Prodloužení repro kabelu u hifi věže

Zdroj zvuku+zesilovací prvek+reprodukční zařízení. Rady, dotazy a zkušenosti.

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod mojmax 12. 3. 2010 19:12

Zdravím,

plánuju si do bytu koupit nějaký mini/mikro systém (něco takového: http://www.mall.cz/minisystemy/philips-fwm387), chci ale reprobedny oddělat a každou pověsit na zeď, tím pádem budu potřebovat o hodně delší kabel. Problém je, že na věži jsou klasické svorky ale kabel do reprobeden je veden napevno. Jakým (nejjednodušším) způsobem můžu kabel prodloužit?
Díky za odpovědi.
mojmax
Junior

Odeslat příspěvekod Odar 12. 3. 2010 19:24

Odstiknut kliestami, nacinovat dlhsi kabel.
Odar
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod EKKAR 12. 3. 2010 22:24

S tím "odštikáváním" bych se tak nehrnul - problém by nastal v momentě jakékoliv reklamace. Mojmax si musí uvědomit, že tím zasáhne do konstrukce a ztratí tak nárok na uplatnění záruky na bedny, pokud už mu neodmítnou uznat záruku na celý u-systém. Radši bych použil náhradní řešení:
1) je možné napájet na původní kabel obyčejnou dvojlinku stejného průřezu a to V MÍSTĚ JEHO PŮVODNÍHO KONCE. Spoj samozřejmě dobře zaizolovat proti vzájemnému zkratu - výhodou je, že to půjde v případě potřeby rozpájet a reklamovat, pokud vím, tak zacínované konce kabeláže jako důvod odmítnutí reklamace ještě nikomu neuspěl.
2) je možné ty reprosoustavy opatrně rozmontovat - většinou se to dá udělat vyjmutím největšího reproduktoru. Po "vniknutí" do vnitřního prostoru bedýnky už většinou není problém odpájet původní kabel a na příslušná místa připájet nový s patřičnou délkou. Výhodou může být i to, že lze použít kabel většího průřezu, než instaluje výrobce a tak omezit úbytek napětí na vodiči. Je ale potřeba mít jistou technologickou základnu a také zručnost. POZOR, TATO MANIPULACE AUTOMATICKY RUŠÍ ZÁRUKU (pokud to před případnou reklamací nevrátí z5 a servis na to nepřijde...).
je mi tady z toho na blití.
EKKAR
VIP uživatel


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků