
Design
Narozdíl od předchůdce PMX4 je hlavní jednotka cca poloviční, hliníkový čelní panel naštěstí zůstal zachován, stejně tak kovový otočný volič hlasitosti a plastová točítka pro basy/výšky. Šasi je celé stříbrné.

Ovládání
Krom již zmíněného voliče hlasitosti a ovládání basů a výšek se na čelním panelu nachází jak jinak zapínací/vypínací tlačítko, 3 tlačítka výběru vstupu(Ipod, CD, Radio/Ext In) a tlačítka na přetáčení/přepínání skladeb(nově lze přetáčet i MP3 skladby, to dříve u systému Panasonic nešlo), tlač.stop a play, d.bass a otevření/zavření přihrádky na CD.

Reproduktory
Repro zůstaly na první pohled totožné s předchozím modelem, uvnitř se však odehrály drobné změny k lepšímu(aby ne, PMX4 je na trhu od roku 2009). Basový reproduktor je nyní obohacen o bambus, který v kombinaci se standardním PP MICA vytváří ještě lepší basový zvuk než předtím PMX4(nově obsahuje konstrukci proti zkreslení), výškový reproduktor má nyní tužší membránu, jedná se o měkký polokulový, supervýškový je opět typu piezzo, zde se žádná změna neodehrála. Výfuk bassreflexu je na zadní straně.
Repro se připojují k hlavní jednotce přes šroubovací terminály, takže lze nahradit dodávaný kabel jiným se silnějším průřezem. Udávaný kmitočtový rozsah je 41kHz-43KHz. Každý reproduktor má výkon 60W RMS-zde došlo ke snížení výkonu oproti PMX4, která měla o 20W na kanál víc.
Oba reproduktory mají snímatelnou textilii.

Zvuk
Se zvukem PMX4 jsem byl velmi spokojen, byl jsem tedy zvědav jak bude hrát tato novinky, když se může pyšnit novýmy firemními technologiemi Anti-Jitter Digital Amplifer, Anti Vibration Chasis či Digital Signal Procesing. Zesilovač je nyní třídy D, takže hlavní jednotka nepotřebuje aktivní chlazení a systém je úspornější.
Takže jedním slovem-nádhera, a to ještě není systém pořádně rozehraný. Basů má systém požehnaně(regulace je v zastoupení -/+4, stejně tak výšky+přednastavený ekvalizér), pokud by jste je chtěli ještě posílit, je tu systém d.bass, narozdíl od minisystému AKX52 však bez přídomku auto, ale myslím, že to ani trochu nevadí(kdo slyšel hrát AKX50/2, dá mi jiště za pravdu). Výšky jsou díky osazení 2 repro čisté a jasné, zde si také nemohu stěžovat.
Dále je tu starý známý virtuální zvuk, konečně použitelný(u mých dřívějších mini/mikrosystémů jsem ho měl vždy vyplý). MP3 remaster je přítomen, je však trvale aktivován, u PMX4 sice byl přítomen i v analogové podobě, šel tedy aplikovat na rádio, vstup aux a bluetooth(toto zařízení už k pmx5 mimochodem nepřipojíte, stejně tak šlo do důchodu USB nahrávání), ale rozdíl ve zvuku byl stejně minimální, tak to zas taková ztráta není.
Výbava/připojení
Začněme tunerem-nabízí stejně jako předchůdce možnost uložení 30FM a 15AM stanic(možnost připojení koaxiální antény zůstala), RDS je také stejné(PS a PTY). Přijímám přes kabelovku, zvuk je čistý a nerušený.
CD nabízí možnost naprogramování až 24 skladeb, případně náhodné přehrávání. Většinu zájemců o tuto hifi bude ale spíš zajímat USB.
Nachází se v levém dolním rohu, jedná se samozřejmě o verzi 2.0 s podporou flash pamětí až 32GB(mám 8GB flashku, takže nemohu potvrdit fungování s ext. HDD apod.). Systém souborů musí být FAT 12/16/32, NTFS nevezme. Přehrávat lze 1 skladbu/1 album/vše/1 album náhodně/ vše náhodně. Samozřejmostí je možnost naprogramování 24 skladeb ajo v případě CD nebo opakované přehrávání. ID3 tagy mohou být verze 1.0, 1.1 nebo nově 2.3 o maximální délce 32 znaků.

Hodiny a časovač se řadí ke standardu. Lze nastavit dobu zapnutí/vypnutí systému, potom je tu funkce SLEEP s rozmezím 30-120min(po 30 minutách), AUTO OFF, díky které se systém např.po přehrání všech skladeb na usb sám po 30 min.vypne a obligátní DIM, které utlumí jas displeje(po zmáčknutí jakéhokoliv ovládácího prvku se displej vždy na cca 2 sekundy rozsvítí).
Na vrchní straně vedle univerzálního Ipod/Iphone docku(tento přístroj nevlastním) se nachází klasický 3.5mm jack výstup pro sluchátka a konečně na zadní straně vstup AUX-cinch.
