[mini recenzia] Monster Power HTS 2600

Kabely, převodníky, tunery, mikrofony, gramofony

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod semaniaci 12. 9. 2010 14:42

Monster Power HTS 2600

monster_forum.jpg
Monster Power HTS 2600

Asi pred týždňom som našiel tu v galérií fotku od užívateľa Pamela s touto sieťovou ochrannou stanicou. Rovnaký model je zapichnutý v obývačke ku LCD-čku a domácemu kinu ako ochrana pred úderom blesku. Bol kupovaný s úmyslom skôr chrátiť ako vylepšiť kvalitu zvuku a obrazu spotrebičov.

Čo to vlaste je? (stránky predajcu)
MONSTER sieťové ochranné stanice sú aktívnymi, referenčnými komponentami ktoré zabezpečujú maxim.ochranu prepojenia
a čistotu signálu. Technológia CleanPowerTM poskytuje najvyššiu úroveň izolácie a filtrovanie od nežiaducich ruchov pre zabezpečenie
najlepšej kvality zvuku a obrazu (špeciálne obvody pre samostatné filtrovanie analogového a digitálneho Audio/ Video
signálu a odfiltrovanie rušenia el. prúdom). Sústava ochranných obvodov T2 a Tri-Mode™ filtrácia zabezpečuje ochranu pred
úderom blesku, napäťovým rázom a v prípade nadmerného nárastu či poklesu napätia. Poskytuje usporiadanú napäťovú
ochranu pred nestálym elektrickým prúdom. Zástrčky sú pozlatené 24k zlatou fóliou pre maximálnu odolnosť proti korózií.

Monster býva v skrinke pod televízorom a je do ňho popripájané všetko možné, tak preto je fotka zadnéj strany z internetu.

Obrázek

Zostava použitá na test
Sieťová stanica: Monster Power HTS 2600
Transport: Nuforce uDac v1
DA prevodník: HS-DAC (žiadny špecialny sirťový kábel nebol použitý)
Zosilňovač: Little Dot MK IV (tak isto sieťový kábel za babku)
Slúchadla: Sennheiser HD600
Signálové káble: RG62 s Neutrik RCA

Výber hudby
1. Mano Negra - The Best (1996)
2. Paloma Faith - Do You Want The Truth Or Something Beautiful? (2009)

Vybral som len dva albumy a tie som počúval pozornejšie.

Vplyv MONSTER-u na zvuk
Nezapájal som to s nejakým veľkým nadšením a očakávaním. Mal som dlhú chvíľu a spomenul som si na to, že som to chcel vyskúšať, tak som sa do toho pustil. Pozrel som čo ešte bolo voľné, DAC-an som strčil do zásuvky označenej "CD" a zosilňovač do "DVD". Neviem, či by to bolo ešte lepšie keby som ich postrkal do iných zásuviek. Možno to vyskúšam neskôr lebo otec má ešte jednu stanicu v obchode. Myslím, že to je dokonca 5100-vka.

Hneď po zahriati lampičiek som začal s kapelou, ktorú založil Manu Chao v roku 1987 so svojím bratom Antoine-m a bratrancom Santiago Casariego-m. Mano Negra je nejaký mix medzi punkom a rockom. Pokračoval som britskou soulovou speváčku, Palomou Faith, ktorá vydala svoje prvé CD-čko len rok dozadu (2009).

Áno, už sa idem prebojvať ku tomu najhlavnejšiemu. Hneď po prvých pár pesničkách som si povedal, že zmena k horšiemu to určite nebude, to ale stále neznamená, že to nie je prúser za 400EUR (basys.sk).

Prvá vec, ktorú som si všimol boli pevnejšie basy. A do tých som sa zamiloval. Bez Monsteru tam tie basy stále boli, ale boli také viac rozhádzané alebo ako to nazvať.

Tak isto celkom dosť počuteľný rozdiel (k lepšiemu), pribudli nám detaily. Zas som ponachádzal nové "maličkosti" v napočúvaných pesničkách, ktoré Monster odokryl. Mal som dokonca aj menší problém identifikovať triangel (myslím, že to bol triangel) v jedenj z pesničiek od Palomy, keď to bolo pichnuté len do steny.

Ďalší posun vpred sa konal v podobe zhodenia malej dečky. Tu už to nebolo až tak výrazné ako prípadoch už spomenutých, ale tiež sa nekonal rozstrel niekoľko násobným prehadzovaním sieťových káblov do Monsteru a naspäť do steny.

Asi posledné čo sa zlepšilo bola separácia nástrojov. Po prehodení opäť do steny, to bolo všetko zliaté a menej výrazné. Tak isto to bol počuteľný rozdiel bez väčšieho sústredenia sa na to.

Pros:
- pevnejšie basy
- pribudlo skrytých detailov
- opadla maličká deka
- lepšia separácia

Cons:
- cena
- pre niekoho veľkosť

Verdikt:
Pre mňa to bol cenný skok dobredu. Nečakal som od toho toľko. Za 400EUR to určite nestojí, ale ak ste našli niekde v bazári možno okolo 150EUR ja by som do toho šiel.
5100-vka bola v servise po ušvarení bleskom (všetko zachránila, takže som spokojný :) ). Tento recenzovaný pán zostáva pri telke a uvidíme, či bude nejaký rozdiel medzi týmito dvoma Moštrovými modelmi. :)
Monster Power HTS 5100-->MacBook Pro-->m2tech hiface RCA-->BB-DAC-->Sennheiser HD600/1964 Audio V6
semaniaci
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Kocmeister 12. 9. 2010 14:49

Výborně, pěkná recenze se zajímavýma výsledkama. Líbí se mi i tvoje stylistická úprava textu, mám se co učit :tleskani Ještě bys měl napsat recenzi na HS-Dac. Nějak jsi ohledně něj ticho po pěšině. Žeby nebyl lepší než uDac? :-D
REPRO: PKAudio Ghibli, SUBY: 2x B&W ASW 825, AMP: Audionet SAM G2, DAC: Chord Qutest battery powered, SLUCHÁTKA: Sennheiser HD800, FILTR, DRÁTY A DALŠÍ SNAKE OILY: vlastní konstrukce.
Kocmeister
Pokročilý

Odeslat příspěvekod semaniaci 12. 9. 2010 14:55

ďakujem, s HS som nadmieru spokojný tam bol iný dvôvod prečo som bol ticho :)
Monster Power HTS 5100-->MacBook Pro-->m2tech hiface RCA-->BB-DAC-->Sennheiser HD600/1964 Audio V6
semaniaci
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Odar 6. 10. 2010 21:47

Ak to ma zmysel ako pises + to poskytuje ochranu spotrebicom, tych 400 EUR mi pri tych vsetkych "debilinach" co clovek do toho zapaja nepride az taka strasna palka. Schvalne pocitam (v EURach): 900 + 600 + 100 + 1200 + 500 + 400 = radsej to nespocitavam a to v tom nie su bedne, sluchadla (nakolko tie sa priamo do elektriny nezapajaju), kable a prerobene prachy, co som doteraz menil par veci. Dalej do toho nepocitam stratu udajov z PC (v pripade zhorenia maticnej dosky a odpalenia HDD).

Stale niekomu pride tych 400 EUR vela? :hm Sorry, ale mne pri tom "vsetkom" ani nahodou.

BTW sietove kable to toho monstra si mal tienene, alebo obycajne?
Odar
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod Kocmeister 6. 10. 2010 21:56

Jestli to zlepšuje zvuk díky filtraci sítě, tak neni co řešit a význam to má. Ochraně před hromy blesky věřit nemusíme.
REPRO: PKAudio Ghibli, SUBY: 2x B&W ASW 825, AMP: Audionet SAM G2, DAC: Chord Qutest battery powered, SLUCHÁTKA: Sennheiser HD800, FILTR, DRÁTY A DALŠÍ SNAKE OILY: vlastní konstrukce.
Kocmeister
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Odar 6. 10. 2010 21:57

Kocmeister píše:Ochraně před hromy blesky věřit nemusíme.

semaniaci píše:5100-vka bola v servise po ušvarení bleskom (všetko zachránila, takže som spokojný :) )
Odar
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod semaniaci 6. 10. 2010 22:01

Odar píše:BTW sietove kable to toho monstra si mal tienene, alebo obycajne?

káble boli obyčajné za pár korún. ale plánujem supru
semaniaci
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Pamela 7. 10. 2010 10:57

Hodně podobné dojmy mám z Monsteru i já.Cena se mi taky moc nelíbí,ale za půlku to nikdo nevyrábí.
Pamela
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod Kocmeister 7. 10. 2010 12:12

Cena je "v pohodě". Vemte si, že např. 2KVA oddělovací trafo jehož součástí je filtr a přepěťovka vyjde určitě na o poznání víc. I když je to samozřejmě účinejší řešení a tak úplně se to srovnat nedá.
Kocmeister
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Odar 7. 10. 2010 12:40

Dalsia vec - nepredpokladam, ze si cosi taketo bude kupovat clovek, ktory ma domace kino za 20 000 CZK. Takze ta cena je podla mna primerana.

Hej.sk predavalo svojho casu prepatovku Belkin PureAV s 8smimi zastrckami za neuveritelnych 150 EUR (presne tu, co mal kedysi Pamelak).
Odar
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod cannon522 7. 10. 2010 14:59

HTS-2600 vlastním asi tři roky a naprostá spokojenost.Audio a video komponenty,plazma vše jede
přes HTS-2600.
cannon522
Junior

Odeslat příspěvekod Odar 27. 4. 2011 21:05

Odar
Trvalý BAN