Výběr náhlavních sluchátek

Stereo a vícekanálová sluchátka

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Filip15 7. 11. 2022 09:09

Ahoj vybírám nové náhlavní sluchátka (BT i kabel zároveň). Poslech je hlavně z mobilu na cestách a z NTB v práci, sluchátka hodně nosím v batohu a tak by to neměly být moc křehké ani obrovské.

O víkendu jsem byl v Denon storu a poslechl jsem:
Denon gc30 - bylo to pro mě hrozné zklamání, zvuk mi přišel opravdu špatný, jak z kýble.

trochu lepší pocit jsem měl z dvojice
Bowers a wilkins PX7 a PX5, ale zase nic, co by mě uchvátilo (moje stávající marshall major se jim podle mě v pohodě vyrovnají).

na závěr mi prodejce dal poslechnout Focal Bathys a ty se mi líbily naopak velmi, jak vzhledově, tak zvukově. Problém ale je zase ta cena. Nejsem si jistej, že jsem připravenej dát za sluchátka 20k.

A tak se chci zeptat, jaká další sluchátka za něco stojí v cenové hladině do 10k? Nebo je to opravdu tak, že do 10k nekoupím nic pořádného a měl bych investovat více?
Filip15
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod _daRK 7. 11. 2022 09:47

Sony WH-1000XM4, WH-1000XM5, Sennheiser Momentum 4 alebo z otvorených Deva Pro (nie som si istý kablom). Tiež chcem upgrade BT doma a premýšľam o XM5, Sennheiser alebo tie Bathys.
HP: Hifiman Edition XS
IEM: FiiO FH7,iBasso IT04
DAC/Amp: Lotoo Paw S1,Chord Mojo,HibyR3,iBasso CF01
Iné: Sony WH-1000XM5,LinkBuds S
TV/Audio: SONY KD-55XF9005;Yamaha RX-V683 ► DALI Zensor 3+Yamaha NS-SW200; Triangle Elara

Predaj: iBasso IT01s, IT04, FH7
_daRK
Pokročilý

Odeslat příspěvekod TigiGold 7. 11. 2022 10:31

Zkus také AKG K371. Příčinou neuspokojivého zvuku nemusí být vždy sluchátka, často bývá problém ve zdroji signálu.
Ah, padron, siam tutti morti!
TigiGold
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod _daRK 7. 11. 2022 12:33

Filip15 píše:Bowers a wilkins PX7 a PX5, ale zase nic, co by mě uchvátilo (moje stávající marshall major se jim podle mě v pohodě vyrovnají).

Toto ma celkom zaujalo, starsie PX5 som mal nejaky tyzden doma a podla mna hrali dobre, urcite lepsie ako prebasovane Sony XM3... a naopak zvuk kolegovych Marshallov mi prisiel o dost horsi, ale tak pravda, usi mame kazdy ine.
HP: Hifiman Edition XS
IEM: FiiO FH7,iBasso IT04
DAC/Amp: Lotoo Paw S1,Chord Mojo,HibyR3,iBasso CF01
Iné: Sony WH-1000XM5,LinkBuds S
TV/Audio: SONY KD-55XF9005;Yamaha RX-V683 ► DALI Zensor 3+Yamaha NS-SW200; Triangle Elara

Predaj: iBasso IT01s, IT04, FH7
_daRK
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Filip15 7. 11. 2022 13:08

No já ty marshall major považuji za povedené (za tu cenu) a i ty PX5 mi připadaly zvukově dobré. Už se mi ale marshally rozpadaj, tak jsem si říkal, že bych šel o stupeň výš a takové mi ty PX 5 nepřišly, ale neměl jsem na poslech moc klidu popravdě.

AKG K371 - Díky za tip, ale rozhoduju se i podle vzhledu, tyhle se mi moc nelíbí... já vim :(

Co říkáte na nějaký další Denony (Jsou nějaký sluchátka od nich k něčemu nebo je to jen naleštěná bída?)

co třeba tyhle?
https://www.salonydenon.cz/sluchatka-pr ... 64627.html

dále jsem dneska na internetu našel
BaO - https://www.salonydenon.cz/sluchatka-pr ... ay-hx.html

nebo https://www.hifistyl.cz/Emotiva-Airmotiv-GR1-d2092.htm
Filip15
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod _daRK 7. 11. 2022 13:35

Tie Denon D5200 (ani Emotiva) ale nemas bluetooth, vyberas teda uz cisto dratove? Lebo ak ano, tam je modelov daleko viac. Predpokladam, ze D5200 bude nejaka Denon low-end verzia, slusne spatne vazby maju D7200/D9200.
HP: Hifiman Edition XS
IEM: FiiO FH7,iBasso IT04
DAC/Amp: Lotoo Paw S1,Chord Mojo,HibyR3,iBasso CF01
Iné: Sony WH-1000XM5,LinkBuds S
TV/Audio: SONY KD-55XF9005;Yamaha RX-V683 ► DALI Zensor 3+Yamaha NS-SW200; Triangle Elara

Predaj: iBasso IT01s, IT04, FH7
_daRK
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Filip15 7. 11. 2022 13:49

Aha vidíš, no kabel je pro mě přednostnější, používám víceméně jen ten a pak občas jsem použil BT.... Takže jsem si sice představoval, že budou mít obojí, ale pokud se mi otevřou nové obzory se sluchátky pouze na kabel, tak sem s nimi : )
Filip15
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod starší 7. 11. 2022 20:20

Zdravím sluchaře, tiež uvažujem nad kúpou slúchatiek, nechcel som zakladať nové vlákno tak to tu snáď moc nezadr..., bluetooth mi nevadí ale ak, tak sl. musia mať možnosť aj kábla, môžu byť okolo uší ale lepšie by boli na uši, zvuk musí byť "na efekt", bum-cink, samozrejme žiadne bum-cink extrémy nemám na mysli, proste nie moc neutrálny, suchý, nezáživný a už vôbec nie temný zvuk, musia byť hodne pohodlné, mám skôr malú hlavu, lepšie by bolo keby kábel hral bez batérií u BT slúchatiek, cena do 600 €, zaujali ma nové Focal Bathys, cena zatial nad rozpočet /ale black František sa blíži/ a bez bateriek kábel údajne nehrá, ale zase poteší vstavaný DAC, počul ich už niekto ?

P.S. sorry nevšimol som si, že Filip15 už Bathys počul, mohol by si bližšie opísať ich zvuk ?

P.S.2 https://www.whathifi.com/advice/focal-b ... are-better
-kto počul oba modely, rád si prečítam tvoj názor ...
starší
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Kuba4 8. 11. 2022 12:17

Podle mne je nutnost použít equalizaci u BT sluchátek, zvláště uzavřených. Doporučuji Razer Opus a Edifier W860NB, která jsou zvukově výborná, oboje jsem měl možnost slyšet a jsou znatelně lepší než Sony WH1000XM3 i XM4. Přesto i zde EQ doporučuji. Ale dají se ukočírovat i Beats Studio 3, SoundCore Life Q30, JBL Live 660NC. Na mobilu s androidem doporučuji aplikaci RE Equalizer FX, běžně ke stažení z Google Play. Na PC Equalizer APO. Co se týká otevřených typů, vyzkoušel bych Grado GW100, na ven to ale nebude moc použitelné, k PC supr. Pokud se máme bavit taky o drátových sluchátkách, dostáváme se k nepřebernému množství možností. Osobně bych více než 150 Euro nedal.
Marantz CD-17, PM-16 Casea, Pioneer PL-630, B&W 802N
Pioneer PD-95, SPL Phonitor, AKG K-1000
Kuba4
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Filip15 8. 11. 2022 15:06

A pokud by šlo pouze o drátová sluchátka, k Iphonu budu potřebovat něco takového, je potřeba tam počítat s nějakou ztrátou kvality?
https://www.apple.com/cz/shop/product/MMX62ZM/A/lightning-adapt%C3%A9r-pro-35mm-sluch%C3%A1tkov%C3%BD-jack
Filip15
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod martas38 8. 11. 2022 15:10

Počítej s podstatně menší ztrátou kvality, než u BT přenosu. Zrovna tahle blbinka je zvukově velice povedená a za ty prachy bezkonkurenční. Myslím to naprosto vážně, Campfire Solaris s tím hrály úplně v pohodě a ty jsou sakra vybíravý na zdroj zvuku.
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Filip15 8. 11. 2022 15:20

P.S. sorry nevšimol som si, že Filip15 už Bathys počul, mohol by si bližšie opísať ich zvuk ?


No hele, já jsem je sice poslouchal, ale bohužel jsem na to neměl moc času, zároveň se nemůžu pasovat do žádného audiofila. Ale pocity jsem z nich měl velmi dobré, byly mi pohodlné, dobře těsnily okolní zvuk a při poslechu žádná úroveň zvuku nebyla příliš výrazná. Zvuk byl samozřejmě čistý (zkoušel jsem ho při různých hudebních stylech, od nějakých nabasovaných písniček, přes nějakou elektroniku (Kalkbrenner) až po nějaký hlasitý kytary (Slipknoty) a u všech jsem byl spokojen s tím jak to zní) Pak jsem to musel utnout, protože přítelkyně už vypadala, že to tam nevydrží ani minutu :D...
Snad ti to ode mě takto aspoň trochu pomohlo... Sám kdybych se rozhodl je koupit, nejdřív bych tam určitě šel znovu a v klidu si je poslechl více - za ty prachy :D...
Filip15
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod starší 8. 11. 2022 18:40

Nepočul alebo nemá niekto tieto Bayery ? Beyerdynamic Aventho Wireless ?
- recenziu z AVmanie som čítal
- recenzia na heureke naznačuje menej sýty bas ...

P.S. díky Filip, nepomohlo, ale ďakujem za tvoju snahu pomôcť.
starší
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod ja.viper 6. 3. 2023 17:02

Zdravim ,
pisu jako majitel Focal Stellia . A zkousel jsem hodne znacek a muzu s klidem rict ze stara dobra klasika je ciste muj styl .

Focal bathys si chci koupit jako BT alternativu na cesty a jako BT sluchatka.
Prosel jsem hodne videi a vsude je vychvalujou ze dosahujou kvalit Stellia a nekde mohou i prekonat kdyz vezmeme v potaz ze to jsou BT sluchatka . Velka vyhoda je baterie pres 24 hod.
Ja mam doma starsi verzi Focal BT sluchatek Listen Wireless Assassin's Creed Origins
https://www.focal.com/en/focal-colours- ... ed-origins
a s nima jsem taky velmi spokojen ale nemaji ANC takze je mam doma jen k TV .

Dulezita informace je ze Bathys nejsou vhodna na kabelove pripojeni protoze kouzlo Bathys je pouze kdyz se pouzije interni Dac s DPS .

Mam kontakt kde je muzu sehnat nove levneji cca 20% dolu , pokud ma nekdo zajem poslete zpravu .

Jinak
McIntosh D150| Focal Stellia
B&W 802 D3 ,706 S2 ,HTM71 S2,DB4S << Emotiva xpa-dr2 <
Marantz Cinema 50 < Zidoo Z1000Pro << Mcintosh C47
Denon DP-400 << ORTOFON 2M Bronze
Epson EH-TW6100
ja.viper
Junior
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků