Sluchátka kolem 5k

Stereo a vícekanálová sluchátka

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Kedarsys121212 1. 2. 2023 22:25

Zdravím, potřeboval bych pomoci s výběrem sluchátek. Je to dárek pro mého otce a po přečtení mnoho recenzí jsem se nemohl rozhodnout tak by mě pomohla někoho osobní zkušenost. Sluchátka mají primárně sloužit k poslechu hudby, sledování filmů a hlavně koncertů. Měli by být bezdrátové přes hlavu. Cena cca kolem 5000,- (můžou být i dražší když by byl markantní rozdíl v kvalitě)

Předem děkuji za jakoukoliv radu
Kedarsys121212
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod tesarpa 2. 2. 2023 00:35

tesarpa
Junior

Odeslat příspěvekod leroj 2. 2. 2023 01:30

vypadají dobře, slyšel jsi je?
leroj
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod tesarpa 2. 2. 2023 08:01

Mám předchozí model ANC20 a mohu doporučit. Pro moje gusto je potřeba na muziku přidat trochu basů, ale jinak perfektní. Dokonce na ně existuje Oratory1990 EQ profil, který jsem zkusmo dal do ROON a fakt to hrálo tak, že by konkurovaly i levným drátovým modelům pro audiofily.
tesarpa
Junior

Odeslat příspěvekod leroj 2. 2. 2023 11:08

no tak s těmi basy si mě nepotěšil - mám tady Hifiman Deva a tam je to úplně stejné (jenže ty jsou otevřené a tak se to dá předpokládat)
rád bych něco uzavřeného, kde se EQ obejdu...
leroj
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod TigiGold 2. 2. 2023 15:05

Nedávno mi kolega dával k poslechu uzavřená bezdrátová Sennheiser Momentum 3 a první dojem byl velmi pozitivní, především mě zaujal mohutný bas. Kvalita zpracování, resp. ergonomie se zdá být lepší než třeba u AKG K371.
Ah, padron, siam tutti morti!
TigiGold
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Emil Pastelka 3. 2. 2023 21:50

Dárek pro otce... zde je, dle mého, zásadní znát věk a stav sluchu. Klidně by mohl vyhovovat model, který ostatní budou kritizovat za silné výšky. S věkem se hodně mění preference charakteru reprodukce a po 40 už začínají takové ty věty typu "je to sice nahlas, ale nějak blbě jim rozumím" :)
Také napište, co (jaké zařízení) bude zdrojem zvuku. Pokud budete mít na vysílači jen nějaké základní SBC, nemá moc smysl kupovat dražší modely.
Emil Pastelka
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Kedarsys121212 2. 6. 2023 11:13

Tak nakonec jsem zúžil výběr na tyto kandidáty. Mohl by mi někdo pomoci s finálním výběrem?

Sennheiser Momentum Wireless 4

Valco VMK25

Sony WH-1000XM4
Kedarsys121212
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod introvert 2. 6. 2023 12:49

Nejlepší BT sluchátka současnosti pro poslech hudby jsou Final Audio UX3000, nebo Audeze Maxwell.
introvert
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Kuba4 2. 6. 2023 16:25

Všechna uzavřená NC sluchátka je vhodné equalizovat. Většinou mají mnoho basů navíc. Z těch vyrovnanějších doporučím Razer Opus nebo Edifier W860NB. Pokud nejsou problém otevřená, doporučuji Grado GW100x. Nevím na základě čeho si dělal ten zúžený výběr?
Marantz CD-17, PM-16, Pioneer PL-630, B&W 802N
Pioneer PD-95, SPL Phonitor, AKG K-1000
Kuba4
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků