Případná náhrada Technics SC-EH 570

Zdroj zvuku+zesilovací prvek+reprodukční zařízení. Rady, dotazy a zkušenosti.

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Marvel000 4. 11. 2021 11:53

Zdravím a rád bych se na něco zeptal. Mám audio systém Technics SC-EH 570 a přemýšlím nad tím, čím tento systém nahradit až doslouží. Zatím tedy perfektně slouží, pouze se spíš tak zamýšlím nad tím, jakou částku budu muset v budoucnu investovat, abych měl stejný nebo lepší zvuk. Z mého laického pohledu (posluchu) se mi zdá, že to vydává celkem kvalitní zvuk. Jaký systém nebo zesilovač + reproduktory byste přiřadili kvalitativně k tomu Technicsu? Jde mi o to, zda se tomu vyrovná minisystém za 5 tisíc a nebo bych musel koupit zesilovač a reproduktory za mnohem vyšší částku.
Dííík
Marvel000
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod kalimero73 4. 11. 2021 12:15

Ahoj,
pokud si odmyslíme kazetový magnetofon, bude velmi dobrou alternativou se srovnatelně
kvalitním zvukem podle mého názoru například : Panasonic SC-PMX150EG
nebo dražší Yamaha MCR-N470D.
Pokud budeš chtít časem zvukově dospělejší zařízení, bude třeba přemýšlet o nákupu komponentů zvlášť - a sice stereo-receiveru, cd přehrávače, popř. síťového přehrávače - pokud využíváš
předplacených streamovacích služeb, v kombinaci se solidními 2-pásmovkami - tady se ale cena celkově posune k hranici atakující min. 20 tisíc Kč za vše ;-)
Myslím si, že jakýkoliv systém do 5 tisíc se zvukově tvému stávajícímu systému nevyrovná.
Toť můj názor :-)
p.s.: je tady na fóru poměrně dost kluků, kteří ti dokáží ze svých zkušeností odpovědět mnohem fundovaněji než já.

-- 04 lis 2021 11:30 --

Samozřejmě může být také variantou nákup na bazaru, kde seženeš někdy velmi kvalitní kousky elektroniky za zlomek ceny nového výrobku - otázkou zůstává, že tohle řešení není pro každého ;-)
Stereo: MA Silver RX6+NAD 317+CA Azur 640C+Technics RS-BX646 <> Home Cinema: Panasonic OLED TX-65FZ800E+Panasonic DP-UB824+Zidoo Z9S+Denon AVR-X3200W+5.0 Canton Ergo 1002 DC, Ergo CM 52, Ergo 32 DC <> Prodej: Heco Music Style 500+VP102+VP302
kalimero73
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kalimero73 4. 11. 2021 13:53

Možná bych mohl uvést svůj konkrétní případ, jak jsem nakonec vyřešil otázku zvuku a poslechu ve svém dočasném útočišti v UK. (v pokojíku cca 13 m čtverečních)
Jelikož jsem nechtěl do dočasného řešení investovat majlant, rozhodl jsem se pro cestu
použité elektroniky přes Ebay.
1) dvoupásmovky Monitor Audio Silver RX1 ... v perfektním stavu ........ 195 liber ( 6.000,-)
2) kazetový magnetofon Technics RS-BX646 .. servisovaný stav ........... 86 liber ( 2.600,-)
3) zesilovač Marantz PM5005 ....................téměř nepoužitý ........... 90 liber ( 2.700,-)
4) cd-přehrávač Marantz CD6004 ...............perfektní stav, záruka ..... 205 liber ( 6.200,-)
sakum prásk cca 17,5 tis. Kč + 2.500 Kč kompletní propojovací kabeláž... propojeno s telkou 4K Philips 50" a BluRAY přehrávačem Sony a zvuk je jako víno :-) ... pro moje potřeby a zhruba plánované 4leté
využití ideální.
- kazeťáčky mám teda v zásobě ještě 2x AIWU ... tam ale bude zapotřebí servis.
( povezu domů pro domácí využití )
- je to myslím jedna z mnoha možností, jak se dopracovat k celkem slušnému stereo
poslechu za solidní peníz.
- jo a ještě jsem si dokoupil sluchátka, trošku lepší ... Fostex TH-610 ... rozbalené ... 400 liber ... to už je jen
třešnička na dortu :-D
Toť vše ode mě k tématu, zdravím ;-)
Stereo: MA Silver RX6+NAD 317+CA Azur 640C+Technics RS-BX646 <> Home Cinema: Panasonic OLED TX-65FZ800E+Panasonic DP-UB824+Zidoo Z9S+Denon AVR-X3200W+5.0 Canton Ergo 1002 DC, Ergo CM 52, Ergo 32 DC <> Prodej: Heco Music Style 500+VP102+VP302
kalimero73
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Marvel000 5. 11. 2021 07:08

Díky za obsáhlou odpověď :)
Marvel000
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod kalimero73 5. 11. 2021 08:14

Jo není zač, já to všechno beru s rezervou, nehoním se vyloženě, že bych musel mít nějakou top výbavu,
není to jediná záliba, kterou člověk má, a tak spíš chce mít takovej lepší průměr, aby neutratil majlant ... každej na tohle kouká jinak ;-) ... spíš jde o pohodu a dobrý pocit, že ten zvuk je poslouchatelnej, neunavující a že se tím dá dobře zrelaxovat.
Nějaký vysoký ambice opravdu nemám ... a je i otázka, kde je u každého jedince práh vnímání kvality zvuku - pochopitelně u každého je to výrazně jinde :-D
Stereo: MA Silver RX6+NAD 317+CA Azur 640C+Technics RS-BX646 <> Home Cinema: Panasonic OLED TX-65FZ800E+Panasonic DP-UB824+Zidoo Z9S+Denon AVR-X3200W+5.0 Canton Ergo 1002 DC, Ergo CM 52, Ergo 32 DC <> Prodej: Heco Music Style 500+VP102+VP302
kalimero73
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Krchna 29. 10. 2022 11:28

Zdravím a pokusím se obnovit toto téma. Mám doma přesně ten stejný systém Technics SH-EH570 a hlodá mě, zda to neupgradovat. Jelikož jsem za posledních 15 let neslyšel, jak hrají nové reproduktory a nemám to jak porovnat, zajímalo by mě, zda když si místo této sestavy koupím nějaké studiové monitory v ceně třeba cca 5000 (za oba), tak zda je to ty Technicse “strčí do kapsy”, nebo se jim to nevyrovná. Co mohu porovnávat třeba s rodiči, kteří mají nějaký základní AV reciever, k tomu mají připojené nějaké staré Sony reproduktory z 25 let staré Hi-Fi věže a k tomu mají připojený nějaký základní subwoofer od Yamahy, tak si troufne tvrdit, že ty Technicsy hrajou možná i lépe. Ale jelikož jsem nikdy neslyšel, jak hraje nějaká současná lepší audio sestava, tak nedokážu porovnat.
Krchna
Kolemjdoucí


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků