PC pro poslech

Kabely, převodníky, tunery, mikrofony, gramofony

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod SPY 10. 3. 2012 20:31

Zdravím,
přemýšlím, že bych si sestavil nové PC (celou bednu), které bude sloužit víceméně na hry/filmy a poslech. Co se her týče, tak tam mám poměrně jasno, ale co týče poslechu tak si nejsem jistý ničím.

Zajímalo by mne, zdali si mám dát na něco pozor, například zdroj, základní deska nebo jestli má cenu investovat do nějaké lepší zvukové karty. K poslechu používám (viz podpis) sluchátkovou sestavu, kterou budu určitě využívat i k filmům a hrám, takže bych nerad něco ryze audiofilního co by si v jiných záležitostech neporadilo (převod zvuku 5.1/7.1 atd).

Co jsem letmo pročítal tak na připojení by měl být optimální Coaxial vzhledem k nejmenšímu jitteru má cenu se zaměřovat ještě na něco jiného?

Určitě do PC z audiofilního hlediska nehodlám investovat desetitisíce, ale spíš by mne zajímaly jednotlivé komponenty, kde se vyplatí něco navíc zainvestovat. Díky za rady
SPY
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Odar 10. 3. 2012 20:36

- poriadna bedna, aby nevibrovala
- CPU s co najnizsim TDP, aby si to mohol ofukovat ventilatorom na co najnizsich otackach
- heatsing na CPU co najvacsi (v ramci moznosti bedne)
- zdroj s co najvyssou ucinnostou (nech sa sam o sebe nehreje)
Dalsia inspiracia tu viewtopic.php?p=6404577#p6404577
Odar
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod EKKAR 10. 3. 2012 20:42

Každopádně pro takovou sestavu bude důležitý, aby byla co možná nejtišší - takže volit uzavřenou skříň s co nejpomalejšíma větrákama nebo naopak otevřenou (kvůli dobrýmu proudění vzduchu), ale úplně bez větráků = s pasivně chlazenými komponenty včetně zdroje. Už to bude znamenat výběr z poměrně speciální oblasti, většinou označované jeko "SILENT" produkty.
je mi tady z toho na blití.
EKKAR
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Odar 10. 3. 2012 20:49

To slovicko "Silent" vo mne evokovalo jeden dobry web http://www.silentpcreview.com/
Odar
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod TurboLama 11. 3. 2012 17:14

Pokud to má být na hry, tak je celopasivní řešení nereálné - takže to chce kvalitní skříň, pomaloběžné ventilátory a vhodně navržený airflow. Je ale potřeba počítat s tím že při stejném výkonu bude (ultra)tichá sestava finančně mnohem náročnější.
Takhle vypadá moje PC, značně inspirované výše zmíněným silentpcreview:

Obrázek
TurboLama
Junior


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků