Dispre 2 V4 finál - předzesilovač + sluchátkový zesilovač

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Emokid 3. 3. 2010 20:55

Na základě původní Bubaaka V3 recenze jsem si dovolil tady nahodit pár vlastních skromných postřehů o V4 která vzniká na popud Odara jako hotový výrobek na zakázku viz:

bubaak píše:Jak si mnozí všimli, Odar se stal dalším z členů Dispre. Na tom by nebylo nic divného, kdyby jeho kousek nebyl přímo z náruče p. Macury vyhotoven jako sluchátkáč (tedy jako vedlejší produkt toho, na co bylo Dispre stvořeno. Jinak to je předzes.). Dovolte mi tedy o seznámení s tímto produktem.

celý příspěvek

Dispre 2 V4 finál - předzesilovač + sluchátkový zesilovač

Obrázek
Obrázek

http://web.telecom.cz/macura/dispre2_final_cz.htm

Tak už mi to doma tenhle macek pěkně hraje, nejdřím musím poděkovat panu Macurovi za výbornou ochotu a vstřicnost, komunikace probíhala jenom po emailu naprosto bez problémů.
Kousek který můžete vydět na webu Macury je ten který se mi tu teď pomalu rozehrává, tedy se sluch. konektorem ve předu a v zadu je na výstupu místo XLR klasický cinch.

Dispre musím říct že rozhodně splnilo moje očekávaní, je v opravdu velké skříní kde je případně prostor pro další moduly. Základní koncept je opravdu čistý předzesilovač bez všelijakých udělátek které by mohly zvuk znehodnotit a tak i hraje.

Zvuk je rychlý, čistý, pravdivý až surový, projel jsem ze začátku na zkoušku jen pár skladeb u kterých vím přesně co od nich čekat a hned mi bylo jasné že tohle je ono. Rozdíly mezi špatnými a naopak hodně dobrými nahrávkami ještě víc vynikly, výborný je prostor, detaily a rozhodně jasné zlepšení čistoty výšek. Co se týče výkonu tak mám pocit že hladové AKG K701 teď dostaly teprve co potřebovaly a hlasitost kterou z nich Dispre dostane bez většího zkreslení je opravdu obrovská, nedivil bych se kdyby se teď teprve pořádně rozehrály.

Rozhodně jsem tedy spokojený, za opravdu VELMI férovou cenu je to výborný předzesilovač s vynikajícím zvukem, opravdu velký výkonem a v bytelném provedení, takže ještě jednou díky p. Macurovi, bubaakovi, Odarovi, Kocmeisterovi, EKKARovi a vůbec všem co tady tenhle špičkový předzes razí. ;-)

Disclaimer: Berte to prosím jako moje osobní postřehy po několika hodinách od vybalení, mýma ušima na mojí sestavě a mých nahrávkách, rozhodně to neprezentuji všeobecnou pravdu a každý by se měl přesvědčit nejlépe sám. :-)
ipod
Emokid
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Odar 3. 3. 2010 22:02

Emokid --> Tak nech hra. Ja som zacal badat ZASADNE rozdiely cca po 2 tyzdnoch intenzivneho pouzivania (boli vtedy Vianoce). Takze ho poriadne zahor. BTW mne sa zatial p. Macura neozval (cakam, dufam, ze na mna nezabudol). Ak hodi rozumnu cenu, Dispre mu putuje naspat a dam to prerobit dopredu (a je to vonku :D ).
Odar
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod Emokid 3. 3. 2010 23:22

Jo dík, mě to hraje parádně už teď, jestli se to zlepší tak to je jenom dobře, ono to bude tím že p. Macura už to doma při testování asi trochu před-zahořel. :-)

Ten konektor ve předu je na pohodu ale kdyby to nešlo domluvit nejspíš bych to oželel a bral Dispre i tak nebo bych si sehnal někoho schopného kdo by mi pomohl do dát dopředu, no sám bych si to vrtat taky netroufl ani nemám čím, naštěstí se to dalo bez problémů dohodnout i rovnou takhle.
ipod
Emokid
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Kocmeister 3. 3. 2010 23:31

O tom zahořování bych zas tak okatě nemluvil nebo se z Vás picne :-D Jinak congrats, je to kultovní stroj. Cena je fakt nízká. 500 Ojro za tohle? Vlastně se člověk až ptá sám sebe proč se vyrábí i něco jinýho? :-*
REPRO: PKAudio Ghibli, SUBY: 2x B&W ASW 825, AMP: Audionet SAM G2, DAC: Chord Qutest battery powered, SLUCHÁTKA: Sennheiser HD800, FILTR, DRÁTY A DALŠÍ SNAKE OILY: vlastní konstrukce.
Kocmeister
Pokročilý

Odeslat příspěvekod EKKAR 3. 3. 2010 23:56

Koci - protože Dispre se "neseká" jak cvičky u Bati nebo 1kW P.M.P.O. zesíky u Ťing-Ťongů. To je kusová výroba a než se o něm "dozví svět", bude takhle levný. Nechci domyslet, co se stane, až "to svět zjistí"...
je mi tady z toho na blití.
EKKAR
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Odar 4. 3. 2010 07:51

K tomu zahorovaniu - mozno to bolo len o tom, ze som si casom na Dispre zvykol. Ale pravda je, ze jedneho dna proste prislo cosi, ked to zacalo "valit inak". Psychyka? Woodoo? Netusim.
Odar
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod nocomichi 4. 3. 2010 20:47

...vyděť... a těch dalších chyb... :D Je to fórum, cožpak o to, ale linkovat na to z homepage avmanie, to už je na ostudu ;-)
nocomichi
Junior

Odeslat příspěvekod Emokid 4. 3. 2010 21:01

Klidně to oprav, nějaký mod to pak editne. ;-)
ipod
Emokid
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Jersey II. 4. 3. 2010 21:06

nocomichi píše:...vyděť... a těch dalších chyb... :D Je to fórum, cožpak o to, ale linkovat na to z homepage avmanie, to už je na ostudu ;-)

Ale ale. Jde především o obsah, ne? :-)
zde odstřihnout
Jersey II.
HiFi kuře

Odeslat příspěvekod xxxdvorixxx 4. 3. 2010 21:22

Mě to taky dost chytlo za oko, ale respektuju chyby, z toho se nestřílí...
A sám opravovat někomu text nebudu, je to jen jeho vizitka.
Cowon D2 / Lumia 920 / Fubar IV+Sennheiser HD-25
xxxdvorixxx
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod bubaak 4. 3. 2010 22:29

Kide, mě neděkuj, nemáš zač ;-] Vše co jsem napsal a tady prosazuji jsou osobní preference. Že ti zvuk sedl a máš z něj radost jak já, mě může jen těšit. Naopak ja děkuji tobě že si spokojen jak já, ale to bych zas děkoval p. Macurovi :mrgreen:
Je to boží předzes./sluchátkáč.
Bu Bu Bu!
bubaak
Strašidlo

Odeslat příspěvekod Bína 4. 3. 2010 22:38

Dispre co jsem zkoušel šumělo, zajímalo by mě zda to bylo stavbou dispre, nebo DACem, to musím někdy znova vyzkoušet.
Naposledy upravil Bína dne 4. 3. 2010 22:54, celkově upraveno 2
CIEM: qdc 8CS|AAW W500|HEIR 10.A|HIFIMAN RE1000
IEM: NOBLE Katana & Sage
DAP: SONY WM1A|SHANLING M5s & M2X & M0
TWS: Shanling MTW100BA

Zaměstnanec firmy Shanling, tohoto času v Číně
Bína
Sluchátkový recenzent

Odeslat příspěvekod bubaak 4. 3. 2010 22:45

šumí dispre? Přepokládám že si vyzkoušel jen čistě zasilovač jež nebyl připojen k ničemu a nehralo z něj nic a nešiříš tu bludy. Tudiž nešuměla hudba která i většinou šumí
Bu Bu Bu!
bubaak
Strašidlo

Odeslat příspěvekod Emokid 4. 3. 2010 23:02

Jsou tam hrubky, to nepopírám, on autor už je ze školy dávno venku a ČJ ho opravdu neživí, co se týče formy tak na prvním místě šlo o to aby to mělo obrázky a interaktivní odkazy. :-))

Šum jsem zkoušel na Shure a fakt úplně minimální tam je, dělá to i s odpojeným DACem, ale fakt úplně zanedbatelně.
ipod
Emokid
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod bubaak 4. 3. 2010 23:07

teď ho zkouším na FI10 a na polovině výkonu (0,5w čisteho výkonu do sluchátek, jež při puštění hudby je o uši) šumí... Na HD 800 šum není slyšet ani na 3/4 pak už jen brum. Jinak sorry, fakt ne, nebo už neslyším vůbec nic (nebo mé dispre je skutečný diamant)
Bu Bu Bu!
bubaak
Strašidlo

Další stránka