Tesla - LG - Spotify

Zdroj zvuku+zesilovací prvek+reprodukční zařízení. Rady, dotazy a zkušenosti.

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Zdeněk Kuna 28. 3. 2023 11:33

Zdravím všechny, a jdu rovnou k věci.. :-)

Mám TV LG, 7 let stará, WebOS 2.9, k ní připojený MediaBox Tesla XA400 (připojený k routeru přímo přes LAN), k Tesle je optikou připojeno dom. kino LG, stáří cca 10 let.

V boxu mám nainstalováno Spotify (Premium) a Tidal. Zvuk přes kino není vyloženě špatný, ale ve výškách to trochu tahá za uši, a celkově ta dynamika zvuku je horší, než když poslouchám fyzické CD přímo z kina. Zajímavé je, že z Tidalu (Hifi kvalita) je zvuk ještě o chloupek horší a víc potichu...

Otázka je tedy, jestli něco neudělat líp, propojení, atd... A ještě by mě hlavně zajímalo u Spotify appky pro Android TV, jaká je vlastně výchozí kvalita zvuku a zda je normalizován. Tato appka totiž nemá sama o sobě žádné nastavení, jako je to u verze pro mobily nebo Win. Zkoušel jsem se na to ptát přímo u Spotify, ale nic.

Díky moc za případné reakce, a omlouvám se, pokud příspěvek působí chaoticky :-]
Zdeněk Kuna
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod martas38 28. 3. 2023 13:58

Oproti CD,nebo Tidalu zní Spotify o dost hůř, jako by zahuhlaně. Jestli nebude problém tam. Divím se, že s Tidalu ti to přijde horší. Bavíme se o Tidalu Hifi?
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Emil Pastelka 28. 3. 2023 14:08

Spotify premium na Google TV (a obecně na HW, kde není další nastavení) jede ve výchozích 320 kbps. Zde, co mne napadá a hádám, je na vině spíše nic moc DAC v tom LG kině. Napište alespoň typ.
Nicméně narazil jsem na diskuzi, kdy si uživatel stěžoval na stejný problém. Vyřešil to vynucenou instalací aplikace pro telefon (do Google TV zařízení) a dle zkušeností bylo zlepšení zvuku okamžité + možnost nastavení. Ovšem to není ideální cesta, protože telefonní aplikace není uzpůsobená ovládání přes DO.
Emil Pastelka
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Andy Kraus 28. 3. 2023 15:37

mám na Lg tv oboje S+T a Tidal má podstatne lepší zvuk
Andy Kraus
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Zdeněk Kuna 28. 3. 2023 17:26

Jojo, Tidal je v kvalitě Hifi, jinak má i nižší hlasitost oproti Spot.

Přesné označení kina LG BH-7530.
Zdeněk Kuna
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Andy Kraus 28. 3. 2023 18:28

Spotify používa Ogg Vorbis takže rozdiel s netrénovanými ušami by nemal byť veľký, problém bude s apkou alebo Android tv
Naposledy upravil Andy Kraus dne 28. 3. 2023 21:18, celkově upraveno 1
Andy Kraus
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Pepe 66 28. 3. 2023 19:09

Vyzkousej apku BubbleUPNp for DLNA. Streamuje pres sit Tidal a jine aplikace i soubory.
Tvuj LG zesilovac by to mel umet. Ja pres tuto apku streamuju Tidal z mobilu do Blu-ray prehravace Hi-Res Sony a z nej pres optiku do starsiho recevieru Sony. Zvuk je perfektni.
Pepe 66
Junior

Odeslat příspěvekod Andy Kraus 28. 3. 2023 21:16

Bubble Upnp ale tuším nemá Spotify iba Tidal a Qobuz a mal by byť dostupný aj v Lg app store
kvalita sa nastaví v tv apke taká aký je zaplatený účet
Andy Kraus
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Emil Pastelka 28. 3. 2023 23:16

Zdeněk Kuna píše:LG BH-7530

Pokud se Vám bude chtít, zapojte to: Tesla HDMI > HDMI vstup BH-7530 > BH-7530 HDMI výstup > TV.
Tedy bez optické cesty.
Emil Pastelka
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Zdeněk Kuna 29. 3. 2023 08:44

Zajímavý nápad, o víkendu určitě vyzkouším, díky!
Zdeněk Kuna
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Zdeněk Kuna 29. 3. 2023 17:39

Pepe 66 píše:Vyzkousej apku BubbleUPNp for DLNA. Streamuje pres sit Tidal a jine aplikace i soubory.
Tvuj LG zesilovac by to mel umet. Ja pres tuto apku streamuju Tidal z mobilu do Blu-ray prehravace Hi-Res Sony a z nej pres optiku do starsiho recevieru Sony. Zvuk je perfektni.


Nainstaloval jsem do mobilu, appka našla kino, TV i Mediabox. Zkusil jsem přímo s kinem, muziku z ROM mobilu jsem přehrál v pohodě, ale Tidal nešel, házelo to hlášku: "Action failed, code 501".
Tak jsem zkusil jako výstup vybrat Mediabox (spojený optikou s kinem), a hraje to fakt super, dynamika je úplně jinde, skvělé basy! Hlasitost možná až moc, ale dá se ztišit přímo v Bubble. Vyzkoušel jsem to i přes TV, která je s kinem spojená HDMI, i to je super, ale s tím mediaboxem je to o chloupek lepší.
Evidentně je tedy něco špatně v appce Tidal pro Android TV, která se nemusí s tím mým zařízením a propojením... :-D

Fakt díky moc za radu!
Zdeněk Kuna
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Andy Kraus 29. 3. 2023 18:27

občas sa veci zlepšia (zhoršia) po aktualizácii apky alebo androidu
Andy Kraus
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Pepe 66 29. 3. 2023 19:15

@Zdeněk Kuna: jsem rád, že to trochu pomohlo :-)
Pepe 66
Junior


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků