[rozlučková recenze] iriver Lplayer

MP3/MP4 přehrávače, přehrávače videa, přenosné DVD přehrávače

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod bubaak 8. 5. 2010 16:55

Přesně tak nemám čisté svědomí, proto se chci rozloučit se svou láskou přesně jak si zaslouží :roll:

Hodně lidí jí odsuzovalo za malou kapcitu baterie, někomu se nelíbilo že nemá slot na karty a jiní si raději koupili nějaký krám...

První setkání
Ještě dnes si pamatuju jak jsme seděli s Kočem nad sklenkou Plzně a řešili jsme jaký přehrávač by měl nahradit (opět) nefunkční Emgeton. Značky jako iAduio, iriver.... který Koč navrhoval pro mě znamenala jistou davku posměšků s narážkama na kopie ipodu. To "iněco" prostě k tomu svádělo. O to větší překvapení bylo když jsem si domu sednul k netu a zjistil jsem že iPod obšlehnul název irivru... a ještě větší překvapení bylo když jsem prvně na fotce viděl tu malou krychličku.
Lehce jsem se bál ovládání, ale Lplayer na mě koukala tak sladce že v tu ránu jsem byl lehčí o zhruba 2500,- Kč.... jednalo se o nejdražší přehravač který jsem si do té doby koupil a měl jsem obavy v čem by mohl být lepší a tak zázračný. O několik dni později přišlo děvče na adresu Koče který okamžitě svolal pivní poradu.
Číšník donesl plzničku a koč otevřel krabičku. Byla tam :love: Krásná, malinkatá a uchvátná.

lplayer.jpg

Vzhled a ovládání
V krabičce byla umístěná společně s MiniUSB kabelem, sluchátkama a tím bordelem okolo... Krabička byla kvalitně zpracována.... ale nic nemohlo odvrátit přímý pohled na slečnu. Její dokonalá jednoduchost mi v ten okamžik vyrazila dech. Nic na ní nevyčnívalo, nic nepřebejválo a zaoblená byla na správných místech, takže nikdy nebudila dojem odflaknuté skici na papíru. Jejímu zpracování nešlo vubec nic vytknout. Vše sedělo jak mělo, nic nevrzalo, nic nerušilo dojem z dokonalosti :love: Čím dýl jsem se na ní díval, tím víc mi kradla mé srdce.
Když jsem jí prvně zapnul, tak mě překvapila kvalita displeje který ve svých letech měl krásnou jemnost a barvy, o to větší překvapení bylo ovládání.
Nikdy jsem neměl v ruce nic tak genialního, nikdy! Ovládání hlasitosti člověk hledal na svém místě a ani moc nad ním nepřemyšlel, ale to se nedokázalo sronat se systémem D-Click. Řekněmě šipka dopředu, dozadu, nahoru a dolu.... mělo pevně stanované kroky... "šipka" dopředu znamenalo krok vpřed, "šipka" dozadu krok zpět, nahoru dolu? Ne skutečně ani tady nebylo nic na zamyšlenou. Stačila minuta a člověk ovládl celý přistroj. Pak jen člověk doladil zkryté FCE pod delším přidržení... Téměř nikdy jsem nikomu nemusel vysvětlovat kde co najde a jak se tam dostane.... stačilo říct mačkej okraje.

lplayer1.jpg

Zvuk a život sní
V den kdy jsem si jí koupil jsem byl zapřísáhlý peckař, hrátky s EQ mě vždy míjeli a tak jsem se tím nikdy nezabýval. Ale s Lplayerem i pecky zněli líp než z Emgetonu. Jak čas plynul a se svojí novou společnicí jsem se bliže seznamoval a zbližoval, tak jsem postupem času dopřával taky lepší společníky. Ať už to byly Senn CX300vky, UE FI5ky, nebo UE Fi10.... Vždy si snima rozuměla a byla jím dobrým společníkem. Ale teprve Fi10 dokázaly slečnu lehce znejistit a dalo se konečně říct že si našla sobě rovného partnera s kterým si náramě rozuměla.
Jejich charakter byl vyrovnaný, ale spíš muzikální než analitický. Její přednes mě nikdy nepřestal bavit a když jsem ji zkoušel připojit na Senny HD600, HD650, HD800, tak nezklamala a snažila se ze sebe vymčknout i to, na co věděla že nemá. Bylo vždy dojemné když se do toho opřela a najednou se člověk musel zastavit a zamyslet kde se v ní bere takový potencial :-[

Život sni byl perfektní, ačkoliv měla své mouchy a občas si řekla že ji to nebaví a zepřela se, což bylo velice roztomilé, tak na holičkách za celý život mě nechala všeho všudy jen jednou... A to jsem ji den před tím neuložil ke spánku, tak si šla lehnout v autobusu :-l
Vždy když jí člověk probudil, tak jí chvilku trvalo než byla připravená k provozu. Někdy se jí dokonce stávalo že byla unavená a jakýkoliv pohyb v menu, v pisničkách ... jí trval trošku dýl než by si člověk přál.
Však nikdy jsem neměl tik jí seznámit se zdí, natož někdy použít tlačítko restart, což u Clipu+ říct nemohu.

Nemohu říci že by náš společný život byl bez chyb, ale vždy stačilo se usmát a šli jsme společně dál. Nikdy nedělala žádný scény, nikdy ode mě nic neočekávala a vždy mi odpustila mé chyby. Takže nikdy nevzala kufry a neodešla... a to dokonce když jsem jí začal podvádět s Clipem+... Proto mě teď mrzí že jsem jí nahradil iAudiem.

Děkuji ti irivríku za náše společné časy a budu se těšit až si tě někdy zas zapnu :-(
A tímto člankem příjmi mou omluvu, nejsi pro mě jen přehravač!
Bu Bu Bu!
bubaak
Strašidlo

Odeslat příspěvekod flatliners 8. 5. 2010 17:14

zvláštní recenze :-|
Metal/HC/Punk
Galaxy S8
Westone 4R
Bang & Olufsen BeoPlay H6
MacBook Pro 13" Retina
Samsung UE55D8000
flatliners
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod bubaak 8. 5. 2010 17:19

Není to ani tolik recenze jako očista svědomí ;-] Lplayer mám skutečně rád a to co jsem mu teď provedl mi leží v žaludku :roll:
Vlastně kromě male kapacity paměti jsem neměl důvod ho měnit. Vše je jak má.
Bu Bu Bu!
bubaak
Strašidlo

Odeslat příspěvekod renny7046 8. 5. 2010 18:33

No mě se líbí jaks to napsal :tleskani ale já bych tak mluvit o svých přehrávačích nemohla vždy se něco po :-!
renny7046
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod portapro 8. 5. 2010 21:04

Když jsem ve škole řekl,že pro mě iPhone není jenom přehrávač hudby a mobil,ale že k němu mám jakýsi vztah,tak mě všichni posílali k psychologovi,ale podle mě je lepší mít vztah ke svému audiofilstvu,než to rozmlátit,jak ti američani ten iPad
portapro
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Pingu2221 10. 5. 2010 00:39

Moc pěkný povídání, ale jelikož jsem trochu přecitlivělej, tak mě to rozplakalo..:-)
Pingu2221
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod bubaak 10. 5. 2010 09:49

Renča - já jsem taky nikdy nic podobného nemohl napsat, vždy se snima něco stalo a nový přehravač byl jen a jenom náhrada za ten předchozí >:-(

portapro - dle mě je normální že si člověk tvoří citové vazby k věcem co má rád a co i když nejsou uplně bez chyb tak člověku dělají radost... Dyť se koukni co lidí miluje své auto víc než svou rodinu .... :mrgreen:

Pingu - děkuji
Bu Bu Bu!
bubaak
Strašidlo

Odeslat příspěvekod glassmoon 10. 5. 2010 12:32

:shock:
I'm a quitter. I come from a long line of quitters. It's amazing I'm here at all.
glassmoon
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod slayers 10. 5. 2010 18:31

Chápu :tleskani :tleskani
Yamaha R-N602, Xavian BonBonus, 1x sub.

Cowon D2, S8+Samsung level on pro, BeoPlay H4, BeoPlay H5.
slayers
Aristokrat klubu D2

Odeslat příspěvekod Tomáš Vrabec 12. 5. 2010 10:52

Takový vztah jsem měl snad jen k Siemensu SL45i.
Bohužel v mladické nerozvážnosti jsem se jej pokusil překrytovat ... ano bohužel jen pokusil. Možná bych ještě našel jeho nabíječku. :'(
Čest jeho památce ...

Recenze pěkná !
Tomáš Vrabec
Junior

Odeslat příspěvekod Lenulka91 17. 10. 2010 03:01

bubaak píše:Není to ani tolik recenze jako očista svědomí ;-] Lplayer mám skutečně rád a to co jsem mu teď provedl mi leží v žaludku :roll:
Vlastně kromě male kapacity paměti jsem neměl důvod ho měnit. Vše je jak má.

Já totéž s mou T10- "jen"2GB paměti, jinak dobré počtení :) poetická úvaha nad iriverem :tleskani
[url=http://vehiclestudios.com/2009-cadillac-presidential-limousine/]2009 cadillac presidential limousine[/url] [url=http://vehiclestudios.com/2007-ac-schnitzer-gp3-10-concept/]2007 ac schnitzer gp3 10 concept[/url]
Lenulka91
Junior

Odeslat příspěvekod Androsaurus 13. 5. 2011 21:27

Moc hezká očista svědomí :-D mam podobnej vztah ke svýmu mobilu a taky k foťáku :lol: a myslim si že je důležitý mít k těm věcem vztah, oni nám to potom vrátěj 8-P
Androsaurus
Junior

Odeslat příspěvekod hynpin 16. 5. 2011 17:49

Chápu ;-] Do iriveru se čék zamiluje ajncvaj ;-) já měl H10. Byl spíš na cestování než na sport, ale zvouček byl na první player supr. Pak se objevil rockbox a bylo vymalováno. Vzpomínám v dobrém.
hynpin
Junior