Soundbar Samsung Q990B, propojení s TV

Zdroj zvuku+zesilovací prvek+reprodukční zařízení. Rady, dotazy a zkušenosti.

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod alaif777 30. 11. 2022 21:52

Ahoj,
prosím o radu, mám soundbar Samsung Q990B, propojený přes HDMI ARC s chytrou TV Samsung. TV podporuje Dolby digital plus, Atmos. Tím pádem z aplikace Netflix, Disney+ vytáhnu komprimovaný Atmos, pokud ho film podporuje...

Ale, třeba přes aplikaci Tidal s nejvyšším předplatným jde do soundbaru jen Dolby digital (i když tam jsou skladby podporující Dolby Atmos), Spotify jede jen v PCM. Nevíte prosím čím to může být? Proč třeba Spotify pouští jen signál PCM? Proč u Tidalu nedetekuje soundbar Dolby Atmos u skladem, které ho podporují?

Plus s tím je spojeny další dotaz, jak do soundbaru dostanu jiné zvukové formáty, pokud bych chtěl zkusit třeba testovací video s DTS:X, bezztrátový Atmos? TV to neumí, takže bych musel přes nějaké multimediální centrum? nVidia SHIELD nebo něco podobného? Blu-Ray player atd.? Nebo jakým způsobem se dá prosím dostat přes TV do soundbaru zvukové formáty ve vysokém rozlišení? Omlouvám se za formulace, ale snad jste pochopili o co mi jde.

Díky moc.
alaif777
Junior

Odeslat příspěvekod eviljack 1. 12. 2022 04:45

Pokud to ta TV, potažmo aplikace, neumí pustit do soundbaru, tak budeš muset použít nějaký externí přehrávač. Napiš přesný model TV, ať se můžeme podívat, co by měla a neměla umět.
Cambridge Audio CXA61 + PC / HifiBerry DAC2 Pro / xDuoo MU-602 + Heco Aurora 700
Onkyo TX-NR6100 + Heco Metas 500 set + Heco Krypton Subwoofer + Heco Aurora 200 jako DA
Projektor Benq W1090
Asustor Nimbustor 4 - AS5304T
eviljack
Pokročilý

Odeslat příspěvekod S4nt4 1. 12. 2022 05:23

Pokud TV nepodporuje - nijak. Pro hi-res zvuk je nutne propojit pres eARC. Ano, budes potrebovat externi prehravac. Shield na hi-res zvuk absolutne nedoporucuji. Zapojeni bude prehravac->soundbar->TV, TV se na zvuk uplne vynecha.
S4nt4
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod alaif777 1. 12. 2022 05:57

eviljack píše:Pokud to ta TV, potažmo aplikace, neumí pustit do soundbaru, tak budeš muset použít nějaký externí přehrávač. Napiš přesný model TV, ať se můžeme podívat, co by měla a neměla umět.


Díky za reakci. Je to Samsung UE65RU7092, https://www.mall.cz/televizory/samsung- ... parameters

-- 1. 12. 2022 06:01 --

S4nt4 píše:Pokud TV nepodporuje - nijak. Pro hi-res zvuk je nutne propojit pres eARC. Ano, budes potrebovat externi prehravac. Shield na hi-res zvuk absolutne nedoporucuji. Zapojeni bude prehravac->soundbar->TV, TV se na zvuk uplne vynecha.


Díky za komentář, bohužel má jen ARC, viz. model a odkaz výše. Co bys teda prosím doporučoval? Novější NVIDIA SHIELD TV PRO by účel taky nesplnil? V těchto přehrávačích, multimediálních centrech se vůbec nevyznám.
alaif777
Junior

Odeslat příspěvekod S4nt4 1. 12. 2022 07:05

Tezka otazka. Predpokladam pouziti 4K remuxy/iso, HDR10+/DV, kdyz resis hi-res zvuk. Uz bych nesel do niceho horsiho nez Zidoo Z9X (Dune). Neni univerzalni zarizeni co umi vse, nehlede na cenu.
S4nt4
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod alaif777 1. 12. 2022 12:11

S4nt4 píše:Tezka otazka. Predpokladam pouziti 4K remuxy/iso, HDR10+/DV, kdyz resis hi-res zvuk. Uz bych nesel do niceho horsiho nez Zidoo Z9X (Dune). Neni univerzalni zarizeni co umi vse, nehlede na cenu.


Díky, kouknu na to. Ano, jde mi o to, abych přes to "přechroustal" co nejvíc formátů a nestálo to zároveň desetitisíce. Teď je teda otázka, jestli to umí i stream jako je Netflix, Disney+ atd. Nebo je možnost používat tyhle aplikace v TV a zmíněné multimediální centrum na ostatní? Nevím teda, jestli to jde případně vzájemně připojit...
alaif777
Junior

Odeslat příspěvekod Skajvolkr 1. 12. 2022 13:21

Kup si třeba Shield 2019 Pro, přehraješ všechno, jak audio, tak video + jako bonus máš hry ve 4K HDR 60 Hz zvuk 7.1. Gforce Now, případně další.
Skajvolkr
Junior

Odeslat příspěvekod valemiro 1. 12. 2022 14:06

Ahoj, ake su tvoje dojmy zo soundbaru?
A kde si ho kúpil? Objednal som z e schopu Apollos.cz a po podrobných recenziách mám obavy či a čo pošlú.
valemiro
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod alaif777 1. 12. 2022 15:08

valemiro píše:Ahoj, ake su tvoje dojmy zo soundbaru?
A kde si ho kúpil? Objednal som z e schopu Apollos.cz a po podrobných recenziách mám obavy či a čo pošlú.


Ahoj,
soundbar mám krátce. Mám už zkušenost s LG SN9Y se zadními reproduktory, ale tady u toho Samsungu je zvuk jinde, o dost lepší. Hodně dělají zadní reproduktory, zvuk je opravdu celkem prostorový. Hudba není žádný zázrak, ale dá se. Stále tak nějak zkouším. Jinak jsem kupoval ve stejném obchodě, doručení za 3 dny. Nevidím v tom problém, recenzí na heurece má obchod hodně.

-- 1. 12. 2022 15:11 --

Skajvolkr píše:Kup si třeba Shield 2019 Pro, přehraješ všechno, jak audio, tak video + jako bonus máš hry ve 4K HDR 60 Hz zvuk 7.1. Gforce Now, případně další.


Díky za reakci. Jak jsem už zmiňoval, v multimediálních centrech se nevyznám. Také mi byl doporučený Zidoo Z9X. Jde mi hlavně o to, aby to bylo jednoduché na ovládání a fungovalo co má... Propojení by bylo teda jakým způsobem?
alaif777
Junior

Odeslat příspěvekod S4nt4 1. 12. 2022 16:22

Kdo na hi-res zvuk doporuci Shielda Pro, bud hi-res neprovozuje nebo Shield Pro vubec nema. Ja ho mam a je to za trest. Na Netflix to staci na nase pouziti to nebylo vubec zamysleno. Streamy nepouzivam, co bych potreboval - nelze. Mas Samsung TV, HDR10+ Shield vubec neumi. DV se te (momentalne) netyka ale ten jde na Shieldu s obtizemi aspon zprovoznit, zvuk je neresitelny. To, ze na problem nekdo zatim nenarazil neznamena ze neni.
S4nt4
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod alaif777 1. 12. 2022 19:01

S4nt4 píše:Kdo na hi-res zvuk doporuci Shielda Pro, bud hi-res neprovozuje nebo Shield Pro vubec nema. Ja ho mam a je to za trest. Na Netflix to staci na nase pouziti to nebylo vubec zamysleno. Streamy nepouzivam, co bych potreboval - nelze. Mas Samsung TV, HDR10+ Shield vubec neumi. DV se te (momentalne) netyka ale ten jde na Shieldu s obtizemi aspon zprovoznit, zvuk je neresitelny. To, ze na problem nekdo zatim nenarazil neznamena ze neni.


Jasně, já tomu právě vůbec nerozumím, proto se na to ptám. Jde mi o to, aby ten přehrávač byl jednoduchý a něco uměl. O tom Zidoo Z9X jsem si něco přečetl, ale úplně moudrý z toho taky nejsem, třeba co se týče právě podpory streamování z Netflixu atd.? Díky.
alaif777
Junior

Odeslat příspěvekod Skajvolkr 1. 12. 2022 19:26

Mám Shield Pro, zkušenosti:

Filmy:

Video: DV jede, HDR jede. Vůbec nic není třeba zprovozňovat, prostě to zapneš.
HDR10+ nepouživám. Remuxy buď vůbec nejsou nebo jsou v DV nebo HDR.
Stream aplikace Netflix, HBO, Disney atd. vše jede. Pokud bych chtěl HDR10+ obsah ze streamu, tak je na streamu v aplikaci přes televizi.

Zvuk:
True HD Atmos, DTS:X jede, ostatní také funguje.

Hry:
4K HDR 60 fps, zvuk 7.1. Gforce Now jede
1080 60 fps Boosteroid jede

Ostatní audio: přes to nepouštím. Zkoušel jsem TIDAL, Dolby Atmos, atd. vše funguje. Ale na hudbu ty soundbary nejsou stavěný.
Skajvolkr
Junior

Odeslat příspěvekod S4nt4 1. 12. 2022 20:12

Netflix, Disney apod funguje, jak jsem psal - nepouzivam. Zvuk to dekoduje ale obcasne nahodne vypadky jsou neprijatelne. Nejvetsi problem Shieldu. Kdysi (pred updatem) to pry fungovalo jak ma. Tyhle doby nepamatuji, koupil jsem az po updatech. Obraz: 4K BR iso/bdmw obsahuje samozrejme jak HDR10+ tak DV (dokonce plne FEL) ani jedno Shield neumi. DV z mkv pustim jak? Ano uz jsem procetl vsechny fora a vim, ze musim rucne nainstalovat Kodinerds a i tak jsem omezen na maximalne remux. Ponekud malo za 5,5k. Shield mam hlavne kvuli hi-res zvuku (podpora DTS), ktery me neustale stve a KODI. Vse ostatni umi i muj Panasonic JZ1500.
S4nt4
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Jerry.s 10. 12. 2022 13:37

Taky čekám na soundbar Samsung Q990B a budu řešit něco podobného, moje TV má pouze ARC. Filmy pouštím převážně z Netflixu, HBO GO, Apple TV a teď bude Playstation 5.
Můžete prosím doporučit nějaké multimediální centrum které na tohle bude dostačující abyc fungoval Dolby Atmos?
Do multimediálního centra bych zas tak moc nechtěl investovat (cca 3000kč) protože za rok plánuji koupit novou TV která už bude mít eARC.
Děkuji
Jerry.s
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod valemiro 27. 12. 2022 16:16

Poraďte prosím kto máte samsung soundbar Q990B ako ste prpevnili zadné satelity na stenu. Nepasuje mi tam totiž žiadna skrutka.Dík za každú radu.
valemiro
Kolemjdoucí

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků