Nejde netflix v 4k na PC

Hifistudia, hifibazary a témata týkající se AV, která nelze zařadit do ostatních sekcí

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod bobino55 14. 3. 2023 14:03

Dobrý deň,na PC mi nejde rozbehať filmy z Netflixu v rozlíšení 4K...mám ten najvyšší paušal Premium, PC 4k zvláda...., monitor je 2k, rychlosť pripojenia je 60Mb/s. a i tak keď pustím film v 4K, tak cez skratku Ctrl+Alt+Shift+D zistím, že film ide len v HD rozlíšení, pritom na účte mám uložené prehrávanie v najvyššom rozlíšení.Na stranke Netflixu mi u filmov v 4K UHD ukazuje iba ikonku HD. Neviete ako to rozbehať? Na TV mi pri filme ikonku UHD 4K ukazuje, no či to je 4k zistím ťažko, telka je 4K.
bobino55
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod marts 14. 3. 2023 14:56

Používáš na přehrávání Netflix aplikaci z Windows store nebo prohlížeč Microsoft Edge?
Toto jsou jediné podporované softwary. Dále je potřeba mít zobrazovač s HDCP 2.2.
viz. https://help.netflix.com/en/node/23931
"Life is a game you can't win. But it may be quite a lot of fun playing it."
marts
Expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod bobino55 14. 3. 2023 16:03

Monitor mám cez displayport, no netuším či tam je podpora HDCP 2.2, ale ak to prehrá 4k na YouTube tak aj tak nič?
bobino55
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod ChilliMeat 14. 3. 2023 16:25

Aby Netflix přehrával ve 4K musí mít monitor 4K rozlišení. Viz odkaz od marts.
PC->Burson Audio Conductor 3X Performance->Dan Clark Aeon 2 Noire
SONY KD-65AF8, SONY UBP-X700
ChilliMeat
Junior

Odeslat příspěvekod marts 15. 3. 2023 09:01

U Netlfixu je HDCP 2.2 vyžadováno z důvodu ochrany před neautorizovaným kopírováním komerčního obsahu. Youtube toto nevyžaduje.
"Life is a game you can't win. But it may be quite a lot of fun playing it."
marts
Expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod j.ch 15. 3. 2023 21:11

U Windows 10 je nutné dokoupit v Microsoft Store "Rozšíření pro video HEVC" za 29Kč. Po nainstalování funguje 4K v Netflix aplikaci a prohlížeči MS Edge. Před chvílí vyzkoušeno.
j.ch
Kolemjdoucí


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků