsade pisali a hovorili v recenziach, ze M4 spravilo velky pokrok oproti M3. Tak si hovorim, ci M3 potom boli bezdrotove otvorene sluchatka bez ANC. Recenzie, v ktorych spominaju, ze M4 maju ANC dobre a nie ovela horsie ako XM5, jednoducho klamu. Pri vypnutej hudbe a strednej hlasitosti TV v miestnosti pocujem a rozoznavam slova. ANC je vyrazne horsie ako pri XM5, ale dokonca aj Sony XM2! Pri zapnutej hudbe na strednej hlasitosti su zvuky prec, ale to nie je pointa ANC sluchatiek. Toto bol dovod, preco sli naspat do eshopu a to som vyuzil z 14 dni len par dni na to, aby som sa rozhodol. ANC sa neda nijako vypnut, co by mne nejako nevadilo, ale pri vypnutej hudbe nie su kvoli tomu uplne tiche, oproti Sony je tu pocut tichy monotonny zvuk.
- EQ - trojpasmovy EQ je na smiech pri bezdrotovych sluchatkach, cosi to spravi, ale este ze existuje Wavelet. Asi tolko.
+ mikrofon a odhlucnenie zvukov pri telefonovani - nie je to zle, ale na Sony sa to nechyta. Ale objektivne musim povedat, ze toto som na M4 velmi nestihol otestovat. Staci si pozriet nahrate zvuky v YT recenziach alebo na stranke SoundGuys.
+ pohodlie - nie je to ziadna tragedia, ale ked citam/pocujem v niektorych recenziach, ze pohodlie je o poznanie lepsie ako XM5, tak mi to nedava zmysel. Je to dost subjektivne, to ano, mne viac vyhovuju XM5, ale kludne by som zniesol M4 dlhodobo na hlave. Nausniky su mensie, cele ucho sa do nich nezmesti, je to podobne ako pri starsich verziach Sony XM.

XM4/XM5
Skusal som kazdu verziu Sony XM, ktora vysla (XM3 a XM4 len u kolegov) a pri kazdej doslo k nejakym vylepseniam, medzigeneracne mi vsak nikdy neprisiel ten skok az taky velky. Aktualne vyjdu XM5 319eur, XM4 239eur, ak niekto pozera aj na cenu a ozelie o (fakt) malicko slabsie ANC a pohodlie, ja by som nevahal zobrat aj XM4. Je vela nazorov na nete, ze zvukovo su XM5 oproti XM4 downgrade, ja to tak nevidim. XM5 podla recenzii maju lepsie odhlucnenie na vyssich frekvenciach, ale v beznom prostredi kancelarie ci bytu je takych frekvencii menej. Hlasy ludi to stejne nevie odhlucnit bez hudby, ale ako pisem vyssie akakolvek hudba, ci dokonca white noise, zvuk uz stlmi. Premyslal som XM4 zobrat tiez na dlhsie porovnanie, ale potom si hovorim "Naco trapit eshopy predajom zbytocne rozbaleneho tovaru".

Tak ANC sluchatka mam vybavene, idem riesit upgrade zvysku audio bizuterie :-)

Asi tolko.... som sa akosi rozpisal ;-)
HP: Hifiman Edition XS
IEM: FiiO FH7,iBasso IT04
DAC/Amp: Lotoo Paw S1,Chord Mojo,HibyR3,iBasso CF01
Iné: Sony WH-1000XM5,LinkBuds S
TV/Audio: SONY KD-55XF9005;Yamaha RX-V683 ► DALI Zensor 3+Yamaha NS-SW200; Triangle Elara

Predaj: iBasso IT01s, IT04, FH7
_daRK
Pokročilý

Předchozí stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků