Gramofon zostava

Kabely, převodníky, tunery, mikrofony, gramofony

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Pharall 8. 6. 2022 08:29

Zdravim,

viem ze tato tema tu zaznela asi milion krat a cital som si rozne fora, ale ako uplny lajk nemam potrebne vedomosti podla coho vyberat a podla coho urcit kvalitu daneho komponentu. Chcel by som zostavit komplet zostavu pre gramofon. Ide o to ze netusim z coho to poskladat, vidim ze vela ludi je zastancom aj starsich zariadeni, niekto novych... potom som sa docital ze treba predzosilovac, niekde je aj v gramofone a nemam paru co by bolo lepsie. Neviem presne do coho ist aby som vedel ze v ramci cenoveho stropu z toho vytiahnem co najkvalitnejsi zvuk.

Preto by som Vas profesionalov chcel poprosit o rady popripade nejake navrhy zostavy ktorou by som nic nepokazil.

Chapem ze na to aby som to vsetko pochopil je treba vela casu ale budem vam povdacny za kazdu uzitocnu radu.

Moj strop je 1200€.

Dakujem za pomoc
Pharall
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod viking81 8. 6. 2022 09:12

Tych 1200 EUR je aj s reprom? Gramo + Zosik + Repro?
Stereo: Wharfedale Diamond 11.4/Yamaha A-S701/Yamaha CD-S700
Headphones/Amp/DAC: Sennheiser HD650/Schiit Vali 2/Cambridge Audio DacMagic Plus
DAP/Headphones: Shanling M2X/iBasso IT01s
TV/BD: Samsung UE55KU6472/Xbox One X
viking81
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Pharall 8. 6. 2022 09:32

1200 je za gramofon+zosilovac popripade ak bude nutny prezosilovac tak aj s nim do tych 1200€
Repro mam, sice nic extra ale tie planujem kupit neskor o cosi lepsie. ale ak bude aj odporucanie na nejake dobre regalove repro budem rad (do 600€)

aktualne mam JAMO S 426

Vdaka
Pharall
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod viking81 8. 6. 2022 13:36

Ak hladas nieco nove, tak napr tento Pro-Ject s prenoskou 2M Blue, by bola fajn volba.

https://www.l-e.sk/pro-ject-t1-2m-blue-cerny-lesk

V podobnej cene mas uz aj Regu P2, ale tam je len zakladna prenoska. Co sa zosiku tyka, tak zalezi podla toho, aky zvuk sa ti paci. Ak mas rad neutralny prednes, tak napr Yamaha A-S501 by bola fajn volba. Ma aj vstavany phono predzosilnovac. Ked som rozmyslal nad kupou gramofonu, tak mi bolo povedane ze tie zakladnejsie predzosilnovace (myslim okolo 50 EUR) sa ani neoplati kupovat. Vraj to hra rovnako ako tie vstavane a je to tym padom zbytocne...
Stereo: Wharfedale Diamond 11.4/Yamaha A-S701/Yamaha CD-S700
Headphones/Amp/DAC: Sennheiser HD650/Schiit Vali 2/Cambridge Audio DacMagic Plus
DAP/Headphones: Shanling M2X/iBasso IT01s
TV/BD: Samsung UE55KU6472/Xbox One X
viking81
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Pharall 8. 6. 2022 14:37

Vyzera to super, aktualne mam receiver YAMAHA RX-V393RDS, myslite ze by mi to nazatial stacilo k solidnemu pocuvaniu alebo nad tym nemam ani premyslat? Je nieco podla coho mam vyberat gramofon, aby som vedel ze kupujem kvalitny pristroj?
Pharall
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod viking81 9. 6. 2022 05:35

Na pocuvanie to stacit bude. Klaiscky integrovany zosilnovac bude ale o parnik dalej co sa zvuku tyka (hlavne dynamika). Az tak sa v gramofonoch nevyznam, ale zaklad je aby mal tazky tanier kvoli vibraciam a vela spravi prenoska. Takze treba tam mat co najlepsiu prenosku v ramci moznosti...
Stereo: Wharfedale Diamond 11.4/Yamaha A-S701/Yamaha CD-S700
Headphones/Amp/DAC: Sennheiser HD650/Schiit Vali 2/Cambridge Audio DacMagic Plus
DAP/Headphones: Shanling M2X/iBasso IT01s
TV/BD: Samsung UE55KU6472/Xbox One X
viking81
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Pharall 9. 6. 2022 10:42

tak zatial by som to skusil v tej zostave s tou 2M blue, a potom dokupil nejaky lepsi zosilovac.

Ale pokial by mal niekto este nejake fajn navrhy alebo rady ktore by mi mohli do buducna pomoct nebudem sa tomu branit :)
Pharall
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod scoopik 9. 6. 2022 17:05

Ahoj, som trosku buchnuty palicou po hlave a mam rad gramo analogovy zvuk, venoval som mu trosku viac casu ako treba...na tvojom mieste vzhladom na dost nizky rozpocet by som skor pohladal nieco z bazaru co sa tyka gramofonu od skuseneho technika co to repasoval a vie neskor aj opravit, a skusil investovat aspon 200€ do prenosky. Uprimne 2M prenoskam by som sa vyhol...neviem aky zaner pocuvas, ale na pop/rock sa mi pacil zvuk Goldring na zaciatok by ta mala bohato uspokojit G1006 s moznostou upgradu ihly az na G1042 pripadne sa pozrel po Nagaoka MP-110 napriklad...tie integrovane phono preampy su bez zivota, takze neskor by som urcite uvazoval o externom preampe...pohladat DIY Actidamp MK3 pripadne MK4, s dobrym zdrojom zazijes trochu iny zazitok, pripadne skusit MoFi StudioPhono/UltraPhono...Keby som mal naozaj investovat do noveho gramofonu, tak pod Rega Planar 3 by som nesiel...odporucam sa plne vyhnut automatom, directom, poloautomatom pri novom gramofone. Velmi slusny kabel na eliminaciu brumu od gramofonu by som odporucil Van Den Hul D-502 Hybrid...je to na dlhu diskusiu, ale s dobrym gramofonom, prenoskou a preampom je to pecka a nemusi to vobec stat tisice EUR.
scoopik
Junior


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků