[recenze] Chord Hugo TT 2

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod introvert 8. 9. 2021 21:30

Nemám iPhone připojený do sítě operátora. Jde o jednoúčelové zařízení, pro příjem streamované hudby, nebo k přehrávání souborů FLAC, které jsem do něj nahrál. Takže je připojen pouze k WiFi. Ano, používám ten Camera Kit. Nepozoruji vůbec žádné rušení, tedy ne před zesilovačem. Největším problémem je výdrž baterek a to, že jejich nabíjení trvá dlouho (Hugo 2 šest a půl hodiny z 5V/2A Apple USB zdroje, Mojo o něco míň, iPhona je samozřejmě také nutno nabíjet ..).
introvert
Pokročilý

Odeslat příspěvekod martas38 8. 9. 2021 22:07

Pak to bude asi ok. Ale Hugo by mělo jít používat současně s nabíjením, ne? To není takové topidlo jak Mojo.
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Odeslat příspěvekod introvert 8. 9. 2021 22:17

No, mělo. Ale už by tu byl ten zdroj, s ním asi nějaké to rušeníčko, možná bych zjistil, že to snižuje životnost baterek v Hugo 2 .. kdepak, na to může přijít řada v budoucnu. Prostě to musím ohlídat, a nabíjet, i když baterky jsou ještě z poloviny plné - Li-Ionům to nevadí, spíše prospívá. A taky to můžu střídat - Hugo 2, Mojo - ba dokonce Fiio Q5s, které jako DAC můžu rovněž použít.
introvert
Pokročilý

Odeslat příspěvekod martas38 8. 9. 2021 22:54

To by mohl řešit nějaký lepší zdroj. iFi iPower, nebo nějaký lineární. Jinak dobíjení je pruda. U Mojo mě to neskutečně štvalo.
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Odeslat příspěvekod haweckO 9. 9. 2021 08:45

martas38 píše:hawecko: Pořád tam je riziko, že se na zvuku podepíše rušení, které dělá např. zdroj v iMacu. Je krásný, že používáš síťový filtr, tedy se dovnitř nedostane rušení ze sítě, ale jiné rušení ti vyrobí třeba spínaný zdroj v počítači, nebo třeba grafická karta. Takže ano, považuji to za nejslabší článek. Samozřejmě optika toho spoustu eliminuje, ale jak už jsem napsal, pokud bude něco v počítači deformovat vlastní digitální signál před tím, než bude převeden na optiku, může to dělat neplechu. Tohle se třeba může stát časem, až začnou odcházet nějaké kondenzátory a podobně.


presne takúto odpoveď som očakával. podme si to teda bližšie rozpitvať :-))
dajme tomu že zdroj (alebo grafika, atď.) v iMacu robí neplechu a deformuje digitálni signál ktorý putuje do optiky.
ako to ale človek môže zistiť? podľa mňa jedine tak, že pesnička pri prehrávaní bude vykazovať určité jasne počutelné anomálie podobného typu ako napr. keď sú bluetooth slúchadlá ďaleko od svojho zdroja/vysielača, a prehrávanie miestami laguje/buguje.
existuje ale podľa teba aj nejaký iný spôsob ako to zistiť?

osobne si myslím že optika alebo galvanicky izolovaný usb vstup na dac-u, vedia vyriešiť všetky problémy ktoré môžu nastať vo vnútri pc.
a toto si dovolím tvrdiť z vlastnej skúsenosti, kedy som v minulosti ku ADI2-DAC alebo ku TT2 pripojil iPad Pro/Fiio M15 ako zdroje digitálne signálu napájané z batérii, a následným prepínaním vstupu na konkrétnom dacu medzi optikou z iMacu a USB vstupom či už z iPadu alebo M15 DAPu, nepočul absolútne žiaden rozdiel v kvalite zvuku.
haweckO
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pavel1756 13. 9. 2021 08:31

Nechce se mi kvůli tomu zakládat nové vlákno, když se tu tak příhodně řeší zdroj uložené hudby.

Jak asi všichni víte, před několika měsíci byla představena kompletně přepracovaná aplikace od společnosti Audirvana nesoucí název Audirvana Studio. Při jejím vydaní mě docela zklamala. Byl to prostě nedodělek. A tak jsem s klidem v duši dál používal starší verzi 3.5. Nicméně, o víkendu jsem se rozhodl dát ji druhou šanci a využít nový 30-denní trial. Tady je několik poznatků.

1) Přestože se uživatelské prostředí, respektive grafické rozhraní nese v moderním duchu, velikost písma snad už nemohla být menší. Pomalu aby si na to člověk bral lupu. Celková přehlednost se oproti starší verzi taky spíše zhoršila.

2) Novou verzi si lze pouze pronajímat, a to buď s měsíčním poplatkem 179 Kč nebo ročně za 1799 Kč. Doživotní licenci nenabízí, což považuji oproti minulé politice za hoodně velký krok zpět.

3) A teď to nejzajímavější. Zkoumal jsem, jak se liší zvuk přehrávané hudby přes Audirvana Studio, Audirvana 3.5 a Roon. Velmi nerad to píšu, neboť vlastním doživotní licence jak pro Audirvana 3.5, tak pro Roon, ale skutečnost je taková, že zvuk je bez nejmenších pochyb nejlepší s Audirvana Studio. V souhrnu je znatelně transparentnější, nástroje jsou na hudební scéně lépe separované, bas je rychlejší, snad i maličko hlubší.

Takže suma sumárum, vzhledově se mi Audirvana Studio moc nelíbí, především kvuli malému písmu; vůbec se mi nelíbí nemožnost zakoupení doživotní licence, ale bohužel si holt kvůli nejkvalitnějšímu zvuku budu platit roční předplatné. :/
Napájení: AudioQuest Niagara 1200
Data: Roon Nucleus & Chord Hugo M Scaler
DAC+AMP: Chord Hugo TT 2
AMP: Burson Soloist Voyager
Sluchátka: HiFiMAN Susvara | Focal Utopia
pavel1756
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod martas38 13. 9. 2021 08:55

haweckO: V případě RME si stáhni tenhle software, který ti mimo jiné ukáže v jakém stavu je digitální signál, mám ale pocit, že to nefunguje u USB:
https://www.rme-audio.de/digicheck.html

Pavel1756: Dneska je snaha všech výrobců podobného softu přetáhnout uživatele na předplatné. Roon to udělal nesmyslným napálením ceny za doživotní licenci, Audirvana tuto možnost rovnou nenabídla.
Co se týče rozhraní souhlas. Na první pohled to vypadá efektněji, ale nepřehlednost, malé písmo. Mně osobně se nejvíc líbil vzhled Audirvany, co byla před verzí 3.5 (z hlavy číslo nevím).

Se zvukem rovněž souhlas. Audirvana hraje líp jak Roon a to i verze 3.5 a proto jsem do Roonu nakonec nešel.
A současně bych řekl, že Studio má lepší zvuk než 3.5

Co mě ale na Studiu neuvěřitelně vytáčí je, že prakticky při každém spuštění si znovu projede sbírku na disku v počítači. U mě to trvá cca 10 minut a vytěžuje to procesor i na 70-80% a občas při tom přehrávání trhá. Nemám procesor M1. Na fórech si na to stěžuje spousta lidí. Takže Audirvanu pouštím 10 minmut před hraním.

Prostě to zatím není odladěné.
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Odeslat příspěvekod pavel1756 13. 9. 2021 09:24

Jak mám Macbook, který nikdy nevypínám, tak nevypínám ani většinu aplikací včetně Audirvany. Ale když ji zapínám, tak se vše načtě během několika vteřin a vytížení procesoru je v té chvíli jen v jednotkách procent a poté ani ne na procentu. Podle toho, co jsem četl, Audirvanu primárně designovali právě pro Mac s čipem M1.
Napájení: AudioQuest Niagara 1200
Data: Roon Nucleus & Chord Hugo M Scaler
DAC+AMP: Chord Hugo TT 2
AMP: Burson Soloist Voyager
Sluchátka: HiFiMAN Susvara | Focal Utopia
pavel1756
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod introvert 14. 11. 2021 11:09

pavel1756 píše:Takže suma sumárum, vzhledově se mi Audirvana Studio moc nelíbí, především kvuli malému písmu; vůbec se mi nelíbí nemožnost zakoupení doživotní licence, ale bohužel si holt kvůli nejkvalitnějšímu zvuku budu platit roční předplatné. :/

To děláš dobře, protože kvalita zvuku se může v čase měnit. V budoucnu může Roon docela klidně předběhnout Audirvanu. Což mě přivádí k tomuto dotazu: proč vlastně existuje Roon Core, tedy server, běžící na separátním stroji. Když podle mého by dnes již bylo možno jeho funkčnost implementovat do koncových zařízení. Zejména mobily a tablety Apple disponují výkonem, o kterém se nezdá mnohému pár let starému notebooku. Tedy že by mohly existovat dvě verze toho klienta: jedna klasická, a druhá obsahující také Core.
introvert
Pokročilý

Odeslat příspěvekod martas38 14. 11. 2021 12:56

Řekl bych, že to je daný určením Roonu. Roon Core může běžet třeba na NAS a k němu přistupovat jednotliví klienti v domě. Jinak Roon Audirvanu zvukem předbíhá v případě, že je spřažený s HQ Playerem. Ale to už je trošku drahá sranda.
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Odeslat příspěvekod zino333 14. 11. 2021 14:51

Ja používam HQ Player v neplatenej verzii. Nejak mi nevadí to 30 min. obmedzenie. Občas mi to dá impulz zmeniť album, ale neobťažuje ma to.
Hifiman EF600 + Schiit Lyr 3 > Meze 109 Pro + Hifiman HE6se V2
zino333
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pavel1756 14. 11. 2021 17:59

Roon + HQPlayer je nejlepší čistě softwarové řešení, co jsem kdy slyšel. Ale Audirvana Studio + M Scaler je znatelně lepší. Jen je toto řešení ještě o "maličko" dražší... :D
Napájení: AudioQuest Niagara 1200
Data: Roon Nucleus & Chord Hugo M Scaler
DAC+AMP: Chord Hugo TT 2
AMP: Burson Soloist Voyager
Sluchátka: HiFiMAN Susvara | Focal Utopia
pavel1756
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pavel1756 15. 11. 2021 08:36

pavel1756 píše:
-- 13. 11. 2021 06:31 --

introvert píše:Mimochodem, za 89.900,- Kč si zájemce může v Audigu koupit Chord Electronics Hugo TT2 (Silver i Black). To je sleva 25% !! :tleskani Otázka zní: proč ? :hm


To je jednoduché. Jediné dva kusy, co kdy měli skladem, jsou právě tyto. Tak se jich potřebují zbavit. Ostatně ani se nedivím, že se jim je nepodařilo prodat. Takovou věc si u nás nikdo na e-shopu bez kamenné prodejny a vyzkoušení nekoupí. Tohle se kupuje v audio buticích, jako je Avitsmart, Luxusní elektronika, AVcenter apod...

Nicméně případným zájemcům doporučuji moc dlouho neváhat. Za nižší cenu vám nové TT 2 nikdo nikde neprodá. Sám jsem jej kupoval za velmi podobnou cenu a níž už to opravdu nešlo. Navíc, až se prodají aktuální skladové zásoby, cena vzroste a pod 100k jej už žádný prodejce nesleví. Chord si totiž navýšil marži. ;-)


Stříbrný Hugo TT 2 je už prodaný. Tak kdo vezme černou? :twisted:

https://www.audigo.cz/Domaci-audio/Sluc ... TT-2-Black
Napájení: AudioQuest Niagara 1200
Data: Roon Nucleus & Chord Hugo M Scaler
DAC+AMP: Chord Hugo TT 2
AMP: Burson Soloist Voyager
Sluchátka: HiFiMAN Susvara | Focal Utopia
pavel1756
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod introvert 15. 11. 2021 09:46

No jo, když oni nenabízejí Multiservis ..
introvert
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Rins 15. 11. 2021 15:18

Možná hloupá otázka,ale pokud pořídím k Roonu HQ Player a budu streamovat Tidal,uslyším změnu k lepšímu? Nebo má HQ Player opodstatnění spíše u koupených kvalitních nahrávek? Zatím používám k Roonu Tidal,proto ty otázky.
Chord Hugo TT2/MScaler, Wave Storm Reference, Feliks Euforia AE, Roon, Innuos Zen MK3, Innuos Phoenix USB, Niagara 1200, Focal Utopia-Nordost Heimdall 2, Meze Empyrean-Forza Hybrid HPC, Erzetich Charybdis,
Shanling M6 ultra,Campfire Solaris SE
Rins
Junior

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků