Propojeni Laptop(USB) a Naim unity Atom HE

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod ja.viper 23. 3. 2023 12:40

Ahoj

Chtel bych se zeptat zda nekdo resil jak pripojit Laptop(Dell) pres usb do naim-uniti-atom-headphone-edition
https://www.avitsmart.cz/produkt/naim-u ... e-edition/

Naim ma vstupy jen pres Optiku a USB slouzi jen jako pripojeni extreni disku

Aktualne pouzivam S-M-S-L-M500-MKII
https://www.audigo.cz/Domaci-audio/Sluc ... -M500-MKII

a sluchatka Focal Stellia
https://www.avitsmart.cz/produkt/focal-stellia/

a mam to propojene pres USB z notasu a pres Optiku z herniho PC a jen prepinam vstupy na SMSML

Ale kdyz jsem byl ve studiu poslechnout si Naim tak jsem tam slysel vyrazny posun .

A chci se zeptat zda by se dalo pouzit jako spojku mezi notasem a Naim usb -zvukovka
FiiO E10K-TC OLYMPUS 2
https://www.czc.cz/fiio-e10k-tc-olympus ... vSEALw_wcB

ktera se pripoji pres USB do laptopu jako externi zvukovka a my digitalni vystup ?
Kdyz nebudu pouzivat vnitrni dac ale zvuk zustane porad v digitalu tak by nemelo dochazet ke ztrate kvality ne ?

Resp jestli jine napady jak pripojit Laptop k naim atomu ?

Dekuji
McIntosh D150| Focal Stellia
B&W 802 D3 ,706 S2 ,HTM71 S2,DB4S << Emotiva xpa-dr2 <
Marantz Cinema 50 < Zidoo Z1000Pro << Mcintosh C47
Denon DP-400 << ORTOFON 2M Bronze
Epson EH-TW6100
ja.viper
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod muchacho 23. 3. 2023 13:44

Topping d10s se dá použít jako takový "můstek"...
muchacho
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod martas38 23. 3. 2023 14:18

Jestli máš doma nějaký router, tak to k němu připoj přes ethernet. A pak pro to buď vysdílíš disk s hudbou, nebo to bude nějaký tvůj přehrávač v PC vidět jako zvukové zařízení a pošle zvuk na Naim.
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Odeslat příspěvekod ja.viper 23. 3. 2023 14:34

muchacho píše:Topping d10s se dá použít jako takový "můstek"...


Tohle vypada lepe nez to fio . ma to i optiku , to by asi mohlo fungovat , dekuji za tip

-- 23. 3. 2023 14:36 --

martas38 píše:Jestli máš doma nějaký router, tak to k němu připoj přes ethernet. A pak pro to buď vysdílíš disk s hudbou, nebo to bude nějaký tvůj přehrávač v PC vidět jako zvukové zařízení a pošle zvuk na Naim.


Router mam , ale nechci to tahat pres sit .
Protoze to zaroven pouzivam jako zvuk pres skype a zoom a nejsme si jist ze by to nedelalo poradek .
Skype sam o sobe ma problem se sebou a jeste mu davat sitovou zvukovku to potes.

Spise zkusim ten Topping D10S to mi prijde jako dobra volba

Ale jeste jsem nasel ze i SMSL vyrabi tyhle prevodniky USB-> Digital

PO100 AK
https://www.smsl-audio.com/portal/produ ... d/809.html

PO100 Pro
https://www.smsl-audio.com/portal/produ ... d/808.html

budu muset zjistit jake jsou mezi nima rozdily
Naposledy upravil ja.viper dne 23. 3. 2023 14:54, celkově upraveno 1
McIntosh D150| Focal Stellia
B&W 802 D3 ,706 S2 ,HTM71 S2,DB4S << Emotiva xpa-dr2 <
Marantz Cinema 50 < Zidoo Z1000Pro << Mcintosh C47
Denon DP-400 << ORTOFON 2M Bronze
Epson EH-TW6100
ja.viper
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod martas38 23. 3. 2023 14:53

Myslím, že co se týče dopadů na kvalitu zvuku, je tahání přes síť nejlepší možné řešení. Lidi skrz to staví různé siťové bridge, aby přešli zarušené USB a podobně. A pokud to Naim umožňuje...
Jinak mám pocit, že přes optiku přeneseš maximálně 24/96
Nechápu co myslíš tím, že to používáš pro Skype.
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Odeslat příspěvekod ja.viper 23. 3. 2023 15:26

Tady jsme nasel test a diskuzi nad SMSL PO 100xx

https://www.audiosciencereview.com/foru ... dac.40483/

Vypadato nejlepe na to pro verzi ktera nema DAC a je to ciste konvertor https://www.audiophonics.fr/en/digital- ... 17036.html

Akorat si nejsem jist jestli tohle ctu dobre
Through S/PDIF, three support up to 24Bits / 192kHz PCM & DSD64 (DoP). The PO100 PRO adds MQA decoding, but It doesn't appear to be compatible with regular optical and coaxial outputs. Same for the PO100 AK, for which MQA seems working with its DAC only. Both PO100 PRO and PO100 AK do add UAC USB support, which means that you can plug them directly to a Sony PS5 (and PS4?) or a Nintendo Switch


Nechápu co myslíš tím, že to používáš pro Skype.

Ze mam pripojen pracovni laptop pres SMSL a pouzivam ho nejen na hudbu (Foobar a Tidal) ale i pro praci ,tzn skype, zoom
McIntosh D150| Focal Stellia
B&W 802 D3 ,706 S2 ,HTM71 S2,DB4S << Emotiva xpa-dr2 <
Marantz Cinema 50 < Zidoo Z1000Pro << Mcintosh C47
Denon DP-400 << ORTOFON 2M Bronze
Epson EH-TW6100
ja.viper
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod martas38 23. 3. 2023 16:46

Na Windows musíš nainstalovat nějaký ASIO, nebo Wasapi driver, aby to hrálo tak jak má. Pak ti hraje pouze hudba a žádný Skype se do toho nedostane. Předpokládám, že ten Naim má vlastního Tidal klienta. Tak do něj vraž ten síťovej kabel a hraj napřímo.
Jo 24/192 to pustí přes coax - to je ten cinch konektor vedle optických vstupů. Přes optiku asi ne.
Tady máš přímo ve specifikaci, že přes optiku jen 96kHz:
https://www.tubex-store.cz/uniti-atom-h ... ZOEALw_wcB
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Odeslat příspěvekod lada5 23. 3. 2023 23:53

Já bych to usb zkusil protože už jsem narazil na to že to fungovalo i když to nebylo inzerované v návodu.

-- 23. 3. 2023 23:53 --

Já bych to usb zkusil protože už jsem narazil na to že to fungovalo i když to nebylo inzerované v návodu.
Napájení: Mudra Akustik
Data: Roon | Chord Hugo M Scaler
DAC+AMP: Chord Hugo TT 2,Burson
Sluchátka: Audeze LCD-5 | DCA Stealth
lada5
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod martas38 24. 3. 2023 00:55

Mně hlavně zaráží to, že má velice solidní a ne zrovna levný sluchátkový zesilovač se síťovými funkcemi, takže se dá čekat hodně solidní až nadprůměrná zvuková kvalita a hodlá to prznit zvukem z Windows, ve kterých ani nemá očividně ošetřeno obejití jejich mizerného oversamplingu a ještě hodlá využít z těch tří klasických cest tu asi nejhorší z pohledu dnešní doby. Zejména, když to funguje jako síťové zvukové zařízení...
Koneckonců to má i wifi, tak tam ani nemusí cpát ten ethernet kabel.
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Odeslat příspěvekod ja.viper 24. 3. 2023 11:18

Martas diky za ten odkaz na ten maim na ty digitalni vstupy .
kontroloval jsem i ten Arcam a tam to je stejne
Digital Inputs
DAC ESS9038K2M
Frequency response 20Hz - 20kHz ± 0.1dB
Total harmonics distortion + Noise 0.0007%
Signal/Noise ratio (A-wtd) ref. 0dBFS/100W 113dB
Supported sample rates Optical 32kHz, 44.1kHz, 48kHz, 88.2kHz, 96kHz
Coaxial 32kHz, 44.1kHz, 48kHz, 88.2kHz, 96kHz, 176.4kHz, 192kHz
Bit depth 16-bit – 32-bit
Tzn nema smysl kupovat mezi krok a posilat to pres ten digital a uz vubec ne optiku .

Jen pro info Ja jeste ten Naim Atom nemam.
zatim mam jen SMSL pripjene Laptop pres USB A pc pres Optiku .

Ethernet kabel by nebyl problem , ale rekni mi jak by fungoval zvuk pro normalni aplikace jako zoom a skype ?

Jinak WASAPI pro foobar mam , bez toho to neslo dobre

Zkoumal jsem dal a hledal jsem nejake dalsi moznosti a nasel jsem stereo zesilovac od McIntoshe za prijatelnou cenu , ma vstup USB i optiku takze by to mohla byt zajimava nahrada

https://www.hifi-voice.com/testy-a-rece ... osh-ma7900
McIntosh D150| Focal Stellia
B&W 802 D3 ,706 S2 ,HTM71 S2,DB4S << Emotiva xpa-dr2 <
Marantz Cinema 50 < Zidoo Z1000Pro << Mcintosh C47
Denon DP-400 << ORTOFON 2M Bronze
Epson EH-TW6100
ja.viper
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod martas38 24. 3. 2023 13:48

96kHz je prostě maximální vzorkovací frekvence, kterou umí optika.
S tím zvukem se zeptej nějakého windowsáře. Mám Mac a tam mi jde do externího převodníku hudba z přehrávacího software. Zbytek zvuků jde do vestavěných repráčků, předpokládám, že i u Windows to bude stejné. Jinak pokud máš Wasapi, tak by ti do sluchátek stejně nešly systémové zvuky, ale jen to, co hraje Foobar. To je vlastně důvod, proč se používá Wasapi, ASIO atd. Abys tam slyšel víc zvuků současně, třeba hudbu, pípnutí Skype a třeba video, musí se zvuk smíchat-převzorkovat. A na tohle mají Windows velice mizerný algoritmus, který zvuk degraduje. A Wasapi právě toto převzorkování obejde, ale za cenu toho, že slyšíš zvuk jen z jednoho zdroje. Čili zapneš Foobar a ten zvukový výstup do Naim zabere výhradně pro sebe a zvuk z jiné aplikace se tam nedostane. V linuxu a MacOS můžeš mít víc zvukových zařízení současně (třeba dvě zvukovky). Takže do zvukovky A ti jde zvuk z Foobaru přes Wasapi a do zvukovky B všechny ostatní zvuky klasicky. V tvém případě by byla zvukovka A Naim a zvukovka B vestavěné repráčky, či připojené bedýnky atd. Tohle kdysi Win neuměly, ale předpokládám, že dnes to už není problém.
Jinak ten Naim určitě k síti připoj, umožní ti to používat spousty funkcí - má to například vlastního Tidal klienta, takže můžeš hrát bez zapnutého PC v nejvyšší možné kvalitě, patrně se to ovládá aplikací pro telefon. Dál jak jsem psal dřív můžeš mít v PC hudbu na disku a složku s hudbou vysdílet pro Naim, který to bude hrát z toho disku.

Ten McIntosh je úplně jiné zařízení - integrovaný zesilovač k bednám. Má sluchátkový výstup, ale u takových přístrojů to bývá pouze nouzovka. Samozřejmě to nemusí být případ tohoto zařízení, ale dá se čekat že sluchátkový zesilovač Naim bude mít podstatně lepší zvuk do sluchátkového výstupu. Ten McIntosh by byl čistě pro sluchátkové využití vyloženě kanón na vrabce a kvalitou sluchátkového výstupu si rozhodně nejsem jistý.
McIntosh dělá tyto sluchátkové zesilovače, ale nemá to vestavěný převodník, musel bys dokoupit externí DAC:
https://epaudio.cz/mcintosh/sluchatkove ... ace/mha200
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Odeslat příspěvekod lada5 24. 3. 2023 15:15

Já jsem přešel kvůli zvuku z Windows na Mac.Jinak jak píše martas38 přes asio mi šel qobuz to bylo pak okey ale nešel mi dobře roon ani Tidal a já potřebuji eq v roonu tak jsem koupil Mac mini a je to bez problémů.Ano to přepínání jde ale trošku složitě.
Napájení: Mudra Akustik
Data: Roon | Chord Hugo M Scaler
DAC+AMP: Chord Hugo TT 2,Burson
Sluchátka: Audeze LCD-5 | DCA Stealth
lada5
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod martas38 24. 3. 2023 15:22

Prostě nix systémy to mají řešeno lépe, jedno jestli linux, nebo MacOS.
Ale zrovna ten Naim má tolik možností jak hrát bez počítače, že tady přecházet určitě netřeba. Ale co vím, přes ASIO jde i originální Tidal appka, další možností je Audirvana, která obsahuje jak vlastní drivery, tak Tidal i Qobuz klienty, ale není zdarma....
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Odeslat příspěvekod ja.viper 24. 3. 2023 16:28

Tak ten mcInthos -ma7900 teda asi nebude to prave orechove pro Sluchatka .
Proto jsem se na to ptal. Dekuji

ten MhA 200 jsem videl ale ten zase nema ten Dac A ten je taky za nesmysl .

Jeste jsem se dival ze je : https://www.studiospalicek.cz/mcintosh--mda200/

ktomu zvuku z WASAPI: Vim jak funguje , kdyz poustim hubdu pres Foobar tak zadny jiny zvuk nejde . Stejne tak kdyz si pustim Tidal v exclusive modu tak taky nejde zadny jiny zvuk .
Ale staci vypnout prehravani a zvuk se zapne.

Jedna se mi o to ze chci mit jedno zarizeni a jedny sluchatka jen si prepinam podle toho co se deje.

tzn: pracuju posloucham hudbu, kdyz je meeting vypnu prehravani hudby a prepnu skype/zoom a mam meeting a kdyz skoncim zase zapnu hudbu ale porad mam ty same sluchatka . nechci prehazovat sluchatka proto nemuzu pouzit Naim, idkyz bych velice rad to tak udelal .
A zaroven ty same sluchatka a dac/amp pouzivam kdyz hraju WZ pres herni pocitac kdyz potrebuju slyset perfektne co se deje okolo mne .
Opet pouzivam ty same sluchatka . A zaroven kdyz potrebuju neco udelat na PC muzu poslouchat hudbu .

Takze ikdyz bych pripojil naim pres net tak mi to nevyresi ten problem s prepinamim zvuku ve win .
McIntosh D150| Focal Stellia
B&W 802 D3 ,706 S2 ,HTM71 S2,DB4S << Emotiva xpa-dr2 <
Marantz Cinema 50 < Zidoo Z1000Pro << Mcintosh C47
Denon DP-400 << ORTOFON 2M Bronze
Epson EH-TW6100
ja.viper
Junior
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků