ibasso porucha, servis, kde resit?

MP3/MP4 přehrávače, přehrávače videa, přenosné DVD přehrávače

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod ripper6 30. 11. 2022 15:50

Dotaz je, existuje nejaky oficialni servis ibasso v EU? V CR je i nejaky neoficialni servis pro tuto znacku? Mate nekdo zkusenost?

Ibasso dx90 pri poslechnu najednou vypnulo. Doma jsem ho vyndal z brasny a bylo horke.
Ihned jsem pro kontrolu vyndal baterii. Zkusil nabit a nic, takze dal jsem tam osvedcenou Samsung Galaxy S III (i9300, 2100mAh) a take nic. Baterii z dx90, jsem pro jistotu zkusil jeste ve starsim DX50 a tam uplne v pohode se nabiji, lze to pustit.
Takze hadam, ze neco umrelo v ibasso dx90.
Koupeno na Amazonu, mam jeste rok zaruku, takze mi nezbude nez to asi zaslat do USA.
:-l
ripper6
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Martin_Vanek 30. 11. 2022 16:56

Zdravím, zeptal bych se v audigo.cz prodávají je, třeba mají někoho kdo to pro ně dělá. Ale pochybuju že v České republice. Ale asi bych to nelámal přes koleno když máš záruku, ale asi budeš muset clít.
Naposledy upravil Martin_Vanek dne 30. 11. 2022 17:09, celkově upraveno 1
Martin_Vanek
Junior

Odeslat příspěvekod _daRK 30. 11. 2022 16:58

Skusil by som Paula z HeadFi kontaktovat. Ich pristup je viac ako dobry. Mal som problem s IT04 a aj ked boli po zaruke, opravili za smiesny poplatok a vratili sa ako nove. Neviem ako u vas, ale u nas su obstrukcie kvoli vyvozu (aby si neplatil clo a dan), nastastie mi to colnici nechytili.
HP: Hifiman Edition XS
IEM: FiiO FH7,iBasso IT04
DAC/Amp: Lotoo Paw S1,Chord Mojo,HibyR3,iBasso CF01
Iné: Sony WH-1000XM5,LinkBuds S
TV/Audio: SONY KD-55XF9005;Yamaha RX-V683 ► DALI Zensor 3+Yamaha NS-SW200; Triangle Elara

Predaj: iBasso IT01s, IT04, FH7
_daRK
Pokročilý

Odeslat příspěvekod DeathKarma 30. 11. 2022 18:04

Takove radoby opravy baterky udelaji i v Audigo...jinak DX 90 je timto problemem postizena dokonale.
DeathKarma
Junior

Odeslat příspěvekod ripper6 30. 11. 2022 19:03

DeathKarma: jako ze to nebude mrve nejspis, ale bude se jednat o problem pouze v nabijeni a sepnuti - zapnuti ibasso?
Jde o to ze baterka je funkcni, ale neco tam umrelo, co proste to ibasso uz nepusti :(
Bohuzel problemy a ze tim treba dx90 trpi vubec jsem nezaznamenal, na proti tomu me stare dx50 funguje uz roky. Kupoval jsem to prave kvuli te snadne vymene baterie.

-- 30. 11. 2022 19:14 --

Martin_Vanek píše:Ale asi bych to nelámal přes koleno když máš záruku, ale asi budeš muset clít.

S tim nemam vubec zkusenost posilat neco mimo EU. Po EU ano.
Jak to ze clit? Pokud ma clovek puvodni dokumenty, ja treba od FedEx ze jsem radne zaplatil DPH + CLO u ibasso coz bylo 02/2022, nasledne se mi player pokazil a posilal bych ho pres prostrednika zpet, tak delaj problem s vyvozem? Prece si to muzou dohledat dle pruvodek, cisel ze je to presne to zbozi :)
Vzhledem k cene, byse me to pak nevyplatilo... ten DAP stoji 5000czk + dal jsem do toho asi 1800czk za DPH + CLO + 1000czk postovne (FedEx, shipexus prostrednik - nejvic udelalo to postovne s dph a clem) .

pozn. ten prostrednik shipexus.cz, protoze prodejce jako spis firma co ofiko prodava ibasso, tak posila pouze na usa adresu
Z tohoto duvodu, jsem se zde ptal, jelikoz pokud by to nebyla velka zavada, pak by to melo smysl vyresit zde pres nekoho i za nejakou tu cenu opravy. Pokud by mi to i firma vymenila, tak samozrejme pruda uz jen s celnici + asi nove postovne pres FedEx, tak je mi jasne ze i bez dph a cla bych tam nechal zase 1000czk jen v postovnem.
ripper6
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod martas38 30. 11. 2022 19:19

Zkusil bych nějakého bastlíře, nebo to vyhodit. Posílat to někam za moře s rizikem, že by se to mohlo dvakrát proclívat (tam i zpět) bych u takové morálně zastaralé mašiny neriskoval. Prostě iBasso...
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Odeslat příspěvekod ripper6 30. 11. 2022 19:32

martas38: tak asi vyvoz do USA by problem nebyl, cetl jsem ze USA jako CLO maji nejak nastaveno na 200 USD, takze to masina splnuje s uvedenim nejakych 150 USD a udanim reklamace - servis. Zpet nevim jak to je do CR.
Takze ano, ta masina nema takovou hodnotu a kupoval jsem to tak trochu s tim rizikem ze zkusim konecne i tu verzi DX90, jako o kolik bude lepsi nez ta DX50.

pozn. tak ten DAP byl celkem kvalitni, na poslech music ve FLAC / WAV dostatecny + vymenitelna baterie, nic vic jsem nepotreboval. Ze je to stare, mi nevadi, music hraje stale stejne a nerekl bych ze vekem uslysim ji vic nebo lepsi abych mel cim vic novejsi DAP.

Verim ze by me mozna vysla firma vstric, ale hadam ze kdyby to probehlo vse hladce, tak na postovnem necham min 1500czk co to ted odhadem pocitam. Tedy poslani zasilky do USA muze stat tak kolik? Odhad jsem nasel min 800czk se sledovanim? Zpet tak treba pres FedEx a toho prostrednika s USA adresou ShipExUS tam jsem tehdy dal jen to fiklo 1000 (a to jsem deklaroval sam, nic jsem nechtel krome postovneho).
Prodejce prodava i pouzite a ta hodnota je pak asi 3500czk :D
ripper6
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Martin_Vanek 30. 11. 2022 22:15

Hm tady je prostě špatně to že je to už starý kus elektra a pokud k tomu nemáš nějak super citový vztah kvůli kterýmu by to stálo zachraňovat tak bych udělal poslední pokus najít nějakého elektronadšence ( bastlíře, jak tady někde nahoře zaznělo) aby to třeba jen proměřil a zjistil kde je chybka a pak se rozhodneš co dál.
Martin_Vanek
Junior

Odeslat příspěvekod ripper6 1. 12. 2022 20:28

Martin_Vanek: zkusim, pratele maj nektery znami co tu a tam vrtaj :) Skoda to je at uz stare elektro. Nekdy to stare elektro prave bylo i lepsi a poctivejsi nez dnes to nove. Ibasso je Cina, tak nerikam ze top, ale melo neco do sebe napr urcita kvalita, male rozmery (nevypada to jak placatej dalsi telefon) a jako vyhodu menitelna baterie. Pokud by to i nekde lezelo, degradovala by baterka, tak staci vymenit a jede to dal. Pokud dojde kdesi na vylete, nemusi se cekat az to dobije PowerBanka atd.
Takze to spatruji jako vyhody nez dnesni kdesi velikou placku ve velikosti telefonu co musi mit x aplikaci. Mam to jen pro offline poslech :)
ripper6
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Martin_Vanek 1. 12. 2022 23:29

Pravda, mám doma první Ibasso DX50 a Cowon D2. :-) S těmi rozměry je to složitý, pokud chceš dobře znějicí DAP tak musíš někam napěchovat čipy baterku aby to něco vydrželo a dneska chtějí lidi android s obrovský display. Mě by stačilo kdyby všechno vypadalo jako staré Lotoo paw gold :-)
Martin_Vanek
Junior

Odeslat příspěvekod martas38 2. 12. 2022 04:14

ripper6: U DAPů jsem se na iBasso díval úplně stejně jako ty, značka - standard - kvalita a těžce se spálil. Konkrétně DX160. Bylo tam pár věcí, který bych reklamoval, bohužel to nebyly závady, ale vlastnosti... Podruhé bych si to nekoupil. Ale sluchátka, zejména vyšší modely mají hodně dobrý.
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Odeslat příspěvekod DeathKarma 2. 12. 2022 08:32

Ja mel DX90 hned co byla dostupna v Audigo, pak chcipla baterka, nabidli se, ze ji vymeni, dostal jsem vrak, kde baterka ani nesla nabit, pote dalsi reklamace, dostal jsem jiny kus, zrejme z novejsi serie a tim bych si mohl tak akorat podeprit stul, samovolne se vypinal, nesel nikdy nabit ani na 70 procet, teplotne dost na hrane...jak pisete, zlata DX50 a DX 80. Ibasso bych si uz v zivote nekoupil.

ripper6 píše:DeathKarma: jako ze to nebude mrve nejspis, ale bude se jednat o problem pouze v nabijeni a sepnuti - zapnuti ibasso?
Jde o to ze baterka je funkcni, ale neco tam umrelo, co proste to ibasso uz nepusti :(
Bohuzel problemy a ze tim treba dx90 trpi vubec jsem nezaznamenal, na proti tomu me stare dx50 funguje uz roky. Kupoval jsem to prave kvuli te snadne vymene baterie.

-- 30. 11. 2022 19:14 --

Martin_Vanek píše:Ale asi bych to nelámal přes koleno když máš záruku, ale asi budeš muset clít.

S tim nemam vubec zkusenost posilat neco mimo EU. Po EU ano.
Jak to ze clit? Pokud ma clovek puvodni dokumenty, ja treba od FedEx ze jsem radne zaplatil DPH + CLO u ibasso coz bylo 02/2022, nasledne se mi player pokazil a posilal bych ho pres prostrednika zpet, tak delaj problem s vyvozem? Prece si to muzou dohledat dle pruvodek, cisel ze je to presne to zbozi :)
Vzhledem k cene, byse me to pak nevyplatilo... ten DAP stoji 5000czk + dal jsem do toho asi 1800czk za DPH + CLO + 1000czk postovne (FedEx, shipexus prostrednik - nejvic udelalo to postovne s dph a clem) .

pozn. ten prostrednik shipexus.cz, protoze prodejce jako spis firma co ofiko prodava ibasso, tak posila pouze na usa adresu
Z tohoto duvodu, jsem se zde ptal, jelikoz pokud by to nebyla velka zavada, pak by to melo smysl vyresit zde pres nekoho i za nejakou tu cenu opravy. Pokud by mi to i firma vymenila, tak samozrejme pruda uz jen s celnici + asi nove postovne pres FedEx, tak je mi jasne ze i bez dph a cla bych tam nechal zase 1000czk jen v postovnem.
DeathKarma
Junior

Odeslat příspěvekod jiri.filip 2. 12. 2022 10:06

Ohledně proclení možná malujete strašáka na zeď. ;-)

Zatím jsem ze zemí mimo EU jen dovážel.
U zásilek, které dodávalo DHL a u kterých se musely vyplnit v internetovém formuláři údaje o zásilce, i když se vzhledem k ceně zásilky neplatilo žádné clo, je na jedné z prvních stran rozbalovací pole, ve kterém je jedna z hodnot něco ve smyslu "návrat zboží po servisu".

Při vývozu bych to očekával podobné.
Nevím, jestli a pokud ano, tak jak moc je důležité být schopen prokázat zaplacení DPH a případného cla při původním dovozu, pokud zboží nebylo zakoupeno v ČR.

Domnívám se, že to je asi důležité v případě, pokud byste chtěli poslat zboží mimo EU na záruční opravu.

V každém případě při vyclívání před odesláním je nutné uvést jako druh celního režimu ten, který odpovídá vývozu za účelem opravy s předpokládaným návratem zboží po opravě zpět do ČR.
Pak byste neměli platit ani vývozní, ani dovozní clo.

V případě pozáruční, tedy placené opravy bude zdejší celní správa při zpětném dovozu požadovat doložení zaplacené částky za opravu. Z ní a dopravného zpět do ČR bude chtít zaplatit 21% DPH.

Pokud jde o záruční opravu, tam se pouze domnívám, že mohou chtít zaplatit 21% DPH z fiktivní částky za dopravu, kterou si celní správa spočítá z nějaký ceníků.

Velkou výhodou a ulehčením je, pokud jste schopen vyplnit celní formuláře sám a zásilku i sám proclít.
Je to ale poněkud ojeb, protože formuláře se nedají stáhnout nikde na Internetu. Prodávají se pouze ve fyzické podobě.
Takže nejjednodušší je možná zaplatit si nějakou celní deklaraci, nebo šmejdy z České pošty, pokud tuto službu náhodou nabízejí, což ale nevím jistě.

V každém případě to z mého pohledu u DAPu s uživatelsky vyměnitelnou baterií stojí za to, i když čistě finančně asi nikoliv.
DAP: SONY NW-WM1Z | NW-WM1A | NW-ZX300 | NW-A55
Headphones: Beyerdynamic Avento Wired | T51i | KOSS Porta Pro
IEM: SONY IER-Z1R

Mobile: SONY XPERIA PRO-I | SONY XPERIA 1 V
jiri.filip
Junior

Odeslat příspěvekod Martin_Vanek 2. 12. 2022 10:44

Tak to je dobrý, dík za info!
Martin_Vanek
Junior

Odeslat příspěvekod ripper6 3. 12. 2022 01:24

jiri.filip: dekuji, to je paradni info. Jen bych rad upozornil ze zde nejde jen o zaplaceni pripadneho DPH ale o to postovne a to nikdo mi zde neporadi asi, jak obejit.
Jde o to, ze nepujde to poslat asi primo, sam ani nevim zda prodejce tedy ofiko obchod toto prijma.
Jak uz jsem uvedl, tak obchod pres ten Amazon to posila vyhradne na USA adresu.
Tuto adresu mam tzv fiktivni pres ty ruzne sluzby (ShipExUS u me), postovne casto pres FedEx je 41 USD jednim smerem. Jina volba ani nebyla.
Co se tyce vyplneni, reseni sam, to neni na celnici mozne. Byl jsem tam 3x. Bylo to pri prijeti teto zasilky cca 02/2022.

Jel jsem na to letiste, nasel i presne adresu v mem pripade FedExu. Dosel do kancelare a tam to skoncilo. Ze mi vse vytisknou, radi poradi ale ze zasilka jeste neprisla a ze pani operatorka me spatne informovala ze uz to tam je.
Jdu jinde, ze tam se delaj tyto celni prohlaseni. Uz nevim presne, ale je tam Saturn nebo tak neco, kde resi tyto celni deklarace a jeste vedle jedno.
U jednoho neochotne, ze dnes toho ma proste hodne, ze at prijdu zejta a pripadne to pak prijme ale ze moc neusetrim. Ve druhych dveri v celnici... dotycny obedva (arogantne zere a jses ten povl, ta spina), neochotne me rekne, to mate zasilku z USA aha... co to je?
To mate od FedEx? To by Vas stalo podobne, nechte si to vyresit pres ne, to neresim. Cena plus minus stejne, to moc neusetrite, leda kilo.

Takze predstava, ze budu jednat v celnici o zasilani do USA, zaplatim za to v prumeru co jsem nasel cca od 900czk jednim smerem, tak to je fakt super :(
ripper6
Mírně pokročilý

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků