Jaký přehrávač do počítače pro přehrávání ve FLAC

MP3/MP4 přehrávače, přehrávače videa, přenosné DVD přehrávače

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Pege1012 31. 5. 2023 16:24

Ahoj všichni
možná mi jako vždy poradíte. V práci jaksi už nechci připojovat DAP k přehrávání hudby. Uvažuji stáhnout si přehrávač do PC a po připojení HDD přehrávat hudbu v něm.
Co mne neskutečně prudí, nebo limituje, je nemožnost u programů které jsem zkoušel (VLC, Foobar2000 a pod.) otevřít si uloženou desku a označit všechny skladby a načíst je všechny najednou tak aby se přehrávali postupně a nemusel jsem je po jedné načítat.
Existuje takový program, pokud možno v češtině.
Díky moc za rady.
Přes hlavu: Focal Stellia
IEM: Sennheiser IE600
DAP: Fiio M17, Fiio M11,
Pege1012
Junior

Odeslat příspěvekod _daRK 31. 5. 2023 16:55

Pouzivam uz dlhsie Foobar, po nahrati skinu (mam DarkOne 4.0) uz ani nevyzera ako program z minuleho storocia. Ak mas skladby vo foldroch na disku, neviem aky problem mas s prehravanim. Ja si len vyberiem pozadovany folder v stromovej strukture a kliknem bud na CUE subor prip. len na nazov foldra (ak su subory rozsplitovane do viac FLAC suborov) a zobrazia sa vsetky skladby z foldra/albumu Tam uz staci len 2x kliknut na prvu skladbu a prehrava sa cely album. Radenie suborov treba mat "default" (cely album skladba po skladbe bez opakovania). Su aj serioznejsie prehravace, ale ich cenu okolo $100 je ochotny zaplatit len malokto.
HP: Hifiman Edition XS
IEM: FiiO FH7,iBasso IT04
DAC/Amp: Lotoo Paw S1,Chord Mojo,HibyR3,iBasso CF01
Iné: Sony WH-1000XM5,LinkBuds S
TV/Audio: SONY KD-55XF9005;Yamaha RX-V683 ► DALI Zensor 3+Yamaha NS-SW200; Triangle Elara

Predaj: iBasso IT01s, IT04, FH7
_daRK
Pokročilý

Odeslat příspěvekod jito 31. 5. 2023 17:20

VLC-Média-Otevřít složku- to ti nefunguje?
jito
HD SATan
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Pege1012 31. 5. 2023 17:37

_daRK píše:Pouzivam uz dlhsie Foobar, po nahrati skinu (mam DarkOne 4.0) uz ani nevyzera ako program z minuleho storocia. Ak mas skladby vo foldroch na disku, neviem aky problem mas s prehravanim. Ja si len vyberiem pozadovany folder v stromovej strukture a kliknem bud na CUE subor prip. len na nazov foldra (ak su subory rozsplitovane do viac FLAC suborov) a zobrazia sa vsetky skladby z foldra/albumu Tam uz staci len 2x kliknut na prvu skladbu a prehrava sa cely album. Radenie suborov treba mat "default" (cely album skladba po skladbe bez opakovania). Su aj serioznejsie prehravace, ale ich cenu okolo $100 je ochotny zaplatit len malokto.

Super už jsem to nějak rozchodil, (Foobar), jenom poprosím o odkaz, kde stáhnout ten skin DarkOne V4? Děkuji
Přes hlavu: Focal Stellia
IEM: Sennheiser IE600
DAP: Fiio M17, Fiio M11,
Pege1012
Junior

Odeslat příspěvekod hifionania 1. 6. 2023 18:14

Tu su aj ine ako len DarkOne zostavy Foobar
https://foobar2000.ru/forum/viewforum.php?f=21
Osobne mam vsak najradsej audiophile Foobar
https://audiophilesoft.ru/load/audiophi ... e/3-1-0-56
hifionania
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod HifiMan 22. 9. 2023 10:45

Pege1012 píše:
_daRK píše:Pouzivam uz dlhsie Foobar, po nahrati skinu (mam DarkOne 4.0) uz ani nevyzera ako program z minuleho storocia. Ak mas skladby vo foldroch na disku, neviem aky problem mas s prehravanim. Ja si len vyberiem pozadovany folder v stromovej strukture a kliknem bud na CUE subor prip. len na nazov foldra (ak su subory rozsplitovane do viac FLAC suborov) a zobrazia sa vsetky skladby z foldra/albumu Tam uz staci len 2x kliknut na prvu skladbu a prehrava sa cely album. Radenie suborov treba mat "default" (cely album skladba po skladbe bez opakovania). Su aj serioznejsie prehravace, ale ich cenu okolo $100 je ochotny zaplatit len malokto.

Super už jsem to nějak rozchodil, (Foobar), jenom poprosím o odkaz, kde stáhnout ten skin DarkOne V4? Děkuji


Mnohem lepší zvuk má přehrávač MusicBee, nebo Vinyl Music Player
https://www.makeuseof.com/tag/best-wind ... res-audio/
HifiMan
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod martas38 22. 9. 2023 12:37

Za mě je z neplaceného software pro win nejlepší zmiňovaný Foobar. Bohužel ho spousta lidí neumí nastavit, nainstalovat ASIO a podobně...
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Jirkash 22. 9. 2023 17:36

Pouzivam a maximalni spokojenost s MusicBee.
Je toho hodně. Linn Nexus, Monitor Audio, Yamaha, Sony, Onkyo, Teac, Dual, JVC, Akai. Od vintage až po současnost.
Jirkash
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jarešek 24. 9. 2023 04:18

Music Bee, léta jsem používal Foobar s DarkOne, ale Bee nainstalíš , jednoduše nastavíš a frčíš.
jarešek
Junior

Odeslat příspěvekod eviljack 25. 9. 2023 07:24

Schválně jsem teď to MusicBee zkusil, ale Foobar je podle mě lepší.
Cambridge Audio CXA61 + PC / HifiBerry DAC2 Pro / xDuoo MU-602 + Heco Aurora 700
Onkyo TX-NR6100 + Heco Metas 500 set + Heco Krypton Subwoofer + Heco Aurora 200 jako DA
Projektor Benq W1090
Asustor Nimbustor 4 - AS5304T
eviljack
Pokročilý

Odeslat příspěvekod hifionania 7. 10. 2023 06:40

Pre toho kto sa nechce hrat a chce hned hrat je mjuzik bii mozno fajn volba.
No ten kto je nauceny a hlavne vie po rokoch pouzivania Foobar kam v setup siahnut je jednoznacne tento prehravac najlepsi.
Skusil som ako obycajne, ked daco nove dakto propaguje dat MB sancu.
Chcel som, no nepresvedcil ma.
Zdielat sietovy disk v MB je cesta zarubana.
Vo Foobar to nie je problem.
Zostavam pri Foobar.
hifionania
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod SSakul 7. 10. 2023 06:46

Možná by stálo za to mrknout i přes svojí cenu na offlane Audirvanu Origin. Mají tuším i zkušební free verzi.
SSakul
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod hanes1 7. 10. 2023 16:01

Ja dlhodobo používam AIMP a som spokojný... Vami zmienené prehrávanie všetkých skladieb v priečinku to samozrejme podporuje.
hanes1
Junior

Odeslat příspěvekod hifionania 8. 10. 2023 06:53

Kazdy je spokojny s niecim inym. Preto nech si kazdy vyberie co chce.
Otestoval som vzdy nieco a nebolo toho malo aj z tych drahsich o com som sa dozvedel, ze existuje a vie Bitperfect a prehravanie ISO (ak nie tak som hladal riesenie a ak som ho nenasiel tak som on stratil zaujem).
Vzdy som nakoniec skoncil pri Foobar. Lepsie povedane, nikdy z mojho PC nezmizol.
Vzdy tam bol a cakal kedy sa k nemu vratim a konkurenciu zmazem.
Jednoducho Foobar mi vyhovuje po vsetkych strankach.
Je strohy? Nevadi ale je prehladny a hlavne mi vyhovuje aj po zvukovej stranke a to je to o co tu hlavne bezi.
Kto je spopkojny s niecim inym tak fajn, kazdy ma moznost volby.
hifionania
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod lacikamo 8. 10. 2023 18:59

AIMP, je to masakrálny prehrávač. Implantovaný tag editor, záznam zvuku a prevodník do roznych formátov, vie sa vypnúť (a aj celý PC) časovačom, pamatá si kde prestal, má nejaká skiny, vizualizácie VU metrov, aj na celu obrazovku..
lacikamo
Kolemjdoucí

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků