Ozvučení TV, kolem 40 tis.

Zdroj zvuku+zesilovací prvek+reprodukční zařízení. Rady, dotazy a zkušenosti.

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Khalig 21. 7. 2022 19:04

Zdravím místní odborníky,

potřeboval bych pomoc s ozvučením TV. Chtěl bych do toho dát kolem 40 tisíc. Původně jsem chtěl soundbar, ale pak jsem tu pročetl diskuze..

Místnost má tak 30m, je to půda, takže sešikmené stěny. Byl jsem u nás v jednom Hi-Fi obchodě, poradit se co a jak. Původně jsem myslel, že pořídím nějakou 5.1, ale to mi hned rozmluvili, že aby to za něco stálo, tak to bude stát raketu, že bude mnohem lepší pořídit 2 sloupy a kvalitní zesík.

Zesilovač mi doporučili tento - Denon PMA900H NE B

Repra mi pak doporučovali tyto -

Monitor Audio Bronze 200 6G black
Acoustic Energy AE109 mk2

Pak mi ještě ukazovali další.. V podstatě to byla stejná značka, akorát vyšší řada. :-)

Bohužel tam byla jedná zásadní nevýhoda. Měli to napojené na jiný zesík, asi 2x dražší, takže mi rovnou řekli, že to pravděpodobně bude znít lépe než pak na tom Denonu.

Máte s nimi někdo zkušenosti? Nebo byste doporučili nějaké jiné?

Díky za rady.
Khalig
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod martas38 21. 7. 2022 20:04

K věcem kolem TV bych vybíral nějaký stereoreceiver, co má HDMI vstupy a HDMI ARC na zvuk z TV do receiveru. Snad se něco takovýho ještě dělá, teď frčí hlavně vícekanály a tam bude kvalitní zvuk až tak od těch 30-40 tis jen za vlastní receiver.
Mám Pioneer SX-S30DAB, ale už se asi bohužel neprodává. Má Dolby Prologic, takže nasimuluje prostorový zvuk u filmů i v sestavě 2.1. K tomu mám sloupy Polk S55E a Sub Polk HTS-12 (venku se to prodává v setech Polk a Denon jsou z jedné stáje). To je tak zhruba v ceně co chceš investovat, místnost asi taková jak ty, byť stěny jsou rovné. Pokud je to opravdu na filmy, subwoofer bych doporučil, jinak se bez něj obejdeš. Repro samozřejmě co uznáš za vhodné. Jen malinké upozornění, spousta prodejců uvádí cenu za jeden kus bedny, proto to obrovské rozpětí cen. Ty podezřele levné násob dvěma :)
Hraje mi to pěkně, ale samozřejmě to má k nějakému hi-endu hodně daleko. Hlavně není to myšleno na soustředěný poslech hudby, ale takřka výhradně na filmy a svůj účel to plní víc než dobře k TV, filmům, i Xboxu. Ostatně ty sloupy jsou laděny spíš na tohle.
Vysoce kvalitnímu zvuku bys musel samozřejmě podřídit i akustiku místnosti, žádné holé stěny, podlahy atd. (tedy obvykle něco, o čem nechtějí manželky ani slyšet). Tohle často udělá se zvukem víc, než sebelepší bedny, resp. super bedny blbá akustika úplně zabije. A u šikmých stěn se bojím, že to bude platit dvojnásob. Nejlíp prostě koberec, závěsy, nábytek v místnosti. Moderní vzdušné holobyty, kde je ještě obývák spojený s kuchyní, to moc nejde s dobrým zvukem ruku v ruce a spousta hifistů pak zjistí, že do akustiky prostoru narve i víc peněz, než do vlastní aparatury.
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Khalig 21. 7. 2022 23:53

Zapomněl jsem uvést, že by to bylo tak 50/50 hudba, filmy. V tom obchodě mi rovnou řekli, že repra dělají tak 70% a 30 dělá zesík.

martas38: Díky za info. Ale nevím, známý mají taky jen klasický zesík a sloupy a přijde mi to v pohodě.
Khalig
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod viking81 22. 7. 2022 06:21

Otazka je, co bude zdrojom tej hudby? Nejaky stream alebo CD prehravac? Ak to bude len CD/LP, tak je zbytocne kupovat zosik, ktory ma aj sietove funkcie. Tie vie do istej miery nahradit aj TV. V tom pripade by stacil klasicky integrovany zosilovac s DAC-om, aby sa dala pripojit TV cez optiku. Tam by stacil napr PMA-800NE, alebo nejaka Yamaha A-S701-ka. Zalezi od preferencii zvuku. Ostalo by aj viac na reproduktory. Osobne to mam zapojene podobne. TV s Yamahou A-S701 cez optiku. Filmy z TV alebo HBO Max v pohode a ked chcem nejaky hudobny podmaz, pustim na TV Spotify. Ak chcem sustredene pocuvanie, pustim CD prehravac. Nic mi v podstate nechyba...
Stereo: Wharfedale Diamond 11.4/Yamaha A-S701/Yamaha CD-S700
Headphones/Amp/DAC: Sennheiser HD650/Schiit Vali 2/Cambridge Audio DacMagic Plus
DAP/Headphones: Shanling M2X/iBasso IT01s
TV/BD: Samsung UE55KU6472/Xbox One X
viking81
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Khalig 22. 7. 2022 07:20

Viking81: zdroj bude převážně AirPlay - Apple Music, Netflix a HBO, občas něco z internetu. Na tu 800NE jsem také Koukal no. U té 900 se mi líbí prave i ten AirPlay.
Khalig
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod viking81 22. 7. 2022 08:12

V tom pripade bude stereo receiver so sietovymi fuknciami asi lepsia volba. Ako alternativa k tomu Denonu moze byt Yamaha R-N803D. Ma to rovnaku zosilnovaciu cast ako ta A-S701-ka, len su tam navyse sietove funkcie. Myslim ze podobne to bude aj s tou 900-kou Denonom. Potom tam je na vyber este Marantz pm7000n, ale ten uz je v inej cenovej kategorii...
Stereo: Wharfedale Diamond 11.4/Yamaha A-S701/Yamaha CD-S700
Headphones/Amp/DAC: Sennheiser HD650/Schiit Vali 2/Cambridge Audio DacMagic Plus
DAP/Headphones: Shanling M2X/iBasso IT01s
TV/BD: Samsung UE55KU6472/Xbox One X
viking81
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod jardadts 22. 7. 2022 08:55

Dej do výběru Denon DRA-800H
https://www.hifi-voice.com/testy-a-rece ... n-dra-800h
Je to stereo receiver s HDMI ARC vč. síťových funkcí. V téhle výbavě nemá na trhu konkurenci.
Pak je super Yamaha R-N 803 ,ale ta je bez HDMI.

Poslední možnost AVR + bazarový repro a časem dokupovat. Pak je třeba se smířit s tím ,že to bude dražší.
TV Philips 65OLED856 , Sony UBP - X800 , Yamaha RX-A 2070 , Apple TV 4K,Focal Aria 948
jardadts
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Khalig 22. 7. 2022 09:27

Asi se budu ptat jako idiot.. Ale k čemu je mi připojení přes hdmi, mužu to připojit normálně přes optiku, ne? Nebo je to kvůli ovládání a dolby?
Khalig
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod viking81 22. 7. 2022 10:07

Vyhoda HDMI je v tom, ze napr BD player pripojis do receiveru a z recieveru HDMI do telky. V takomto zapojeni bude "dekodovat" zvuk priamo receiver. Ak zapojis HDMI z BD prehravaca do telky a z telky pojdes optikou do zosiku, tak o "dekodovanie" sa bude starat TV. Zosik prevedie len digitalny signal z optiky na analog. Rozdiel v kvalite vysledneho zvuku v podstate nebude. Vyhoda prveho zapojenie je v tom, ze pri zapojei zosiku cez HDMI sa napr zapne spolu s telkou alebo prehravacom, vies ovladat hlasitost ovladacom z telky a tak podobne. Pri zapojeni cez optiku to budes musiet zapinat a ovladat druhym ovladacom...
Stereo: Wharfedale Diamond 11.4/Yamaha A-S701/Yamaha CD-S700
Headphones/Amp/DAC: Sennheiser HD650/Schiit Vali 2/Cambridge Audio DacMagic Plus
DAP/Headphones: Shanling M2X/iBasso IT01s
TV/BD: Samsung UE55KU6472/Xbox One X
viking81
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Skajvolkr 22. 7. 2022 12:31

Optika nepodporuje kvalitnější či lossless zvuk Atmos, TrueHD, DTS HD, DTS:X nebo Dolby Digital Plus.

https://madamelilica.com/cs/hdmi-arc-vs ... -je-lepsi/
Skajvolkr
Junior

Odeslat příspěvekod Tapir1 22. 7. 2022 12:36

Ještě je alternativně k dispozici Onkyo TX-L20D nebo Onkyo TX-8270 (opět se začíná dodávat). Z repro bych se podíval ještě na Heco Aurora 700. Na hudbu i film skvělé. 8-)

-- 22. 7. 2022 13:38 --

Skajvolkr píše:Optika nepodporuje kvalitnější či lossless zvuk Atmos, TrueHD, DTS HD, DTS:X nebo Dolby Digital Plus.

https://madamelilica.com/cs/hdmi-arc-vs ... -je-lepsi/

To ve stereo režimu nepodporuje/dekoduje žádný "silič" ! 8-)
Audio - CA AZUR 851A, Pioneer N-50AE Casea Upgrade, Denon DVD 3910, Quadral Signum 90; Portable - Shanling M1, Beyerdynamic DTX 100 & Byron, Sony WH-1000XM2, Xiaomi Mi9 + Hiby FC3 MQA, Blon-BL03, TWS - Panasonic RZ-S500W, TV - Philips 65OLED 873
Tapir1
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod martas38 22. 7. 2022 13:14

To Onkyo TX-L20D je naprosto totožný přístroj jak Pioneer SX-S30 DAB. Liší se to jen značkou a designem skříně, střeva i firmware totožné.
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Khalig 23. 7. 2022 07:53

Tapir1 píše:Ještě je alternativně k dispozici Onkyo TX-L20D nebo Onkyo TX-8270 (opět se začíná dodávat). Z repro bych se podíval ještě na Heco Aurora 700. Na hudbu i film skvělé. 8-)

-- 22. 7. 2022 13:38 --

Skajvolkr píše:Optika nepodporuje kvalitnější či lossless zvuk Atmos, TrueHD, DTS HD, DTS:X nebo Dolby Digital Plus.

https://madamelilica.com/cs/hdmi-arc-vs ... -je-lepsi/

To ve stereo režimu nepodporuje/dekoduje žádný "silič" ! 8-)


Na Repra mrknu, díky za návrh.

Takže.. jestli to chápu správně, tak ve stereu nic z toho nepodporuje, takže je to vlastně úplně jedno a jediné co bych z toho měl je, že to půjde ovládat jednou ovládačkou? :-)
Khalig
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod martas38 23. 7. 2022 09:44

Pokud ten stereoreceiver umí dekódovat výše uvedené formáty (což ty dvě výše uvedená Onkya umí), tak to z TV do receiveru projde a ten z toho udělá díky Dolby Prologic nějakou simulaci prostorového zvuku. Prostě HDMI je co se týče propustnosti dat dál než optika.
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Odeslat příspěvekod jardadts 23. 7. 2022 10:07

Khaliq :

když budeš mít stereo zesilovač s HDMI (Denon DRA 800H) tak můžeš zapnout dálkovým od TV automaticky i zesilovač(HDMI -CEC) .Dálkovým od TV pak můžeš zesilovat a zeslabovat . Já si myslím, že když to chceš hlavně k TV tak je to velice dobrá funkce, protože úroveň hlasitosti jednotlivých programů i zdrojů je rozdílná . Ačkoliv TV mají funkce na korigování hlasitosti tak to stejně na 100% nefunguje. Mě by to přehazování dálkových vadilo .Kdybys to chtěl na občasné pouštění hudby tak by to asi bylo snesitelný. Nevím jak to budeš používat a trochu do toho promítám své potřeby. Další výhoda je ,že bys mohl mít další zařízení připojené do zesilovače a ze zesilovače by pak šel jen jeden HDM do TV.

Martas38:
tak jak to popisuješ to nefunguje . Pro logic simuluje ze stera multikanal. U stereo zesilovače není co simulovat ,když má jen stereo bedny.ty Onkya umí podle mě jen dekódovat multikanálové kodeky a převézt je na stereo což ,ale bude umět i TV .
TV Philips 65OLED856 , Sony UBP - X800 , Yamaha RX-A 2070 , Apple TV 4K,Focal Aria 948
jardadts
Mírně pokročilý

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků