Gramec a audiofilská výbava

Kabely, převodníky, tunery, mikrofony, gramofony

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Mira 26. 7. 2008 12:18

Zdravím všechny.
Měl bych pár dotazů ke gramci a celkové výbavě pro audiofily.
Kvůli nedostupnosti jisté hudby, která vychází pouze na vinylech, jsem se rozhodl koupit gramec s tituly, které se dají sehnat pouze na DJ deskách. Slyším hodně za hranici 20 Khz a proto bych si chtěl pořídit gramec s přenoskou, která kmitá až do nádherných 45 KHz.
Viz obrázek.
Obrázek

Je mi jasné, že takto vysoký kmitočet ani náhodou neuslyším ale jak jistě někteří ví, bylo prokázáno, že frekvence nad 20 KHz vyvolávají u posluchačů příjemné pocity z hudby.
Gramec bych bral buď OMNITRONIC - DD-2550 nebo Reloop RP-4000.

Obrázek
Obrázek

Potřeboval bych vědět, kde se dá sehnat nějaký předzesilovač, který by zvládal takto vysokou frekvenci, protože se na NETu nedá skoro nic najít a když jo tak to stojí třeba 40 000 Kč.
Napadlo mě, zda by nebylo levnější si nějaký udělat a nebo použít externího panelu Sound Blaster X-Fi Elite Pro ale nevím, zda je to vůbec předzesilovač. Gramofon na to prý zapojit jde, takže nevím.

Obrázek
Obrázek

Při nejhorším bych mohl třeba vzít přenosku jen do 22 nebo 30 KHz ale potřebuji hlavně někde sehnat předzesilovač s takovýmto frekvenčním rozsahem a aby nestál takové těžké prachy.
Dík.

Pozn: Pokud by mi někdo mohl ještě odpovědět, zda se dají tyto přenosky v pohodě nasadit na reloop nebo omnitronic, byl bych mu fakt vděčný. Viz odkaz: http://www.hificentrum.cz/katalog/139/g ... sky-mc.htm
Mira
Junior

Odeslat příspěvekod palinoch 26. 7. 2008 15:57

noooo pekneee, velmi pekneee. to si DJ, alebo len fanusik vinylu?
palinoch
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Mira 26. 7. 2008 16:06

Audiofil :-D
A Dj gramec beru protože klasické gramofony postrádají korekci PICTH nebo-li zrychlování, které u stylu Hard-Dance a Hands Up využívám.
Ale byl bych rád, kdyby mi někdo helfnul PLS.
Mira
Junior

Odeslat příspěvekod Jersey II. 26. 7. 2008 16:57

Jen dotaz před jistě informačně tučnou odpovědí EKKARa. Co je koncovým reprodukčním zařízením?
zde odstřihnout
Jersey II.
HiFi kuře

Odeslat příspěvekod Mira 26. 7. 2008 17:51

Reprodukční zařízení je reproduktor a co jako?
Mira
Junior

Odeslat příspěvekod eraser_svk 26. 7. 2008 17:57

Nechcem zbytocne kazit radost a rozvijat tu inu debatu, ale nie je pri vyniloch hnanie sa nad 20kHz zbytocne ? Pokial viem, drviva vacsina vynilov ma pri masteringu odrezane vsetko nad 16kHz. Cize teoreticky nad 16kHz uz nie je uzitocny signal. Ak sa mylim, opravte ma :oops:

// :D Jersey sa myslim pytal na konkretny model, vsetkym je nam tu jasne, ze to nebude nic ine ako reproduktor alebo sluchatka ;-)
HP Pavilion dv7-6110 > foobar2000 > EMU 0202USB > BVaudio Headamp >
---Sennheiser HD 600 (na doma, main monitoring)
---Audio-Technica ATH-50M (na cesty, check-monitoring)
-- Sennheiser HD 555 + reflector mod (pomaly hľadajú kupcu :)
eraser_svk
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Jersey II. 27. 7. 2008 07:38

Ano, ptal jsem se na konkrétní model. Zajímalo by mne, zdali jsou vůbec Tvé reproduktory schopny případně tyto vysoké frekvence přehrát. O akustice místnosti nemluvě.
zde odstřihnout
Jersey II.
HiFi kuře

Odeslat příspěvekod Mira 27. 7. 2008 20:51

Zatím pouze sluchátka co mám a to do 30 KHz. Díval jsem se, že jsou ty ceny těch repro beden fakt mastné takže bych se zatím smířil i klidně s nějakým předzesíkem a přenoskou do 25 - 30 KHz. Reprobedny budu brát s nějakým zpožděním, takže se sluchátky do 30 kilo si zatím vystačím.

Stále ale nevím, kde se dostat k takovému předzesilovači. :-|
Naposledy upravil Mira dne 27. 7. 2008 21:40, celkově upraveno 2
Mira
Junior

Odeslat příspěvekod eraser_svk 27. 7. 2008 21:22

A mohli by sme vediet konkretny model sluchadiel? Ono jedna vec su udavane specifikacie a druha vec merania...
eraser_svk
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Mira 27. 7. 2008 21:35

eraser_svk píše:A mohli by sme vediet konkretny model sluchadiel? Ono jedna vec su udavane specifikacie a druha vec merania...

Technics RP-DH1200E-S

Obrázek
Mira
Junior

Odeslat příspěvekod Jersey II. 27. 7. 2008 21:44

Spíše než honění se za vysokými (stejně neslyšitelnými) frekvencemi, bych uvažoval o úplně jiných sluchátkách, klasickém gramofonu a předzesilovači typu Actidamp Mk. II,III,...
zde odstřihnout
Jersey II.
HiFi kuře

Odeslat příspěvekod Mira 27. 7. 2008 22:06

Tak hudba z gramce je samozřejmě lepší než z CD, to vím a myslím že i všichni tady ale proč to nevyužít, když slyším až do nějakých 23 KHz. Je fakt, že touto frekvencí to u mě končí, ale mám obavy, že mi to do 20 kil nebude znít tak dobře. Měl jsem nedávno možnost si poslechnout hudbu až do 25 KHz a znělo mi to fakt líp, když jsem potom schválně udělal ořez v Adobe Audition na 20 Khz ,tak jsem prostě znatelně poznal rozdíl v kvalitě.
Vše jsem samozřejmě dělal v základním formátu wav.
Mira
Junior

Odeslat příspěvekod eraser_svk 27. 7. 2008 23:16

Ako vravi Jersey, namiesto nahanania nadludskych frekvencii by bolo rozumnejsie zvolit cestu zlepsenia zvuku v pocutelnom pasme. Tie Technicsy som nepocul, ale vzhladom k cene a dizajnu si dovolim tvrdit, ze kupa sluchadiel ako HD 650 / K701(K702) by priniesla VYRAZNE lepsi zvuk. Okrem toho zahraju az k 39.5kHz (comu verim viac ako tym Technicsom pri ktorych nie je uvedeny ani pokles pri najvyssej frekvencii).

Dalej nechcem byt privelmi skepticky, ale treba uvazovat aj do buducnosti. Teraz si zrejme pomerne mlady. Nie je tajomstvom, ze najvyssia pocutelna frekvencia sa vekom znizuje. To znamena, ze o takych 5 rokov sa tvoja maximalna frekvencia kludne moze znizit na nejakych 19-20kHz a tvoja snaha a vysokofrekvencna vybava vyjde na zmar. Namiesto toho si kludne mozes uzivat kvalit high-endovych sluchadiel, ktore uz teraz spravia lepsiu sluzbu ako tvoje terajsie Technics (aj keby mali vybavu za 100 000 Kc).

Moj skromny tip (vzhladom k mojmu nazoru na vinyly a vysoke frekvencie) je zobrat zvukovu kartu s kvalitnym DAC a minimalne 96kHz/24bit (napriklad E-MU 0202/0404 USB), slusny zosilnovac a HD 650 / K701. Druha moznost je zobrat kvalitny SACD/DVD-A player, v pripade potreby zosilnovac a samozrejme HD 650 / K701.

PS : Nemam nic proti teorii vplyvu >20kHz na cloveka a jeho vnimanie zvuku, dokonca jej verim, avsak myslim, ze ide uz len o akusi ceresnicku na torte high-endoveho zvuku, nie o klucovu vlastnost podla ktorej by si niekto mal zariadovat vybavenie.
eraser_svk
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod palinoch 28. 7. 2008 07:15

eraser_svk. citam ake sluchatka su mu odporucene. ako vies ci budu splnovat svoj ucel? co ked ich nechce len na obycajny posluch? co ked ich chce aj na DJ mixovanie, a tam by som trebarz riesil celkom ine sluchadla. Jersey II. obycajny gramec asi nechce ked chce na gramci zrychlovanie otacok. osobne si myslim ze je pekne ked si clovek precita ze bylo prokázáno, že frekvence nad 20 KHz vyvolávají u posluchačů příjemné pocity z hudby, ale skor ako 20KHz je viac podstana volba kvalitnych trackov ako tych spominanych 20KHz, a dalsie faktory. Mira by radsej privital tu radu na ten spominany predzosilovac.
palinoch
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod eraser_svk 28. 7. 2008 09:19

palinoch píše:eraser_svk. citam ake sluchatka su mu odporucene. ako vies ci budu splnovat svoj ucel? co ked ich nechce len na obycajny posluch? co ked ich chce aj na DJ mixovanie, a tam by som trebarz riesil celkom ine sluchadla.

Vychadzam z toho, ze tvrdi, ze je audiofil aj napriek pripomienkam k DJ gramofonu. A tu svoj ucel budu uvedene sluchadla splnat dokonale. Pokial by ich nahodou predsa chcel vyuzit na DJ mixovanie, myslim ze by tu na fore dal vediet. :roll:
eraser_svk
VIP uživatel

Další stránka