Aktívne regálovky 2.0 k PC (10 000 Kč)

Zdroj zvuku+zesilovací prvek+reprodukční zařízení. Rady, dotazy a zkušenosti.

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod k1_svk 26. 8. 2022 10:24

Dobrý deň,

potrebujem poradiť s výberom aktívnych regálových reproduktorov 2.0 k PC. Umiestnené budú na pracovnom stole o rozmeroch 180x80 cm, k reproduktorom plánujem dokúpiť internú zvukovú kartu, zdroj hudby Tidal Hi-Fi. Počúvam asi všetko, hlavne 70s, 80s, 90s, napr. Grace Jones, ale aj Jean Michel Jarre, rock, pop. Nemám vyhradený štýl a preto potrebujem na posluch skôr niečo univerzálne čo neurazí.

Nejde mi o hrubý výkon, ale vrámci cenovej kategórie o čistý a vyvážený zvukový prejav. Nečakám zázraky, k TV mám pripojený mikrosystém Panasonic PMX90 a som spokojný.

Nebudem tajiť, že repro by mali pôsobiť aj trochu reprezentatívne. Ideálne v prevedení drevo - orech (v tomto prevedení mám pracovný stôl), prípadne čierné.

Vo výbere mám Edifier R2000DB piano black, prípadne Edifier S2000 MKIII (nádherne ale ťažké, veľké a asi aj zbytočne výkonne). Veľmi sa mi páčia Klipsch R-51PM, ktoré sú mierne cez rozpočet a čítal som pomerne dosť sťažnosti na šum a vraj šetrenie na materiáloch, tenká MDF a pod.

Dá sa v tejto cenovej kategórii zohnať niečo lepšie, alebo budú rozdiely minimálne?

Ďakujem
k1_svk
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod PCDaemon 26. 8. 2022 15:12

https://www.basys.sk/tannoy-gold-7.html Ak tam nie je preklep v cene, tak za 2x214€ nič lepšie nebude.
PCDaemon
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Andrejsvk 26. 8. 2022 16:04

mackie mr624
topping e50 alebo e30 ii
Topping E50 + Focal Alpha 65
LG OLED42C21

ignore list : Petulda, Peny, bacil2, platprd
Andrejsvk
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod j.ch 27. 8. 2022 12:14

Koukni na tyto, ale bude to dražší:

https://www.whathifi.com/best-buys/best-desktop-computer-speakers

Já uvažuji o Q Acoustics M20 (zde je i integrovaný DAC s USB/Bluetooth vstupem).
j.ch
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod duuudl 27. 8. 2022 14:54

Scansonic S5 Active
duuudl
Junior

Odeslat příspěvekod Andrejsvk 27. 8. 2022 18:10

neverim, ze 5", duplom nie karbonove, v tejto cene porazia 6.5
a to ani nehovorim o kvalite vstavaneho dacu
toppingy co som navrhol atakuju uplny high-end
Topping E50 + Focal Alpha 65
LG OLED42C21

ignore list : Petulda, Peny, bacil2, platprd
Andrejsvk
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod k1_svk 27. 8. 2022 21:25

j.ch píše:...Já uvažuji o Q Acoustics M20 (zde je i integrovaný DAC s USB/Bluetooth vstupem).


Presne niečo takéto hľadám, decentné po vizuálnej stránke, rozmery super, "all in one" systém. Ale čo je v prípade reproduktorov hlavné je zvuk a to proste musím počuť. Asi ich objednám a ak nebudem spokojný, vrátim. Ak to bude po zvukovej stránke aspoň v kvalite môjho mikrosystému Panasonic PMX90, ktorý mám napojený k TV, beriem a stačí mi to.

Mám ešte zopár otázok keďže sa veľmi nevyznám...

1) Ak majú integrovaný DAC, stačí to prepojiť s PC cez USB kábel a dostanem z nich plný výkon / plnú kvalitu zvuku?
2) Neorientujem sa v triedách zosilovačov, ale keďže je tam trieda A/B?, ktorá je menej efektívna ako napr. D. Znamená to, že udávana spotreba el. energie 125 W bude aj pri "tichom" posluchu (povedzme 20 - 30 % celkového výkonu), alebo iba v špičke? Repro budú v prevádzke cca 6-8 hod. denne a teda zaujíma ma aj tento údaj. Aby ma neprekvapili účty za elektrinu :)
3) Vie mi niekto poradiť nejaké podstavce na prac. stôl? Alebo aspoň kde ich hľadať? Potrebujem repro dvihnúť o cca 5 cm a podstavce musia byť na nožičkách.

Andrejsvk píše:...


Nepochybujem, že monitory by nehrali čisto a s vysokým výkonom. Ale ako som písal, hľadám niečo menšie, hrubý výkon ma až tak nezaujíma a hlavne rád by som sa vyhol ďalším externým zariadeniam na stole a potreby ovládania každého repro zvlášť, aj po vizuálnej stránke to musí vyhovovať a hľadám ideálne AIO systém.
k1_svk
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Andrejsvk 28. 8. 2022 07:01

ovlada sa to dialkacom od dacu
Topping E50 + Focal Alpha 65
LG OLED42C21

ignore list : Petulda, Peny, bacil2, platprd
Andrejsvk
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Duddits_cz 28. 8. 2022 07:20

k1_svk píše:2) Neorientujem sa v triedách zosilovačov, ale keďže je tam trieda A/B?, ktorá je menej efektívna ako napr. D. Znamená to, že udávana spotreba el. energie 125 W bude aj pri "tichom" posluchu (povedzme 20 - 30 % celkového výkonu), alebo iba v špičke? Repro budú v prevádzke cca 6-8 hod. denne a teda zaujíma ma aj tento údaj. Aby ma neprekvapili účty za elektrinu :)


Myslím, že můžeš být v klidu. AB nebude u malých aktivních reproduktorů, bude tam D.
Yamaha R-N803D + Cabasse Jersey MC170
Duddits_cz
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod k1_svk 28. 8. 2022 09:30

Aha, nevyznám sa v tom a preto potrebujem vysvetliť. PMX90 má zosilovač triedy D a jeho spotreba je pri cca rovnakom výkone násobne nižšia - 40 W vs 125 W. Mám to chápať tak, že v rovnakej triede môže byť tak priepastný rozdiel v spotrebe kvôli napr. použitým lepším/kvalitnejším komponentom?
k1_svk
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Duddits_cz 28. 8. 2022 10:57

Těch 40W udávají při běžném používání. Pokud bude někdo hrát na 100% hlasitosti, bude samozřejmě vyšší.
Tady je to vysvětleno trochu víc:
viewtopic.php?f=1709&t=1208538
Yamaha R-N803D + Cabasse Jersey MC170
Duddits_cz
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod k1_svk 28. 8. 2022 11:48

Ďakujem, ešte otázka ohľadne kabeláže...

Je lepšie repro prepojiť cez "banánky" alebo stačí holý kábel? Má to nejaký vyplyv na výkon-čistotu zvuku?
Chcem dokúpiť aj kábel, priložený v belení je podľa recenzií veľmi tenký. Bude stačiť 2x1.5mm alebo radšej zobrať 2x2,5 mm?
k1_svk
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Duddits_cz 28. 8. 2022 11:57

Stačí propojit holý kabel, přepojovat to často asi nebudeš. S 2x2,5 nic nezkazíš.
Klidně něco takového https://www.mall.cz/repro/premiumcord-k ... 2x25mm-10m
Yamaha R-N803D + Cabasse Jersey MC170
Duddits_cz
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Andy Kraus 28. 8. 2022 18:57

Andy Kraus
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod k1_svk 1. 9. 2022 09:45

Q M20 mám doma tretí deň, som prevažne spokojný a ďakujem za pomoc s výberom a tipy. Časom určite dokúpim menší subwoofer. Napíšem zopár postrehov + jeden problém s ktorým si neviem rady.

Repro mám pripojené k PC cez USB kábel. Prepojovací kábel Premiumcord 2x2,5 mm. Posluchová vzialenosť asi 1m (mám ich na veľkom pracovnom stole), orientácia do "V". V miestnosti (20 m2) je zlá akustika keďže tu nemám žiadné koberce, málo nábytku a holé steny.

Vopred upozorňujem, že nie som odborník a preto aj moja recenzia bude skôr laická pre nadšencov lepšieho zvuku (nie profi Hi-Fi zostáv). Zvuk je vcelku vyvážený, na stredné a vysoké pásmo sa nemôžem stažovať, aj keď výšky by mohli byť mierne kľudnejšie. Na môj vkus je spodné pásmo "zastreté" a prebudí sa až pri vyšších hlasitostiach, čo z blízka veľmi neni možné, nie dlhodobo, lebo mi to ustrelí hlavu. Na vyšších hlasitostiach dostanú repro naozaj pekný dynamický zvuk, v danej cene asi primeraný. Ale keďže hudbu počúvam väčšinou práve na nižších hlasitostiach (aj preto mi nešlo o hrubý výkon), vyrieším to dokúpením subwoofera, ktorý by tento problem dúfam mohol decentne vyriešiť. Určite nebudem hľadať dunidlo, ale niečo s pevnejším podaním basov. Ešte by som sa chcel zastaviť pri úrovniach hlasitosti, nižšie úrovne nie su vystupňované dostatočne dobre, sú tam veľké skoky. Repro sa nevypnú po vypnutí PC, alebo možno až po dlhšej dobe? Neviem... Takže na toto si musím trochu dávať pozor.

Vzhľad veľmi nebudem rozoberať, ale repro sú naozaj pekné (orech), až reprezentatívne-luxusné. Pevné, nie prehnane ťažké.

Jediná vec, ktorá mi naozaj prekáža je ako keby krátky sykot pri prepínaní/pretáčaní skladieb. Deje sa to hlavne ak počúvam hudbu cez TIDAL HiFi. Cez Spotify pri prepínaní a pretáčaní skladieb nie, ale pri vypnutí Spotify áno. Nevie niekto kde by mohol byť problém?

Tu som spravil audio záznam:
https://1drv.ms/u/s!AtA3EEoku49dgZ4eFZg ... w?e=s8mEI4
k1_svk
Kolemjdoucí


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků