[recenze] Sony NWZE 444b

MP3/MP4 přehrávače, přehrávače videa, přenosné DVD přehrávače

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod bubaak 7. 8. 2010 00:27

Sony patří mezi nejznámější výrobce přenosného audia. Vždyť jen pojem Walkmen, nenechá jedno oko suché při vzpomínkách na kazeťáčky, případně zvedne tep puberťáků při představě na "vynikající" mobilní telefony, jež zvukově zadupou i vyrobky Casea do země. Jak obstála na první pohled sympatický MP3 přehravač?

Sony1.jpg

V Balení

Je to klasika, zas žádný zázrak :(
- Pecky, jež někteří nazývají sluchátkama
- USB kabel s atypickým koncem (po vzoru iPodu)
- Záhadná kolíbka, jež se potkává u iPodu kvůli kompatibilitě s dokovací základnou (proč to tam ale dává Sony nevim... :-l )
- Hromada bordelu v podobě návodů, reklam a jinych hovadin
- Přehravač
- CD po vzoru iPodu není, ale nějaký soft je hozen v paměti přístroje, stačí jen nainstalovat.

sony2.jpg

Design a ovládání

Nevim, já prostě nevim. Je hezký? Rozhodně je, pokud ho nezačnete zkoumat.
Začal bych dílenským zpracováním jež považuji za velice slušný. Všechno lícuje, nic nevrže, tlačítka maj přesný chod a jejich zdvih je příkladný. Displej ma slušnou jemnost a barvy taky zaujmou. Dva šroubky zespodu jen podtrhují důvěru k přehravači, konečně není jen secvaknutý.
Proč ale nezvolili lepší materialy? Zadní kryt je z poloviny plexisklo, které nese vzpomínku položení na stůl, ještě dřív než ho na stůl položíte :-- To by ani tolik nevadilo, ale z určitých úhlů to plexi vypada jak špatný vtip. Na horní hraně přečuhuje (nejspíš schválně) a z určitých úhlů si kladete otazku: "proč použili čirý material, který nalakovali, když rovnou mohli použít material neprůsvitný?" Věřím tomu že by to vypadalo líp. Pak přehravač otočíte a máte škrábanec na displeji, chjoo 8-S
Opět neuvěřitelně měkké plexi náchylný snad i na mikroténové utěrky... Rozložení klaves je super a ke spodní částí přehrávače nemám výtku, teda. Spodní hrana kde se nalézá konektor, jež mi silně připomíná konektor použit naposledy na Motorole V50 (to už je hodně dávno), na pravo se nalézá ďura pro mikrofon a ještě kousek kanálek na "kripl-šňůrku." Co se ovšem nalézá na straně druhé bylo buď umělecké dílo moderního designera, nebo počin nešikovného dělníka.
Někdo vzal vrták o průměru Macochy, vyvrtal díru. Pak si řekl že je to moc, vzal kit, překitoval to. Opět si vzpoměl že tu díru vyvrtal za účelem, a tak ještě než mu kit zaschnul, vrazil do něj konektor... Protože ale už lehce zatuhl, nedokázal ho domáčknout dovnitř a tak, doslova a do písmene, čumí konektor o kilometr ven a má kolem sebe nepochopitelný prolis, jež zasahuje do celé levé strany přehravače.... Eh 8-S
A to se mi ten přehravač na první pohled skutečně líbil.... Já prostě nevím.
To co mě ale zaujalo, ovládání. Ne, mého miláčka Lplayera nepřekonalo :mrgreen: Ovšem už po zapnutí víte přesně co máte dělat. Menu po vzoru mobilního telefonu, křížový ovladač, tlačítko zpět, tlačítko na souhlas a tlačítko na další funkce.... Bravo, funguje to špičkově. Vše je skutečnš přehledné a jednoduché, překlepy neexistují stejně jako čeština, jo hele kde je čeština? Dyť i iriver, Sansa, iAudio i ten blbej Apple mluví česky! 8-D
Nemohu však nevzpomenout možnost Mass Storage, procházení složek v přehravači nebo celkem slušnou baterii, ktetré těch 30 hodin věřím.

sony3.jpg

Zvuk

Dosud přehrávač dává dost smyslu a zpochybňuje cenové umístění iAudio 9, nebo iPod Nano 5g. Ovšem ten zvuk, ten veškeré měřítka změnil až se mi protočily panenky. Tohle je skutečně nemožný.
Ultimate Ears Triple.Fi 10 putovali do přehravače s hlasitostí nastavenou na 1 a pochvaluji si skutečně hlasitost na velice nízké úrovni, zde překonává i iriver Lplayer, jež jsem považoval za slušný na tuhle disciplínu, ovšem separace nástroju byla mizerná a znělo to celkem dost poddekou takže iriver poražen nebyl....
Ovšem najel jsem do nastavení a raději jsem zkontroloval nastavení:
EQ -> none
Volume -> No Limit
Dakší kur*itka nenalezeny...
Zkouším tedy dál, stupňuji hlasitost až do maximální úrovně u které se dá přirovnat jen k jednomu Sansa Clip+ Europe... Hlasitostí, na mě je to požehnaně, ovšem jsem majitel citlivých špuntů... Kossařům? Bůh s Váma kucí.
Jak to říct?
No snižuji hlasitost na poslechovou a stále si řikám "něco je špatně" :-l raději přehazuji jack do Lplayera, něco je hodně špatně! iAudio 9, to snad ne.... Nejsem hluchý, tak co je do pytle špatně! Zas projedu nastavení Sony a žádnou chybu nenalézám.... Sonata Arctica byla nahrazena Norah Jones, Nouvelle Vague, Smetana, Rachmaninov, Accept....... to néééé. Nevěřil jsem tomu a tak jsem si to nechal rozležet do druhého dne. Vracím se zpět k Sony a testuji dál.... Tohle nemá cenu, je to jasný.

Chvílema jsem si řikal že mám v uších Senn CX300! Ano, tušíte správně, Zen Mozaic, Zune, iPod Šoufl.... jsou Hi-Fi!
Deka, peřina, spíš betonová zeď! Separace nástroju byla na bodu nula, asi jako když na Portech pustíte Dragonforce. Výšky si myslely že jsou stčedobasy a basy si myslely že jsou parní mašinka v tunelu.... Norah měla sice přirozenou barvu hlasu, ale tak monotoní? Dynamika se nesnažila nahánět ani kladný body v dunění... Tohle jsem skutečně nepochopil. Dyť Sony! Tohle nemůže být pravda.... Zkusil jsem i třetí den, ale bez významu, pokaždé když jsem zapíchnul iAudio bylo jasný od prvního tonu co je špatně.

Čekal jsem víc, mnohem víc.... iAudio 9 je super, podobný zvuk jsem nečekal, na kvalitu Clipa+/lplayera jsem doufal.... ale že se vyrovná možná tak Motorole Rokr E6? To je silný kafe i na mě. Fakt sorry, ale Sony má u mě velké významné mínus. :-(

+ Dilenské zpracování
+ Výdrž
+ Ovládání
+ Jístá důmyslnost
- ZVUK!!!!
- Použité materialy
- Konektor
- Náchylnost na oděrky

Asi bych měl říci rozsudek, ale jsem člověk co má rád hudbu a tohle hodnotit odmítám...
Bu Bu Bu!
bubaak
Strašidlo

Odeslat příspěvekod ineee9 7. 8. 2010 00:54

este ze som do neho nesiel :) je to dost ubijajuce pre sony...ale asi si to zasluzil
Ipod Nano 5G+AKG K450
Fotak OLYMPUS E-420, po lete snad upgrade :)
ineee9
Junior

Odeslat příspěvekod creat 7. 8. 2010 07:20

No len dúfam, že nikto na základe tejto recenzie neodsúdi značku Sony. Trebárs môj X1050 tromfne v kvalite zvuku "legendárny" Emgeton M6 Cult. ;-)

BTW: inak treba mať zapnutý ekvalizér, lebo to hrá tak ako napísal bubák.
Nu Force uDAC-2 ---> DIY headamp s LM4562 + TPA6120IO ---> AKG K701
Sandisk Sansa Clip Zip + VSONIC GR07
Tričko AVmánie :lol:

"Ovocné víno každý den, tvůj život se změní ve zlý sen."
creat
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod bubaak 7. 8. 2010 07:57

Potvrzuji že po zapnutí EQ se zvuk zlepšil, ale ani tak bych to zvukově nesrovnával ani se Zenem, nebo šouflem i když k nim začal mít velice blízko.... Tenhle konkretní model Sony je pro mě velké zklamání :-(
Bu Bu Bu!
bubaak
Strašidlo

Odeslat příspěvekod Alphi 7. 8. 2010 08:28

Asi jak SONY masovatí, tak ty nižší řady fláká. Já míval taky jednoho "čtyřkovýho" - tedy starší generace. Škrábance se mu vyhýbaly (snad po roce, co šel pryč když přišel iTouch, neměl jedinej škrábaneček), hlasitost taková, že 300 ohm beyery jsem mohl poslouchat ve městě, celkově mi ten zvuk byl příjemnej.
Jó, holt nemůže se dneska člověk spoléhat na nic...
Přineste mi šekovou knížku a paní krtkovou.
Alphi
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod crysis81 7. 8. 2010 15:58

nejaky ten rok dozadu som mal SONY NWZ-A815B a mozem len suhlasit s recenziou.zvukovo o nicom,minimum nastaveni,nizka hlasitost,akurat dielenske spracovanie bolo o cosi lepsie ako u tochto modelu.hold velke firmy uprednostnuju kvantitu pred kvalitou a Sony nie je vynimka.
Sharp LC-60LE830E,PS3 SLIM 250GB,Yamaha RX-V667,Wharfedale Diamond 10.5 5.0 set,sub PROSON RUMBLE R-10,Cowon iAUDIO D2+,Sennheiser IE6,Sennheiser HD215,Sennheiser Adidas HD 25-1-II,
crysis81
Junior

Odeslat příspěvekod Kocmeister 7. 8. 2010 16:01

Takže platí úsloví Japonec až nakonec.
REPRO: PKAudio Ghibli, SUBY: 2x B&W ASW 825, AMP: Audionet SAM G2, DAC: Chord Qutest battery powered, SLUCHÁTKA: Sennheiser HD800, FILTR, DRÁTY A DALŠÍ SNAKE OILY: vlastní konstrukce.
Kocmeister
Pokročilý

Odeslat příspěvekod bubaak 7. 8. 2010 22:43

Japonec na konec, to nejlepší na konec.... :mrgreen:
Ne rozhodně to neplatí.... tomuhle se vyhnout, pokud chcete poslouchat hudbu
Bu Bu Bu!
bubaak
Strašidlo

Odeslat příspěvekod creat 7. 8. 2010 22:53

Jj, treba prejsť na X1050.
Nu Force uDAC-2 ---> DIY headamp s LM4562 + TPA6120IO ---> AKG K701
Sandisk Sansa Clip Zip + VSONIC GR07