Jaká sluchátka byste upřednostili na rockovou muziku

Stereo a vícekanálová sluchátka

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod martas38 9. 3. 2023 22:50

Ne, ty musíš mít stopy jednotlivých nástrojů a mikrofonů a smíchat to a masterovat. Pokud budeš mít CD, které už má zmršené DR, neuděláš z toho nic. To je jak kdybys dělal z mp3 hi-res flac, nebo DSD. Soubor sice uděláš i s patřičnou velikostí, ale furt to bude *****.
To Dead Magnetic si zarámuj.To je etalon zmršených neposlouchatelných nahrávek.Tuším, že fandové tehdy poslouchali raději nějaký soundtrack od Metly ke hře, kde to bylo nahráno celkem v pohodě. Ale nevím, pro mě Metallica skončila albem And Justice for All, pak už to bylo nestravitelné pro moje uši.
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Odeslat příspěvekod anonymni 10. 3. 2023 00:53

zino333 píše:
L.U.K. píše:...
Snažit se argumentovat živým koncertem/zvukem je nesmysl, a zvlášť právě u bicích. Živá a reprodukovaná hudba jsou dvě zcela rozdílný věci.
...

High Fidelity...

Ano, o to jde. A protože někteří z nás na takovýchhle fórech tu hifisti jsme, tak taky víme, jaký je mezi živou a reprodukovanou hudbou rozdíl. Dosáhnout toho aby to doma z repro hrálo stejně jako na koncertě je zaprvé nemožný a zadruhé i nežádoucí. Proč je to nežádoucí jsem vysvětlil v minulým příspěvku. Živá hudba je jedna věc, reprodukce studiových nahrávek je věc druhá. Hifi se zabývá tím druhým.
zino333 píše:
L.U.K. píše:Kdyby byla pravda co si myslíš, že když kopák nekopne i tebe, tak je tam málo basů, ta by to znamenalo, že naprostá většina nahrávek má málo basů a například sluchátka by všechna reprodukovala málo basů, protože při poslechu ze sluchátek tě kopák nekopne nikdy tak jak tě kopne v reálu. Tohle je nesmysl, takhle to při nahrávání a poslechu hudby nefunguje.

Ak ťa kopák nekopne, tak máš buď zlú zostavu alebo počúvaš hudbu s nedostatkom basov.

Mě kopák kope, mám sestavu doladěnou až až, ale stejný jako v reálu to není a být ani nemůže. Naopak pokud tebe kopák v nahrávkách "kope" tak jako ve skutečnosti, když hrajou bicí naživo, tak máš buď špatně pořešenou sestavu, nebo posloucháš hudbu se sakra přepálenýma basama.
zino333 píše:
L.U.K. píše:Mě je jasný, že když někdo jako ty poslouchá zejména moderní/současnou elektronickou hudbu, tak mu prakticky všude jinde, kde basy nejsou zvýrazněný právě takhle jako v dnešní moderní produkci, basy chybí, ale to z toho pocitu chybějících basů nedělá pravdu.

Áno, tvoje elaboráty v súkromných správach o tom, ako ja počúvam "nesprávnu" hudbu a ty tú "správnu" mám v živej pamäti. :lol:

Aha, tak jestli sis z naší soukromý komunikace vzal tohle, tak jsi nepochopil prakticky nic z toho co jsem řekl, ani o co v tej komunikaci šlo atd.
zino333 píše:Mňa inak tie debaty s ľuďmi, ktorí majú patent na pravdu nikdy moc nebavili, tak sa zhodneme na tom, že sa nezhodneme. A ja viac nebudem toto vlákno spamovat zadávateľovi. Ty ak chceš, pokojne v tom pokračuj. Ja som povedal všetko čo som chcel. ;-)

Já mám patent na rozum a spamuju tu vlákno, jo? Jsem to snad Já, kdo tohle vlákno stočil mimo téma a jsem tu snad jedinej kdo tu mluví o tom co není tématem vlákna? A jsem to Já kdo jakmile někdo řekne něco co se mi nelíbí a s čím nesouhlasím, okamžitě to ozančím za patent na rozum a spam a prohlásím, že se o tom už dál nebudu bavit, protože s tím nesouhlasím? :hm Aha.
Ale máš pravdu, z toho co a jak píšeš je evidentní, že shodnout se můžeme jedině na tom. že se neshodneme.
anonymni

Odeslat příspěvekod merien 11. 3. 2023 13:06

Ahoj.
Počúvam power-speed /Helloween, Stratovarius a podobne/ a heavy metal, ale aj hardrock a filmovú hudbu. Momentálne používam Quad Era-1, Shure 1540 a Audioquest Nightowl. Dac mám Fiio K9pro ESS. Rozmýšľam o kúpe Meze Empyrean. Sú teraz v akcii na Audigu. Viem, že ste tu viacerí, ktorí ich máte alebo ste ich mali.

Chcem vedieť, či by ste mi ich odporúčali ako upgrade. Či by si sadli s Fiio /či využije ich potenciál/. Nechcem nič už drahšie a ťažšie.
Ďakujem za odpovede.
Môžete aj do súkromnej zprávy.
merien
Junior

Odeslat příspěvekod martas38 11. 3. 2023 13:23

Empyrean bych ti k těm stylům určitě doporučil, pokud máš rád teplejší hutnější zvuk.
K9 Pro neznám, výkon má v pohodě, netuším jak je to s tonalitou a kvalitou zvuku, lidi tady k Empům připojují Chord Hugo TT2, což je trošku jiná disciplína.
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Yiakubou 11. 3. 2023 13:43

martas38 píše:Ale nevím, pro mě Metallica skončila albem And Justice for All, pak už to bylo nestravitelné pro moje uši.


Black album je jeste v pohode, az pak to slo do uplne do kopru...
Velky hifi: 2xNUC (Euphony Stylus/Endpoint) > Singxer SU6 > RIHA LINE-4-DAC > 2x B200 bi-amp > Mega V2 Plus Custom
Maly hifi / produkce: RME Fireface UCX II > Neumann KH120 II + 750 DSP + NDH30
Yiakubou
Pokročilý

Odeslat příspěvekod jolefoto 11. 3. 2023 21:15

Tiež považujem za posledný vydarený album Black Album. Potom ešte so škrípajucimi zubami album Load, ReLoad, Garage Inc. a S&M. No od albumu St. Anger som prestal nové albumy počúvať a akokoľvek vyhľadávať. Je to môj osobný názor a nikomu ho nevnucujem, ale proste takto je to u mňa.
Primare I32, CD32
Pro Ject 2 Experience SB, Hana EH, MoFi Studio Phono
Sonus Faber Venere1.5
Chord, Cardass
Ibasso DX 150, Ibasso IT 01s, RME ADI-2 DAC FS, Sennheiser HD 660 S, Strong Leap S1
jolefoto
Junior

Odeslat příspěvekod martas38 11. 3. 2023 22:21

Yiakubou: řekněme zvukem ještě ano, ale hudebně ve srovnání třeba s Master of Puppets? Pro mě ani náhodou. Ploužáky? Kde to jsme? Tehdy jsme považovali za ploužáky začátek One, nebo Fade To Black (mimochodem moje asi nejoblíběnější od Metallicy) :D
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Odeslat příspěvekod PetrP7 3. 4. 2023 15:44

Beyerdynamic Amiron https://www.whathifi.com/beyerdynamic/amiron/review jsou univerzální zcela na vše. Mám, poslouchám od rocku až po renesanci. Vítěz v několika ročnících.
PetrP7
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod lada5 3. 4. 2023 19:59

Jestli je to k mému dotazu tak mířím trochu výš, řeším tak trochu alternativu k DAC Stealth.Zatím vyhrávají LCD 5. :-)
Napájení: Mudra Akustik
Data: Roon | Chord Hugo M Scaler
DAC+AMP: Chord Hugo TT 2,Burson
Sluchátka: Audeze LCD-5 | DCA Stealth
lada5
Mírně pokročilý

Předchozí stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků