podloženie AVR

Kabely, převodníky, tunery, mikrofony, gramofony

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod hawk123 7. 6. 2022 07:08

Nie je to až tak zlé ako som opisoval. Nedávno bol u mňa niekto kto sa týmto veciam rozumie. Mal už niekoľko AVR a vravel že to na reklamáciu nebude, že je to bez šance. Dosť umocňuje tento zvuk(je to ako expander) aj umiestnenie do poličky ktorá má presne taký tvar a veľkosť že to potom znie takto. Ak by bol AVR na hornej polici(kde mám teraz TV po celej dĺžke takže tam ho dať nemôžem) tak by to nebolo takmer vôbec počuť. Ja takéto zvuky vyslovene neznášam a vždy mením napríklad napájacie adaptéry od rôznych zariadení ako TP-LINK a iných pretože bzučia, pískajú...
Možno by bolo vhodné sa nato vykašľať. Nechať AVR na kúskoch molitanu. Mám to takto 2 týždne a síce to vidieť že je to fušerina ale problém to vyriešilo. Časom budem dávať TV na stenu a budem mať jednu veľkú 150x60cm plochu pre AVR/center/konzolu. Keď bude AVR hore tak zrejme budem mohol vpohode naskrutkovať originálne YAMAHA nožičky. Maximálne ich ešte trocha vypodložím ak vôbec.
Ak nikto nepodá reálnu skúsenosť s niektorým tým typom podstavcov ktoré postujem v predošlom príspevku tak nebudem určite na slepo kupovať takú prkotinu za 20-25€ ktorá možno vôbec nebude fungovať.
hawk123
Junior

Odeslat příspěvekod orlov 7. 6. 2022 17:01

Tak ten niekto sa týmto veciam určite nerozumie, keď radí takúto blbosť. Ešte raz zopakujem, mám tento receiver už štyri roky, mám ho v otvorenej skrinke a NIČ nebzučí !!!
orlov
Junior

Odeslat příspěvekod DinosaurJr 7. 6. 2022 17:30

Hledej - filcové podložky pod nábytek, 2-3 na sebe podle hmotnosti avr, něco jako
https://eshop.tescoma.cz/samolepici-pod ... sada-60-ks?
Ty nožičky jsou cenově "ořezané až na kost" (i celá řada HTR co se kvality týká, tj. nebrat)
◄☼► Život je příliš krátký na poslech muziky přes nudné HiFi ! Kind of Blue ♪♫♪
ProJect RPM 3 Carbon MC●SLVR●TubeBoxSEII ECC83 Telefunken Ribbed●Sony ES
DAC Topping D50s●DPA 386 222 mk2017●B&W●Xavian●TV Samsung 48"●77LP<iii>
DinosaurJr
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Duddits_cz 7. 6. 2022 18:22

hawk123 píše:Mal už niekoľko AVR a vravel že to na reklamáciu nebude, že je to bez šance.


Tu reklamaci bych zkusil, za to nic nedáš. Třeba je to opravdu vada, pořád ti to bude strašit v hlavě a budeš řešit různé podložky... Zvlášť, když ti Orlov píše, že má ticho.
Yamaha R-N803D + Cabasse Jersey MC170
Duddits_cz
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod hawk123 8. 6. 2022 15:47

orlov píše:Tak ten niekto sa týmto veciam určite nerozumie, keď radí takúto blbosť. Ešte raz zopakujem, mám tento receiver už štyri roky, mám ho v otvorenej skrinke a NIČ nebzučí !!!

Je to subjektívne. Niekto s horším sluchom to počuť nemusí alebo máš tiež inak umiestnený AVR. Ja keď som teraz nedávno pridával nejakú kabeláž tak som AVR musel vytiahnuť von z poličky. Položený na podlahe nebolo z neho počuť žiadne bzučanie.
Bolo by možné to presnejšie označiť či je to problém alebo nie je. Počuť to môžeme ale aj nemusíme. Ak ale priložíš ruku na ľavú bočnicu AVR cítiš tam brnenie alebo nič? Ja tam jasne cítim že to brní. Taktiež horný plech v pravej zadnej časti prakticky identické brnenie.
hawk123
Junior

Předchozí stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků