Lepší zvuk pro TV SAMSUNG QE55Q80A

Zdroj zvuku+zesilovací prvek+reprodukční zařízení. Rady, dotazy a zkušenosti.

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod A310 27. 7. 2022 10:14

Andy Kraus: tak další věc, které jsem si na fotkách 700A - SW vůbec nevšiml. Takže nejen hluchej, ale i slepej :shock:

Samozřejmě jsem začal chytat na netu moudra o bassreflexu a jestli jsem to pochopil, musím ho dát dál od zdi. A to jsem se chtěl původně zeptat, jestli bych ho mohl strčit do TV stolku, Bylo by na něj místo hezky dole uprostřed. Takže asi hloupost.
Jinak zeď za TV a tím pádem i za SB+SW odděluje pokoj od naší kuchyně, jestli je tato informace k něčemu.
A310
Junior

Odeslat příspěvekod Andy Kraus 27. 7. 2022 22:20

niekto dáva subwoofer aj do sedačky :-)
Andy Kraus
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod A310 2. 8. 2022 18:31

Andy Kraus - niekto dáva subwoofer aj do sedačky. Tak to jsem nepochopil, ale to je jedno.
Nyní k věci, třeba to bude někomu ku pomoci.
Koupil jsem nakonec HW - Q700A. Sehnal jsem ho jen o pár stovek dráž než 600A a myslím, že ve spojení se Samsung TV se vyplatí už vzhledem k funkcím které jsou aktivní.
Nakonec jsem ho dal do TV skříňky, kde hrál pocitově nejlépe. Basy dostatečně výrazné tak, že jsem je na běžné TV koukání upravil na -2. Na film nebo hudbu vracím na 0. Když jsem pustil ukázku zvuku Dolby Atmos, tak jakýsi prostorový zvuk byl slyšet. Přesto podle mého, kdo lpí na kvalitě by si měl pravděpodobně dokoupit SWA-9500S. Podle recenzí je to velký rozdíl.
V mém případě, kdy jsem požadoval jen vylepšení zvuku jsem naprosto spokojen až nadšen. I dialogy jsou výrazně srozumitelnější.
Kdo nečeká zázraky ale velmi dobrý zvuk, tomu mohu vřele doporučit.
P.S. Až nyní jsem si všiml překlepu v názvu TV. Je to 55QN90A, což asi není podstatné.
A310
Junior

Odeslat příspěvekod Andy Kraus 3. 8. 2022 12:14

len si daj pozor aby bassreflex mal odstup od zadnej časti skrinky keďže subwoofer má zosilovač tak ten sa chladí cez bassreflex (aj keď nejaký veľký príkon mať nebude)
Andy Kraus
Mírně pokročilý

Předchozí stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků