Lotoo Paw S1

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod martas38 17. 12. 2020 04:52

Dlouho jsem hledal důstojného partnera pro Campfire Solaris s požadavky na kvalitní zvuk, MINIMÁLNÍ šum a pokud možno provoz bez baterky s připojením k PC. Volba padla na v Čechách nepříliš známého výrobce z Hong Kongu Lotoo (pravda neznámého jen u nás, je to řekl bych A&K killer u něhož cena vrcholného modelu DAPu Lotoo Paw Gold Touch atakuje hranici 3700€, čili takřka sto tisíc českých).
Lotoo Paw S1 je zařízení velice příbuzné např. s převodníky AQ DragonFly, tedy jednoduchý DAC/Amp připojitelný do USB počítače, mobilu, DAPu, dokonce herních konzolí a podobných zařízení. Velikost zhruba odpovídá zmiňovanému DragonFly, či lidskému palci. Na jedné straně se nachází USB C konektor - samice, na druhé dvojice sluchátkových výstupů. Jednak pro klasický 3,5mm jack a dále pak 4,4mm balancovaný výstup! Kombinace klasického a symetrického výstupu činí toto zařízení poměrně výjimečným a neznám nikoho, kdo nabízí oba výstupy na jednom přístroji tohoto druhu. Dále pak na boku nalezneme tři tlačítka - jedno pro přepínání funkcí a dvě pro volume a pohyb v menu. Potom už jen bílý OLED displej zobrazující zvolený mod ekvalizéru, datový tok, hlasitost a zisk zesilovače. To vše je napájené z USB portu, bez nutnosti baterky.
Srdcem celého zařízení je převodník Asahi Kasei AKM4377. Sama firma Asahi dává svým převodníkům přívlastek sametový a musím říct, že je to správná charakteristika jejich zvuku. Zabarvení je opravdu sametově hebké s nádhernými detailními výškami, které si zachovávají jistou hladkost a jemnost a postrádají ostrost dnes asi nejčastějších ESS Sabre převodníků, Zvuk je opravdu dospělý, perfektně kontrolovaný, neutrální s velkým detailem a zvláštním klidem. Skutečně se nabízí slovo samet. Plyne to tak nějak samozřejmě, bez nějakých zdůraznění basů či výšek a až po nějaké době si člověk uvědomí, jak je ten zvuk nechci říct dokonalý, ale naprosto špičkový a není mu co vytknout. Okamžitě se mně vybavuje Chord Mojo. Tam to taky není divoká láska na první pohled, ale spolehlivá vyrovnaná manželka pro padesát let společného velice spokojeného života. Takto na mě oba převodníky působí a zvukově si jsou docela hodně blízké. Oba mají teplejší podání zvuku. Mojo má zemitější muzikálnější charakter s nádherně hutným tělem a hladkými výškami. Lotoo je o něco analytičtější, s větší vzdušností a prostorem a o něco tenším tělem zvuku. Pokud bych si měl z těch dvou vybrat, asi bych se neřídil zvukem těch dvou zařízení, ale sluchátky, ke kterým budu zesilovač připojovat. Jak už jsem uvedl Mojo má zemitý hutný muzikální zvuk s velkým výkonem a je schopno utáhnout i velká sluchátka, ovšem na úkor dost velkého šumu na výstupu, který se projeví zejména u citlivých IEM. Lotoo má lehčí vzdušnější zvuk ovšem s absolutně černým pozadím, tedy vhodné pro velice citlivé in-eary - lovce šumů. Ta absence jakéhokoliv šumění je až zarážející.
Co se týče ovládání, jak už bylo zmíněno, dvě tlačítka pro hlasitost a menu, kde lze přepínat nízký a vysoký zisk zesilovače a dále předvolby ekvalizéru. Jednak tam jsou klasické předvolby Rock-Pop- Clasic-atd. a dále tzv předvolby ATE, což je kombinace parametrického ekvalizéru, digitálních filtrů, crossfeedu a podobně. Sám na něm byť odpůrce ekvalizérů používám předvolbu Near Field. Těžko popisovat, nutno vyzkoušet.
Posledním lákadlem především pro uživatele Tidalu je brzy uvolněná HW podpora MQA. Zařízení to umí, ale funkce je zamčená, ještě neproběhla certifikace ze strany Meridian, každopádně je to otázka dní, Lotoo to potvrdilo na svém FB. Po tom to bude převodníček, který nebude mít jen tak konkurenci a bude disponovat daleko vyspělejším zvukem, než nabízejí např. flashky od AQ.
Je to zařízení v ceně cca 200USD, krom Hong Kongu se dá objednat i v Polsku, na Slovensku (oboje patrně překupníci) a ze seriozního shopu v Dánsku. Podle mě to stojí za to a je to hodně výrazná cesta za lepším zvukem velice citlivých IEM z rodiny Campfire, Jomo, 64audio, vyšších modelů TSMR, různých víceměničových modelů CIEM a spol.
Bez problémů funguje s PC, mobily, DAPy a jako velký bonus je, že pro připojení k iPhone má normální (byť firemní za příplatek) káblík, bez nutnosti obskurní redukce Apple Camera Kit, tedy způsob jak dostat z jabka skvělý zvuk, bez nutnosti elektrického rozvaděče v kapse...
Jak se před nedávnem psalo o revoluci jménem E1DA, tak tohle je podle mě převrat!
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Odeslat příspěvekod SSakul 17. 12. 2020 18:57

9038D mám ještě pořád na cestě a i když mě trošku mrzí, že má slabší OPA1622/OPA1602 a né AD8397 jak má 9038S, tak i tak má pořád o dost víc výkonu jak většina konkurence (teda mimo Geek out s 1000 mW heh ) Přitom nešlo o nic jiného než o pop zvuk, pokud člověk zapnul dac se zapojenými IEM sluchátky ..( Větší univerzálnost i na velké sluchátka ustoupila pohodlí lidí.. Nevidím problém v tom zapojit prvně DAC, pak sluchátka, ale co už .. ) u Lotoo preferuješ přednes nebo předpokládám i tišší pozadí ? popř oboje ? Zajímalo by mě i srovnání s DF Red/Cobalt .. Máš možnost zkusit k tomu Lottu / 9038D / Moju i nějaké náročnější sluchátka ? Lotoo v nejbližší době skoro jistě neplánuju, ale přece jen máš těch přenosných Dac/Ampů na srovnání víc, než většina tady a dost lidem by to mohlo pomoci.. Jinak plánuješ si nechat všechny 3 , popř u D si už zkoušel tu premium tweak appku ?
SSakul
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod martas38 17. 12. 2020 19:39

Přímé srovnání s DragonFly Red a Cobalt budu mít brzy, byť zprostředkovaně. Já jsem slyšel jen Red, už je to delší dobu, ale Lotoo má trošku jiný a pro mě lepší charakter zvuku.
Pokud někdo zná iBasso DX160, tak Lotoo má velice podobný, ovšem ještě o kus lepší zvuk, ale je to zhruba ten charakter. Velký prostor a vysoké rozlišení zejména na výškách.
Co se týče 9038D, to má takový syrovější míň uhlazený projev. A bohužel takový pop zvuk, že když se člověk zapomene a zapne to se sluchátky v uších, uvidí všechny svatý. Ale já s ním mám problém. Nemám doma jediný počítač s windows a je tam potřeba udělat aktualizace firmware a to jde pouze přes wincky. Možná to ten pop odstraní. A díky starému firmware to nekomunikuje ani s aplikací Tweak9038 pro telefony, kde lze měnit nastavení E1DA, digitální filtry atd. Ta prostě spadne, ale to řeší právě ta aktualizace.
Co si nechám je jasné. Už jen z nostalgie a lásky k značce to bude Mojo. Navíc výkonová rezerva se může do budoucna hodit. A samozřejmě Lotoo, protože je tam super jak zvuk, tak to tiché pozadí. Pokud bych si měl vybrat jeden z těch dvou, bral bych Mojo s tichým pozadím. Bohužel není :) Na E1DA mám zájemce, co má zkušenost s 9038S, ale ještě 9038D neslyšel, tak uvidíme.
Náročnější sluchátka bohužel nemám. Pouze in-eary.
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Odeslat příspěvekod hmpf 18. 12. 2020 12:52

Taky jsem si chtěl koupit tohle Lotoo, ale dostal jsem tip na E1du. Jestli S1 jede jednoduše podle kabelu na applu, win tak neni nad čím přemýšlet.

Líbí se mi značka Centrance občas vydá něco hodně zajímavého z přenosnějších věcí dřív toho měli víc teď toho momentálně moc nemají jen DACport HD.
Sveda Blipo PRO, Alessandro MS1000
hmpf
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pbl1978 16. 1. 2021 19:41

Díky za recenzi. Dnes jsem ho koupil :-)
pbl1978
Junior

Odeslat příspěvekod bovo77 23. 1. 2021 17:49

Ahoj.
Odporúčali by ste to Lotoo k Ath Msr7?Hľadám niečo k tomu a toto vidím v poľsku za 160 euro s poštovným.
bovo77
Junior

Odeslat příspěvekod martas38 23. 1. 2021 18:49

Sluchátka mají solidní citlivost a nízkou impedanci, neměl by být problém. Z čeho ATH krmíš nyní?
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Odeslat příspěvekod bovo77 23. 1. 2021 20:32

Xduoo x3 a Meizu hifi audio dongle.
To viem že výkonovo Lotoo bude stačiť ,ale charakter zvuku či bude pasovať podľa vás?,Či nebude moc svetlý zvuk alebo tak.Viem že keď ste nemali, alebo ste nepočuli Msr7,hlavne spolu s Lotoo tak je to ťažké.
Ďakujem
bovo77
Junior

Odeslat příspěvekod martas38 23. 1. 2021 20:42

Lotoo má mírně teplý nádech, ale je to prakticky neutrální. Zní dobře jak s temnějšími, tak se světlejšími sluchátky. Neslyšel jsem ty ATH, ale problém podle mě nebude. Obzvlášť pokud se ti to nezdá moc světlé s xDuoo X3.
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Odeslat příspěvekod bovo77 23. 1. 2021 23:42

Díky za odpoveď.Už som to aj objednal.
Už chcem niečo fakt lepšieho ako Meizu a Xduoo a toto vyzerá že bude dobrá voľba aj podľa iných recenzií.
Keď má aspoň trošku teplý a hladký zvuk tak to bude lepšie na dlhšie počúvanie,nie ako Xduoo a Meizu.Oni sú tiež dobré, ale s inými slúchatkami.(napr.Meizu hifi dac so Soundmagic E80).
bovo77
Junior

Odeslat příspěvekod martas38 26. 1. 2021 07:44

Tak konečně vyšel firmware s podporou MQA. Jsou tam dva firmware, napřed nutno nainstalovat 1.0.0.8 a pak 1.0.0.9 a funguje to.
https://www.lotoo.cn/english/bottom/Ser ... 15/95.html
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Odeslat příspěvekod blackwhit 9. 2. 2021 18:29

odkud nakupujete?

Mam ibasso dx160, zvuk je super, nemam co vytknout, ale bohuzel ta prace s androidem, stale hlidani, jestli mam dost stavy... navic s mymi moznostmi na poslech - neco si poslechnu 20min, pak se vrhnu na praci a u i bassa android pouze sosa energii, za 2 dny si reknu, ze si neco poslechnu.. a je prazdno... no zkratka premyslim, jestli neprejit na takovehle mobilnejsi reseni...
Marantz PM7000N -> Bowers & Wilkins 606 Anniversary Edition

iPhone -> Apple Airpods Pro 2022
blackwhit
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod bovo77 9. 2. 2021 19:57

Ja som to kúpil z Poľska a dostal som ešte aj púzdro zdarma.
https://audeos.pl/pl/p/Lotoo-PAW-S1/1154
bovo77
Junior

Odeslat příspěvekod martas38 9. 2. 2021 20:14

Já jsem koupil z ebay od prodejce z Hongkongu, protože jsem nevěděl, že se dá koupit v Polsku nebo na Slovensku. Čekal jsem pět týdnů. Každopádně má S1 lepší zvuk než DX160.
Musím říct, že ho považuju docela za zázrak a co ho mám Mojo nezapnu.
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Odeslat příspěvekod blackwhit 9. 2. 2021 20:57

Pouzivas i misto dx160?
Marantz PM7000N -> Bowers & Wilkins 606 Anniversary Edition

iPhone -> Apple Airpods Pro 2022
blackwhit
Mírně pokročilý

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků