SASH Tres

Stereo a vícekanálová sluchátka

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Kuba4 14. 7. 2022 18:09

V půlce ledna 2022 jsem přes FB kontaktoval Sashu Lyaha a moje cesta za skvělými ukrajinskými magnetoplanáry začala. To jsem samozřejmě netušil, co všechno se ve světě stane. A tak po více než půl roku mám možnost už nějaký čas přes model Sash Tres poslouchat hudbu.

Vybral jsem si provedení sluchátek, které se mi líbilo a objednal sluchátka v plné výbavě, tedy s náhradními náušníky, alternativními uzavřenými mušlemi a v dřevěném balení. Poslal jsem 100$ zálohu v hřivnách přes Wise a čekal, co se bude dít. No, jak jsem předpokládal, po zkušenostech s dodávkou Verum, práce šla relativně pomalu, jednou za 14 dnů poslal Sasha fotku, jak pokračuje. A pak se kvůli válce asi na 2 a půl měsíce odmlčel.

Takže jsem to vzal s pochopením, přišel jsem o nějaké prachy, ale evakuace Charkova byla pádným argumentem. Jenže na konci května se Sasha znovu ozval, že pracuje na sluchátkách dál, že nechce přijít o svůj celosvětový byznys a posílal další fotky progresu svých prací. V půlce června měl hotovo, včetně fotek a videa hotových sluchátek. Doplatek cca 400$ jsem poslal už v polských zlotých. Sluchátka i po proclení dorazila asi za 20 dnů.

Provedení dřevěného balení je výborné, srovnatelné, možná ještě lepší než u 30 let starých AKG K1000. Kabel jsem si nechal kratší jen 1,5m dlouhý s malým jackem, vybrat si můžete v podstatě cokoliv. U mušlí jsou mini XLR konektory, je to robustní, dobré připojení. Nastavení hlavového mostu je aretováno vrutem, nastavil jsem druhou polohu, ideální pro velikost mojí hlavy. Náušníky jsem nasadil zatím kožené, používám otevřenou verzi sluchátek, díky asymetrickým náušníkům jsou měniče otočeny k uchu více zpředu, což hodně pomáhá přirozenosti poslechu. Vybraná barva sluchátek se mi líbí i na živo, efektně působí vypálení loga Sash Tres na mušlích. Impedance je 16 ohmů.

Zvukově netuším, co vlastně napsat. Není prostě, co řešit, zvuk je skvělý. Tonálně jsou opravdu vyvážená. Fakt nemám výhrady, na head-fi občas kritizují výšky, nic takového neslyším, výšky jsou bezproblémové, přitom živé. Zvuk je dospělý, hutný, přirozený. Prostor je stabilní, ani stísněný, ani uměle nafouklý, zvuk je ale plastický, vrstvený, barevný. Nejslabším článkem poslechu jsou jasně nahrávky. Jinak to zvukově nemá chybu. Hrají dobře potichu i hodně nahlas, vždy s přehledem a lehkostí. Vše je už na úrovni estetické kvality, vkusu posluchače, technicky je zvuk dokonalý, pro mne určitě.

Je zajímavé, že na východ od nás je tolik dobrých výrobců sluchátek, namátkou zmíním Meze, Verum, Sash, Kennerton, Snorry. Cenovky se hodně liší, jednoznačným vítězem v poměru cena výkon jsou ale Sash Tres, tato sluchátka jsou pro mne důkazem toho, že utratit za sluchátka více než nějakých 15-20 tis.Kč prostě nemá ani nedává smysl. Jednou, tradiční, nevýhodou i těchto planárů je jejich hmotnost.

Vím, že je Sasha v kontaktu i s dalšími lidmi z ČR, věřím, že sem někdo přidá svou zkušenost s těmito sluchátky. Pozornost si zaslouží a povědomí o nich v ČR je.
Přílohy
tres1.jpg
tres2.jpg
tres3.jpg
Marantz CD-17, PM-16, Pioneer PL-630, B&W 802N
Pioneer PD-95, SPL Phonitor, AKG K-1000
Kuba4
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Kuba4 15. 7. 2022 08:09

Marantz CD-17, PM-16, Pioneer PL-630, B&W 802N
Pioneer PD-95, SPL Phonitor, AKG K-1000
Kuba4
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod SSakul 15. 7. 2022 08:37

Vypadají moc zajímavě a nějakou dobu zpátky jsem váhal mezi nimi a Verum mk2, které nakonec vyhrály. Tohle srovnání by mě zajímalo asi nejvíc. Náhodou Verumy při ruce nemáš ?

Edit : Jinak jsem spěšně prolétl to Headfi a řeší se tam i 45 ohm verze. No vypadá to opravdu zajímavě.
SSakul
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Kuba4 15. 7. 2022 11:19

Ano, Verum mk2 mám. Hrají za ty prachy velmi dobře, ale Tres jsou lepší. Verumy jsou ostřejší, mají více výšek, agresivity. Tres jsou tonálně mezi Verum a staršími Audeze LCD2, podle mne přesně tam, kde to má být. Jsou hutné, zároveň detailní, ale ne ostré. Ukazují obrovské rozdíly mezi nahrávkami. Jsou sice těžší, provedení je ale bytelnější, lepší materiály. Co se týká konstrukce, nevím jestli mají Verum magnety po obou stranách měniče. Impedance 16 ohmů mi vyhovuje, 8 ohmů Verum je už málo a souvisí to s motivem a vrstvou hliníku na membráně. Čím tenčí vrstva, tím vyšší impedance, jak píšeš, Sasha s tím taky operuje a zkouší 45ohmové verze. O tom všem by více mohl napsat Filip Hanousek, který magnetoplanáry staví u nás v ČR.
Marantz CD-17, PM-16, Pioneer PL-630, B&W 802N
Pioneer PD-95, SPL Phonitor, AKG K-1000
Kuba4
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Kuba4 18. 7. 2022 06:55

Nakonec je pro mne lepší aretace hlavové mostu ve třetí poloze. Velurové náušníky jsou pohodlnější, vůbec nelepí, zvuk se celkově zjemní, bas není tak úderný. Záleží na preferencích. Výměna je rychlá, náušníky se zaklapnou bajonetovým systémem. Kožené i velurové náušníky jsou dostatečně hluboké, ucho je při poslechu volné, ničeho se nedotýká. Ještě časem vyzkouším uzavřenou verzi.
Marantz CD-17, PM-16, Pioneer PL-630, B&W 802N
Pioneer PD-95, SPL Phonitor, AKG K-1000
Kuba4
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod SSakul 18. 7. 2022 09:05

Ty planáry od Filipa Hanouska taky nadšeně sleduju, každopádně dík za srovnání s Verumy. Díky tomu, že mi jejich podání s děrovanými náušníky nesmírně vyhovuje, se čím dál víc přikláním k té 45ohm Tres verzi, která by měla mít
blíž spíš k LCD X, než LCD 2. Už jen nezbývá počkat, než se situace na Ukrajině vyřeší, teď se mi přece jen moc objednávat nechce.
SSakul
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Kuba4 20. 7. 2022 14:36

Sasha normálně komunikuje

https://www.facebook.com/sasha.lyah.1

a samostatná otevřená sluchátka stojí s poštovným 375$, záloha 100$ není takový risk.

Stojí to za to.
Marantz CD-17, PM-16, Pioneer PL-630, B&W 802N
Pioneer PD-95, SPL Phonitor, AKG K-1000
Kuba4
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Kuba4 20. 7. 2022 19:00

Ještě e-mail na výrobce: _sash@ukr.net
Marantz CD-17, PM-16, Pioneer PL-630, B&W 802N
Pioneer PD-95, SPL Phonitor, AKG K-1000
Kuba4
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Kuba4 26. 7. 2022 08:52

Budu rád, když se tady vyjádří další majitelé SASH Tres sluchátek, je jich na fóru více. Nedokážu odpovídat na emaily a SZ a radit lidem, co mají chtít za sluchátka. Osobně jsem se přiklonil k vyzkoušené 16 ohmové verzi, často hraji na cestách z iPadu, experiment z 45 ohmovými měniči přináší spíš odlehčený zvuk s pseudodetaily.
Marantz CD-17, PM-16, Pioneer PL-630, B&W 802N
Pioneer PD-95, SPL Phonitor, AKG K-1000
Kuba4
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Kreček 11. 8. 2022 10:18

Kubo, díky za zajímavou zkušenost.
Protože aktuálně vybírám nová sluchátka, Sashu jsem zkusil kontaktovat (mailem).

Bohužel ani po 14-ti dnech mi neodpověděl. Nedá se nic dělat, dost možná má teď v Charkově mnohem podstatnější starosti, než výrobu sluchátka. Nezkoušel s ním někdo z místních v poslední době komunikovat?

PS: Výše je uváděno jméno českého výrobce sluchátek - Filip Hanousek. Nenašel jsem na něj na webu žádný aktivní kontakt - funguje ještě, vyrábí?
Kreček
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Kuba4 11. 8. 2022 11:57

Filip4 tady na fóru, ale komerčně sluchátka nedělá, spíš pro sebe.

Sasha je přes FB pořád aktivní, email asi zapadl.
Marantz CD-17, PM-16, Pioneer PL-630, B&W 802N
Pioneer PD-95, SPL Phonitor, AKG K-1000
Kuba4
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Kreček 11. 8. 2022 17:09

Kuba4
Už je to vyřešené - psal jsem mu i přes FB - Sasha dohledal mail a jsme domluvení.
Termín dodání 5-6 týdnů, ale když budou do konce roku, budu spokojený (je jasné, že aktuálně tam nic nejde "podle pravítka").
Kreček
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Kuba4 12. 8. 2022 10:51

Tak pak napiš, co tomu říkáš.
Marantz CD-17, PM-16, Pioneer PL-630, B&W 802N
Pioneer PD-95, SPL Phonitor, AKG K-1000
Kuba4
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Kreček 12. 8. 2022 14:49

Jo, jasně, ale to je ještě daleko.
Mám objednané Tres pouze v otevřené verzi (bez poklic), +velurové náušníky, 16 Ohm, přírodní světlé dřevo (ale ta zelená verze je také k sežrání...).

Pro případné zájemce - rozmyslete si úhradu přes Wise. Je sice levná, ale vyžaduje smartphone nebo web kameru (které já nepoužívám) a při autorizace platby i fotku Vaší občanky + Vaši fotku, což se mi ale vůbec nelíbí... Takže jsem radši zaplatil klasickým převodem (zahraniční platba).

Avantone Pro Planar jsem nakonec vrátil. Jsou výborné, ale na mě moc teplý, tmavší až medový zvuk (i když celkově opravdu velice příjemný) a já preferuji světlejší, detailnější zvuk.
Kreček
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod TigiGold 15. 8. 2022 06:27

Křeček: Avantone Pro Planar názorně ukazují, proč je při hodnocení sluchátek důležité brát v potaz i žánr, který člověk poslouchá. Pokud bych poslouchal jen pop/rock/elektroniku nebo obecně řekněme umělou (neživou, neakustickou) hudbu, mohl bych klidně dospět k závěru, že mají sluchátka vynikající projev vřelejšího, zábavnějšího rázu bez výrazných slabin. Jakmile si však pustím klasickou hudbu, jejich nedostatky se naplno odhalí a to, co slyším, nemůžu označit jinak než nežádoucí zkreslení. Ale to už jsme zde off-topic.
Ah, padron, siam tutti morti!
TigiGold
Pokročilý
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků