Otevřená konstrukce sluchátek se samostatným mikrofonem

Stereo a vícekanálová sluchátka

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod MgX 28. 12. 2022 18:13

Ahoj,

mám úplně dementní dotaz. Lze korektně bez jakýchkoliv anomálních přeslechů a vazeb využívat sluchátka s otevřenou konstrukcí a přitom mít aktivní mikrofon/mluvit do něho a monitorovat?

Všiml jsem si na pár videích, že to takto lidé mají. Nicméně jsem se domníval, že tam vždy existuje riziko akustické zpětné vazby. Ano, zřejmě lze přes ekvalizér potlačit příslušnou frekvenci, která by toto dělala, ale...

Díky za jednoduchou odpověď.
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod juress F1 29. 12. 2022 13:46

Koukám že téma zeje prázdnotou tak se pokusím odpovědět:

Pokud máš na mysli moderní sluchátka a mikrofony nebude nic pískat nebo šumět, spíše budeš muset ladit hlasitost sluchátek a citlivost mikrofonu, abys neslyšel zvuk pronikající ze sluchátek zpět v mikrofonu.
juress F1
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod MgX 29. 12. 2022 20:12

Díky moc. Tudíž z tohoto pohledu by byla uzavřená konstrukce výhodnější variantou.

Zvažují se sluchátka s otevřenou konstrukcí - vzdušnost. Nicméně to využití je právě v návaznosti na mikrofon. Tudíž ono zdvojení hovoru by mohlo být podobné, jako když se využijí reproduktory. Kde, samozřejmě, bude průnik zřejmě zásadně vyšší.

Nicméně základní obava byla právě z různých akustických zpětných vazeb a anomálií, které by mohly nastat. Což vyvracíš.
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod juress F1 29. 12. 2022 22:52

Sám mám otevřená sluchátka Phillips SHP 9500 + mikrofon Zoom H1n a mám mikrák zachycen nad monitorem, protože nemám rád když furt zavazí. Musím tedy gain nastavit výše a lidi na VOIPu sem tam zachytí to co mi hraje ze sluchátek.

Mikrofony samozřejmě nabízí ten nejlepší výkon když je gain na co nejnižší hodnotě a zdroj zvuku je k němu co nejblíže. V ten moment už nepůjde slyšet nic jiného než zdroj zvuku (hlas/nástroj atd.) Samozřejmě také záleží na typu mikrofonu, pokud se žádoucí zachytit jen hlas, jsou lepší (super) kardioidní, tedy směrové.
juress F1
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod MgX 30. 12. 2022 18:19

Děkuji za poučnou reakci.

Zřejmě zůstane u uzavřeného typu, nicméně je dobré vědět...

Mikrofon, který je využíván, má tři možnosti nastavení sběru. Kruhový, kardioidní a osmička. Tudíž v případě otevřené konstrukce sluchátek by se samozřejmě přepnul do kardiodního režimu.
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod 111a111 2. 1. 2023 15:34

myslím že toto je riešené softwarovo, snáď každý OS aj komunikačná platforma má noise suppression na vstupných zvukových rozhraniach
Susvara | HD 800 << Topping DX9
Etymotic ER4-XR; Samsung Buds2 Pro; AKG N400
B&W 805 D2 << Lyngdorf TDAI-2170
LG OLED65B7
111a111
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků

cron