Únosná délka signálových kabelů?

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod L.U.K. 13. 3. 2012 16:47

Ahoj, mám otázečku na zkušené uživatele fóra. Jaká je jěště únosná délka signálových kabelů?

Potřebuju propojit DA převodník a zesilovač, ale kabely bych musel dát cca 10m dlouhý.
Použil bych nejspíš kabely od Tomáše Balenta, má ho na stránkách označenej jako RG62 MK2 http://www.tomasbalent.cz/kabely_cenik.html

Předem říkám že nejsem žádnej hifi šílenec, jen rád poslouch dobrou muziku a chci aby mi to doma pěkně hrálo :D Prostě by mě zajímalo jestli bude vůbec nějakej slyšitelnej rozdíl mezi kabely 10m a 1m.
DA převodník mám DacMagic, zesilovač NAD C 316 a repro JBL E80
L.U.K.
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Odar 13. 3. 2012 17:22

Daj DAC k zosilnovacu, pouzi kratsi signalovy kabel a na digitalne prepojenie pouzi dlhsi kabel (kludne 10 m). To je rozumnejsia varianta.
Odar
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod L.U.K. 13. 3. 2012 17:53

To já vím, že by to tak jak píšeš bylo rozumnější, ale potřeboval bych to propojit tak jak jsem psal nahoře, nemůžu ho dát nikam blízko k zesilovači. Neni nijak velkej, ale proste vážně není místo :-(
L.U.K.
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Odar 13. 3. 2012 18:08

10 m signalovy kabel nie je dobry napad. Viac ti tu nikto nic nenapise. Ber to ako fakt. Pouzi tieneny kabel, aby to nechytalo bordel. RG 62 je v pohode. Ale ak to bude brumiet / sumiet / chytat ruchy - nezvaluj to na kabel. On bude mat chudacik 10 m.

Podla mna by tam bola idealna 10 m optika.
Odar
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod tomashr 13. 3. 2012 18:23

Rozhodně nejsem žádný "kabelový fanatik", spíš naopak, ale 10 metrů už je fakt hodně :-(
Když už to musí být, tak opravdu nějaký koaxiál, klidně zmíněný RG62, ale je to slušně tlusté - 2 kabely po 6mm už jsou poznat.
tomashr
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod L.U.K. 13. 3. 2012 19:07

Jáka délka je tedy podla vás maximum co se dá rozumě použít, 3m?
L.U.K.
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Odar 13. 3. 2012 19:08

U analogu by som viac, ako 1 m nedaval.
Odar
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod krovak_cze 13. 3. 2012 19:16

docasne sem byl nucen pouzit 5m tasker T40 a docela me prekvapilo ze to je v pohode, ale porovnavat s kratsim radsi nebudu :D
krovak_cze
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Odar 13. 3. 2012 19:17

Este by si si nechal ten 5m-trovy :mrgreen:
Odar
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod krovak_cze 13. 3. 2012 19:19

prave :D
krovak_cze
Pokročilý

Odeslat příspěvekod IkE Blaster 13. 3. 2012 22:42

Běžně používám RG62 v délce 2.5m a rozdíl oproti 50cm je nulový (lépe řečeno neslyšitelný). Asi bude nejjednodušší to vyzkoušet. Pokud vedle toho nepovedeš nějaký zdroj rušení, tak by to být problém nemusel.

Spíš bych potřeboval zjistit, kde se mi v zásuvkách v jednom pokoji bere jakýsi brum, který nikde jinde není. Je slyšet v samostatném zesilovači (do kterého není v tu chvíli nic zapojeného), zásuvky zapojené podle nové normy a poblíž žádný rušící spotřebič... No, to je spíš řečnická otázka, až bude čas, tak budu zkoumat sám. Můj tip je, že to bude mít něco společného s uzemněním anténního zesilovače, ale nezdá se mi to (vypojení ze zásuvky [2 žíly, zem je zapojená ještě jinak] na to totiž nemá vliv).
IkE Blaster
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod L.U.K. 26. 4. 2012 20:06

Jak by to bylo s kabelema XLR-RCA? Dočet jsem se že simetrický kabely se mužou vést i na větší vzdálenosti, ale jak je to když si udělám kabely s Cinchema na jednom konci zapojenýma podle prvního obrázku: http://www.mediacollege.com/audio/conne ... rca-1.html

Můžu je potom vést i na vzdálenost právě třeba 10m? Vím že když dám na jednu stranu cinche tak už to vlastně nejsou simetrický kabely ale pokud to zapojim podle toho prvního obrázku nemusela by se dýlka těch kabelů projevit na zvuku nebo se pletu? V těchhle věcech se vážně nevyznám, vím jen to so si někde přečtu tak mě nekamenujte :D

Nutno podotknout, že to co jsem řešil na záčátku tohohle vlákna už mám vyřešený. DAC jsem propojil s PC 10m optikou a pak se zesíkem 50cm RCA kabelama.

Jenomže ted bych chtěl na DacMagic připojit sluchátkovej zesilovač, ale sluchátka mají krátkej kabel (klasicky 3m) takže nemůžu mít zesík na sluchátka blízko DAC. Potřebuju ho mít v dosažitelnej blízkosti od křesla kde poslouchám muziku.
L.U.K.
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Odar 26. 4. 2012 21:19

Kazdopadne 10 m sa mi zda naozaj velmi vela, aj ked vela ludi moze namietat, ze v pripade prepojenia aktivnych reprosustav sa do nich taha prave XLR signalovy kabel. Lenze to nebyva podla mna viac, ako 2 m. Skusit to kazdopadne mozes, ale urcite to bude chytat viac bordelu, ako ked je kratsi kabel.
Odar
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod marts 26. 4. 2012 22:52

U těch symetrických kabelů, pokud je jimi veden skutečně symetrický signál a vstup je též symetrický, právě nehrozí že by se do něho něco z venku dostalo.
Vezměte si například že jsou takto tahány signály z mikrofonů v profi sféře a problémy tam nejsou.

Základ je mít symetrický signál od výstupu přes kabel až do vstupu, pokud je tam někde nesymetrie odolnost proti rušení se pak vrátí na úroveň klasického jednožilového stíněného kabelu.
"Life is a game you can't win. But it may be quite a lot of fun playing it."
marts
Expert

Odeslat příspěvekod šeďour 27. 4. 2012 08:17

Nechápu co tu s těmi kabely a jejich délkou řešíš... :hm
Potřebuješ deset metrů ?..no a co ?..tak to propoj a poslouchej muziku.
A pokud to bude slyšet a nebo ti to bude vrtat v hlavě, tak to změníš :pozor
A pokud to nemůžeš změnit, tak to necháš tak, jak to je.

Jen se vyvaruj levných propojovacích "tkaniček".Slušný kabel, vyrobený z koaxiálu (třeba z RG 62) bude vhodné řešení.
Na doma: DSD player TEAC, digitál TEAC, repro: hybridní dvoupásma TOTEM 100 & třípásma LSM (geniálně návrhl Kocour)
Na ven: FiiO X5 + Trinity Delta II, Oriveti Primacy, FiiO X1, Sony MH1 + další čínskej šrot

Zaměstnanec GM electronic
šeďour
Pokročilý

Další stránka