Gaming/hi-fi sluchátka s mikrofonem

Stereo a vícekanálová sluchátka

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod mooncalf78 25. 2. 2023 22:16

Pánové,

ve vztazích a ve sluchátkách jsem velmi loajální a věrný, proto mám asi už cca 15 let sluchátka Sennheiser HD 595 + aktuálně FOSI Audio DAC-Q5. Problém je, že náušníky už se rozpadají. Nevím, jestli je možné je vyměnit, ale spíš bych chtěl zkusit něco lepšího. Používám to výhradně s PC, hlavně hry (50%), filmy (30%) a muzika (20%). Ještě to trochu komplikuje to, že hraju i FPS, hlavně CS:GO a tam je hodně důležité, aby bylo slyšet kroky a podle toho odhadnout pozici, kde ten nepřátel stojí. Další problém je, že k týmovému hraní je potřeba mikrofon. Ty 595 mikrofon nemají a používám stolní mikrák, ale ten mě štve, že je sice velmi citlivý, ale zase přenáší veškeré zvuky, třeba když na mě manželka křičí, proč zase hraju :-D Tzn. ideální by bylo mít k tomu směrový mikrofon blízko u pusy. Ale vygooglil sem, že se dá sehnat mikrák, kde se na sluchátka nalepí magnet a k tomu se ten mikrák přichytí (Antlion Audio ModMic Uni např.) takže tím by se to dalo pořešit.

Jinak je mi jasný, že gaming a hifi sluchátka je částečně protimluv. Nemá úplně jasno, jestli otevřená nebo uzavřená, ale mám svůj pokoj, takže prosakující hluk do okolí mě netrápí. Co se týká basů, tak vzpomínám si, že když sem před těmi lety přecházel z Koss Porta Pro na HD 595, tak mě slabší basy na 595kách trochu zklamaly. Každopádně chci nějaké zábavná sluchátka, basů spíše víc než míň, žádná analytika. Lepší sluchátka asi budou znamenat potřebu lepšího DAC-ampu nebo co si myslíte o tom mém FOSI? Každopádně víc jak 30 tisíc, do toho celkem nechci dávat.

Co sem googlil, tak mě zaujali Audezee LCD-GX - výhoda, že mají mikrák. Ale v recenzích je dost shazovali, že za stejný prachy jsou lepší. Např. doporučovali jako takový univerzál i na hraní např. Beyerdynamic DT 1990 Pro – ty se mi docela líbí a recenze pozitivní, jen že mají pro někoho trochu nepříjemný výšky, ale prý se to dá doladit EQčkem.

Co se týka Sennheiserů, tak sem četl recenzi na nový HD 660S2, který mají prý vylepšený basy, ale zase recenze nic moc, že lepší zvuk mají třeba 560s nebo 650. A pak tu jsou HD 800 a 820, kde psali, že mají super širokou soundstage, že na hraní FPS jsou ultra super, ale zase na to ostatní (relativně) nic moc, navíc cenovka 30k+.

Další značky, na který sem narazil byly např. AKG K712 Pro, HiFiMAN (Ananda SM, Sundara, Edition XS), Philips Audio Fidelio X2HR.

Co byste vybrali jako takový nejlepší poměr cena/výkon?
mooncalf78
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod mooncalf78 27. 2. 2023 01:19

Neposlouchal někdo už Meze 109 Pro? Jsou ty extatické recenze na většině webů oprávněné? :-) Zajímalo by mě porovnání s Empyreanama a s LCD-X nebo LCD-2.
mooncalf78
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Lasičak 17. 3. 2023 11:43

Hele to je těžký, a každý má jiné preference. Ale řešení jsou podle mě:
1) plno lidí to řeší prostě jedněma gejming sluchátkama s mikrofonem určenýma přímo na gejming a pak separátní hi-fi sluchátka + dac/amp na hudbu filmy atd...
2) hi-fi sluchátka + dac/amp a k tomu např MODMIC.
3) hi-fi sluchátka + dac/amp a k tomu separátní mikrofon na stole nebo ramenu.
4) jedny "top" gejming sluchátka co ti budou stačit na vše (otázka je jestli něco takového existuje ale to je asi podle náročnosti posluchače).

Já to měl asi jako ty, asi 15 let jsem měl HD555 + jsem je před pár lety doplnil o Antlion ModMic. Ale jak píšeš, po 15 letech už to chtělo upgrade, tak jsem sáhnul po HD560s + jsem vyměnil SoundBlaster Z za externí DAC/AMP (iFi Zen DAC V2) a k tomu mam stále ten ModMic (přes USB dongl) a jsem spoko. Teď přemýšlím že bych k těm HD560s uživil ještě nějaká uzavřená sluchátka, protože mam doma občas rušno.
Lasičak
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod SSakul 17. 3. 2023 12:06

Audeze vydaly nové zajímavé herní sluchátka, které by mohly vyhovovat požadavkům. Mrkni na nové Audeze Maxwell.
SSakul
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod honcka 17. 3. 2023 16:45

Ještě se můžeš podívat na Beyerdynamic MMX řadu, od Beyerů jsem neviděl špatný sluchátka, tak by i ta ""herní" řada ti mohla vyhovovat. Mám klasický DT990 a max spokojenost
JVC DLA-X30
Sonos Playbar
honcka
Junior

Odeslat příspěvekod martas38 17. 3. 2023 19:24

Já to mám striktně oddělený. K Xboxu mám bezdráty LucidSound LS35X (na základě pozitivních recenzí) a na opravdový poslech Meze Empyrean. Mám dost odlišný nároky na herní zvuk a na poslech hudby.
S Beyerama na hry souhlas, to by šlo dohromady, myslím, že na hry je lepší světlejší zvuk. Ale na hudbu pro mě opravdu už ne, roky jsem měl DT880.
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Odeslat příspěvekod ja.viper 23. 3. 2023 13:14

Ja jsem tohle taky resil a koupil jsem pred 2 roky tyhle sluchatka protoze Hyper x ma dlouholetou tradici s hernnima slychatkama ale zaroven je pro ne vyrabi audeze
https://www.mironet.cz/hyperx-cloud-orb ... qaEALw_wcB

ale praskli mi tak jsem je vyreklamoval a ted jsem skoncil u kombinace samostantny mikrofon Marantz M4u
https://www.muziker.cz/marantz-m4u?gcli ... 8UEALw_wcB

A k tomu mam hifi sluchatka Focal Stellia a DacAmp SMSL MK500 II
McIntosh D150| Focal Stellia
B&W 802 D3 ,706 S2 ,HTM71 S2,DB4S << Emotiva xpa-dr2 <
Marantz Cinema 50 < Zidoo Z1000Pro << Mcintosh C47
Denon DP-400 << ORTOFON 2M Bronze
Epson EH-TW6100
ja.viper
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mooncalf78 28. 9. 2023 15:26

Pánové, tak jsem nakonec podlehl hypu a šel do těch Meze 109 Pro. V přímém porovnání se Senny 595 je to upgrade v každém směru. Basy, středy, výšky, nebe a dudy. Jak když vytáhnu špunty z uší :) Snad jen ty výšky jsou trochu ostřejší než bych chtěl, hlavně "sykavky" jsou občas až moc usyčený, ale možná to je i o zvyku, žádná tragédie. Navíc prý po zahoření se to spraví nebo to vyladím na ekvalizéru. A možná by to mohl i ovlivnit lepší DACamp než který mám teď - Fosi DAC Q5 a na to se chci se zeptat.

1) Můžete mi pls dát pár typů na DACamp, který by odpovídal kvalitě sluchátek? Chtěl bych spíš veselejší zvuk než analytiku. Někdo v jiném vláknu doporučoval Topping DX7 Pro+ Silver, ale cena 20 tisíc. Není to overkill? Nebo nějaký jiný osvědčený tip?

2) Kabely - v některých recenzích jako první doporučovali upgrade základních kabelů na silver nebo měď od Meze (např. MONO 3.5 MM SILVER-PLATED PCUHD PREMIUM CABLES). Většina se přikláněla k stříbru. Ale cenovka kolem 8-10 tisíc. Je to opravdu takový podstatný a slyšitelný rozdíl? Má to smysl? Jo a co se týká zapojení, tak když má zesík symetrický výstup (např. 4 pinový XLR konektor) tak to zapojit prioritně do něj. Je to tak?
mooncalf78
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod martas38 28. 9. 2023 15:37

Zrovna DX7 Pro má světlý ostřejší analytický zvuk.
Co třeba zkusit něco takovýho:
https://www.alza.cz/xduoo-ta-30-d6198616.htm
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Odeslat příspěvekod SSakul 28. 9. 2023 15:48

Budu se opakovat, ale zkus si z audigo půjčovny půjčit Chord Mojo 2. Narozdíl od Mojo 1 má i desktop mód, 4 pásmový EQ a Fajn crossfeed. Výkonu má pro Meze 109 až až.

Ještě stojí za zmínku i Hifiman EF400 z ofiko Hifiman storu s r2r dacem. Teď za super cenu

https://store.hifiman.com/index.php/ef400-open-box.html


Co se týče měděných kabelů, můžu vřele doporučit tady na fóru dropadreda, případně ho najdeš tady.

https://www.bazos.cz/hodnoceni.php?idma ... eno=Viktor
SSakul
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod mooncalf78 28. 9. 2023 19:55

Ok, dík za návrhy. Projíždím recenze celý den a nejsem z toho moc moudrej. Elektronkový zesíky vypadají cool, ale že by mi tu zářil a topil ve tmě, to bych asi nerad. A taky mám strach že by to při nízkých hlasitostech hučelo, což je prý častá vlastnost lampiček. Recenze taky moc jednoznačný nejsou. Možná kdybych to slyšel, ale jinak mě to přijde jako risk.

Chord Mojo 2 má hodně pozitivních recenzí, v kategorii portable je to asi topka za tu cenu, ale ty zářící klikací tlačítka + nabíjení baterky. Nevím, já to nosit nikam určitě nebudu. Asi se to dá provozovat i jako desktop, ale mě by asi chyběl volume knob. No nevyřazuju to, ale jednoznačná volba to není.

Hifiman EF400 vypadá taky dobře za ty prachy, ale kua on nemá optickej vstup :-( což je blbé, protože tak tahám zvuk z konzole.

Z těch všech žebříčků a recenzí, co sem projel, se často opakuje jeden kousek, kterej se mi docela líbí: Cambridge Audio DacMagic 200M. Nemáte s tím někdo zkušenost? Taky by měl být spíše "teplejší" s dobrýma basama. Čudel na přepínání vstupů je plus, cenovka 11k.
mooncalf78
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod martas38 28. 9. 2023 22:31

Ten lampáč jsem uvedl, protože má měkčí teplejší zvuk, tak jak si přeješ. Tedy opak chladné analytiky ala DX7 Pro. A u lampových zesilovačů nikde nic nehučí, nevím kdes na tom byl.
Risk je všechno, cos před koupí neslyšel na vlastní uši včetně toho CA 200M s dost malým výkonem, který má spíš neutrální, než teplý zvuk s výraznějším basem.
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Odeslat příspěvekod mooncalf78 29. 9. 2023 09:35

martas38 píše: A u lampových zesilovačů nikde nic nehučí, nevím kdes na tom byl.

Psali o tom tady: https://www.gearank.com/tube-buzz:
Tube amplifiers use glass valves to transport and amplify an electrical signal. As the signal is pushed through the tubes, you start to hear distortion.This buzzing is distortion and adds warmth to your tone, creating the warm overdriven guitar sound that many love.

It's natural for valve amps to have subtle sound artifacts like tube buzz and hum. Tube amps are going to produce some noise. That's a physical limitation of this old technology. If you want a sound with greater clarity, it might be worth switching to a solid-state amp instead.

Plus recenze TA 30 https://soundnews.net/amplifiers/headphone-amps/xduoo-ta-30-review-a-box-full-of-surprises/
However, if you use sensitive headphones, there is a gentle and barely audible hum at low level listening. It is decreasing in intensity once you go higher on the volume wheel so at the normal listening level


martas38 píše:včetně toho CA 200M s dost malým výkonem, který má spíš neutrální, než teplý zvuk s výraznějším basem.

Z recenze na CA 200M:
https://www.head-fi.org/showcase/cambridge-audio-dacmagic-200m.25110/reviews
The Cambridge Audio DAC enhanced the warmth and soundstage of the Cayin/Triangle combo. The other thing I liked about the DacMagic 200M and its headphone amp was how well it presented bass. The bass was extremely deep and articulate, giving the performance nice weight. I would recommend the DacMagic 200M for those with a more analytical system that needs some warmth.


Co se týká výkonu, myslíš, že 300 mW na 32 Ohmech je málo na 40 Ohmový sluchadla? V tom nemám moc představu. No je fakt, že můj malý levný Fosi má 400mW na 32 Ohmech, což je o 30% více než CAčko, což mě nemile překvapuje. Ale na druhou stranu teď poslouchám hudbu tak na 60% max výkonu, ale asi by to chtělo nějakou rezervu.

S tím rizikem jsem to myslel tak, že spíše hledám kousky, který jsou známý, rozšířený a objevují se často v žebříčkách, slyšelo ho hodně lidí, panuje tam nějaká širší shoda, než jít do nějakého méně známého/rozšířeného, i když může být stejně dobrý. Jinak sem rád, za každej tip, problém je spíš v tom, že těch ampů je tolik, že i ty žebříčky jsou dost často unikátní a málokterý zesík se tam opakuje víckrát.
mooncalf78
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod martas38 29. 9. 2023 16:04

On je rozdíl zkreslení a hučení. Ano lampové zesilovače mají vysoké zkreslení, kolem 1%. Ostatně proto si je kupujeme. Elektronkové zesilovače posilují sudé harmonické, což je to zkreslení způsobující světlý, ale současně měkký hebký zvuk. Ten příjemný lampový zvuk není nic jiného než zkreslení. Třeba zmiňovaný Topping DX7 Pro má uváděno zkreslení 0,001% Pozná tvoje ucho 1% zkreslení u tranzistorového zesilovače? Moje zaručeně ne, stejně tak jako ucho 99% lidí.
Můj lampový zesilovač Cayin HA-1A dá do 32Ω 1,4W, tedy 4x víc než CA, do 600Ω 2,2W. Nadbytek výkonu se hodí vždy. Nikde nic nehučí ani u Meze Empyrean, ani u Audeze LCD-X. Pravda oboje jsou míň citlivé než tvoje 109 Pro, zas mají nižší impedanci. Takže otázka, jestli by hučelo, nebo ne, obvykle pokud něco hučí, je problém buď v kabelech a nebo v elektroinstalaci v domě (zemní smyčka).
Ten lampáč jsem ti doporučoval, protože hledáš "jiný zvuk". Navíc tohle je hybridní konstrukce - elektronky na předzesilovači, tranzistory na výkonovém stupni, takže zesilovač není háklivý na impedanci sluchátek. Navíc se dá poměrně razantně měnit zvuk výměnou předzesilovacích elektronek. Lampy Mullard mají přesně opačný (teplý) zvuk, než světlé přesné PSVane například.
Co se týče Cambridge Audio, nebudu ti to rozmlouvat a nechci vyvolat žádný flame, ale nemám tu značku rád. Je to dost drahý na to, co to umí, vesměs zastaralejší konstrukce s čipy převodníků, které dnes už nikdo jiný nepoužívá. Ale to je čistě můj osobní názor, nechci se hádat.
Jinak pokud bys měl zájem, tak tady je Topping za bezkonkurenční cenu :
https://www.czc.cz/topping-dx7-pro-sluc ... AT01_Audio
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Odeslat příspěvekod mooncalf78 30. 9. 2023 17:45

Já určitě nejsem fanda žádné značky, beru co se mi zdá jako nejlepší poměr cena/výkon. Aktuálně je můj favorit překvapivě Chord Mojo 2. Našel jsem srovnání s tím CA 200M a závěrem píšou toto:
The Chord Mojo 2 has a bigger soundstage and more dynamic bass, making it sound more musical than the Cambridge Audio DacMagic 200M and Denafrips Ares II.

A není to jediná stránka, kde porovnávají Mojo 2 s dalšíma DACama a dost často píšou, že zvukově překonává většinu konkurence i stolní DACy, včetně např. Topping DX5 i EF400. Těžko věřit, že taková malá krabička konkuruje velkým stolním DACampům, ale na několika serverech to vyhrálo jako top DAC za rok 2022, tak to snad není jen zaplacenej hype. Našel jsem i recenze, kde to testují dohromady s mýma 109kama a hraje to prý víc než dobře.

Výkon 600 mW na 30 omhů - 2x tolik co CAčko, takže výkonová rezerva by měla být víc než dostatečná. Má naštestí i optickej vstup, takže konzole vyřešena. Navíc hardwarovej ekvalizér, kdyby bylo potřeba ubrat třeba ty výšky. Crossfeed je pro mě neznámá, zkusím, ale moc si od toho neslibuju. Jen teda to ovládání - svítící tlačítka bez poťáku, barevný kódy, to budu muset nějak překousnout. Desktop mód by měl zajistit, aby se neodkrouhla časem baterka.

Topping DX7 Pro za 12k je fakt asi za dobrou cenu. Zajímavé je, že to je skoro za půlku, co stojí novější plusková verze. Ale jestli to dává spíš analytickej zvuk, tak dám asi přednost něčemu teplejšímu.
mooncalf78
Kolemjdoucí

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků