podloženie AVR

Kabely, převodníky, tunery, mikrofony, gramofony

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod hawk123 21. 5. 2022 20:36

Zdravím, mám ešte len niekoľko dní nový AVR YAMAHA HTR-2071. Je z neho počuť bzučanie. Vibrácie sa prenášajú do nožičiek čo spôsobuje dosť hlasité vibrovanie. Má niekto skúsenosť čím je vhodné to podložiť alebo nejaký iný trik ako s tým vybabrať? Demontoval som plastové nožičky s 1mm gumenou podložkou. Skúsil som rôzne výšky 1-3m, polystyrén, guma, penové podložky ale jedine tie penové podložky to odizolovali ale sú príliš mäkké takže sa zdeformovali v priebehu hodín pod váhou AVR.

Napadlo mi že čo také akustické peny ktoré sa dávajú pod reproduktory. Narezať to na menšie kocky 4x4x4cm. https://www.muziker.sk/mega-acoustic-isopads-ip-5

28/35mm podložky naskladať na seba:
https://www.hornbach.sk/p/podlozka-eva- ... s/6801949/
https://www.hornbach.sk/p/podlozky-eva- ... s/6801950/
Takéto som mal doma ale menšie s priemerom 20mm to nestačilo(naskladal som ich viacero na seba)

Alebo také gumené kužeľky https://www.aliexpress.com/item/32980790365.html

Vopred ďakujem za tipy :-)

Obrázek
Obrázek
hawk123
Junior

Odeslat příspěvekod martas38 21. 5. 2022 21:53

Bzučení může způsobovat několik věcí. Jednak problém ve zdroji přístroje, pokud je receiver v záruce, tak určitě reklamace. Dál to může způsobovat DC složka napětí ze zásuvky. Na to pomáhá zařízení zvané DC blocker, například od firmy iFi.
Není normální, když receiver takto hlasitě bzučí, obzvláště pokud je nový.
Pokud nemáš jinou možnost, tak například vystřihnout kolečka z karimatky.
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Odeslat příspěvekod hawk123 22. 5. 2022 07:14

Je to lacný AVR, nie je to normálne pre takúto cenovú triedu? Nikdy som iný AVR nemal čiže netuším ako správne to má fungovať. Ako laik to ale nevidím na reklamáciu, myslím že by to neprešlo navyše ani mne sa to takto neoplatí riešiť. Som si istý že je možnosť to dostatočne dobre podložiť a nebude to bzučať. Tie penové podložky ktoré som skúšal mali priemer 20mm a naskladal som ich viacero na seba do pôvodnej výšky s originálnymi plastovými nožičkami. Dokým ich váha AVR nezdeformovala to bolo ideálne, nebolo počuť žiadne bzučanie.

Takto to vyzeralo s podložením 20mm penových podložiek, tesne po namontovaní. Dokonca som ich oblepil aj izolačkou aby to bolo stabilnejšie a pevnejšie ale ani to nepomohlo.
Obrázek

Prešlo ale pár hodín a zdeformovalo sa to. Pôjdem budúci týždeň kúpiť podložky s väčším priemerom. Ak to nepomôže skúsim tú akustickú penu alebo aj tie gumené kužeľky. Prípadne ak dá niekto TIP na niečo iné. Ten tip s karimatkou nie je zlý, môžem skúsiť aj túto možnosť. Trocha tam je problém s farbou, mám doma len pestro zelenú a to by v obývačke pod AVR riadne vyniklo :D
hawk123
Junior

Odeslat příspěvekod leroj 22. 5. 2022 08:34

ještě mě napadá korek, ale netuším kde ho sehnat
pak by stál za pokus silný filc/plsť

no a doplním, že to bzučení rozhodně není normální ani u levných AVR
píšeš že je pár dní starý - pokud si kupoval na netu, tak ho vrať
leroj
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod hawk123 22. 5. 2022 09:43

Kupovaný bol len nedávno z MALL.SK takže je v záruke necelé 2 roky. Bol pre mňa dosť problém kúpiť dostupný AVR za dobrú cenu. Bolo by s tým pomerne dosť práce odpojiť, zabaliť, poslať poštou za 10-15€ poštovné s tým že budem 30 dní bez zvuku z reproduktorov a nakoniec je tam šanca že to vrátia ako neopodstatnenú reklamáciu alebo mi vrátia peniaze že sa to nedá opraviť. Uprednostním radšej to riešenie alternatívnym podložením a ak by sa to dajme tomu za rok používania zhoršilo môžem potom budúce leto odoslať na reklamáciu.
hawk123
Junior

Odeslat příspěvekod Nick Cave 22. 5. 2022 10:30

ve 14 denní lhůtě můžeš vrátit zboží bez udání důvodu
Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod eviljack 22. 5. 2022 10:36

Nj, ale hawk se bojí, že zůstane bez receiveru. Osobně bych to reklamoval, protože, jak píše leroj, to prostě dělat nemá, a i když to dočasně eliminuje případnými podložkami, kdoví, čeho se dočká.
Cambridge Audio CXA61 + PC / HifiBerry DAC2 Pro / xDuoo MU-602 + Heco Aurora 700
Onkyo TX-NR6100 + Heco Metas 500 set + Heco Krypton Subwoofer + Heco Aurora 200 jako DA
Projektor Benq W1090
Asustor Nimbustor 4 - AS5304T
eviljack
Pokročilý

Odeslat příspěvekod orlov 22. 5. 2022 10:47

Mám tento receiver už 4 roky a som s ním veľmi spokojný. Tiež som ho kupoval na mall.sk Nikdy nič nebzučalo, samozrejme nemám ho na žiadnych podložkách, nie je to potrebné. Takže jednoznačne vrátiť.
orlov
Junior

Odeslat příspěvekod hawk123 22. 5. 2022 11:12

Už je to viac ako 14 dní čiže táto možnosť nie možná. Je tam aj bezpečnostné riziko že to môže odpáliť reproduktory(ELAC Debut B6.2) alebo niečo podobného charakteru?
Zvážim možnosť reklamácie. Môžem napríklad vopred kontaktovať MALL, aký názor nato bude mať ich reklamačné oddelenie.

Ak teda správne rozumiem tak rovnako ako napríklad PC zdroj nemá bzučať tak ani zdroj AVR. Ja s podobným zariadením mám prvú skúsenosť. Nemal som nikdy žiadny zosilňovač. Myslel som že je to v norme prípadne že som natrafil na trocha horší kus. Veľká škoda pretože som AVR kupoval 11.3.22 a až teraz tento týždeň som kúpil ELAC Debut B6.2(čakal som na zvýhodnenú cenu). Ak by som po zakúpení AVR vedel že to je problém tak som mal krásne 2 mesiace na reklamáciu. Počas tej doby som nemal doma žiadne pasívne repro takže nebolo na čom odskúšať. Samozrejme že som ich skúšal zapínať hneď keď došli ale naprázdno a žiadne bzučanie z neho počuť nebolo. Až teraz po zapojení reproduktorov to začalo. Predpokladám že to reaguje na záťaž.

Má niekto skúsenosť s akustickými podložkami:
https://www.muziker.sk/mega-acoustic-isopads-ip-5
https://www.muziker.sk/adam-hall-stands-pad-eco-1
Potrebujem vedieť či tie AdamHall sú rovnakej kvality ako tie lacnejšie. Tie AdamHall mám podložené pod repro ku PC a držia výborne tvar. Určite by to udržalo ten AVR. Nechcem ale zbytočne priplácať.
Naposledy upravil hawk123 dne 22. 5. 2022 14:50, celkově upraveno 1
hawk123
Junior

Odeslat příspěvekod PCDaemon 22. 5. 2022 12:45

Neviem, či by to pomohlo v tomto prípade, ale ja som použil pod prehrávač Popcorn, v ktorom mi vibroval disk, loptičky na Squash. Dve som rozrezal na polovicu a mal som 4 podložky. Pod reproduktory používam OEHLBACH podložky. https://www.amazon.de/-/en/OEHLBACH-Shock-Absorber-Elastic-Black-anthracite/dp/B00CEY9PWY/ref=pd_sbs_sccl_2_1/260-1153233-2374147?pd_rd_w=GulGA&pf_rd_p=00306e98-0641-4281-a281-839782897fb7&pf_rd_r=WWH3S6VHDT0M3FMBT7ER&pd_rd_r=21a894be-9295-4c67-ad09-2883b1fd78db&pd_rd_wg=N6C39&pd_rd_i=B00CEY9PWY&psc=1
PCDaemon
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod eviljack 22. 5. 2022 16:04

hawk123 píše:Už je to viac ako 14 dní čiže táto možnosť nie možná. Je tam aj bezpečnostné riziko že to môže odpáliť reproduktory(ELAC Debut B6.2) alebo niečo podobného charakteru?
Zvážim možnosť reklamácie. Môžem napríklad vopred kontaktovať MALL, aký názor nato bude mať ich reklamačné oddelenie.

Ak teda správne rozumiem tak rovnako ako napríklad PC zdroj nemá bzučať tak ani zdroj AVR. Ja s podobným zariadením mám prvú skúsenosť. Nemal som nikdy žiadny zosilňovač. Myslel som že je to v norme prípadne že som natrafil na trocha horší kus. Veľká škoda pretože som AVR kupoval 11.3.22 a až teraz tento týždeň som kúpil ELAC Debut B6.2(čakal som na zvýhodnenú cenu). Ak by som po zakúpení AVR vedel že to je problém tak som mal krásne 2 mesiace na reklamáciu. Počas tej doby som nemal doma žiadne pasívne repro takže nebolo na čom odskúšať. Samozrejme že som ich skúšal zapínať hneď keď došli ale naprázdno a žiadne bzučanie z neho počuť nebolo. Až teraz po zapojení reproduktorov to začalo. Predpokladám že to reaguje na záťaž.

Má niekto skúsenosť s akustickými podložkami:
https://www.muziker.sk/mega-acoustic-isopads-ip-5
https://www.muziker.sk/adam-hall-stands-pad-eco-1
Potrebujem vedieť či tie AdamHall sú rovnakej kvality ako tie lacnejšie. Tie AdamHall mám podložené pod repro ku PC a držia výborne tvar. Určite by to udržalo ten AVR. Nechcem ale zbytočne priplácať.


Bzučení je jednoznačně vada, to reklamuj a neriskuj, že odejde úplně a vezme s sebou něco dalšího.
Cambridge Audio CXA61 + PC / HifiBerry DAC2 Pro / xDuoo MU-602 + Heco Aurora 700
Onkyo TX-NR6100 + Heco Metas 500 set + Heco Krypton Subwoofer + Heco Aurora 200 jako DA
Projektor Benq W1090
Asustor Nimbustor 4 - AS5304T
eviljack
Pokročilý

Odeslat příspěvekod hawk123 22. 5. 2022 16:14

Kontaktoval som MALL a podľa toho čo odpovedia to reklamujem alebo nie. Toto moje špekulovanie ma bude stáť určite viac ako poštovné súvisiace s reklamáciou a čo viac stále sa jedná len o záplatu a nie odstránenie príčiny problému. Keď ešte prirátam to riziko že to jedného dňa odpáli AVR prípadne repro...
hawk123
Junior

Odeslat příspěvekod eviljack 22. 5. 2022 16:23

Moje řeč, dobře děláš, ale reklamuj to stejně, protože To, že Ti nějakej jouda napíše "bzučení nevadí", nebo něco podobného, neznamená, že je to ok.
Cambridge Audio CXA61 + PC / HifiBerry DAC2 Pro / xDuoo MU-602 + Heco Aurora 700
Onkyo TX-NR6100 + Heco Metas 500 set + Heco Krypton Subwoofer + Heco Aurora 200 jako DA
Projektor Benq W1090
Asustor Nimbustor 4 - AS5304T
eviljack
Pokročilý

Odeslat příspěvekod hawk123 22. 5. 2022 16:35

Len mám trocha obavu či to nepreháňam a reklamáciu neuznajú. Mal som kedysi problém s PC zdrojom Seasonic Focus Plus 650 Gold. Tiež som z neho počul pískanie/bzučanie(vo vypnutom stave PC) tak som ho reklamoval a predajca ho vymenil za iný kus. Došiel iný kus a tiež to isté, tak som ho tiež vrátil a priplatil za Corsair RM650x ktorý ani nepípol. Bol totálne ticho či už v záťaži alebo vo vypnutom stave. Prešli 2-3 roky a aj tento Corsair už robí to čo robili tie Seasonic zdroje keď boli nové. Dnes mám ten Corsair zdroj už 4 roky. Pochopil som že to nemá zmysel riešiť, každý zdroj bude takýto...Tak som sa zmieril s tým že je to vlastnosť produktu.

Nebude to rovnaké u toho AVR? Možno mám uši ako netopier :D
Ak bol ten zvuk počuť až k sedačke 3m ďaleko od TV stolíka a to normálne pri bežnej hlasitosti TV. Zrovna som pozeral hokej a akoby nestačil ten komentátor ktorý provokuje ešte aj ten nepríjemný zvuk v pozadí z AVR. Rozhodne je to iný level ako tie PC zdroje ktoré spomínam. Ak by bol ten zvuk rovnakej intenzity ako PC zdroj tak kašlem nato a neriešim to pretože ten zvuk by bolo počuť maximálne do jedného metra a v takejto vzdialenosti predsa TV nepozerá nikto.
hawk123
Junior

Odeslat příspěvekod eviljack 22. 5. 2022 17:13

Normální to prostě není. Můžeš to třeba nahrát na mobil a přiložit sem jako přílohu, nebo někam nahrát, ať si uděláme představu, ale žádný AVR, nebo zesilovač, by sám o sobě bzučet neměl.
Cambridge Audio CXA61 + PC / HifiBerry DAC2 Pro / xDuoo MU-602 + Heco Aurora 700
Onkyo TX-NR6100 + Heco Metas 500 set + Heco Krypton Subwoofer + Heco Aurora 200 jako DA
Projektor Benq W1090
Asustor Nimbustor 4 - AS5304T
eviljack
Pokročilý

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků