Který mp3 přehrávač má nejlepší zvuk?

MP3/MP4 přehrávače, přehrávače videa, přenosné DVD přehrávače

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod in4mator 28. 7. 2008 11:25

Potřeboval bych poradit: Chci si koupit mp3 přehrávač, ale jde mi jenom o to, aby měl co nejlepší zvuk, cenově tak do 5 tisíc, možná o něco víc. Už jsem zkusil dva přehrávače, ale ani s jedním jsem nebyl spokojen (nebyly to zavedené značky...) Uvažuju nad iAudio Cowon X5L, které mám možnost levně sehnat (iAudia se v testech umisťují vždycky na předních příčkách, ale jestli to není spíš tím, že mají hodně funkcí), ale přesto by to chtělo možná něco novějšího. Nevíte teda někdo, který mp3 přehrávač má v dnešní době nejlepší zvuk, nebo aspoň obecně která značka? Předem dík za tipy.
José
in4mator
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod palinoch 28. 7. 2008 12:48

moje najlepsie 3 MP3 players....iaudio D2 alebo iAudio Cowon X5L, Iriver CLIX, SONY NWZ-A826. ten to vyber je cisto moj subjektivny.
D2 vela oceneni o zvuku sa pise ako o excelentnom zvuku. ALE je tu velke ALE. objavil sa nazor ze D2 nemusi byt zvukovo pre kazdeho TOP!
citacia
pokud chcete kvalitni zvuk tak d2 urcite nebrat - take jsem se nechal zblbnout na internetu a koupil d2 - ted budu kupovat novy prehravac a tento 14 dni stary zvukove neuspokojivy dostane kluk kteremu to staci - ja uz nedam na rady na internetu a budu vybirat osobne - dle kvality zvuku - proto neudelejte stejnou chybu

citacia
napr. prehravace Sony maju vyrovnanejsi zvukovy prejav. Nik nevravi ze D2 ma zly zvuk, ale tie oody co vsetci pisete aky skvely zvuk ma si nechajte:-) Ma len nadpriemerny zvuk, nic viac nic menej.
Ale na prenosnych prehravacoch nie je a nikdy nebude na prvom mieste zvuk...

Cowon X5L legenda medzi MP3 vraj ma teplejsi zvukovy prejav, tudiz moz byt zvukovo lepsi.

Iriver CLIX zvukovo velmi podareny player staznosti a nedostatky som nezaznamenal.

SONY NWZ-A826 zvukovo podareny palyer bez prikras ako diktafon ci radio. tu na fore zmienka o zvuku, citacia
zvuk je parádní,fakt čumim,basy detailní,nástroje oddělený,ale musí bejt vyplej ekvalizér a všechny efekty...první dojem-zvuk lepší(basy,středy) než D2 o trochu horší než Q5.hlasitost taky dostatečná,toho sem se bál...
až ho víc otestuju tak napíšu nějaký dojmy a nahodim fota

link viewtopic.php?f=726&t=1033342&start=0&st=0&sk=t&sd=a
palinoch
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod xxxdvorixxx 28. 7. 2008 13:11

Mas moznost X5, ber X5 :)
Jinak co rikal palinoch cca
Cowon D2 / Lumia 920 / Fubar IV+Sennheiser HD-25
xxxdvorixxx
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod in4mator 28. 7. 2008 13:43

palinoch: no ja mam mp3 prehravac iriver jeste na CD-cka, se zvukem jsem byl hodne spokojeny, ale hned jak skoncila zaruka, tak z nicehonic klekl, dal jsem ho spravit a po mesici zase, nakonec jsem si poridil flash prehravac. Takze uz mam k iriveru trochu neduveru...
José
in4mator
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod hmpf 28. 7. 2008 19:53

Bylo by dobré zmínit k jakým sluchátkům to budeš používat? Můžem ti dát pár tipů ovšem ti to nezaručuje že budeš spokojený. Na Anythingbutipod.com těžce doporučujou Sandisk Sansa Clip a Cowon D2 a ještě Toshiba T400 ale kromě kvalitního zvuku má prý spoustu nedostatků o něm bych nepřemýšlel. Já osobně bych si vybral D2 ke klasickým sluchátkům, cowon prý velmi pěkně souzní se zesilovači pokud ho v budoucnu plánuješ ani ke špuntům bych se ho nebál konec konců je stále nejopěvovanější přehravač zvukově ať už s tím někdo souhlasí nebo ne (já ho neslyšel). Pak by jsi neměl šlápnout vedle se staříky JVC XA-HD500, iAudio X5, iriver H130, nebo Kenwood s Audiocubes......je toho hodně, nejhorší na tom je že ti nic nezbývá než to koupit naslepo což je ošemetné. Já měl dříve Stormblue A9 hrál bezvadně s UE triple fi.10, Grado, i na Sennheiser HD prostě měl hrozně příjemně vyváženej flat, naopak na q-jays to byl děs běs doteď to nechápu, sony A8xx taky není vůbec špatný. Nic lepšího zřejmě neseženeš aspoň máš z čeho vybírat........ :-)
hmpf
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod kocour65 28. 7. 2008 20:18

dnesni prehravace nemaji do zvuku nic spolecneho se zvukem 25 roku starym klasickym sony walkmanem - starik walkman predci zvukove vsechny dnesni in prehravace - kam to speje - kvantita ,multimedia a td. a zvuk a kvalita je v *****
kocour65
Poslední varování

Odeslat příspěvekod hmpf 28. 7. 2008 20:25

S tím se nedá dělat nic jiného než souhlasit
hmpf
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod xxxdvorixxx 28. 7. 2008 20:30

Je to dan za mensi datovou narocnost a zmenseni nakladu.
Paska je paska (porad nechanicky proces), ale pro mnoho lidi je to neprakticke.
xxxdvorixxx
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod in4mator 28. 7. 2008 22:45

Díky za tipy, podívám se na ně... Nejčastěji používám sluchátka KOSS UR/40, takže bych to vybíral pro ně. Zesilovač apod. zatím nemám. Jinak moc nesouhlasím s tím, že mag. páska je lepší než mp3, protože podle mě je šum horší než mírné zkreslení po zgrabování, samozřejmě ne na 128 kbps, ale na 192.
José
in4mator
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod xxxdvorixxx 28. 7. 2008 23:29

i na pasce lze dobre sum redukovat, slysel jsi nekdy neco na dobrym na civkaci? (celkove by tahle debata byla asi na dlouho...) Ale chapu tvuj postoj castecne jen zastavam, jen kamos ze stare skoly me taky ovlivnuje.
xxxdvorixxx
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod hmpf 29. 7. 2008 20:27

Tak od dneška jsem majitelem Clipu, s Gradama vypadá hrůzostrašně protože je velkej jak ten konektor :-)), časem napíšu malinkatou recenzi, ale předběžně zvuk je opravdu vyýborný není se vůbec čeho bát a v té stříbrné je k sežrání je vážně velký jako asi dvě víčka od Coly, čeho se bojím je vstup do konektoru který je hodně tuhý snad se nezlomí, asi za dva týdny ho budem porovnávat s Cowonem na to jsem hodně zvědavý, přeběžný tip clip bude lepší s iEM a Cowon s klasickými sluchátky plus zesikem.
hmpf
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Antihulan 30. 7. 2008 15:19

ten dotaz je trocha popleteny. Chcete co najkvalitnejsi zvuk (co vlastne od mp3-ky sa ocakavat urcite neda) ale zaroven stanovujete strom do 5 tisic. Pletiete si hrusky s jablkami jak sa hovori. Do 5000 v urovni kvalitej reprodukcie dostanete maximalne tak nieco od IRIVER-u. Ale tym to konci. Pokial vazne chcete z mp3 vyzdimat to najlepsie, tak ten financny strop treba posunut minimalne na dvojnasobok. Len ma zarazilo od inych ze medzi kvalitne nezaradili take prehravace ako napr. Apple iPOD, SOny, Maxfield, Archos a podobne. Lenze taketo modely na ceskom/slovenskom trhu velmi tazko zozeniete. Jedine cez net objednat zo zahranicia.
Antihulan
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod palinoch 30. 7. 2008 15:33

musim povedat ze cena nemusi byt az taky smerodatny udaj. SONY vo vybere u mna samozrejme je. a zvuk pri MP3 moze byt aj o rozdelnych preferenciach. niektore su ohodnotene spickovo a mozu svojim charakterom sklamat, a niektori "aucaidri" mozu zvukovo prekvapit ba až prevysit.
palinoch
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Kocmeister 30. 7. 2008 16:42

No iPod co se kvality zvuku týče je bohužel naprostý průměr. Nevím jak jinak to popsat. Výborná kvalita zpracování a jistá originalita už je druhá věc.
REPRO: PKAudio Ghibli, SUBY: 2x B&W ASW 825, AMP: Audionet SAM G2, DAC: Chord Qutest battery powered, SLUCHÁTKA: Sennheiser HD800, FILTR, DRÁTY A DALŠÍ SNAKE OILY: vlastní konstrukce.
Kocmeister
Pokročilý

Odeslat příspěvekod hmpf 30. 7. 2008 17:14

AntiHulan: mp3přehravače obecně mají ve zlepšování zvuku ještě hodně co dělat.

Sony a Clip mají velmi dobrý zvuk, clip má povedený flat a nepoužitelný eqvalizer, Sony má naopak docela dobrý regulování treble a basů. Tak nějak začínám chápat že můj bývalí přehravač který jsem tak chtěl a musel prodat byl mému uchu nejpříjemnější Stormblue A9 neměl výrazné basy jako sony ani nehrál v takové šíří, ale měl sladkej plnej čitelnej flat moc příjemně se poslouchal nevim proč jsem ho vlastně prodal.
hmpf
Mírně pokročilý

Další stránka