Raspberry, multimediální centrum nebo rovnou streamer...

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod eviljack 15. 5. 2022 09:07

Takže posíláš Tidal z mobilu na Volumio, nebo jak to používáš?
Cambridge Audio CXA61 + PC / HifiBerry DAC2 Pro / xDuoo MU-602 + Heco Aurora 700
Onkyo TX-NR6100 + Heco Metas 500 set + Heco Krypton Subwoofer + Heco Aurora 200 jako DA
Projektor Benq W1090
Asustor Nimbustor 4 - AS5304T
eviljack
Pokročilý

Odeslat příspěvekod reign 15. 5. 2022 09:55

Jj, přesně tak. V mconnectu se prihlásiš ke svému účtu Tidal a streamuješ na vybraný renderer. Vzhledem k tomu, že máme symetrický optický internet 250 /250 tak mně to netrápí, jen mně mrzí ta BubbleUpNP, ta má lepší rozhraní, než originál Tidal.
reign
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod tesarpa 15. 5. 2022 14:42

Dá se taky zprovoznit na síti BubbleUPnP server a pak by to mělo jít ovládat zase tou aplikaci.
tesarpa
Junior

Odeslat příspěvekod reign 15. 5. 2022 15:20

Rozeber, prosím, pro méně zdatné alespoň v hrubých rysech jak to funguje.
reign
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod tesarpa 15. 5. 2022 17:03

Omlouvám se, psal jsem příspěvek na výletě z mobilu, takže to byla skutečně jen zkratka. Podrobněji: Na nějaký počítač v domácí síti (server, linuxový mediabox, nebo třeba i RaspberryPi) nainstaluješ https://bubblesoftapps.com/bubbleupnpserver2/. V konfiguraci nastavím libovolný UPnP (OpenHome) renderer (např. televizi, set top box nebo typicky streamer s Volumio nebo MoodeAudio) jako cíl, kam se má posílat stream. A pak už stačí v některé z aplikací jako je Linn Kazoo, Lumin App nebo BubbleUPnP zvolit ten cíl, nastavit si účet Tidal / Qobuz a ovládám to z té aplikace. Výhoda podle mně je, že stream jede z toho Bubble serveru do streameru a z mobilu to jen ovládám. Lze to samozřejmě ovládat i z PC - aplikací je celkem dost, výhoda je, že OpenHome / DLNA / UPnP jsou standardy. Jen ne každá aplikace má konektor k Tidalu.

Dokonce ten Bubble UPnP server jde nainstalovat na stejné RaspberryPi, kde je Volumio, ale popravdě jsem se s tím dost vytrápil, musel jsem hledat nějaké linuxové tipy a triky, než se mi to nakonec povedlo. Jednodušší je nainstalovat to na jiný počítač na síti, pokud je k dispozici. Nebo i na druhé RPi, nakonec to nestojí moc.
tesarpa
Junior

Odeslat příspěvekod reign 15. 5. 2022 17:22

Díky, vyzkouším.
edit: Server jsem nainstaloval na PC s win10 a narazil jsem - při konfiguraci serveru se objevila hláška:
HTTP: ERROR: Cannot connect. Check that the public host name is valid and that port 58050 is opened on your router
HTTPS: ERROR: Cannot connect. Check that the public host name is valid and that port 58051 is opened on your router
...a s tím teda fakt neumím.
Naposledy upravil reign dne 16. 5. 2022 08:02, celkově upraveno 1
reign
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Pixxel 16. 5. 2022 07:23

S pomalou reakcí Moode jsem taky chvíli bojoval a u mě to bylo způsobeno tím, že jsem měl v seznamu přehrávaných písniček vybrány všechny skladby (tísíce). Pak jsem cosi někde zapl (Auto-shuffle?) v nastavení kdy se mi sice přehrávaly všechny písničky ale v seznamu byly zobrazené jenom dvě (aktuálně přehrávaná a následující skladba). Za mě osobně jsem teď rád za Volumio. Vše co potřebuji, tak jede stabilně. U moodu jsem měl v pozdějších verzích plno problémů.
Pixxel
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod eviljack 16. 5. 2022 11:06

reign píše:Díky, vyzkouším.
edit: Server jsem nainstaloval na PC s win10 a narazil jsem - při konfiguraci serveru se objevila hláška:
HTTP: ERROR: Cannot connect. Check that the public host name is valid and that port 58050 is opened on your router
HTTPS: ERROR: Cannot connect. Check that the public host name is valid and that port 58051 is opened on your router
...a s tím teda fakt neumím.


To může blokovat přímo firewall ve W10, zkus tam nastavit výjimku pro ten program, nebo ho dočasně vypnout úplně (stačí do vyhledávání napsat Firewall a tam pak vybrat "Povolit aplikaci v bráně firewall").
Cambridge Audio CXA61 + PC / HifiBerry DAC2 Pro / xDuoo MU-602 + Heco Aurora 700
Onkyo TX-NR6100 + Heco Metas 500 set + Heco Krypton Subwoofer + Heco Aurora 200 jako DA
Projektor Benq W1090
Asustor Nimbustor 4 - AS5304T
eviljack
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Česlo Česlič 17. 5. 2022 14:12

... @Pixxel - osobně to mám přesně naopak - občas potíže s ovládáním Volumia a Moode v pohodě (provozuji 2x Volumio (RPi1B a RPi3B) a 5x Moode (2x RPi3B, 1x 3B+ a 2x RPi4 4GB) a až na 1 streamer všechny ovládám tablety/mobily)...
Česlo Česlič
Junior

Odeslat příspěvekod tesarpa 17. 5. 2022 15:20

reign píše:Díky, vyzkouším.
edit: Server jsem nainstaloval na PC s win10 a narazil jsem - při konfiguraci serveru se objevila hláška:
HTTP: ERROR: Cannot connect. Check that the public host name is valid and that port 58050 is opened on your router
HTTPS: ERROR: Cannot connect. Check that the public host name is valid and that port 58051 is opened on your router
...a s tím teda fakt neumím.


Bohužel neumím poradit, jen říct, že mi to nezlobilo a jelo na první dobrou.
tesarpa
Junior

Odeslat příspěvekod reign 17. 5. 2022 16:59

O víkendu ještě zkusím udělat server z přebytečného rpi, uvidím, jestli budu úspěšnější.
reign
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod eviljack 17. 5. 2022 19:41

Česlo Česlič píše:... @Pixxel - osobně to mám přesně naopak - občas potíže s ovládáním Volumia a Moode v pohodě (provozuji 2x Volumio (RPi1B a RPi3B) a 5x Moode (2x RPi3B, 1x 3B+ a 2x RPi4 4GB) a až na 1 streamer všechny ovládám tablety/mobily)...


To máš všechno v jednom baráku? :shock: Nebo doma, chata a tak? Moc si to doma nedokážu představit, leda bys měl streamer i v koupelně a na WC :D
Cambridge Audio CXA61 + PC / HifiBerry DAC2 Pro / xDuoo MU-602 + Heco Aurora 700
Onkyo TX-NR6100 + Heco Metas 500 set + Heco Krypton Subwoofer + Heco Aurora 200 jako DA
Projektor Benq W1090
Asustor Nimbustor 4 - AS5304T
eviljack
Pokročilý

Odeslat příspěvekod reign 18. 5. 2022 07:53

Pokus s Firewallem nevyšel, server tam byl povolen a na pokusy s rpi se patrně vykašlu - vystačím si se stávající funkcionalitou.
Z přebytečné maliny (má mi přijít Khadas) sestavím streamer s Allo DigiOne, třeba ho pak udám líp, zatím to v bazaru jen *****í. To jako vážně vadí slovo "zapáchá" v běžném tvaru? :shock:
reign
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod kayman 18. 5. 2022 09:42

Bubble UPnP server je možné mať aj na NAS ako Synology alebo QNAS, prípadne cez docker aj na iných.
Pioneer A-30 + Dali Zensor 1, AKG K240 mkII
Panasonic DMP-BDT310, Denon DCD960, zvukovka Terratec Aureon Space 7.1
v práci: FiiO E10 + Audio Technica ATH-T500
von: Sandisk Sansa Clip+ + Sennheiser PX-100
kayman
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod reign 18. 5. 2022 09:55

NAS zatím nemám, i když do budoucna bude asi nevyhnutný - ale je to pálka, teď na to prostě volné prostředky nemám.
reign
Mírně pokročilý

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků