Android TV + starsi kino

Zdroj zvuku+zesilovací prvek+reprodukční zařízení. Rady, dotazy a zkušenosti.

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Karetaj 17. 3. 2023 22:15

Ahojte. Mam Philips 55OLED707 a stary domaci kino Sony. Propojeno optikou i hdmi. CEC funguje. Takze muzu obladat hlasitost, vypinani, zapinani atd. Jenze pri tom vsem jde i zvuk z TV repraku. A to nechci, takze ho v menu televize zakazu a tim mi telka zakaze ovladat zvuk. Mate nejaky reseni, jak vypnout repro televize, ale zachovat ovladani zvuku kvuli HDMi CEC?
Karetaj
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod epidot 17. 3. 2023 22:43

Zapoj prázdný 3,5mm Jack do sluch. výstupu, taková malá ochcávka, jak potlačit interní TV zvuk. Mám to tak taky, býť to už u mě fixnuli. (Tcl c728, avr 2.0 sloupy)
epidot
Junior

Odeslat příspěvekod Emil Pastelka 18. 3. 2023 01:04

Televize má v nastavení přímo volbu: Rychlá nabídka > Častá nastavení > Výstup
zvuku. Zde je možnost vypnut integrované repro > volba "Reproduktory TV vypnuty". Je-li audio zařízení připojeno pomocí konektoru HDMI CEC, vyberte možnost "Zvukový systém HDMI".

(manuál na straně 59).
Emil Pastelka
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Karetaj 20. 3. 2023 19:49

Super napad, dnes jsem se dostal ke zkousce. A nic :) strcim tam prazdnej a pri zesilovani a zeslabovani mi da na vyber, zda sluchatka nebo repro :) kdyz repro vypnu, ovladam jen hlasitost sluchatek a hdmi neposila signal do kina :)

epidot píše:Zapoj prázdný 3,5mm Jack do sluch. výstupu, taková malá ochcávka, jak potlačit interní TV zvuk. Mám to tak taky, býť to už u mě fixnuli. (Tcl c728, avr 2.0 sloupy)


-- 20. 3. 2023 20:50 --

To jsem samozrejme zkousel, ale hraje kino i repraky zaroven, ale ovoadani hlasitosti po hdmi jde. Bohuzel, interni repraky hraji taky �‍♂️

Emil Pastelka píše:Televize má v nastavení přímo volbu: Rychlá nabídka > Častá nastavení > Výstup
zvuku. Zde je možnost vypnut integrované repro > volba "Reproduktory TV vypnuty". Je-li audio zařízení připojeno pomocí konektoru HDMI CEC, vyberte možnost "Zvukový systém HDMI".

(manuál na straně 59).
Karetaj
Kolemjdoucí


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků