DAC/AMP k DT880, ev. upgrade slúchadiel.

Stereo a vícekanálová sluchátka

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod soap mactravish 29. 3. 2023 22:22

Zdar,

Niekedy pred 10-12 rokmi som sa o slúchadlá celkom zaujímal, vtedy som si kúpil DT880 250 Ohm verziu, mám ich dodnes. Svojho času som to prevádzkoval cez Xonar Essence STX prepojenú s Technics SU-V8, na vtedajšiu dobu mi to vyhovovalo. Technics som predal pred x rokmi, PC zostavu tiež, nuž a Beyery som štyri roky z futrálu nevytiahol, nie je k čomu. Keď počúvam, počúvam na AKG štupľoch pribalených k Note 10 Plus, tie hrajú na môj vkus ideálne a čisto. Skúšal som napr. bezdrôtové Sony WF-1000XM4, tam ma však zvuk vyložene sklamal. Chcem sa vrátiť k veľkému zvuku veľkých slúchadiel :)

TL;DR:

1. Hľadáme DAC, resp. DAC/AMP k súčasným slúchadlám Beyerdynamic DT880 250 Ohm. Vôbec nemám predstavu, kde je dnes trh. Narovinu, bude to pripojené k notebooku z ktorého sa bude počúvať Spotify, Tidal a FLAC nahrávky, nemyslím si že nejaké prudké audiofilské riešenia sú potrebné. Dajme tomu niečo v pásme 300 - 700€, čo by mohlo postačovať aj pre náročnejšie slúchadlá? Je nutné riešiť sólo Dac a Amp, alebo existuje nejaké dobré AIO riešenie? Schiit Asgard 3, Cambridge Audio DacMagic 200M?

2. Časom by som chcel prejsť na slúchadlá vyššej úrovne (pásmo 500-1200€), potrebujem si však pripomenúť ako vlastne hrajú tie moje. Pokojne ocením tipy aj na toto. Kedysi som sníval o Fostex TH900, opäť, neviem čo sa oplatí dnes.

Čo sa týka mojich preferencií, neznášam tučné, tupé, prebasovane znejúce konzumné produkty dnešnej doby, kde je všetko ostatné potlačené. Na druhej strane, nemusí to byť sterilne referenčný štúdiový zvuk. Ak basy, tak tvrdé, rýchle a úderné. Potrebujem aby to malo priestor, aby bola jasne počuť separácia nástrojov, aby to celé neznelo ako guláš tónov (lebo presne tak mi zneli tie Sony). Aj s tými obyčajnými AKG štupľami viem jasne rozpoznať bicie, minimálne to isté očakávam od tohto. Počúvam 80s/90s Rock/Metal všetkých druhov (JP, Sabbath, Maiden, WASP, Cinderella, Motley Crue, The Sisters of Mercy, 69eyes, Shotgun Messiah...) ale pokojne aj klasiku, 80s pop či soundtracky z filmov.

Existuje niečo pre mňa? Za každý komentár budem vďačný.
soap mactravish
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod martas38 29. 3. 2023 22:50

Mrkni třeba na Topping DX5. Výkon má dostatečný. Pro Beyery to bude trošku overkill, ale pokud pomýšlíš na lepší sluchátka...
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Andy Kraus 30. 3. 2023 12:48

pozri aj SMSL HO200
https://www.audiophonics.fr/en/sedentar ... 15584.html
zíde sa ti trojpolohový ovládač zisku ak budeš prehadzovať rôzne slúchadlá
Andy Kraus
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod martas38 30. 3. 2023 14:54

Ten SMSL je čistě zesilovač bez převodníku.
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Andy Kraus 30. 3. 2023 19:40

jasné,prehliadol som ten laptop,takže určite to bude chcieť dac s pc usb a zosíkom
Andy Kraus
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod soap mactravish 30. 3. 2023 20:11

Pozeral som na ten Topping, čo tak rovno ten DX7 Pro?
soap mactravish
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod martas38 30. 3. 2023 20:29

DX7 Pro jsem měl půjčený, je to hodně kvalitní DAC/Amp. Neměl jsem mu moc co vytknout. Neuváděl jsem ho z důvodu ceny. Pro ty Beyery totál overkill, rozhodně nevyniknou s nimi vlastnosti DX7 Pro. Navíc má mírně světlejší zvuk, což by se mi s poměrně světlými Beyery moc nelíbilo.
https://www.audioreporter.cz/na-cem-pos ... ke-tichem/
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Odeslat příspěvekod lada5 30. 3. 2023 22:21

Zdá se mi že na to jdeš trochu obráceně nejdřív sluchátka a pak zes.a dac.Zkus si něco půjčit v Audigu a možná získáš trochu přehled.
Napájení: Mudra Akustik
Data: Roon | Chord Hugo M Scaler
DAC+AMP: Chord Hugo TT 2,Burson
Sluchátka: Audeze LCD-5 | DCA Stealth
lada5
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod martas38 30. 3. 2023 22:26

Je to tak. Každopádně ten Topping je dost dobrej a asi ho užije prakticky s každými sluchátky krom extrémně rozežraných věcí, jako Hifiman He6se a podobně.
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Kuba4 31. 3. 2023 07:36

Pokud ten NTB taháš ven, navrhuji spíš silnější dongle, třeba Lotoo PAW S2.
Marantz CD-17, PM-16, Pioneer PL-630, B&W 802N
Pioneer PD-95, SPL Phonitor, AKG K-1000
Kuba4
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod soap mactravish 31. 3. 2023 11:33

Čo sa týka NTB, je to Mobile Workstation, presúva sa minimálne, resp. počúvať sa bude len doma takže prenosnosť nehrá rolu, ale ďakujem za radu :)

Viem, že na to idem z opačného konca, ale jedná sa mi o to aby som zbytočne nemusel za pol roka niečo predávať, až sa rozhodnem tie Beyery vymeniť (lebo slúchadlá budem určite kupovať tiež, časom). Bol by ten DX7 Pro dostatočný aj na niečo ako Audeze LCD-X, Hifiman Ananda či spomínané Fostexy?

Poprípade nejaký stack na štýl L70+E70? Samozrejme nechcem míňať zbytočne, ale zas ak už zakúpim slúchladlá v tejto cenovke, tak by som rád počul ich plný potenciál.
soap mactravish
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kinstv2 31. 3. 2023 13:21

Mohu se zeptat, co se nelíbilo na zvuku u sluchátek Sony, které jsou velmi vychvalované? Sám mám od nich doma špunty, WF-1000 XM3, za mě zatím jeden z nej zvuků, co jsem slyšel. Horší je pohodlí, po hodině tlačí v uších, jsou docela velká a težká.
kinstv2
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod martas38 31. 3. 2023 14:16

soap: DX7 Pro jsem testoval právě s LCD-X. Bylo to dobré párování.
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Odeslat příspěvekod soap mactravish 1. 4. 2023 23:32

kinstv2 píše:Mohu se zeptat, co se nelíbilo na zvuku u sluchátek Sony, které jsou velmi vychvalované? Sám mám od nich doma špunty, WF-1000 XM3, za mě zatím jeden z nej zvuků, co jsem slyšel. Horší je pohodlí, po hodině tlačí v uších, jsou docela velká a težká.


Pohodlie mi práve vyhovovalo úplne, držali v ušiach ako prikované a netlačili. Zvuk bol OK na moderný pop, techno, DnB a pod. hudbu, ale počúvať cez to moje žánre bola proste tragédia. Tak ako som písal, separácia nástrojov prakticky neexistovala, činely sa zlievali dokopy, celkovo bicie pôsobili všetky ako zo syntetizátora. Ale to boli XM4.

K veci, vopred sa ospravedlňujem za vymýšľanie.. :D

Preliezol som snáď celý internet v náväznosti na ten DX7 Pro+ (aktuálne 689€ Audigo), už som bol prakticky pevne rozhodnutý že ho objednám. Čítal som však množstvo názorov o tom, ako tie Topping produkty znejú "klinicky, chladne, nudne, bez emócie, nie muzikálne" a podobne. Úprimne, vôbec neviem čo si mám pod tým predstaviť, ale človeku to dá chrobáka do hlavy.

Pozeral som aj na FiiO K9 PRO ESS, ten mal pozitívnejšie ohlasy na zvuk, mínus je chýbajúci diaľkový ovládač a displej, ale to fakt nepotrebujem. Ak môžem poprosiť ešte vyjadrenie k tomuto?
soap mactravish
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Tomas.exe 1. 4. 2023 23:41

A čo tak neaký burson Playmate 2 ? prípadne potom by som riešil možno niečo na štýl RME 2 ADI dac na 1ku ma to v sebe EQ a fakt solídny zosilovač ... prípadne z toho čo píšeš resp čo počúvaš by nebola možno zlá lampa resp skus mrknut na Xduoo TA-22 .... toping ma ozaj plechový/kastrovaný prejav
ROON / Tidal Hifi+
SCANSONIC S5 BTL / Audioquest Dragonfly
Hifiman HE400i2020 ↦ Sundara ↦ HE-R9, X2HR, AQ Nighthawk Carbon / Micromega Mydac w Myzic , Galileo IEMs/HIBY FC3
Tomas.exe
Junior

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků