Řazení složek v přehrávačích

MP3/MP4 přehrávače, přehrávače videa, přenosné DVD přehrávače

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Badyss 22. 1. 2023 09:24

Ahoj všem.
Měl jsem a mám několik mp3 (4) přehrávačů a všude ten samý problém a tím je řazení složek podle názvu (abecedy).
Složky pojmenovávám "Jméno skupiny" - "Název alba". Nic víc. Po přenosu všech složek najednou z pc do přehrávače jsou zde (většinou) srovnány dle abecedy.
Problém nastává při dohrání jedné (i více) složek z pc do přehrávače. Zařadí se na konec seznamu bez ohledu na název, abeceda, neabeceda. To mně teda dost vytáčí.
Tento týden dorazil Cowon plenue D, koupil jsem ho částečně i kvůli vyřešení tohoto "problému" - no a ono nic, naprosto stejné, nechápu.
Zkoušel jsem - jednotně upravit názvy skladeb na 01.Track atd. až např. 11.Track , vymazat veškerá metadata i s obrázky alb, upravit naráz u všech souborů i složek data vytvoření, změny i otevření, nic nepomáhá a dál už nevím.
Nemáte někdo tip jak donutit přehrávače srovnat složky podle abecedy ? Díky.
Badyss
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod 4ceratops 22. 1. 2023 10:58

Mal som Fiio, potom Hiby, teraz jazdím na Shanlingu a nikdy som sa s podobným problémom nestretol.
4ceratops
Junior

Odeslat příspěvekod _daRK 22. 1. 2023 11:49

Problém je v tom, že máš niekde nastavenie "unsorted". Alebo je to default nastavenie prehrávača, čo by som sa však divil, ešte som sa nestretol s tým, že by sa to nedalo zmeniť, ak je to defaultne prednastavené. Unsorted znamená, že adresáre a súbory sú usporiadané podľa dátumu a času podľa toho, kedy si ich na to úložisko pridal.
Ak máš súbory na SD karte, použi nejakú appku, ktorá vie usporiadať adresáre aj súbory s vnorenou štruktúrou na karte alebo vybranom úložisku. Ja používam roky takú staršiu appku. vo Win s názvom FolderSort. Používam to však už len do auta na USB kľúči, v Japonsku asi ešte o usporiadaní súborov nepočuli :hm
HP: Hifiman Edition XS
IEM: FiiO FH7,iBasso IT04
DAC/Amp: Lotoo Paw S1,Chord Mojo,HibyR3,iBasso CF01
Iné: Sony WH-1000XM5,LinkBuds S
TV/Audio: SONY KD-55XF9005;Yamaha RX-V683 ► DALI Zensor 3+Yamaha NS-SW200; Triangle Elara

Predaj: iBasso IT01s, IT04, FH7
_daRK
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Abox 22. 1. 2023 11:58

Používám na to DriveSort.
https://www.portablefreeware.com/index.php?id=2614
Akorát že starší verzi 1.223.
Abox
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Badyss 22. 1. 2023 13:46

Díky všem za odpovědi.
Možnost zobrazení složek podle jména či velikosti apod. přímo v přehrávači není. To už ale vůbec nevadí, protože prográmek "DriveSort" zvládá možnosti řazení složek naprosto parádně.
Ještě jednou díky za tip, měl jsem se tady zeptat už dříve. Super.
Jestli zamykáte témata, tak tady je vyřešeno.
Badyss
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Abox 22. 1. 2023 14:03

Já mám úplně stejný problém - na receiveru, v rádiu v autě. Teď nahraju, přechroustám přes ten DriveSort a pohoda. Ono se to tu už kdysyk i tady řešilo:
https://pc.poradna.net/questions/311658 ... b-na-radiu
Jenomže vždycky narazíš na někoho, kdo bude tvrdošíjně tvrdit, že to je rukama, špatným pojmenováním, nepřečtením manuálu a pod. 8-D
Abox
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Sodrak 1. 2. 2023 14:11

V "Nastaveniach" Cowon plenue D si zrušte zafajknutie "Prehrávať v náhodnom poradí". Môj CAVON už niekoľko rokov prehráva skladby v abecednom poradí priečinkov a v abecednom poradí prehráva aj súbory v tomto priečinku. Po nahratí nového (ďalšieho) priečinka s audio súbormi prístroj znova načíta celú adresárovú štruktúru a po načítaní prehráva všetko od začiatku opäť v abecednom poradí.
Sodrak
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Badyss 3. 2. 2023 09:52

Sice mám hotovo, přesto - náhodné přehrávání nepoužívám a věřím, že přehrávač po přehrání všech skladeb jedné složky přejde na následující dle abecedy (nezkoušel jsem).
Mě šlo ale o vyhledávání, tedy přímo abecední seřazení složek v přehrávači.
Hezký den.
Badyss
Kolemjdoucí


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků