Problém s Dolby atmos QE55QN85A / HW-Q70T + SWA-9100S

Zdroj zvuku+zesilovací prvek+reprodukční zařízení. Rady, dotazy a zkušenosti.

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod doneresto 2. 11. 2022 20:46

Dobrý deň, Mám Tv Samsung QE55QN85A k nemu zakúpený soundbar Samsung HW-Q70T so zadnými reproduktormi Samsung SWA-9100S/EN. Pri pozeraní filmov so zvukom Dolby Atmos 5.1 sa mi zvuk nezdal úplne priestorový. Tak som otestoval jednotlivé reproduktory za pomoci tohto dolby atmos testu 5.1.2 https://download.dolby.com/us/en/test-t ... _5_1_2.mp4. Zvuk zo soundbaru 3.1.2 predný ľavý, pravý, center, woofer, horný ľavý, pravý šiel vtedy keď mal, no keď mal ísť zvuk len zo zadných tak bolo súčasne počuť aj predné. Soundbar mám prepojený cez HDMI - eARC. Keď som dal zdroj prepojenia WiFi, tak už bolo počuť pri teste len zadné repráky ako má byť, podobne aj keď som vypol podporu Dolby Atmos v TV. Skúšal som dať aj nový HDMI kábel, resetovať nastavenia na soundbare (+- volume podržať) no problém to nevyriešilo.
Viete mi pomôcť ten problém so zvukom vyriešiť ? Ďakujem !
doneresto
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod eviljack 2. 11. 2022 20:55

Já koukám na stránky Samsungu a tam o Atmosu nic neříkají, ani na Alze, jestli teda koukám na tu správnou - https://www.alza.cz/55-samsung-qe55qn85 ... tm#recenze
Cambridge Audio CXA61 + PC / HifiBerry DAC2 Pro / xDuoo MU-602 + Heco Aurora 700
Onkyo TX-NR6100 + Heco Metas 500 set + Heco Krypton Subwoofer + Heco Aurora 200 jako DA
Projektor Benq W1090
Asustor Nimbustor 4 - AS5304T
eviljack
Pokročilý

Odeslat příspěvekod doneresto 2. 11. 2022 21:31

V Tv mám podporu Dolby Atmos
Obrázek
Aj na Soundbare keď pustím film / video v dolby atmose
Obrázek
doneresto
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod eviljack 2. 11. 2022 21:32

A není tam možnost průchodu zvuku, aby si ho zpracoval až soundbar?
Cambridge Audio CXA61 + PC / HifiBerry DAC2 Pro / xDuoo MU-602 + Heco Aurora 700
Onkyo TX-NR6100 + Heco Metas 500 set + Heco Krypton Subwoofer + Heco Aurora 200 jako DA
Projektor Benq W1090
Asustor Nimbustor 4 - AS5304T
eviljack
Pokročilý

Odeslat příspěvekod doneresto 2. 11. 2022 21:44

eviljack píše:A není tam možnost průchodu zvuku, aby si ho zpracoval až soundbar?

Nič podobné som nenašiel.
Skúšal som video / demo spustiť aj priamo cez web browser v TV a aj ho dať na USB no stále rovnaký problém.
Kebyže PS5 podporovalo USB, tak by som aj cez to vyskúšal no žiaľ nepodporuje.

Písal som aj na samsung podporu, no žiaľ ani po mesiaci som sa odpovede nedočkal.
doneresto
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod PCDaemon 2. 11. 2022 23:31

Na stránke k tomu televízoru som stiahol slovenský manuál a tam sa píše toto:

Formát digitálneho výstupu zvuku
Vyberte formát digitálneho výstupu zvuku. Pri výbere možnosti Automatický budú výstupy zvukových zariadení automaticky v podporovanom formáte.
Ak vyberiete možnosť Prechod cez, zvukové dáta sa nebudú reprodukovať

Kompatibilita s technológiou Dolby Atmos

V televízore môžete nastaviť, či povolíte prenosy Dolby Digital+ with Atmos, ktoré vstupujú z externých zariadení.
Nastavte možnosť Zap., ak zvukové zariadenie pripojené cez HDMI (eARC) podporuje technológiu Dolby Atmos.

Keď sa táto funkcia zapne alebo vypne, obrazovka televízora môže blikať.
Ak je táto funkcia zapnutá, položku Formát digitálneho výstupu zvuku nastavte na Automatický.

Ja by som skúsil vybrať tú možnosť Prechod cez, to by mal byť Passthrough a originál nedotknutý zvuk by mala TV poslať do soundbaru.
PCDaemon
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod eviljack 3. 11. 2022 06:17

Jo, to je to, co jsem měl na mysli, ale co když to pouští film přímo v TV, pak to není vstup z externího zařízení...
Cambridge Audio CXA61 + PC / HifiBerry DAC2 Pro / xDuoo MU-602 + Heco Aurora 700
Onkyo TX-NR6100 + Heco Metas 500 set + Heco Krypton Subwoofer + Heco Aurora 200 jako DA
Projektor Benq W1090
Asustor Nimbustor 4 - AS5304T
eviljack
Pokročilý

Odeslat příspěvekod doneresto 3. 11. 2022 07:02

eviljack píše:Jo, to je to, co jsem měl na mysli, ale co když to pouští film přímo v TV, pak to není vstup z externího zařízení...


Zapol som film (cez USB hdd), soundbar mi našiel formát dolby atmos a vyskúšal som nastaviť prepúšťanie formátu no táto možnosť sa nedala zapnúť (Táto funkcia nie je dostupná).
Obrázek
doneresto
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod PCDaemon 3. 11. 2022 08:07

A v tom popise je napísané "Táto možnosť je podporovaná len ak je zdroj HDMI a prijímač pripojený prostredníctvom portu HDMI-eARC." Ja som to pochopil tak, že sa to týka len zariadení pripojených do TV cez HDMI, takže nejaká hracia konzola, bluray prehrávač apod., nie pripojenie cez USB.

Treba skúsiť KODI alebo Plex.
PCDaemon
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod eviljack 4. 11. 2022 06:54

Ano, taky to tak chápu, televize to prostě neumí (to by se tím chlubili v popisu modelu), a proto to posílá do těch repráků špatně.
Cambridge Audio CXA61 + PC / HifiBerry DAC2 Pro / xDuoo MU-602 + Heco Aurora 700
Onkyo TX-NR6100 + Heco Metas 500 set + Heco Krypton Subwoofer + Heco Aurora 200 jako DA
Projektor Benq W1090
Asustor Nimbustor 4 - AS5304T
eviljack
Pokročilý

Odeslat příspěvekod doneresto 4. 11. 2022 13:44

No nechce sa mi veriť, že inžinieri v samsungu dali Tv čo sa stala na začiatku 1900€ len podporu Dolby Atmos 3.1.2 (Soundbar) a zabudli na zadné reproduktory 5.1.2 :hm

Každopádne ďakujem za rady.
doneresto
Kolemjdoucí


Odeslat příspěvekod eviljack 4. 11. 2022 15:45

Jo, ale to jsme zase u toho, že to musí jít z externího přehrávače, ne z TV, ta prostě neumí Atmos sama o sobě, jenom ho pustí skrz.
Cambridge Audio CXA61 + PC / HifiBerry DAC2 Pro / xDuoo MU-602 + Heco Aurora 700
Onkyo TX-NR6100 + Heco Metas 500 set + Heco Krypton Subwoofer + Heco Aurora 200 jako DA
Projektor Benq W1090
Asustor Nimbustor 4 - AS5304T
eviljack
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Pandero 4. 11. 2022 17:25

Jak pise eviljack, lonske modely Dolby Atmos dekodovat neumi. Propusti ho skrz a dekoduje si ho az soundbar nebo jine audio zarizeni. A musi to byt Dolby Atmos kodovany v DD+.
Pandero
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod doneresto 8. 11. 2022 17:00

Zo samsung supportu mi napísali toto na môj problém
Produktové oddělení již zareagovalo na Váš dotaz.

Chování soundbaru se zadními SWA reproduktory je správné. Výstup zvuku se může lišit dle rozhraní připojení. Dále je zapotřebí vždy zohlednit subjektivnost jedince při poslechu.

:hm
doneresto
Kolemjdoucí

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků