výběr soundbaru/reproduktoru k TV

Zdroj zvuku+zesilovací prvek+reprodukční zařízení. Rady, dotazy a zkušenosti.

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod HefCZ 15. 9. 2022 19:42

Ja nákonec dopatl tak že mám na ceste sonos arc + sub + 2x sonos one sl .. uvidime ja k to pojede.. zkousel sem zesák a regalovky ale na filmy to bylo slabe na hudbu super.. rozhodl sme se že tyto dva setupy nebudu kombinovat ale časem psotavim vedle separatni hifi s gramcem :-)

ted posledni vec co me zajima že bych si rád zmeril minost jak zni .. trochu pochytal echo atd. samozrejme na amaterske urovni a spíš jen protože to chci zkusit :-)
HefCZ
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Josef07 15. 9. 2022 22:09

Duddits_cz píše:
Josef07 píše: a teď mám receiver - Denon 4310 + regálové repro - polk S55E.


Nejsou S55E sloupy? ;-)


Ano jsou, opravím.
Josef07
Junior

Odeslat příspěvekod JaKubajz 28. 1. 2023 13:07

Ahoj všichni. Trochu to tady oživím, ač to nebude úplně k věci. Po dlouhém rozhodování jsem si pořídil soundbar k tv. Konkrétně LG S80QR - https://www.lgshop.cz/lg-s80qr
Je to opravdu super věc, včetně těch zadních bedýnky a celkového výkonu 620W. Mám jeden dotaz o umístění subwooferu viz. foto.
Může být takto otočen bočním reproduktorem ke skříňce pod TV? Mám ho trochu odsunutý, aby se basy odrážely. Na druhé straně je otevřený prostor asi 8 m do jídelny a kuchyně - směřoval by tam.
Trochu bojuji se zvukem např z Netdlixu, HBO nebo Disney... dialog je docela potichu, a vše okolo hraje jako blázen. Tuším, že bude na vině i televize. Ta je v plánu letos nová(až budou akce na LG, mám v plánu C2)
Závěrem, kdo by zvažoval koupi tohoto ozvučení, můžu jen doporučit
Přílohy
20230128_121850.jpg
JaKubajz
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod kultus 29. 1. 2023 08:34

No nevim jestli je problem jen v HW, tiche dialogy pozoruji napric stream sluzbama dlouhou dobu (Netflix, Disney+ i HBO max). Problem hlavne vecer kdy nemuzu mit vyssi hlasitost. Vsechno kolem rve a presto neslysim co si povidaji. Myslim ze s vyrovnanosti prednesu je na tom lepe origo EN stopa, ale vecer uz chci vypnout a ne cist titulky. Myslim, ze se to uz v nejakem vlakne resilo...nevim z ceho spoustis ale pomoct by mohl ekvalizer...
kultus
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod sonny360 29. 1. 2023 09:36

Ty dialogy jsou vazne problem, docela by me zajimalo jestli to nekomu funguje korektne, me se to hodne zlepsilo po prechodu ze soundbaru Sonos Beam gen 2 na stereo sestavu, zvuk je jinde a dialogy jsou na tom rozhodne taky lepe...
sonny360
Junior

Odeslat příspěvekod JaKubajz 29. 1. 2023 09:40

Pouštím přes aplikace v tv. HBO přes konzoli. Protože Hisense nemá možnost instalace

-- 29. 1. 2023 10:42 --

Když přepnu v nastavení reproduktorů tv z Dolby digital na PCM, tak je to naprosto v pohodě. V PCM by to ale mělo být "obyčejné" stereo s využitím 5.1.
JaKubajz
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Kremilek62 29. 1. 2023 15:31

Zdravím, rodiče mají TV Hitachi, model: 40HXC46, rok výroby ?
Jelikož mají problém s porozuměním mluveného slova z TV, tak jsem jim právě pořídil (v blahé víře) jednoduchý "2.1 Channel Soundbar with Wireless Subwoofer JVC TH-E741B". Za celý víkend jsem ale nepřišel na to, jak to propojit. Poradí mi někdo? Díky předem.
Kremilek62
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod majkom 29. 1. 2023 16:22

Psalo se omtom i tady, dokonce rodili mluvci si casto zapinaj titulky protoze dislogy jsou upozadene a nerozumi.. nova doba asi
majkom
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Andy Kraus 29. 1. 2023 17:21

Kremilek62 píše:Zdravím, rodiče mají TV Hitachi, model: 40HXC46, rok výroby ?
Jelikož mají problém s porozuměním mluveného slova z TV, tak jsem jim právě pořídil (v blahé víře) jednoduchý "2.1 Channel Soundbar with Wireless Subwoofer JVC TH-E741B". Za celý víkend jsem ale nepřišel na to, jak to propojit. Poradí mi někdo? Díky předem.

tento tv disponuje HDMI verziou 1.4 takže by to malo fungovať cez tento kábel len nastavíš vystup zvuku tv na HDMI ,podobne aj vstup na soundbare,chce to len pohrabať sa v návodoch
Andy Kraus
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod jito 29. 1. 2023 18:44

O ARC není u Hitachi ani slovo-celkem se nedivím.
Zbývá jedině propoj optikou nebo coaxiálním audiem
jito
HD SATan
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod spyko 30. 1. 2023 18:56

Zkusil bych prvně vypnout soround a podobná křivítka,nechal čisté stereo,popř.ubral basy
spyko
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod klasik111 31. 1. 2023 17:23

sonny360 píše:Ty dialogy jsou vazne problem, docela by me zajimalo jestli to nekomu funguje korektne, me se to hodne zlepsilo po prechodu ze soundbaru Sonos Beam gen 2 na stereo sestavu, zvuk je jinde a dialogy jsou na tom rozhodne taky lepe...



U mna na Bose 700 bez akychkolvek problemov, pri tichom aj hlasnom su dialogy perfektne pocutelne
klasik111
Junior

Odeslat příspěvekod duffson 1. 3. 2023 11:31

JaKubajz píše:Ahoj všichni. Trochu to tady oživím, ač to nebude úplně k věci. Po dlouhém rozhodování jsem si pořídil soundbar k tv. Konkrétně LG S80QR - https://www.lgshop.cz/lg-s80qr
Je to opravdu super věc, včetně těch zadních bedýnky a celkového výkonu 620W. Mám jeden dotaz o umístění subwooferu viz. foto.
Může být takto otočen bočním reproduktorem ke skříňce pod TV? Mám ho trochu odsunutý, aby se basy odrážely. Na druhé straně je otevřený prostor asi 8 m do jídelny a kuchyně - směřoval by tam.
Trochu bojuji se zvukem např z Netdlixu, HBO nebo Disney... dialog je docela potichu, a vše okolo hraje jako blázen. Tuším, že bude na vině i televize. Ta je v plánu letos nová(až budou akce na LG, mám v plánu C2)
Závěrem, kdo by zvažoval koupi tohoto ozvučení, můžu jen doporučit



Ty zadni repra jsou mezi sebou propojena kabelem a s tou jednotkou ze?
Jinak nikdo tady nezkousel nebo neresil JBL 5.1 ? je to 5.1 soundbar s odnimatelnyma satelitama dozadu s celkovym vykonem 510w a hodnoceni ma vic nez dobre...navic ted v akcich za necelych 14k.

Nazory? Diky
duffson
Junior

Předchozí stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků