BVaudio Headamp vs PRE4 vs Little Dot MK III

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod bogino 19. 12. 2012 00:40

Zacinam novy test, zamerany na sluchatkove zosilnovace. Testovat sa bude prevazne z notebooku cez Foobar2000.

Zariadenia v teste:
HRT Music Streamer II
Zero DAC (úprava Amarok)
BVaudio Headamp
PRE4
Little Dot MK III
AKG K701
Amfiton TDS-15
Beyerdynamic DT880 600 Ohm

IMG_0883_800.jpg


Velmi mi chyba M2Tech Hiface, keby niekto mohol aspon na 1 den do buducej stredy pozicat ...

Test bude zamerany najma na porovnanie BVa vs PRE4 vs Little Dot MK III a ako hlavny DAC bude pouzity HRT MS II (kedze HiFace nemam).

V teste vypichnem najlepsie hrajuce konkretne retazce.

Zero DAC pouzijem na niekolko dodatocnych testov
- porovanie DACov Zero DAC vs HRT MS II pri USB transporte
- porovanie CD player --coax--> Zero DAC vs Foobar2000 --USB--> HRT MS II
- porovnanie inetgrovana zvukovka --optical--> Zero DAC vs HRT MS II
- porovnanie Zero DAC (vratane zosilnovaca) vs HRT MS II -> BVa Headamp

Tu zverejnim svoje postrehy, dojmy, zavery a bude tu so mnou mozne o teste diskutovat, pokial bude kulturna diskusia. Kompletny test zverejnim na svojom webe.

-- 19. 12. 2012 01:14 --

Par uvodnych postrehov:

PRE4 dostatocne neutiahne DT880 600 Ohm. Citit to vykonovo aj zvukovo. PRE4 je vykonovo slabsi, nez BVa Headamp. Kombinacia Little Dot a DT880 600 Ohm ma naopak zdvihla zo stolicky.

PRE4 sa s K701 aj TDS-15 javi byt lepsi zosilniovac nez BVa.

Little Dot je maksi, teplejsi, nez PRE4.

Viac az po podrobnejsom testovani.
Naposledy upravil bogino dne 19. 12. 2012 18:08, celkově upraveno 2
Linka na moje testy v mojom profile
HQPlayer Desktop ► Gustard DAC-X10 ► SPX2010TA ► HiFiMan HE-500
bogino
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod bogino 19. 12. 2012 15:40

Informacia od pana, ktory mi zariadenia pozical:

Zero DAC (s OPA 627) bol upravovaný podľa odporúčaní na stránkach http://amarokcz.wz.cz, výmenou 8ks kondenzátorov (150pF a 470 pF WIMA) v buffere a odstránením 2 kondenzátorov 22 pF. Oversampling nebol menený, zostal 4x. Iné úpravy neboli robené.

PRE4 bol postavený na originálnej doske od p. Macury Napájaný je odporúčaným zdrojom. S pripojenými sluchátkami AKG K701 počúvam hudbu pri potenciometri vytočenom na 11h až 3h. Zisk je nastavený na 1x. Kľudový prúd koncového stupňa je nastavený na 25 mA.
Linka na moje testy v mojom profile
HQPlayer Desktop ► Gustard DAC-X10 ► SPX2010TA ► HiFiMan HE-500
bogino
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod bogino 19. 12. 2012 18:42

Bolo chvilu nejasne, ci ide o Dispre v4 alebo PRE4.
Po konzultacii s majitelom: Je to PRE4 s 2SK170BL.
Linka na moje testy v mojom profile
HQPlayer Desktop ► Gustard DAC-X10 ► SPX2010TA ► HiFiMan HE-500
bogino
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tomashr 19. 12. 2012 18:56

bogino píše:PRE4 bol postavený na originálnej doske od p. Macury Napájaný je odporúčaným zdrojom. S pripojenými sluchátkami AKG K701 počúvam hudbu pri potenciometri vytočenom na 11h až 3h. Zisk je nastavený na 1x. Kľudový prúd koncového stupňa je nastavený na 25 mA.


Předem se omlouvám, že reaguji je zpaměti, po stěhování nemám po ruce schéma svého Dispre, snad si to ale pamatuji dobře...
Moje Dispre by mělo být stejné a musím upozornit, že s tím ziskem 1x to jako sluchátkový zesilovač moc nefunguje, hlasitost na řadě sluchátek nestačí. Po zvýšení zisku vyhozením toho vstupního děliče (což je varianta přímo uvedená v návodu od PMA, žádná prasárna!) se situace zásadně zlepšila a najednou je výkonu víc než dost. Je mi jasné, že se v tom asi nemůžeš vrtat, jen ale upozorňuji, že pokud se tebou užité Dispre chová stejně jako moje, tak je ta informace o slabším výkonu dost zavádějící. Výstup Dispre je dimenzovaný až dost, problém je skutečně v tom zisku celého řetězce, který je omezen vstupním děličem :!:
Blog Fotozóna - https://blog.fotozona.cz
tomashr
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod radimecek13 19. 12. 2012 19:20

podle mě by to mělo smysl,až s dipre II jfet protože ten je vyvinut jako sluchátkáč...
Doma:
Cambridge Audio Azur 540C - Hypa 300SE -SHURE SRH 940,Bang & Olufsen H6
Na ven:
Fiio X1+ Bang & Olufsen Beoplay H2,Ultrasone Icans Octa,Grado IGrado



FIAT 500L POP STAR 1.4 benzín
radimecek13
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Hergarok 19. 12. 2012 19:35

Jediné, co je vyvinuto jako sluchátkáč je PRE4, alespoň to tak je dle stránek Macury.
Audigy 2ZS => ZERO DAC => Amarok^2 => DIY elektrostaty || V hifi jde změřit vše mimo naivity a diletantství.
Fóra po celém světě zamořují ti, jenž mají problém psát srozumitelný text a pochopit psaný text. WTF ?!?!?
Hergarok
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod icotech852 19. 12. 2012 19:48

z pokracovania testov autora mam radost
forsaken...
icotech852
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod bogino 19. 12. 2012 19:50

Test s DT880 na PRE4 nebude mozne povazovat za test vypovednou hodnotou o PRE4, ale uvediem ho pre informaciu, ako to hra so ziskom 1.

K701 aj TDS-15 hraju s PRE4 naozaj pekne.

Keby niekto vycaroval pre mna HiFace, dajte vediet. Najblizsi predajca z Malaciek to na sklade nema a navyse bol z otazky o zapozicani znacne zmateny, ze take nerobi. Zda sa, ze za ziadne peniaze, radsej nech je "kriza". :D
Linka na moje testy v mojom profile
HQPlayer Desktop ► Gustard DAC-X10 ► SPX2010TA ► HiFiMan HE-500
bogino
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod radimecek13 19. 12. 2012 19:56

to Hergarok:
http://web.telecom.cz/macura/dispre2_final_cz.htm
právě že pro DT880 600 ohm by dispre II bylo lepší
doporučená zatěžovací impedance je 600 ohm a více, ale bez problémů zvládá i 32 ohm
Doma:
Cambridge Audio Azur 540C - Hypa 300SE -SHURE SRH 940,Bang & Olufsen H6
Na ven:
Fiio X1+ Bang & Olufsen Beoplay H2,Ultrasone Icans Octa,Grado IGrado



FIAT 500L POP STAR 1.4 benzín
radimecek13
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Hergarok 19. 12. 2012 20:02

radimecek13: nějak nechápu, co píšeš. Jsi si vědom toho, že v testu je PRE4, který je pro sluchátka vhodnější než DisPre II JFET?
Audigy 2ZS => ZERO DAC => Amarok^2 => DIY elektrostaty || V hifi jde změřit vše mimo naivity a diletantství.
Fóra po celém světě zamořují ti, jenž mají problém psát srozumitelný text a pochopit psaný text. WTF ?!?!?
Hergarok
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tomashr 19. 12. 2012 20:04

Radimecek - to je stejné, PRE4 se liší víceméně jen vstupními FETy, byl problém s dostupností těch původních.
Fakt jak píšu - tam je zádrhel s nastavením vstupního děliče, v návodu se o tom píše a popisují se různé možnosti. Ta varianta s 1x prostě na headamp není to pravé...
Blog Fotozóna - https://blog.fotozona.cz
tomashr
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod bogino 19. 12. 2012 23:41

tomashr píše:Ta varianta s 1x prostě na headamp není to pravé...

Jeden nazor tu padol. Co si ostatni myslite o vypovednej hodnote testu s PRE4 na zisku 1 voci AKG K701? Budu K701 plne vybudene tak, ze prednes nebude obmedzovany/skreslovany nedostatocnym vybudenim zosilnovaca?
Linka na moje testy v mojom profile
HQPlayer Desktop ► Gustard DAC-X10 ► SPX2010TA ► HiFiMan HE-500
bogino
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Hergarok 20. 12. 2012 00:00

Jestli je to jak psal tomashr, tak bude vliv na zvuk nulový - zesilovač má zisk stále stejný, pouze vstupní signál je sražen odporem a to vliv na zvuk nemá. To, že to není na sluchátka je jen díky tomu, že zisk ×1 stačí jen na citlivá sluchátka.
Audigy 2ZS => ZERO DAC => Amarok^2 => DIY elektrostaty || V hifi jde změřit vše mimo naivity a diletantství.
Fóra po celém světě zamořují ti, jenž mají problém psát srozumitelný text a pochopit psaný text. WTF ?!?!?
Hergarok
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod bogino 20. 12. 2012 00:12

OK. Takze pripadny neprijemny zvuk niektorych nahravok na K701 nemozno pripisovat na vrub zosilnovaca, ale tyka sa cisto sluchadiel? Najma ked ine sluchadla zahraju tu istu nahravku v tom istom retazci cisto, bez cohokolvek rusiveho v prednese?
Linka na moje testy v mojom profile
HQPlayer Desktop ► Gustard DAC-X10 ► SPX2010TA ► HiFiMan HE-500
bogino
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Bína 20. 12. 2012 07:13

Mě by ještě zajímalo, jaký kabely máš na propojení.
Bína
Sluchátkový recenzent
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků