iBasso DX160

MP3/MP4 přehrávače, přehrávače videa, přenosné DVD přehrávače

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod pseudomagick 21. 6. 2022 19:19

Docela děsivé problémy. :shock:
Ještě, že jsem off-line hráč. :D
Astell&Kern A&futura SE200, Noble Kublai Khan, 64 Audio U12t, Shanling M6 Pro, Astell&Kern AK300, Heco Ascada 2.0, Sennheiser IE8i, Harman Kardon Go+Play, Sony XDR-V1BTDB,Yamaha NX-50
pseudomagick
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod martas38 21. 6. 2022 19:32

Prostě sehnat ideální DAP je patrně nemožné. Ty problémy s Tidalem o kterých jsem psal měly i ty nejdažší A&K a odstraňovat chybičku v systému tři měsíce....
Škoda, že Lotoo nepodporuje streamovací služby.
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Odeslat příspěvekod tajnik 21. 6. 2022 19:34

Na mobilu tyhle nastavení nemusím přehazovat, přehraje to všechno 44.1 i při nastavení streamu na Master. Verze Tidalu stejná, 2.63.0
tajnik
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod pseudomagick 21. 6. 2022 20:39

martas38 píše:Prostě sehnat ideální DAP je patrně nemožné. Ty problémy s Tidalem o kterých jsem psal měly i ty nejdažší A&K a odstraňovat chybičku v systému tři měsíce....
Škoda, že Lotoo nepodporuje streamovací služby.


V tom máš asi pravdu. 8-)
Kdyby se asi do výroby pustil nějaký výrobce mobilů (třeba Samsung),
tak by se asi s DAPy k dokonalosti dost přiblížil.
Nepochybně na tom asi nejlépe bude Sony.
Jenže s touto značkou mám docela problém (volume cap, pouzdra). :-\
Ještě, že nejsem tidalista. Mám o problém méně. :D

-- 21. 6. 2022 21:42 --

Ostatně od iBasso DX160 bych nečekal "zázrak" ani omylem. :pozor
S CS43198 DACem a 2 GB RAM se není čemu divit. :potichu
Astell&Kern A&futura SE200, Noble Kublai Khan, 64 Audio U12t, Shanling M6 Pro, Astell&Kern AK300, Heco Ascada 2.0, Sennheiser IE8i, Harman Kardon Go+Play, Sony XDR-V1BTDB,Yamaha NX-50
pseudomagick
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod martas38 21. 6. 2022 20:54

Nemyslím si, že by se zrovna Samsung věnoval audiofilním zařízením. Takže těžko říct. Mě třeba na A&K neuvěřitelně štve prostředí, které je všechno, jen ne intuitivní a za dva roky jsem si na to nezvykl. Jinak asi vše ok, pravda mám entry level SR25, takže u zvuku nemůžu čekat zázraky, zrovna DX160 se mi zvukově zamlouvala víc, ale šíleně pomalý systém, pazvuky z displeje a wifi, strašně mizela baterka.
Mě by stačil DAP s hloupým systémem, dobrým zvukem, solidní výdrží, rychlým intituivním prostředím. Jo splňuje to třeba Lotoo Paw 6000. Ale rád bych Tidal/Qobuz, nejlépe i offline. Bohužel to nenabízí, ale pokud se ještě někdy intenzivně vrátím k IEM poslechu, možná ten stream oželím a půjdu do něj. Případně Luxury&Precision, nebo nějaký Cayin.
Android je obecně v těchto zařízeních největší zdroj problémů, bohužel Tidal ani Qobuz svoje služby s možností ukládání hudby jinam než na Android a iOS nepustí.
.
Naposledy upravil martas38 dne 22. 6. 2022 00:25, celkově upraveno 1
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Odeslat příspěvekod pseudomagick 21. 6. 2022 21:16

Nějak se nemůžu ubránit pocitu, že to výrobci DAPů dělají schválně.
Kdyby vyrobili perfektní a 100%-ně funkční DAP, tak by si další verzi už
asi nikdo nekoupil a vystačil by si s tou původní.
Zřejmě díky nedotaženostem a častými upgrady zákazníků vydělávají.
V dnešních době hardwarově špičkovým mobilům, že by nikdo neuměl
vyrobit bezchybný DAP?
Nějak se mi tomu nechce věřit a je to podezřelé.

-- 21. 6. 2022 22:19 --

Já jsem si na prostředí A&K zvyknul z AK300 a neměl jsem s ním problém.
Samozřejmě, že není dotažen k dokonalosti, ale dá se s ním žít. :-)
Astell&Kern A&futura SE200, Noble Kublai Khan, 64 Audio U12t, Shanling M6 Pro, Astell&Kern AK300, Heco Ascada 2.0, Sennheiser IE8i, Harman Kardon Go+Play, Sony XDR-V1BTDB,Yamaha NX-50
pseudomagick
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Hynex 23. 10. 2022 14:13

Zdravím, má někdo zkušenosti s novým firmware V1.09.350 ?
Oficiální info :
Improvements with this firmware:
1. Rectified the bug that there is a possibility that the Mango Player APP can crash when scanning.
2. Rectified the bug that the progress timing is displayed incorrectly, after dragging the progress bar when the playback is paused.
Hynex
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod tajnik 15. 11. 2022 17:49

introvert píše:Nakonec jsem tedy nemusel downgradovat OS, mám stále nejnovější verzi 1.08.338. Stačilo nainstalovat z apkmirror.com doporučovanou verzi APK Tidalu 2.37.0, a už je zase vše v pořádku. :-) Díky všem za užitečné rady. :tleskani No a vzhledem k tomu, že ta fungující verze je z loňského února, nemůžu si pomoct, ale musí to ze mě ven: autoři Android verze Tidalu jsou pěkní mamlasové, možná by měli jít dělat něco vhodnějšího, na co by jejich mentální schopnosti ještě stačily ! 8-D >:-(

Pro info o bugu, stav k 11.2022:

Ani nejnovější aktualizace 2.72 to nevyřešila, takže jsem se nakonec pokorně taky vrátil na 2.37 a hraje to jak má.

Jen znovu připomenu, že Tidal verze 2.72 na mobilu Samsung A70 hraje bez komplikací, takže chybu vidím u IBASSO, nevím jen, jestli to přetrvává i jinde než u DX160.
tajnik
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod introvert 15. 11. 2022 19:44

Jenže iBasso DX160 je poměrně významný, velmi rozšířený přístroj. Takže to, zda jde jen o chybu iBassa, je otázkou .. U Tidalu by všechny takovéto přístroje měli mít k dispozici na testování nových verzí. A pokud jim to na DX160 nefunguje, měli by to řešit s iBassem. A pokud to iBasso nechce řešit, měl by Tidal tuto skutečnost zveřejnit. Nebo naopak. Uživatelé za DX160 i Tidal platí, tak by si ani jedna z firem neměla hrát na mrtvého brouka.
introvert
Pokročilý

Odeslat příspěvekod martas38 15. 11. 2022 20:28

To není jen problém iBassa. A&K je na tom podobně.
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Odeslat příspěvekod tajnik 16. 11. 2022 12:54

Tam šlo v květnu 2021 o jiný problem: "There is an issue with the new Tidal authentication policies on the following players – KANN CUBE, SA700, SR15, CT15 and CT10. We are looking into ways to continue to support the Tidal app on these players." Starší androidy přestal tenkrát Tidal podporovat úplně. V AK to vyřešili pomocí updatů.
tajnik
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod martas38 16. 11. 2022 13:05

Na SR25 nefungoval vůbec a trvalo jim to skoro čtvrt roku.
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Odeslat příspěvekod tajnik 16. 11. 2022 14:55

Tohle sice aspoň hraje, ale otravuje to, a už se to táhne snad rok a nikdo neví, jestli to někoho u ibasso nebo tidalu zajímá. Otázka je, jestli připlácení si za MQA všeobecně vůbec stojí za to a nestačilo by streamovat v nižších formátech.
tajnik
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod martas38 16. 11. 2022 15:16

Možná načneme další MQA debatu, ale za mě to za to nestojí. Ostatně Qobuz hraje líp i v 16/44,1, než závratné toky MQA z Tidalu. Protože pokud existuje na Tidalu daná skladba v MQA, jejich 16/44,1 je už taky vykastrované. MQA je ztrátová komprese, netuším jak to přesně funguje, ale údajně je vynechán každý třetí bit informace.
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Odeslat příspěvekod tajnik 16. 11. 2022 16:49

Nějaký zkušenosti s MQA už jsou a je to trochu nejistý. Zrovna nad trialem Qobuzu přemýšlím, Tidal a MQA má snad mít výhodu v menších souborech při offline ukládání, ale už jsem našel i názor kritika MQA, že MQA zpracování jeho vlastního souboru na Tidalu je větší než byl jeho originální hi-res a navíc s přidaným šumem do slyšitelného spektra.
tajnik
Mírně pokročilý

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků