DAC/AMP pro HD 650 do 10-20k

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Yiakubou 16. 2. 2019 18:30

Ahoj,

shanim nejake slusnejsi reseni zvuku pro me milovane Senny HD 650 o kterych ctu, ze z nich jde vytriskat mnohem vic, nez co asi ted mam. Hledam reseni primarne na doma, desktop k PC. Momentalne jedu Tidal -> USB -> Creative X7 -> Senn HD 650 a jsem velmi spokojen za ty prachy (HD 650 jsem sehnal za 7k a X7 za 4.5k).

Dost jsem toho procetl a mam nekolik favoritu s pomerne velkym rozpetim rozpoctu a potreboval bych pomoc s orientaci, zejmena od uzivatelu, kteri treba resili podobny problem a mohli srovnavat. Mam rad zvukovy profil HD 650, ktera nejsou striktne neutralni a analyticka.

Moje tipy:

1- Chord Mojo - neni uplne reseni pro desktop, ale je to nejlevnejsi volba. Nepouzival bych na cestach, ale prenositelnost bych vyuzil napr. k obcasnemu pripojeni k PS4, nebo poslechu z postele :-) Na stul mi to ale neprijde uplne elegantni. Navic je v tom baterka, hodne pry hreje, to urcite neprispiva k zivotnosti.

2- Schiit Jotunheim. Zde nevim, jestli se vyplati priplatit si za multibit DAC, nebo staci standard. Vadi mi, ze ma digitalni vstup jenom USB, coz mi prijde trochu omezujici za ty prachy, na druhou stranu ma preamp vystupy, takze bych na to mohl nahodit i svoje PC speakery Focal XS Book a X7 bych potom pouzival ciste na hrani na PC (mic vstup + surround)

3- Nejake Schiit kombo - modi / magni / valhalla, atd... treba i bazarove, napr tady https://www.hifionline.cz/hifibazar/pro ... alhalla-2/

4- DG-Audio - cinanu se trochu bojim, hlavne asi slozitejsi support, dost z vas tady ale pise, ze je to lepsi reseni pro desktop nez Mojo.

Ma nekdo HD 650 a zkousel neco z techto moznosti? Jde mi o to, aby to k sobe dobre zvukove pasovalo. Zaroven netusim, jak zasadni bude zvukovy rozdil, kdyz do toho dam 10-12 (Mojo / DG audio) oproti treba nejakemu Schiit kombu spise okolo 15-20k?

Diky za vase zkusenosti
Velky hifi: 2xNUC (Euphony Stylus/Endpoint) > Singxer SU6 > RIHA LINE-4-DAC > 2x B200 bi-amp > Mega V2 Plus Custom
Maly hifi / produkce: RME Fireface UCX II > Neumann KH120 II + 750 DSP + NDH30
Yiakubou
Pokročilý

Odeslat příspěvekod _daRK 16. 2. 2019 18:38

Otazka je, ci planujes neskor upgrade sluchatiek, lebo 650tkam bude aj stacit rozpocet do 10t.
Asi si myslel skor Audio-GD v bode 4, nie ? Podla merani nevychadzaju moc dobre, ale este som nepocul, ze by tu niekto z majitelov na ne nadaval, keby som nechcel vyslovene nieco rozmerovo nieco mensie, mam ho uz davno.
HP: Hifiman Edition XS
IEM: FiiO FH7,iBasso IT04
DAC/Amp: Lotoo Paw S1,Chord Mojo,HibyR3,iBasso CF01
Iné: Sony WH-1000XM5,LinkBuds S
TV/Audio: SONY KD-55XF9005;Yamaha RX-V683 ► DALI Zensor 3+Yamaha NS-SW200; Triangle Elara

Predaj: iBasso IT01s, IT04, FH7
_daRK
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Yiakubou 16. 2. 2019 18:51

Ahoj,

ano, myslel jsem Audio-GD, specificky toto: http://www.audio-gd.com/R2R/R2R11/R2R11EN.htm

Upgrade do budoucna nevylucuji, ale zatim o tom nepremyslim. Ted bych chtel spise neco lepsiho nez je ta X7 a dal pak budu nakupovat spise repro+receiver na ozvuceni pokoje, takze nova sluchatka urcite nejakou dobu pockaji.

Ca tak ctu na zahranicnich forech, prijde mi ze prave hranice okolo 20 tis., za ktera se daji sehnat Schiit komba, nebo ten Jotunheim, tak je takove maximum, aby ten upgrade jeste daval smysl a abych nedaval tisice za zlepseni o 1%. Podle Tebe se tedy nevyplati investovat blize k 20 tisicum pro sluchatka jako jsou HD 650?
Velky hifi: 2xNUC (Euphony Stylus/Endpoint) > Singxer SU6 > RIHA LINE-4-DAC > 2x B200 bi-amp > Mega V2 Plus Custom
Maly hifi / produkce: RME Fireface UCX II > Neumann KH120 II + 750 DSP + NDH30
Yiakubou
Pokročilý

Odeslat příspěvekod _daRK 16. 2. 2019 19:10

Ci vyplati, to je zlozita otazka... urcite tym nic nepokazis, ak rovno vezmes lepsie a mas vystarane do buducna. Len si myslim, ze k HD650 staci aj nieco lacnejsie ako za 20litrov... napr. Schiit stack (kludne Modi3+Magni3), to AudioGD, ProJect Prebox S2 Digital, Aune X1s... je to ho viac. Zostat pri Creative X7 urcite nebude najlepsie riesenie...
HP: Hifiman Edition XS
IEM: FiiO FH7,iBasso IT04
DAC/Amp: Lotoo Paw S1,Chord Mojo,HibyR3,iBasso CF01
Iné: Sony WH-1000XM5,LinkBuds S
TV/Audio: SONY KD-55XF9005;Yamaha RX-V683 ► DALI Zensor 3+Yamaha NS-SW200; Triangle Elara

Predaj: iBasso IT01s, IT04, FH7
_daRK
Pokročilý

Odeslat příspěvekod BabetakCZE 16. 2. 2019 19:49

Pokud plánuješ DAC/AMP používat hlavně doma, tak bych Mojo spíše nekupoval.
Vydal bych se cestou Vali 2/Arcam rHead/JDS Atom + Modi 3.
Pokud Jotunheim, tak vem verzi bez DAC modulu + Modi 3.
Gustard A26 - Headamp GS-X Mini - Sennheiser HD 800
BabetakCZE
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ondrasheq 16. 2. 2019 20:04

Mít dvacet tisíc budget, tak do toho půjdu naopak - střelil bych X7 a HD650, přidal pár stovek a koupil nějaký slušný levný stack (D30/Modi + Atom/Magni) a za těch dvacet koupil nová sluchátka, která jsou o level výš - třeba LCD2C, MrSpeakers Aeon, případně něco jiného.
Ale je pravda, že jsem teď silně pod vlivem skutečnosti, že nový zesilovač neměl v mým případě na zvuk HD600 takový impact jaký jsem očekával a jak se popisuje.
Každopádně bych doporučil nekupovat DAC/Amp naslepo bez poslechu.
ondrasheq
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod BabetakCZE 16. 2. 2019 20:12

Sluchátka cenově o level výš automaticky neznamenají zvuk o level výš.
Upřímně, slyšel jsem Aeon Open a dle mě byly na úrovni právě HD 650, za tu cenu nesmysl.
LCD2C mají hodně utlumené výšky.
Naposledy upravil BabetakCZE dne 16. 2. 2019 20:19, celkově upraveno 1
Gustard A26 - Headamp GS-X Mini - Sennheiser HD 800
BabetakCZE
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Yiakubou 16. 2. 2019 20:12

OK, diky. Ma smysl v mem pripade pripade priplacet za Modi 3, nebo obecne jakykoliv DAC od Schiitu v multibit verzi?

Jinak ta X7 co mam, ma celkem slusny sluchatkovy vystup. Mam Dragonfly Black v1.5, ktera by mela hrat cca na urovni Modi/Magni a X7 mi prijde zvukove celkove o kousek lepsi, detailnejsi, dragonfly ma pouze o neco hutnejsi a dynamictejsi basy. Takze si rikam, jestli pri takove investici (napr. Vali 2 + Modi 3) bude nejaky zasadni posun a nemelo by vetsi smysl dat neco vic do lepsiho ampu, jako je ten Jotunheim, nebo treba Asgard/Valhalla, abych to pak zase za chvili neresil...
Velky hifi: 2xNUC (Euphony Stylus/Endpoint) > Singxer SU6 > RIHA LINE-4-DAC > 2x B200 bi-amp > Mega V2 Plus Custom
Maly hifi / produkce: RME Fireface UCX II > Neumann KH120 II + 750 DSP + NDH30
Yiakubou
Pokročilý

Odeslat příspěvekod BabetakCZE 16. 2. 2019 20:15

Bez poslechu předem nebo bez možnosti vrácení se ti těžko bude takhle vybírat.
Gustard A26 - Headamp GS-X Mini - Sennheiser HD 800
BabetakCZE
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod _daRK 16. 2. 2019 20:17

ondrasheq: pri niektorych skuchatkach je prinos zosilnovaca citit viac, pri niektorych menej. Ked mas HD 600, tam ti staci v podstate "akykolvek" (nebrat doslova) zosilnovac, pri takych AKG K701 alebo Audeze urcite prinos lepsieho zosiku ocenis ovela viac.

Tie HD650 rozhodne nebudu tak zle, aby ich musel hned predavat, na dlho mozu priniest dostatok zabavy :-)
HP: Hifiman Edition XS
IEM: FiiO FH7,iBasso IT04
DAC/Amp: Lotoo Paw S1,Chord Mojo,HibyR3,iBasso CF01
Iné: Sony WH-1000XM5,LinkBuds S
TV/Audio: SONY KD-55XF9005;Yamaha RX-V683 ► DALI Zensor 3+Yamaha NS-SW200; Triangle Elara

Predaj: iBasso IT01s, IT04, FH7
_daRK
Pokročilý

Odeslat příspěvekod bacil2 16. 2. 2019 20:57

HD650-ky sú určite na "pohodový domáci posluch" jedny s najlepšie zvukovo vybalancovaných dynamických sluchátok vôbec.
... HD650 znesú jednoznačne niečo podstatne zvukovo lepšie ako nejaké apokalyptické A-GD 2r2 ... osobne mi úplne výborne fungujú napr. s Chord HUGO + Samson QH4 ... uvedomujem si samozrejme, že toto riešenie je už úplne mimo zadaný rozpočet ...
bacil2
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod The Wolverine 16. 2. 2019 22:02

Yiakubou píše:shanim nejake slusnejsi reseni zvuku pro me milovane Senny HD 650 o kterych ctu, ze z nich jde vytriskat mnohem vic, nez co asi ted mam.

Nějaké kombo od Schiitu. DAC Modi Multibit nebo Bimby a zesík Vali 2, Valhalla 2, Lyr 3 nebo Jotunheim (s balanced kabelem!) a nějak to nakombit. Záleží, čeho přesně chceš dosáhnout. V bazaru teď někdo nabízí Bimbyho a Valhallu 2 za 18.

ondrasheq píše:Mít dvacet tisíc budget, tak do toho půjdu naopak - střelil bych X7 a HD650, přidal pár stovek a koupil nějaký slušný levný stack (D30/Modi + Atom/Magni) a za těch dvacet koupil nová sluchátka, která jsou o level výš - třeba LCD2C, MrSpeakers Aeon, případně něco jiného.

To bych nedělal. Pokud se mu líbí HD650, tak je imho lepší cesta se z nich pokusit vytřískat víc. Dost lidí skončilo právě u HD650 i po zkušenostech s dražšími kousky, takže to může být klidně konečná. Dražší sluchátka neznamenají nutně lepší, popř, že budou víc vyhovovat. Zrovna AFO a LCD2C můžou být pro spoustu lidí tmavá už moc. Napřed ať nějakou dobu poslouchá HD650 na něčem pořádném a teprve pak uvažuje o změně.
Navíc ty Schiit komba, co tu řešíme, je právě spíš takový základ, který ale poslouží právě i při případném upgradu sluchátek. Pokud by chtěl vymáčknout z HD650 všechno, tak se budeme bavit třeba o Donald North Audio (Sonnett 2, Stratus, Stellaris) apod., což je minimálně trojnásobek rozpočtu jenom za zesík.

ondrasheq píše:Ale je pravda, že jsem teď silně pod vlivem skutečnosti, že nový zesilovač neměl v mým případě na zvuk HD600 takový impact jaký jsem očekával a jak se popisuje.

Je to tvůj první zesilovač, jako DAC máš DAP a máš ho třetí den! Z toho se fakt závěry dělat nedají.

ondrasheq píše:Každopádně bych doporučil nekupovat DAC/Amp naslepo bez poslechu.

Nesmysl. To by pak neměl nikdo šanci pořídit cokoli. Sluchátka bez poslechu nemusí být nejlepší nápad, tady souhlas, ale u železa se dá vybrat bez poslechu daleko lépe.

Yiakubou píše:Ma smysl v mem pripade pripade priplacet za Modi 3, nebo obecne jakykoliv DAC od Schiitu v multibit verzi?

Má.

Yiakubou píše:Jinak ta X7 co mam, ma celkem slusny sluchatkovy vystup.

Nemá.

Yiakubou píše:Mam Dragonfly Black v1.5, ktera by mela hrat cca na urovni Modi/Magni

Neměla.

_daRK píše:Ked mas HD 600, tam ti staci v podstate "akykolvek" (nebrat doslova) zosilnovac, pri takych AKG K701 alebo Audeze urcite prinos lepsieho zosiku ocenis ovela viac.

Každá potřebují zesík z jiného důvodu. HD600 aby trochu hrály (přidat dynamiku a basy) a K701, aby se daly poslouchat (ubrat tenkost na středech a agresivní výšky). Audeze zase tak vybíravá nejsou, ale lepší zesík jim chutná, to zas jo.
Schiit Bifrost 4490 ► Schiit Asgard 2 ► Audeze LCD-X │ Grado GH4
Marantz PM7000N ► Bowers & Wilkins 684
The Wolverine
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod BabetakCZE 16. 2. 2019 22:24

Sluchátka bez poslechu nemusí být nejlepší nápad, tady souhlas, ale u železa se dá vybrat bez poslechu daleko lépe.

Železo se sice bez poslechu vybrat dá, ale nezjistíš za co si připlácíš/nepřiplácíš.
Např. mu doporučuješ Modi Multibit/Bifrost Multibit, ale co když nedejbože nerozezná rozdíl mezi Modi 3 za pětinovou cenu od Bifrost Multibit? Neříkám, že mezi DACy není rozdíl, ale ne každému se ten rozdíl může zdát podstatný a určitě si nemyslím, že by 100 % lidí preferovalo Modi 3 nad Modi Multibit/Bifrost Multibit.

Četl jsem i názory, že Modi 3 hraje čistěji než Bifrost Multibit a Modi Multibit.
Gustard A26 - Headamp GS-X Mini - Sennheiser HD 800
BabetakCZE
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MHOE 16. 2. 2019 22:35

Současné HD650ky mají výhodu v tom, že v základu zní "v pohodě" relativně z čehokoliv - jejich charakter je za předpokladu nových náušníků dosti univerzální. Ve chvíli, kdy chce člověk víc než "v pohodě", bych se však ze své vlastní zkušenosti porozhlédnul po solidním elektronkovém zesilovači.

Elektronky dokáží HD650ky (dokonce ve větší míře než HD600 či HD660S) překvapivě "rozehrát", jejich zvuk nabere dynamiku, hloubku, nuance. Jsou to pořád HD650ky, nejsou zcela dokonalé, ale slyšet je v "optimalizovaném" módu mne přesvědčilo o jejich kvalitách oproti mnohým dalším modelům. Zrovna teď testuju třeba právě oproti HD660S a ESP950.

Valhalla 2 je vynikající volba, Vali 2 už mi přišlo vcelku kompromisní. Lyr 3 s MB DAC modulem může být skvělou univerzální volbou i pro jakákoliv jiná budoucí sluchátka, na rozdíl od Valhalla 2 má Lyr 3 výkonu na rozdávání. MCTH s DAC modulem taktéž vypadá velmi dobře.
DESKTOP: Roon | Fiio R7 | Susvara (mod)
PORTABLE: Roon | Fold3 | Deva Pro (mod) + LinkBuds (eq)

MEASUREMENTS: MiniDSP EARS | Fulla 2 | HD650

REVIEWS: Viz "Web" v profilu
MHOE
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod bacil2 16. 2. 2019 22:53

@The Wolverine: on ten názov schiit je celkom výstižný!

Žiadny "bežný šit" by som osobne nedoporučoval ... HD650 dobré skobinovať s čo najlepšou zvukovou čistotou a razanciou, potom bude všetko OK ... na to ale nejaký DAC/Amp za pár šupov moc nezafunguje ... a preto sa tu pravdepodobne šíria rôzne fámy (Bazi 36) o prebasovanosti HD650 a podobné nezmysly ;-]

@MHOE: elektrónky, to je pre mňa extrémne drahá ... a dnes už aj zvukovo slepá ulička vývoja
bacil2
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků