Sennheiser HD 650 + náhrada za FX-Audio DAC-X6

Stereo a vícekanálová sluchátka

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod kodama 31. 1. 2023 12:54

Zdravím a prosím o radu. Vlastním DAC/Amp FX-Audio DAC-X6 v kombinaci s HD 595. Jsem rozhodnutý povýšit na HD 650. Jak pravděpodobně dosáhnu co nejlepší - samozřejmě v rámci zvolené cenové hladiny - kvality reprodukce? Jen pro jistotu upozorňuji, že nejsem žádný zapálený audiofil :-).
Varianty, které zvažuji:

1. využít současné zařízení jako čistý DAC a dokoupit samostatný sluchátkový zesilovač (ideálně do 5-6000 tisíc), klidně něco z bazaru
2. pořídit nové/použité zařízení - nejspíš opět kombinovaný DAC/Amp v podobné cenové hladině

Předem velmi děkuji za rady a postřehy!
kodama
Junior

Odeslat příspěvekod _daRK 31. 1. 2023 14:10

Urcite 2.
FX-Audio X6 bol starsi uplny low-end, ktory bol sice lepsi ako vystup z vacsiny notebookov, ale z HD650 ti nevytiahne ich kvalitu. Za 6tis mozes kupit Schiit combo Modi+Magni/Vali alebo nejaky FiiO K5 Pro. Tych moznosti je vela, ak si ochotny aj z bazaru kupit, tak sa urcite nieco najde.
HP: Hifiman Edition XS
IEM: FiiO FH7,iBasso IT04
DAC/Amp: Lotoo Paw S1,Chord Mojo,HibyR3,iBasso CF01
Iné: Sony WH-1000XM5,LinkBuds S
TV/Audio: SONY KD-55XF9005;Yamaha RX-V683 ► DALI Zensor 3+Yamaha NS-SW200; Triangle Elara

Predaj: iBasso IT01s, IT04, FH7
_daRK
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Andy Kraus 31. 1. 2023 15:18

je tu aj novinka FiiO K7 s cenovkou okolo 200€,hoci na 300ohm Sennheiser HD650 vraj stačí aj Sabaj A10h (129€ na Audiophonics.fr)
Andy Kraus
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod viking81 1. 2. 2023 07:28

Jo Modi + Magni/Vali je k 650-kam dobra volba. Sam mam Vali 2-ku a HD650-ky. Vymenis len zakladnu elektronku za nieco lepsie a budes spokojny. Pozri aj tuto recenziu. Mas tam porovnane Magni vs Vali a paruje to tam aj s HD650-kami. Tak isto tam najdes aj odporucania na elektronky...

https://headphones.com/blogs/reviews/sc ... comparison
Stereo: Wharfedale Diamond 11.4/Yamaha A-S701/Yamaha CD-S700
Headphones/Amp/DAC: Sennheiser HD650/Schiit Vali 2/Cambridge Audio DacMagic Plus
DAP/Headphones: Shanling M2X/iBasso IT01s
TV/BD: Samsung UE55KU6472/Xbox One X
viking81
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod lada5 1. 2. 2023 21:55

Jo Vali 2 je super zkoušel jsem kdysi v Audigu zvukově mi to přišlo lepší než Valhala2.
Napájení: Mudra Akustik
Data: Roon | Chord Hugo M Scaler
DAC+AMP: Chord Hugo TT 2,Burson
Sluchátka: Audeze LCD-5 | DCA Stealth
lada5
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod kodama 2. 2. 2023 08:30

Prošel jsem toho ve výběru už spoustu, každopádně FiiO K7 vypadá určitě jako zajímavá volba a asi to bude favorit, díky moc za tip. Pokud by měl někdo už zkušenosti z používání, budu rád za sdělení. Díval jsem se, že z DE se dá pořídit pod 6 tisíc. Recenze jsou velmi dobré, parametry taktéž, HD650 utáhne v klidu. Z pohledu mých nároků bude toto zařízení jistě s rezervou dostačující. Navíc z praktických důvodů preferuji all-in-one řešení v jednom boxu - snad to tady není rouhání :-).
Je nějaký zásadní důvod, proč oproti variantě FiiO K7 zvolit např. zmíněné kombo Schiit Modi+Magni?
Ještě bych poprosil o tip, kde pořídit nové náušníky na HD650. Mohou být i neoriginální, pokud budou stejně kvalitní. Díky.
kodama
Junior

Odeslat příspěvekod zarkow 2. 2. 2023 14:18

Nové originální náušníky jsem před nedávnem objednával z Pantershopu.
Nevím, jakou muziku posloucháš na HD650, ale k vyzvednutí jejich předností v projevu bych ti osobně doporučil spíše lampový zesilovač než tranzistor.
zarkow
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod TigiGold 2. 2. 2023 14:59

Kodama: Náušníky a polstrování hlavového mostu pro HD650 jsem kupoval na německém Thomannu a obojí bylo doručeno bez problémů (viz https://www.thomann.de/cz/sennheiser_hd ... olster.htm). Tato sluchátka potřebují především dostatečné napětí na výstupu zesilovače (doporučuji 5 V a více, záleží samozřejmě na požadované hlasitosti a konkrétních nahrávkách). Tradiční nedostatek basů je nejlepší kompenzovat pomocí EQ, pak z nich dostaneš velmi uspokojivý, dospělý plnorozsahový zvuk, se zaměřením na pohodu a celek nahrávky, nikoliv na opájení se detaily.
Ah, padron, siam tutti morti!
TigiGold
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kodama 6. 2. 2023 12:48

Děkuji všem za odpovědi a rady. Nakonec jsem objednal FiiO K7 z Amazonu. HD650 jsem pořídil z druhé ruky, takže ve výsledku za cca 10 tisíc kombinace, která bude pro mé potřeby více než dostačovat.
kodama
Junior

Odeslat příspěvekod kodama 6. 2. 2023 21:48

Ještě jeden dotaz. Doufám, že zbytečně nepanikařím, ale krycí mřížky u mnou zakoupených HD650 vypadají na pohled jinak, než na krabici a obrázcích všude po netu - není skrz ně vidět reproduktor. Je to takto v pořádku?
https://ibb.co/RyKWN6X
kodama
Junior

Odeslat příspěvekod kodama 7. 2. 2023 14:41

Vše se vysvětlilo. Prodejce mi opomenul sdělit, že si tam vložil dodatečně molitany s cílem úpravy zvuku, naštěstí tedy stačí vyjmout.
kodama
Junior

Odeslat příspěvekod viking81 7. 2. 2023 14:58

Myslel som si ze to bude nieco take ;-)
Stereo: Wharfedale Diamond 11.4/Yamaha A-S701/Yamaha CD-S700
Headphones/Amp/DAC: Sennheiser HD650/Schiit Vali 2/Cambridge Audio DacMagic Plus
DAP/Headphones: Shanling M2X/iBasso IT01s
TV/BD: Samsung UE55KU6472/Xbox One X
viking81
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod kodama 8. 2. 2023 21:23

Dnes dorazilo FiiO K7. Musím říct, že investice se vyplatila a rozdíl ve zvuku oproti FX-Audio DAC-X6 je opravdu zásadní. Jako bonus navíc vypadá super a zpracování je velmi kvalitní. V kombinaci s HD650 mohu těm, kteří uvažují v podobné cenové hladině, jen doporučit.
kodama
Junior


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků